نوزادان نارس عملکرد تحصیلی خوبی دارند

نوزادان نارس عملکرد تحصیلی خوبی دارند
چکیده این مطلب : انتشار :جولای 25, 2018بدون دیدگاه

 

نوزادان نارس عملکرد تحصیلی خوبی دارند حاصل مطالعات پژوهشگران آمریکایی که بر روی نوزادان متولد شده بین سالهای ۱۹۹۲ و ۲۰۰۲ در ایالت فلورایدا صورت گرفت نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق نوزادان نارس از عملکرد تحصیلی خوبی برخوردارند. نوزادان نارس که پیش از هفته ۳۷ بارداری متولد می شوند با چالش های بسیار جدی و عدیده ای در ابعاد مختلف ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

نوزادان نارس عملکرد تحصیلی خوبی دارند

حاصل مطالعات پژوهشگران آمریکایی که بر روی نوزادان متولد شده بین سالهای ۱۹۹۲ و ۲۰۰۲ در ایالت فلورایدا صورت گرفت نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق نوزادان نارس از عملکرد تحصیلی خوبی برخوردارند.

نوزادان نارس که پیش از هفته ۳۷ بارداری متولد می شوند با چالش های بسیار جدی و عدیده ای در ابعاد مختلف تکامل مواجه هستند، به طوری که والدین این دسته از نوزادان اغلب در مورد کسب مهارت های شناختی فرزندان خود در آبنده بسیار نگرانند.

ولی با این حال حاصل جدیدترین مطالعات صورت گرفته در آمریکا موجب دلگرمی و اطمینان خاطر این عده از والدین شده است.

گزارش نهایی این مطالعه که در بخش کودکان نشریه به انجمن پزشکی آمریکا (جاما) منتشر شد حاکی از آن است که اغلب نوزادان زودرس و حتی بسیار زودرس که با تاخیر وارد مهدکودک می شوند، با ورود به مدرسه و آغاز آموزش ابتدایی همانند دیگر کودکان به لحاظ تحصیلی عملکرد موفقی دارند.

تیم تحقیق دانشگاه نورث وسترن آمریکا به سرپرستی دکتر گریک گارفیلد داده های مربوط به ۳/۱ میلیون کودک متولد شده بین سالهای ۱۹۹۲ و ۲۰۰۲ که در مدرسه عمومی ایالت فلوریدا ثبت نام کرده بودند را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

در این مدرسه پیشرفت تحصیلی کلیه دانش آموزان از بدو ورود به مهدکودک تا پایان مقطع ابتدایی با استفاده از آزمون هایی به طور مستمر مورد ارزشیابی قرار گرفت.

از میان ۳/۱  نوزاد متولد شده در طول این دهه نوزادان بسیار زودرسی که در هفته ۲۵ بارداری و پس از آن متولد شده بودند در پاسخ به این تست های استاندرد موفق عمل کرده و در مقایسه با گروه کودکانی که به صورت ترم متولد شده بودند،(زایمان در فاصله بین هفته ۳۷ تا چهلم) تقریباً به امتیازات یکسانی دست یافتند.

محققان در پایان مطالعات خود در کمال تعجب دریافتند که از گروه نوزادان بسیار زودرسی که در هفته های ۲۲ و ۲۳ بارداری متولد شده بودند دو سوم آنها بدون هیچ تاخیری وارد مهدکودک شده اند.

ضمن آنکه این کودکان نه تنها در دوران مدرسه به لحاظ علمی و تحصیلی با هیچ مشکلی مواجه نبوده و عملکرد کاملاً موفقی داشتند بلکه ۸/۱ درصد از آنها نیز دارای ضریب هوشی بالا و به عنوان استعدادهای بسیار درخشان مدرسه شناخته شدند.

پژوهشگران در پایان توضیحات خود خاطر نشان کردند:

اگرچه ۸/۱ درصد در مقایسه با ۵/۹ درصد دانش آموز دارای ضریب هوشی بالا از گروه نوزادانی که به صوت ترم و در چهلمین هفته بارداری متولد شده بودند بسیار ناچیز است ولی با درنظر گرفتن این حقیقت که نوزادان نارس تقریباً دوبرابر کمتر از نوزادان ترم در رحم مادر خود زندگی کرده اند این رقم بسیار زیاد و شگفت آور است.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید