پروتزهای دندان – پروتز ثابت – پروتز متحرک

پروتزهای دندان - پروتز ثابت - پروتز متحرک
چکیده این مطلب : انتشار :سپتامبر 27, 2018بدون دیدگاه

 

پروتزهای دندان - پروتز ثابت - پروتز متحرک پروتز دندان به دو دسته تقسیم می شوند: پروتزهای متحرک (دندان های مصنوعی جداشدنی): این دندان ها به وسیله اتصال محکم می شوند.   پروتزهای ثابت (دندان های مصنوعی جدا نشدنی): این دندان ها به سادگی به دندان های مجاور وصل می شوند. توضیحات این پروتزها پیش از این گفته شد و قصدمان از یادآوری این مطالب این است ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

پروتزهای دندان – پروتز ثابت – پروتز متحرک

پروتز دندان به دو دسته تقسیم می شوند:

پروتزهای متحرک (دندان های مصنوعی جداشدنی):

این دندان ها به وسیله اتصال محکم می شوند.

 

پروتزهای ثابت (دندان های مصنوعی جدا نشدنی):

این دندان ها به سادگی به دندان های مجاور وصل می شوند.

توضیحات این پروتزها پیش از این گفته شد و قصدمان از یادآوری این مطالب این است که هر گاه به این دو واژه برخوردید معنی آن را بدانید.

 

پروتزهای دندان - پروتز ثابت - پروتز متحرک

بازگشت به حالت طبیعی

استفاده از روش های متعدد و مختلف ترمیم و بازسازی دندانها و لثه ها با یک هدف کلی انجام می شود و آن سالم شدن مرتب شدن و منظم شدن دندان هاست. و این راز مهم سلامتی است.

از طرفی بازسازی ترمیم و اصلاح نواقص دندان ها کاری پرهزینه وقت گیر و نسبتا پر دردسر است؛

 

بنابراین در اینجا بار دیگر توصیه می کنیم که به شدت مراقب دندان هایتان باشیدتا آسیب نبینند. در صورتی که با تمام مراقبت ها و رعایت اصول بهداشتی دچار مشکل شدید حتما به سرعت نزد دندان پزشک بروید تا دندان هایتان را معالجه کند. در این راه همکاری نزدیک و دوستانه بیمار و دندان پزشک بسیار مهم است.

بیمار باید بداند که دندان پزشک دوست او و دوست دندان های اوست و هدفی جز خدمت کردن ندارد و دندان پزشک هم باید بداند که بیمار برای بازیافتن سلامتی دندان هایش به او نیاز دارد و مورد اعتماد اوست.

نکته مهم بعدی اینکه هر فرد ضمن مراقبت از دندان هایش حتما باید در طول سال حداقل دوبار به دندان پزشک مراجعه کند تا او وضعیت سلامت دندان ها را کنترل کند.

به یاد داشته باشید  که دندان های ترمیم شده مانند دندان های سالم به مراقبت نیاز دارند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید