شیر مادر و تاثیر آن بر نوزاد

شیر مادر و تاثیر آن بر نوزاد
چکیده این مطلب : انتشار :اکتبر 7, 2018بدون دیدگاه

 

ذخیره کردن شیر بهترین شرایط برای نوزادی که با شیر مادر تغذیه می شود این است که هر زمان به شیر نیاز داشت، بتواند از سینه مادرش شیر دریافت کند شیردهی بدون حد و محدودیت این اطمینان را به شما می دهد که تمامی نیازهای غذایی نوزاد به سرعت برآورده می شوند، همچنین با این کار بین تولد شیر و نیاز ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

ذخیره کردن شیر

بهترین شرایط برای نوزادی که با شیر مادر تغذیه می شود این است که هر زمان به شیر نیاز داشت، بتواند از سینه مادرش شیر دریافت کند شیردهی بدون حد و محدودیت این اطمینان را به شما می دهد که تمامی نیازهای غذایی نوزاد به سرعت برآورده می شوند، همچنین با این کار بین تولد شیر و نیاز نوزاد تعادل مطلوبی برقرار می شود.

ولی اگر باید برای مدت کوتاهی از نوزادتان جدا شوید، باید دقیقا قبل از خروج از منل به او شیر دهید و او را سیر کنید.

در بهترین شکل شما می توانید مدت زمان غیبت خود را براساس برنامه غذایی روزانه او تنظیم کنید و قبل از نیاز دوباره او به شیر به خانه برگردید.

اگر نمی توانید سر ساعت وعده بعدی شیردهی نوزاد به خانه برگردید بهتر است به جای شیر خشک شیر خود را از قبل بدوشید، تا فردی دیگری بتواند آن را به نوزادتان بدهد. بسیاری از مادران شیرده می آموزند که چگونه شیر خود را با دست یا پمپ خانگی بدوشند، بهتر است شما نیز این کار را بیاموزد.

می توانید با دوشیدن شیر باقیمانده از چند نوبت شیر دهی، چند گرم شیر جمع آوری کنید و زمانی که کنار نوزادتان نیستید شیر دوشیده شده خود را به او بدهید فریز کردن شیر دوشیده شده فکر بسیار خوبی است و وقتی شما بنا به دلایلی نمی توانید کنار او حضور داشته باشید نوزاد از دریافت شیر مادر محروم نمی شود اگر نتوانستید یک وعده به نوزاد شیر بدهید و از او دور بودید حتما باید پستان خود را از شیرخالی کنید تا ذخیره شیرتان کاهش پیدا نکیند. اگر در هر وعده شیردهی پستان خود را از شیر خالی کنید تا ذخیره شیرتان کاهش پیدا نکند. اگر در هر وعده شیردهی پستان خالی نشود این پیام به بدنتان فرستاده می شود که باید شیر کمتری تولید شود. بنابراین حذف یک وعده شیردهی بدون اینکه تخلیه کردن شیر پستان باعث کم شدن ذخیره شیر مادر می شود.

شیرمادر و تاثیر آن بر نوزاد - ذخیره کردن شیرمادر به وسیله پمپ های شیردوش

 

پمپ های شیر دوشی انواع گوناگونی دارند از جمله:

  • پمپ های دستی و ارزان قیمت
  •  پمپ های باطری دارو پمپ های الکترونیکی بیمارستانی که به طور همزمان شیر هر دو پستان را خالی می کنند.

 

توقع نداشته باشید که پس از اولین شیردهی به نوزاد بتوانید یک شیشه شیر پر کنید زیرا میزان شیر شما بستگی به میزان نیاز نوزاد دارد بسیاری از مادران تنها فقط میت وانند ۲۰ یا ۳۰ گرم از شیر باقیمانده در پستان را پس از شیردهی بدوشند دوشیدن شیر با دست یا پمپ دستی پس از چندین بار شیردهی می تواند برای جمع آروی مقدار کافی شیر برای یک وعده نوزاد مناسب باشد.

صبح زود پس از اولین شیردهی می توانید شیر بیشتری بدوشید باقیمانده شیر در پستان دوم بیشتر است شما می توانید شیرهایی که چندین بار در طول روز دوشیده شده را رد یک شیشه نگهدرای کنید و یا آن را درون ظرف های در دار ریخته روی آن ساعت و تاریخ دوشیدن را بنویسید و در یخچال نگه داری کنید فراموش نکنید که شیر دوشیده شده مادر باید ۴۸-۷۲ ساعت پس از دوشیده شدن مصرف شود. اگر ساعات زیادی از نوزاد خود دور هستید به طوری که چندین وعده از شیردهی را کنار او حضور ندراید بهتر است برای دوشیدن شیر خود از پمپ بیمارستانی استفاده کنید می توانید به راحتی برای مدتی این دستگاه را اجاره کنید با این کار هر دو پستان به طور همزمان دوشیده می شود و می توانید میزان بیشتری از شیر خود را ذخیره کنید.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید