وسایل ضروری برای مادر و نوزاد | ده مورد مهم در چند هفته ی نخست

وسایل ضروری برای مادر و نوزاد | ده مورد مهم در چند هفته ی نخست
چکیده این مطلب : انتشار :آگوست 12, 2018بدون دیدگاه

 

وسایل ضروری برای مادر و نوزاد اگر با وفور تنوع محصولات و تجهیزات مخصوص نگهداری و مراقبت از نوزاد در بازار احاطه شده اید و سردرگم شده اید به شما کمک می کنیم تا بدانید که واقعا داشتن کدام محصولات برای نوزاد ضروری است؟   وسایل خواب نوزاد به مکانی برای خواب نیاز خواهد داشت، پس می توانید تختخواب بچگانه، گهواره یا حتی ننوهای ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

وسایل ضروری برای مادر و نوزاد

اگر با وفور تنوع محصولات و تجهیزات مخصوص نگهداری و مراقبت از نوزاد در بازار احاطه شده اید و سردرگم شده اید به شما کمک می کنیم تا بدانید که واقعا داشتن کدام محصولات برای نوزاد ضروری است؟

 

وسایل خواب

نوزاد به مکانی برای خواب نیاز خواهد داشت، پس می توانید تختخواب بچگانه، گهواره یا حتی ننوهای حمل شدنی بخرید که همراهتان حمل کنید. بهتر است تشکی را بخرید که هوا می تواند در آن جریان یابد و بالشتک های اضافی را از آن خارج سازید این بالشتک ها شاید زیبا به نظر رسند، اما طبق پزوهش ها، امکان دارد مایع تنفس بچه شوند و علتی برای سندرم مرگ ناگهانی نوزاد به وجود آورند. برای آرامش خاطر بیشتر دستگاه نظارت بر (مانیتور) بچه هنگام خواب ایده جالبی است، خصوصاً اگر شب ها در اتاقتان نمی خوابد. وقتی فرزندتان در اتاق خودش خواب است و شما به کارهای دیگر خانه مشغولید و او از خواب بیدار می شود، این وسیله می تواند به شما هشدار دهد این ابزاری مفید است.

 

حمام و تعویض لباس

هرآنچه را که لازم دارید، درست نزدیک به حمام او قرار دهید. این وسایل را در دسترس نگه دارید: وان حمام بچه، صندلی مخصوص، دماسنج حمام، اسفنج  یا لیف و شامپوی بچه،پنبه،حوله ی کلاه دار، زیرانداز برای تعویض پوشک و کرم بدن ، هنگام استحمام  فرزندتان لباس های مناسب فصل را در دسترس قرار دهید تا مجبور نباشید برای آوردن لباس ، فرزندتان را ترک کنید!

 

صندلی ماشین

اول ایمنی را در نظر بگیرید . پس بهترین نوع گهواره یا صندلی مخصوص ماشین را بخرید. امروزه صندلی های مخصوص ماشین به گهواره نیز متصل می شوند.

 

وسایل ضروری

کیسه ی پوشک فرزندتان را کنار این وسایل بگذارید.

 • – ضدعفونی کننده ی دست
 • – پوشک
 • – دستمال پاک کننده ی مرطوب
 • – کرم باسن
 • – پستانک
 • – پیشبند برای آروغ زدن بچه
 • – نمودار واکسن ها (برای معاینه و اطمینان یافتن از سلامتی بچه به درمانگاه خواهید رفت و اغلب در چند هفته ی نخست واکسن های ضروری زده می شود، پس این نمودار را تمام وقت در کیسه ی پوشک نگه دارید)
 • – پتوی قنداق (از این وسیله برای پوشاندن خود نیز می توانید بهره گیرید)
 • – لباس اضافه برای تعویض
 • – جوراب اضافه
 • – میان وعده برای مادر
 • – بطری آب

 

حقیقت

در هشت ماهگی فرزند در حال رشدتان اکثر اوقات می خوابد و حتی دوره هایی از خواب رم (REM یا عمیق ترین مرحله ی خواب) دارد.

ده مورد مهم نجات بخش در چند هفته ی نخست

دستمال توالت مرغوب

زمان پاک کردن فرزندتان از دستمال های پاک کننده ی مرغوب بهره گیرید! اکنون زمان آن رسیده است که از بهترین پاک کننده های موجود در بازار استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
شیر مادر و تاثیر آن بر نوزاد

 

تمرکز در اجرای وظایف

در حالی که شیردهی پستانی می کنید یا زمان هایی که فرزندتان در آغوش شما به خواب می رود، بر فرزندتان متمرکز باشید.

 

حوله ی نرم جدید

بدنتان مراحل ناگوار زایمان را سپری کرده است، در نتیجه پس ازخروج از حمام، حوله ای نرم برای آرامش بخشیدن به شما بسیار مفید خواهد بود!

 

لباس راحت خانه

برای تغذیه های شبانه لباس های خانه ی راحت و دکمه دار در جلو تا پایین ضروری است.

 

پدهای ژل آرامش بخش

رای رفع ناراحتی های پستان در میان شیردهی های، این پدها را داخل پستان بند خود قرار دهید.

 

پستان بند مادرانه

در چند ماه آینده به تعدادی پستان بند مخصوص شیردهی مرغو نیاز خواهید داشت.

 

زیر جامه جدید راحت

زیر جامه های باریک دیگر کارساز نیستند و بهتر است از انواعی با شکل کامل بهره گیرید. پس از زایمان این انواع راحت تر خواهند بود.

 

غذاها و میان وعده های منجمد

برای پخت و پر انرژی زیادی نخواهید داشت، چه رسد به خرید وسایل و موادغذایی اکنون غذاهایی را تهیه و آنها را منجمد کنید تا بعد از آنان بهره برید.

به علاوه احساس شرمندگی نکنید که اگر دوستان و خانواده می خواهند برایتان غذا بیاورند به آنها بله بگویید! بعداً خوشحال خواهید شد که به انها جواب مثبت داده اید.

 

مصرف داروهای آرامش بخش (ترکیبی گیاهی با تجویز پزشک برای رفع افسردگی)

برای نومادران این کار نجات بخش است، خصوصاً در آغاز مراحل سفر فرزند پروری گاهی شیردهی پستانی مشکل است پس استفاده از این دارو به شما کمک می کند تا آرام بمانید و این دوران نه چندان سهل را سپری کنید . با شروع زایمان نیز مصرف این داروها کارساز است. پس از حالا به بعد آن را در دسترس نگه دارید!

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید