فواید سلامتی ماساژ بچه چیست و چگونه باید آن را اجرا کرد؟ – کلاه گهواره چیست و چه کارایی دارد؟

فواید سلامتی ماساژ بچه چیست و چگونه باید آن را اجرا کرد؟ - کلاه گهواره چیست و چه کارایی دارد؟
چکیده این مطلب : انتشار :اکتبر 9, 2018بدون دیدگاه

 

فواید سلامتی ماساژ بچه چیست و چگونه باید آن را اجرا کرد؟ - کلاه گهواره چیست و چه کارایی دارد؟ ماساژ نوزاد فواید زیادی دارد که برخی از آنان را در مطالب ذیل به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.   درباره ی کلاه گهواره چه کار می توانم انجام دهم؟ کلاه گهواره اصلا فرزندتان را ناراحت نمی کند، اما به جای آن می تواند ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

فواید سلامتی ماساژ بچه چیست و چگونه باید آن را اجرا کرد؟ – کلاه گهواره چیست و چه کارایی دارد؟

ماساژ نوزاد فواید زیادی دارد که برخی از آنان را در مطالب ذیل به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

 

درباره ی کلاه گهواره چه کار می توانم انجام دهم؟

کلاه گهواره اصلا فرزندتان را ناراحت نمی کند، اما به جای آن می تواند ظاهری بسیار زشت داشته باشد. لکه های زرد، چرب و پوسته پوسته بالای سر فرزندتان پدیدار میشود و شاید حتی به نظر رسد که بچه دچار شوره ی سر شده است.

گرچه کلاه گهواره به سادگی درمان می شود در صورتی که موی سر فرزندتا را به طور منظم با شامپوی بچه ی ملایم بشویید.

فرزندم دچار جوش های ریز است درباره ی آنها چه کاری می توانم انجام دهم و چرا او به آنها مبتلاست؟

در واقع برای بچه های نوزاد نسبتا معملو است که در اولین ماه زندگی خود دچار جوش های ریز شوند. حقیقتا استفاده از کرم لوسیون ها ضروی نیست و این کار اصلا توصیه نمی شود. فقط مطمئن شوید که صورت فرزندتان را با اب و مرطوب کننده ای ملایم بشویید و این هجوم آکنه های کوچک در چند هفته از بین خواهد رفت.

 

کلاه گهواره

پاسخ به پرسش ها درباره ی پوست فرزندتان

پرسش فواید سلامتی ماساژ بچه چیست و چگونه باید آن را اجرا کرد؟

پاسخ تینا اوت، نرس ماما

ماساژ دادن فرزند نوزادتان فواید زیادی دارد که برخی از آنان شاید شما را شگفت زده کند این فواید عبارتند از فعال سازی و بهبود سیستم ایمنی احتمال کمتر برای ابتلای فرزندتان به بیماری ها ماساژ سیستم تنفسی را باز می کند و تنفس را ساده تر می سازد طبق پژوهش ها بچه هایی که ماساژ داده می شوند بهتر وزن می گیرند زیرا هنگام ماساژ سیستم غدد درون ریز میزان هورمون های رشد را افزایش می دهد.

برای نوزادان نارس این کار خصوصا مهم است. خون و مایع لنفی به طوری موثری در سراسر بدن حرکت می کنند و سموم و مواد زاید را خارج می سازند برای زندیگ پیش رو و رخداد التیام سریع تر، ماهیچه ها متوازن و تقویت می شوند. سیستم گوارشی در بچه همیشه برای نومادران نگران کننده است کولیک و هوای به دام افتاده (در شکم) اغلب مشکل سازند و ماساژ می تواند ناراحتی ها را تا حد زیادی برطرف سازد زیرا حرکت دودی سرعت می گیرد و گوارش سالم بهبود می یابد. از همه مهم تر این واقعیت است که فرزندتان از طریق تجربه ی لمسی، درباره ی خود و دنیایش و نیز پدر و مادرش می آموزد بگذارید پدر ماساژ دادن فرزند ظریفش را به عهده گیرد مردان و بانوان به روش های متفاوتی فرزندانشان را لمس می کنند و بچه ها انتظار این تفاوت را دارند و می آموزند که چه کسی آنها را لمس می کند، نه فقط از طریق نگاه کردن که نیز با حس لامسه

بیشتر بخوانید
شکل گیری میکروبیوتا روده ای (فلور روده ای) از بدو تولد

پیش از شروع به کار، از این رهنمودها پیروی کنید.

  • حرکات را آهسته و محکم نگه دارید.
  •  اتاق را گرم نگه دارید
  • بچه را روی سطحی صاف و نرم بگذارید.
  •  شما باید آرام و راحت باشید

وقتی بچه با چشم های باز آرام دراز کشیده است و دست و پایش راحت هستند، ماساژ دادن را شروع کنید.

مطمئن شوید که حوله ی تمیزی برای دراز کشیدن او داشته باشید و پتوی نخی گرمی در دسترس باشد

آ]نگ ماساژ دادن را آهسته نگه دارید و فشار لمس کردنتان محکم، اما ملایم باشد این روش برای فرزندتان بسیار آرامش بخش و تسکین دهنده است.

با نگاه کردن به چشمفرزندتان و توجه به او را جلب کردن با ملایمت از او برای ماساژ دادن اجازه بگیرید. این کار بسیار مهم است و حتی گرچه فکر می کنید که او نمی تواند به شما پاسخ گوید. بی تردید او می تواند بگذارد متوجه شوید که اگر می خواهد ماساژ داده شود و چه زمانی ماساژ دادن او کافی است. فرزندتان اجازه گرفتن را با ماساژ دادن مرتبط خواهد کرد این کار در اعتمادسازی و رفتاری سالم برای لمس شدن بسیار مفید خواهد بود.

پرسش از صابون معمولی برای شستن فرزندم استفاده می کردم. اما پوست او اندکی خشک می شود ایا صابون معمولی برای پوست او بسیار خشن است؟ به علاوه در این صورت باید از چه محصولی استفاده کنم؟

 

پاسخ دکتر شانتل دومان، متخصص پوست

این سوال بسیار مهم است پوست عملکردهای مختلفی دارد یکی از اینها ساختن دیواره ای است که در برابر باکتری ها و ویروس های مضر حمایت می کند این جداره رطوبت را در پوست حفظ می کند و نخستین سال زندگی برای گسترش این دیواره اهمیت دارد. استفاده از محصولات خشن شاید مانع شکل گیری این جداره شود.

محصولاتی که حاوی صابون هستند PH (میزان اسیدی یا قلیایی) بسیار زیادی دارند که شاید پوست را خشک کند و باثع ناراحتی شود پس بهتر است فرزندتان را بیشتر از یک بار در روز حمام نکنید و از مایعات پاک کننده ی بدن صابون ملایم استفاده کنید.

پرسش آیا می توانم از سان اسکرین معمول خانواده برای فرزندم استفاده کنم یا نسبت به خودم به ضد افتابی قوی تر برای او نیاز دارم؟

پاسخ دکتر داگمار وایتکر، متخصص پوست

اول، پوست بچه به طور استثنایی در برابر پرتوهای ماورای بنفش و گرما آسیب پذیر است در نخستین ماه های زندگی باید از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کرد سایه و لباس های حامی در برابر نور خورشید بسیار اهمیت دارند.

اما همان طور که فرزندتان به شش ماهگی نزدیک می شود اندکی قرار گرفتن در معرض نور خورشید توصیه می شود همیشه از سان اسکرین بهره گیرد. برای خردسال سان اسکرین های فیزیکی تا سان اسکرین های شیمیایی ترجیح داده می شود مثلا در سان اسکرین های ساخته شده مخصوص پوست کودکان و دخردسال از مواد شیمیایی ترجیح داده میش ود مثلا در سان اسکرین های ساخته شده مخصوص پوست کودکان و خردسالان از مواد شیمیایی کمتری استفاده و از روی و تینانیوم بیشتری بهره گرفته شده است. این سان اسکرین ها محافظ فیزکی بیشتری می افرینند و وقتی استفاده میش ود سفید رنگ به نظر می رسند در کشورهایی با قرار گرفتن در معرض پرتوهای ماورای بنفش شدید همیشه باید از سان اسکرین با اس پی اف (SPF) 50 استفاده کرد تا تضمین شود که آنها از پوست بیشترین پشتیبانی ممکن را می کنند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید