پوست نوزادان هنگام تولد به چه صورت است؟ – انواع بیماری های پوستی نوزادن

پوست نوزادان هنگام تولد به چه صورت است؟ - انواع بیماری های پوستی نوزادن
چکیده این مطلب : انتشار :اکتبر 8, 2018بدون دیدگاه

 

پوست نوزادان هنگام تولد به چه صورت است؟ - انواع بیماری های پوستی نوزادن پوست نوزادان هنگام تولد پوشیده شده از ماده سفید و لطیفی است .در مطالب زیر انواع بیماری ها و ناراحتی های پوستی که ممکن است برای نوزاد به وجود بیاید عنوان گریده است. پوست نوزادن و چگونگی تغییر آن همان طور که پوست فرزندتان با دنیای خارج منطبق می ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

پوست نوزادان هنگام تولد به چه صورت است؟ – انواع بیماری های پوستی نوزادن

پوست نوزادان هنگام تولد پوشیده شده از ماده سفید و لطیفی است .در مطالب زیر انواع بیماری ها و ناراحتی های پوستی که ممکن است برای نوزاد به وجود بیاید عنوان گریده است.

پوست نوزادن و چگونگی تغییر آن

همان طور که پوست فرزندتان با دنیای خارج منطبق می شود، شاید متوجه برخی از التهاب ها یا دگرگونی هایی شوید. اکثر آنها معمولند، اما در زیر راهنمای کوتاهی برای کمک به شما آمده است تا هنگام بروز مشکل آن را شناسایی کنید.

درست مثل رشد حواس وبدن فرزندتان و واکنش نشان دادن به دنیای خارج به همان ترتیب نیز پوست او رشد می کند.

همان طور که پوست بچه رشد می کند و گسترش می یابد، شاید در مقطعی متوجه شوید که او دچار التهاب یا جوش های ریزی شده است موارد زیر را به یاد بسپارید …

 

پوست نوزادان هنگام تولد

وقتی فرزندتان وارد این جهان می شود، احتمالا او پوشیده شده از ماده ی سفید لطیفی است که مثل پنیر ذوب شده به نظر می رسد این ماده ورنیکس خوانده می شود و کاملا طبیعی است. هنگام اولین حمام ورنیکس شسته می شود و بچه ای پاک و در آغوش کشیدنی به شما سپرده خواهد شد. شاید متوجه لکه های سفیدی روی  صورت نوزادتان شوید، اما اینها نیز علتی برای نگرانی نیستند. این لکه های سفید ریز به نام میلیا به خودی خود ناپدید خواهند شد و درمان خاصی ضروری نخواهد بود.

 

التهاب پوستی

تقریبا تمام بچه ها در مقطعی از زمان دچار التهاب پوستی خواهند شد چه اینکه التهاب گرمایی، التهاب پوشکی، آلرژی پوستی یا مشکلی جدی باشد، اگر نگرانید، بهترین روش برای علاج آن ملاقات با پزشک یا متخصص کودکان خواهد بود. التهاب پوشکی نسبتا معمول است و بازتابی از مهارت های فرزند پروری شما نیست! گر چه برای فرزندتان ناراحت کننده است، التهاب پوشکی پس از مدتی التیام می یابد، تا زمانی که ناحیه ی اندام تناسلی آنها را تا حد امکان خشک نگه دراید بگذارید هنگام روز زمانی را بدون پوشک باشند. التهاب گرمایی نیز می تواند برای نوزادان ناراحت کننده باشد، زیرا ظاهرا برآمدگی های سرخ ریزی ناگهان نمایان می شوند. التهاب پوشکیاکثرا در نواحی رخ می دهد که پوشیده است یا لباس بچه روی آن قرار دارد، پس اولین گام در درمان آن، خنک کردن فرزندتان است. لباس های گشاد و اطمینان یافتن از اینکه اتاق فرزندتان در دمای مناسب باشد، به پیشگیری از التهاب پوشکی کمک خواهد کرد. اگر چنین اتفاقی رخ داد، مطمئن شوید که فرزندتان ناحیه ی آسیب دیده را نخاراند و در حد امکان آن ناحیه را بدون پوشش نگه دارید. اگر خارش شدید وجود دارد احتمالا پزشک کرم یا لوسیون تجویز می کند.

این مشکل التهاب نیست.

البته التهاب پوستی می تواند باعث نگرانی شود و اگر با تب یا دیگر نشانه ها همراه باشد باید نگران شوید، مثلا نشانه های آبله مرغان معمولا با تب شروع می شود و سپس التهاب ناخوشایند تاول های سرخ ریز در پی آن خواهد بود. بیماری دست ، پا و دهان با تب، گلودرد و تاول های ریزی شروع می شود که روی دست، پا و دهان فرزندتان ظاهر خواهد شد. نشانه های ابله اغلب به عنوان تب بسیار شدید همراه با ظهور لکه های سفید ریز در دهان فرزندتان نمایان می شوند اگر نگرانید که با این مشکل روبه رویید، نزد پزشک بروید.

بیشتر بخوانید
حساسیت نوزاد به شیر در مقایسه با عدم تحمل آن (عدم تحمل لاکتوز) - علائم و درمان

اگر التهاب با دیگر نشانه ها همراه باشد، مثل تب یا سرگیجه ی شدید، ضروری است که فرزندتان فورا مراقبت های پزشکی دریافت کند.

 

پوست نوزادان هنگام تولد به چه صورت است؟ - انواع بیماری های پوستی نوزادن

اگزما

اگزما عارضه ی پوستی ناراحت کننده ای است که اغلب با آلرژی به شیر یا تخم مرغ مربوط است اما این مشکل می تواند عارضه ای طولانی مدت باشد که تا دوران بلوغ فرزندتان او را همراهی کند نگران نشوید. زیرا اگزما نیز درمان پذیر است. رایج ترین شکل آن

اگزمای اتوپیک با استفاده از مرطوب کننده ی ملایم و کرم های تجویزی پزشک به سادگی درمان می شود. اگزما می تواند بسیار خارش دار باشد اما باید فرزندتان را از خاراندن خود منع کنید زیرا این کار میت واند به جای زخم بینجامد اگر نگرانید که فرزندتان دچار اگزماست، هر چه سریع تر به پزشک یا درمانگاه مراجعه کنید.

 

کهیر

کهیر می تواند نشانگر آلرژی باشد. این لکه های ریز و برآمده به سرعت پدیدار می شوند واغلب در اثر آلرزی غذایی به وجود می آیند با استفاده از کرم ها یا داروهای ضد حساسیت کهیر درمان می شود اما اگر این علائم پیاپی اتفاق افتاد شاید مجبور باشید که از پزشک درباره ی ازمایش آلرژی سوال کنید.

 

وقت نگرانی

اگر به هر طریقی درباره ی التهاب نگران هستید، نزد پزشک یاب هبدرمانگاه بروید از همه مهمتر، اگر التهاب با دیگر نشانه ها همراه باشد مثل تب یا سرگیجه ی شدید، ضروری است که فرزندتان فورا مراقبت های پزشکی دریافت کند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید