بهبود تنفس نوزاد نارس با کافئین

بهبود تنفس نوزاد نارس با کافئین
چکیده این مطلب : انتشار :آگوست 16, 2018بدون دیدگاه

 

بهبود تنفس نوزاد نارس با کافئین حاصل جدیدترین مطالعات انجام شده توسط گروهی از محققان استرالیایی نشان می دهد که تجویز کافئین در بدو تولد در نوزاد نارس با ثارات مفید بلند مدتی در افزایش ظرفیت ریوی آنها همراه است. کافئین پیش از این نیز به عنوان محرک سیستم تنفسی در بهبود عملکرد ریه نوزادان زودرس مورد مطالعه قرار گرفته و اثرات ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

بهبود تنفس نوزاد نارس با کافئین

حاصل جدیدترین مطالعات انجام شده توسط گروهی از محققان استرالیایی نشان می دهد که تجویز کافئین در بدو تولد در نوزاد نارس با ثارات مفید بلند مدتی در افزایش ظرفیت ریوی آنها همراه است. کافئین پیش از این نیز به عنوان محرک سیستم تنفسی در بهبود عملکرد ریه نوزادان زودرس مورد مطالعه قرار گرفته و اثرات مفید آن در علم نئوناتولوژی یا مطالعه نوزادان به اثبات رسیده بود و اما این بار پژوهشگران استرالیایی به منظور بررسی اثرات بلند مدت کافئین بر بهبود تنفس نوزادان زودرس مطالعات خود را حول این محور متمرکز کرده و نتایج حاصل از آن را در مجله آمریکایی تنفس و مراقبت های ویژه  پزشکی منتشر کردند.

کاهش آسیب های ریوی نوزاد نارس

محققان به منظور بررسی اثرات بلند مدت مصرف کافئین بر عملکرد ریه نوزادان نارس در طی یک آزمایش بالینی به مطالعه و بررسی ۱۴۲ نوزاد نارس پرداختند. آنها برای انجام این مطالعه نوزادان شرکت کننده در تحقیق را به دو گروه مختلف تفسیم کردند. گروه اول که متشکل از ۷۴ نوزاد نارس بود تحت درمان با کافئین قرار گرفتند در حالیکه به ۶۸ نوزاد گروه دوم پلاسیبو یا دارونما داده شد. در پایان اصل مشاهدات این مقحقان نشان داد که آن دسته از نوزادان نارسی که در بدو تولد تحت درمان دارویی با کافئین قرار گرفته بودند نسبت به نوزادانی که به آنها پلاسیبو یا دارو نما داده شده بود از توانایی تنفس بالاتری برخوردار بودند.

پروفسور لکس دویل استاد بیمارستان سلطنتی زنان در ملبورن و نویسنده ارشد این تحقیق در این باره توضیح می دهد: علت این مساله آن است که استفاده از دوزهای دارویی کافئین امکان جداسازی سریع تر نوزاد از دستگاه های کمک تنفسی را فراهم کرده و به این ترتیب باعث کاهش آسیب های ناشی از این دستگاه در ریه نوزادان می شود. این محقق در ادامه می افزاید: “ما قصد داریم آزمایشات را در سن ۲۵ سالگی که اوج عملکرد ریه محسوب می شود در این داوطلبان تکرار کنیم تا از این طریق به اطلاعات بیشتر و جامع تری درا ین خصوص دست یابیم.”

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید