عوامل ضد پوسیدگی دندان – جلوگیری از پوسیدگی دندان

عوامل ضد پوسیدگی دندان - جلوگیری از پوسیدگی دندان
چکیده این مطلب : انتشار :سپتامبر 12, 2018بدون دیدگاه

 

عوامل ضد پوسیدگی دندان شناخت عوامل ضد پوسیدگی دندان و راه های جلوگیری از پوسیدگی دندان برای هر شخص لازم و ضروری به حساب می آید. مرهمی برای دندان این روزها اگر برای خرید هر خمیردندانی به بازار بروید می توانید روی آن این جملات را ببینید: ضد جرم ضد پوسیدگی ضد باکتری برطرف کننده التهاب لثه و .... شاید تعجب کنید اگر بگوییم ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

عوامل ضد پوسیدگی دندان

شناخت عوامل ضد پوسیدگی دندان و راه های جلوگیری از پوسیدگی دندان برای هر شخص لازم و ضروری به حساب می آید.

مرهمی برای دندان

این روزها اگر برای خرید هر خمیردندانی به بازار بروید می توانید روی آن این جملات را ببینید:

  • ضد جرم
  • ضد پوسیدگی
  • ضد باکتری
  • برطرف کننده التهاب لثه و ….

شاید تعجب کنید اگر بگوییم خمیر دندان قدمت تاریخی دارد استفاده از آن به سال های بسیار دور باز می گردد.

در ترکیب خمیردندان های اولیه از ترکیباتی نظیر کربنات کلسیم و پودر صابون استفاده می شد که به دلیل داشتن PH قلیایی مشکلاتی نظیر ساییدگی و حساسیت مخاط دهان را به وجود می آورد.

با گذشت زمان و کشف ترکیبات جدید هدف از مسواک زدن تغییر کرد.

از وقتی معلوم شد عامل اصلی پوسیدگی ایجاد پلاک روی سطح دندان هاست قاعدتا خمیردندان هم باید حاوی موادی باشد که بتواند این جرم و پلاک را ازمیان ببرد.

در حال حاضر یکی از پرسش هایی که برای خیلی از افراد پیش می آید این است که یک خمیردندان خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد.

در پاسخ به این پرسش می توان به نکات زیر اشاره کرد:

عوامل ضد پوسیدگی دندان:

به طور کلی پوسیدگی زمانی رخ می دهد که سطح دندان تحت تاثیر لایه ای از ترکیبات موجود در بزاق قرار گرفته و به وسیله آن پوشیده می شود.

این ترکیب پلاکت نامیده می شود، که پس از گذشت چند روز از تشکیل و آهکی شدن آن به جرم تبدیل می شود.

سدیم فلوراید که معمول ترین ماده موجود در خمیر دندان است پس از واکنش با ترکیبات موجود  در پلاک و جایگزین کردن فلوئور در پوشش سطحی دندان آن را از حمله اسید و باکتری محافظت می کند و مانع پوسیدگی دندان می شود.

 

۱- عوامل ضد میکروبی:

وظیفه این ماده ممانعت از رشد میکروب ها و جلوگیری از تولید اسید به وسیله آن هاست.

ماده ای که به عنوان ضد میکروب مورد استفاده قرار می گیرد باید خاصیت ریشه کن کردن کلیه باکتری ها را داشته باشد نه این که منحصر به تعداد معدودی از آنهاباشد.

۲- ساینده ها:

انواع غذاها، سیگار، نوشابه ودیگر موادی که در طول عمر مورد استفاده قرار می گیرند  به مرور زمان از لابه لای سوراخ های بسیار ریز موجود در مینا عبور می کنند و سبب تغییر رنگ  آن می شوند.

ساینده ها که عمدتا از جنس فسفات کلسیم و سیلیکا هستند به عنوان لایه بردار عمل کرده سطح دندان ها را صاف می کنند.

هرچه ذرات تشیکل دهنده ساینده ریزتر باشد قدرت سایندگی آنها بیشتر است و درخشندگی بیشتری در سطح دندان ایجاد می کند .

۳- نگهدارنده ها و اسانس :

یکی از مشکلاتی که خیلی از افراد به نوعی با آن درگیرند بوی بد دهان است.

اسانس موجود در خمیردندان در صورتی که از نوع مناسبی انتخاب شود قادر است بوی بد دهان را که به دلیل تخمیر باکتری ها ایجاد می شود از میان ببرد.

بنابراین این مسئله را هم هنگام انتخاب خمیر دندان مد نظر قرار دهید.

باید خاطرنشان کنیم که رنگ دندان ها فقط تحت تاثیر خمیر دندان مصرفی نیست، بلکه بسیاری از عوامل مانند وراثت ، نوع رژیم غذایی مصرفی، جنس مینا و … می توانند تعیین کننده رنگ دندان باشند.

و به عنوان نکته آخر درباره انتخاب یک خمیر دندان مناسب باید گفت که به تازگی روی تعدادی از خمیر دندان ها اصطلاح مخصوص سیگاری ها را مشاهده می کنیم.

این خمیر دندان به هیچ وجه نباید به وسیله اشخاص غیرسیگاری مورد استفاده قرار گیرد چرا که مواد ساینده موجود در آن درصد بیشتری دارد و در نتیجه استفاده ازآن از سوی افراد معمولی به مرور زمان سبب سایش دندان ها و تحلیل آن ها خواهد شد.

بیشتر بخوانید
خرابی دندان های کرسی (عقبی) - پر کردن دندان با سرامیک یا طلا !!!

 

پوسیدگی دندان

پوسیدگی های دندان و بیماری های لثه یک معضل عمده بهداشتی در کشورهای صنعتی است و در کشورهای در حال توسعه تهدیدی روز افزون به حساب می آید .

کارشناسان می گویند که بسیاری از مردم این مسئله را که بهداشت دهان می تواند بر طول عمر بیفزاید و کیفیت زندگی را بهبود بخشد تشخیص نمی دهند.

ریختن دندان ها معمولا به سوء تغذیه و در پی آن به مجموعه دیگری از سایر مشکلات بهداشتی منجر می شود.

دکتر پول اریک پترسون از برنامه بهداشت دهان بهداشت جهانی گفت ضعف بهداشت جهان می تواند تاثیری جدی بر سلامت عمومی فرد و کیفیت زندگی او بگذارد .

درد، آبسه شدن دندان مشکل در خوردن وجویدن و همچنین افتادن و آسیب دیدن دندان ها، تاثیر عمده ای بر زندگی روزمره و سلامت فرد دارد.

دکتر کاترین لی گیلز- کاموس، همکار آقای پترسون، نیز گفت بسیاری از مردم ریختن دندان را یک امر طبیعی و ناشی از پیری می دانند، در حالی که در بسیاری از موارد قابل پیشگیری است.

این تصور وجود دارد که پوسیدگی دندان از مشکلاتی است که جهان پیشرفته حل کرده است، درحالی که ۶۰ تا ۹۰ درصد دانش اموزان و اکثریت بزرگسالان از آن رنج می برند.

به گفته او، پوسیدگی دندان همچنین عمده ترین بیماری دهان در چندین کشور آسیایی و آمریکایی لاتین است.

سازمان بهداشت جهانی می گوید علائم تورم لثه در اکثر کودکان سراسر جهان به چشم می خورد و تقریبا ۱۵ درصد جمعیت اکثر کشورها به بیماری حاد لثه که می تواند باعث ریختن دندان ها شود مبتلا هستند.

تحقیقات نشان می دهد که در کشورهای صنعتی، کشیدن سیگار از عوامل اصلی ابتلا به بیماری لثه است.

بیماری های دهان و دندان ظاهراً در آفریقا خفیف تر است.

اما سازمان بهداشت جهانی می گوید که مصرف فزاینده شیرینی و نارسایی در زمینه شست وشوی دهان با فلوراید به زودی اوضاع را بدتر خواهد کرد.

 

صبحانه و پوسیدگی دندان

این هم از عجایب کار دانشمندان است که کشف کرده اند نخوردن صبحانه، خطر پوسیدگی دندان ها را در کودکان افزایش می دهد.

آنها می گویند که دندان های  شیری کودکان ۲ تا ۵ ساله که هر روزصبحانه نمی خوردند، ۴ برابر کودکانی که همیشه صبحانه می خورند، دچار پوسیدگی می شود.

مصرف نکردن ۵ وعده میوه و سبزی هم برای کودکان همین مشکل را به وجود می آورد.

نتایج تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که تنها ۲۳ درصد از کودکانی که هر روز صبحانه می خورند، سابقه پوسیدگی دندان داشته اند.

در حالی که ۳۴ درصد از کودکانی که صبحانه نمی خورند دندان هایشان دچار پوسیدگی می شود.

علت هم این است که کودکانی که صبحانه نمی خورند، در طول رو تنقلاتی می خوردند که باعث پوسیدگی دندان هایشان می شود.

مسواکهای انحنادار در زدودن پلاکهای میکروبی از روی دندان موثرند

نتایج یک پژوهش نشان داد:

از آنجایی که مسواک های معمولی کارایی برداشت پلاک از نواحی اینترپروگزیمال و زوایای دندانی را به طور کامل ندارند، به همین منظور مسواک هایی با الیاف انحنادار جهت برداشت موثر پلاک از زوایای دندانی عرضه شده است.

بر اساس نتایج این پژوهش،سطح دندانی به صورت کاملا صاف نبوده و دارای تحدب و تقعرهای مختلفی می باشند.

از آنجایی که مسواکهای با موهای معمولی دارای موهایی به اندازه یکسان و یکنواخت می باشند احتمال دسترسی موهای این مسواک به کلیه نقاط مختلف سطح دندان جهت برداشت پلاک وجود ندارد.

به همین منظور مسواک هایی با الیاف انحنا دار جهت برداشت موثر پلاک از زوایای دندانی عرضه شده است.

در این پژوهش آمده است:

ژنژیویت به معنای آماس و التهاب لثه، دسته عمده ای از بیماریهای پریودنتال را تشکیل می دهد که عامل اصلی آن پلاک میکروبی است.

از این جهت کنترل پلاک میکروبی نقش مهمی در پیشگیری از بروز ژنژیویت و بیماری های پریودنتال را دارد.

بنابراین رایجترین روش های ، کنترل پلاک؛ روش های مکانیکی و شیمیایی است که مسواک زدن به عنوان یک روش مکانیکی کاربرد بیشتری دارد.

نتایج این بررسی نشان می دهد که برداشت پلاک توسط مسواک انحنادار نسبت به مسواک معمولی در سطح لینگوال یا پالاتال و اینترپروگزیمال به صورت معنی داری موثر تر است.

بیشتر بخوانید
علت پوسیدگی دندان چیست؟ - پیشگیری و روش های درمان پوسیدگی دندان

این اختلاف در سطح باکال مشاهده نمی شود.

محققان خاطر نشان کردند:

از آنجایی که معمولا تجمع پلاک در سطوح اینترپروگزیمال بیشتر و اغلب توسعه و شیوع بیماری های پریودنتال نیز از این ناحیه می باشد.

استفاده از مسواک های با الیاف انحنادار در زوایای اینترپروگزیمال سطوح باکال و لینگوال توصیه می شود.

 

عواقب سوء مسواک زدن با فشار زیاد :

دو دقیقه مسواک زدن برای برداشتن پلاک میکروبی از سطح دندان ها کافی است.

به گزارشی از مجله بهداشت دانشگاه جان هاپکینز، یک پژوهش جدید نشان داد که مسواک زدن دندان ها با فشار متوسط به مدت ۲ دقیقه به همان اندازه پلاک را از سطح دندان ها برمی دارد که با مسواک زدن به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه حاصل می شود.

این گزارش می افزاید:

پژوهشگران در مورد عواقب مسواک زدن با فشار زیاد هشدار دادند چرا که این عمل می تواند سبب آسیب دندان ها شود.

زیادی فلوراید دندان ها را خراب می کند

براساس نتایج پژوهشی مصرف بیش از حد فلوراید می تواند اثرات منفی بر دندان داشته باشد.

متخصص دندان پزشکی طفال بحث فلوراید در دندان پزشکی را مربوط به مقوله سلامت و زیبایی دندان دانست که مصرف متعادل آن باعث استحکام و جلوگیری از پوسیدگی و مبارزه با میکروب های دندان می شود.

بر اساس این گزارش مقدار بیش از حد فلوراید  می تواند اثرات منفی روی دندان داشته باشد زیرا باعث از بین رفتن سیستم آنزیماتیک سلول های طبیعی دندان می شود و منجر به ایجاد لکه هایی در دندان می شود که گاهی ممکن است درمان آن از درمان پوسیدگی دندان مشکل تر باشد.

اجزاء تشکیل دهنده خمیر دندان ها حافظ پوست در برابر سرطان هستند

اجزاء تشکل دهنده ضد باکتری و ضد قارچ در شوینده های دهان و خمیردندانها می توانداز پوست در برابر ابتلا به سرطان محافظت  کند.

به گزارش پایگاه اینترنتی علمی – خبری HEALTH DAY NEWS این یافته تعجب برانگیز در نشست انجمن تحقیقات سرطان شناسی امریکا ارائه شد .

بر پایه این گزارش ماده ای به نام سنگوئین نارین که یک الکولوئید موجود در شبکه رگهای خونی است، نشان داده است که موجب افزایش حفاظتی پروتئین هایی می شود که مرگ ناشی از آسیب دیدگی سلولی را در برابر پرتوهای رادیواکتیو نوع اولترا B کاهش می دهند.

این ماده همچنین  از تولید پروتئین هایی که موجب تکثیر سلول های سرطانی در پوست می شوند بشدن جلوگیری می کند.

دکتر نیهال احمد استادیار بخش بیماری های پوستی در دانشگاه پزشکی ویسکانسین آمریکا و مدیر پروژه تحقیقاتی که این یافته را ارائه داده است می گوید این ترکیب طبیعی قابلیت حفاظت از پوست را در برابر رشد سلول هایی که حاصل آسیب دیدگی ژنتیکی پرتوهای اولترا UV می باشند و به تومورهای سرطانی منتهی می شوند را دارد.

به گفته وی، سلول هایی که با ماده سنگوئین نارین درمان شده اند از ۴۹ تا ۶۶ درصد بیشتر احتمال مرگ را بعد از در معرض قرار گرفتن مقابل پرتوهای رادیواکتیو اولترا B دارند ودر مقابل آن دسته از سلول هایی که درمان نشده اند .

سنگوئین نارین ها موادی ضد التهابی هستند وبرای جلوگیری از التهابات بافتی همچون التهابات لثه و ورم لثه مورد استفاد قرار می گیرند.

 

سرطان دهان

سازمان بهداشت جهانی همچنین نگران سطح بالای سرطان دهان است.

سرطان دهان عموما در مردها ظاهر می شود، عمدتا به این دلیل که آنها بیش از زن هاسیگار می کشند.

در آسیای جنوبی مرکزی، که جویدن نوعی میوه مغزدار شدیداً، سرطان زا میان مردم متداول است ، سرطان دهان یکی از سه نوع سرطان شایع به حساب می آید.

با این حال افزایش شدیدی درابتلا به سرطان دهان و حلق در کشورهای صنعتی گزارش می شود .

این پدیده می تواند  تا حدودی ناشی از مصرف بالای الکل باشد.

دانشمندان معتقدند که ترکیب تنباکو و الکل می تواند خطر ابتلا به سرطان دهان را افزایش دهد.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید