عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی چیست؟ هزینه اتوپلاستی گوش !!

عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی چیست؟ هزینه اتوپلاستی گوش !!

 

عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی نوعی جراحی زیبایی پلاستیک به حساب می آید که می تواند با رفع نقایص گوش مانند بزرگی و یا عدم تقارن گوش ها ، ظاهری زیباتر به چهره فرد ببخشد. در اغلب موارد فرد پس از عمل زیبایی گوش به نتیجه مطلوبی می رسد و همین امر موجب افزایش اعتماد به نفس در فرد و ارتقاء روابط اجتماعی او می شود. صرفنظر از هزینه اتوپلاستی گوش ، نتایج عمل به این بستگی دارد که قرار است چه تغییراتی بر روی گوش اعمال شود از این رو پیشنهاد می شود حتما عمل زیبایی گوش را به یک جراح متخصص در اتوپلاستی بسپارید. انجام این عمل جراحی هم در بزرگسالان و هم در کودکان معمول و رایج است.

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

انواع جراحی‌های زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش که با برداشتن غضروف گوش، حذف پوست اضافی آن و به منظور رفع برآمدگی بیش از اندازه گوش و در نتیجه نزدیکتر کردن گوش به سر انجام می شود یکی از انواع عمل جراحی زیبایی گوش به شمار می رود. معمولا در این روش به منظور دستیابی به بهترین نتیجه ممکن از تکنیک های ترکیبی برداشتن غضروف به همراه تکنیک اسکورینگ که در جهت قرار دادن گوش در بهترین موقعیت ممکن نسبت به سر و در نظر داشتن زیبایی آن از طریق حذف بافت گوش و برش های مورد نظر در غضروف به کار می رود، استفاده می گردد. به این نوع از جراحی زیبایی گوش ، جراحی اتوپلاستی تجدید ساختار نیز گفته می شود. در حالت کلی می توان گفت تغییر شکل و بازسازی گوش از طریق دو روش کوچک کردن غضروف و بخیه کردن آن پس از عمل و همچنین اسکورینگ یا برش غضروف انجام می شود. در این روش ها ممکن است لازم باشد تا جراح غضروف مورد نظر جهت پیوند به گوش را از دنده بیمار بردارد  و یا در صورت لزوم از پوست بالای باسن جهت پیوند به ناحیه اضافه شده به گوش استفاده کند. گاهی عمل زیبایی گوش تنها برای یکی از گوش ها مورد استفاده قرار می گیرد و گاهی اوقات ممکن هر دو گوش نیاز به عمل اتوپلاستی گوش داشته باشند. علاوه بر موارد ذکر شده، عمل جراحی گوش ممکن است به منظور کاهشش اندازه گوش ها و ظرافت بخشیدن به آنها ، صورت پذیرد. کوچک کردن گوش به کوچک کردن سایز کلی گوش برمیگردد و یا تنها در کاهش اندازه لاله گوش خلاصه می شود. با تمام اینها گاهی عمل زیبایی گوش به دنبال نیاز به تقارن گوش ها با یکدیگر  صورت می گیرد. جراحی زیبایی گوش جهت اصلاح گوش هایی که در اثر حادثه شکل طبیعی خود را از دست داده اند و به اصطلاح به گوش های گل کلمی معروفند نیز مورد استفاده می باشد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تمام انواع جراحی زیبایی گوش نوعی عمل حساس به شمار می رود و ممکن است در صورتی که به شکلی ناشیانه، توسط فردی غیر متخصص صورت بگیرد علاوه بر لطمه وارد کردن به زیبایی شما در مواردی حتی به شنوایی تان نیز آسیب بزند. پس بسیار اهمیت دارد که اتوپلاستی را تنها به فردی متبحر و متخصص در این زمینه واگذار کنید.

 

اقدامات لازم پیش از عمل زیبایی گوش

 1. در صورتی که قرار است عمل جراحی بر روی گوش کودک صورت گیرد لازم است تا والدین از هفته ها قبل و همینطور پزشک او را برای انجام این عمل آماده کنند. به علاوه والدین بایستی انتظارات معقولی از جراحی داشته باشند.
 2. از 2 تا 6 هفته پیش از عمل گوش ، از مصرف داروهایی مانند آسپرین پرهیز نمایید و به هیچ وجه در طول این مدت دخانیات مصرف نکنید و الکل نیز ننوشید.
 3. این نکته را در نظر داشته باشید که گاهی پس از عمل زیبایی گوش فرد را به مدت یک شب در بیمارستانی که در آن جراحی انجام شده است بستری می کنند به همین خاطر بهتر است در این مورد نیز آمادگی لازم را کسب نمایید.
 4. از مصرف داروهای ضد التهاب و همینطور داروهای گیاهی چند هفته پیش از اتو پلاستی خودداری کنید چرا که سبب افزایش خونریزی پس از جراحی زیبایی گوش و طولانی شدن دوران بهبود می گردد.
 5. به حاطر داشته باشید که در روز عمل اتوپلاستی گوش یک نفر را به عنوان همراه با خود ببرید.
 6. یک روز پیش از جراحی از مصرف غذاهای سنگین و پر حجم خودداری کنید. در مورد کودکان که معمولا عمل شان با بیهوشی عمومی همراه است بهتر است شب قبل از جراحی، تا حد امکان شام سبکی میل کرده و مایعات فراوان بنوشند.
 7. طی جلسه مشاوره با جراح خود از پرسیدن هر سوالی در رابطه با جراحی و اتفاقات بعد از آن  که ذهنتان را به خود مشغول کرده است دریغ نکنید.
 8. پیش از عمل ، از پوست خود به طور کامل مراقبت کنید.
 9. در صورتی که هر گونه سابقه پزشکی دارید پیش از اتوپلاستی گوش ، جراح را در جریان قرار دهید چرا که در غیر اینصورت ممکن است در عمل جراحی و یا نتایج بعد از آن خللی جدی ایجاد کند.
 10. در صورتی که برای شما آزمایشی پیش از جراحی تجویز شود لازم است که آن را در فاصله کوتاهی از عمل انجام دهید تا نتایج درست باشد.
 11. در روز عمل لباس راحتی به تن داشته باشید و زیور آلات نیز با خود به همراه نداشته باشید.
 12. در مورد خانم ها لازم است که هنگام عمل جراحی گوش موها تمیز بوده و به پشت سر منتقل شوند. در مورد آقایان نیز علاوه بر تمیزی موها بایستی موها کوتاه و مرتب باشد. چرا که این امکان وجود ندارد که سر را در این عمل پوشاند پس لازم است که شرایط بهداشتی از قبل مهیا شده باشد تا مشکلی در حین عمل و پس از آن به وجود نیاید.
بیشتر بخوانید
جراحی پلاستیک صورت چیست؟ - انواع جراحی زیبایی صورت !

 

مراحل عمل زیبایی گوش

عمل زیبایی گوش در عین اهمیت داشتن، مراحل ساده ای دارد. قبل از جراحی طی جلسه ای گوش فرد توسط پزشک از نظر سایز ، موقعیت آن و همینطور مشکل موجود بررسی می شود و در مورد نتایج آن با بیمار گفتگوهایی به عمل می آید. پس از آن در روز عمل زیبایی گوش با توجه به اینکه فردی که قرار است تحت درمان قرار گیرد، کودک است یا بزرگسال نحوه بی حسی برای او تعیین می شود بدین صورت که معمولا جهت انجام اتو پلاستی بر روی کودکان آنها را با بیهوشی عمومی بی حس می کنند اما در مورد بزرگسالان اتوپلاستی با بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بیهوشی وریدی و عمومی نمی باشد. پس از طی این مرحله جراح ناحیه پشت گوش را به منظور برداشتن و یا تغییر شکل بخشی از غضروف برش می دهد پس از آن پوستی که احتمالا اضاف آمده است را بر می دارد. البته لازم به ذکر است که ناحیه انتخاب شده برای برش و همینطور مکان بخیه ها ارتباط مستقیمی با مشکل گوش دارد از این رو این برش و بخیه می تواند در پشت گوش انجام شود و یا در درون چین های داخلی گوش صورت گیرد. در مرحله بعد اگر لازم بود ابتدا جراح گوش را به سمت سر نزدیک می کند، سپس با استفاده از بخیه هایی برش های ایجاد شده را به هم وصل کرده و همینطور گوش را در موقعیت جدید خود ثابت نگاه می دارد.

عمل زیبایی گوش - اتوپلاستی چیست

 

مراقبت های پس از عمل زیبایی گوش ( اتوپلاستی )

گاهی بیمار چند ساعت پس از جراحی از بیمارستان مرخص می شود اما در شرایطی خاص به خصوص در مورد جراحی زیبایی گوش در کودکان ممکن است فرد را به مدت یک شب در بیمارستان بستری کنند تا شرایط جسمانی او به حالت عادی بازگردد. پس از مرخص شدن لازم است تا فرد با رعایت مراقبت های به خصوصی به روند بهبودی خود کمک کرده و در دستیابی به نتایج موثر گامی مهم بردارد. قبل از هر چیزی مهم است جهت نتایج مطلوب فرد تا 2 هفته بعد از عمل زیبایی گوش به پشت بخوابد تا مانع وارد شدن فشار به گوش ها گردد. در این مدت از انجام فعالیت های سنگین جدا خودداری نمایید. لازم به ذکر است که تا 5 روز پانسمان گوش نباید جدا گردد پس از آن نیز بایستی طی هفته اول از هدبند استفاده کرد به صورتی که هر دو تا سه ساعت یکبار به مدت نیم ساعت به گوش ها استراحت داد و هد بند را برداشت. باید تا بهبودی کامل زخم را مرتب ضدعفونی کرد و شستشو داد. در طول این مدت لازم است از کرم های آنتی بیوتیک که توسط پزشک تجویز شده است طبق دستورات داده شده ، بر روی زخم و نواحی تحت درمان استفاده کرد. از هفته دوم استفاده از هد بند به شب ها محدود می شود و لزومی ندارد که طی روز از هد بند استفاده شود. البته ممکن است در طول دوران بهبود فرد با خون مردگی و ورم که ناشی از عمل جراحی می باشد مواجه شود که باید گفت در این مورد جای هیچ گونه نگرانی نیست و این علائم پس از مدتی به خودی خود برطرف می گردد.

بیشتر بخوانید
جراحی لیفت ابرو با 4 روش نوین !! ماندگاری لیفت ابرو با جراحی چقدر است ؟!

 

مزیت های عمل جراحی زیبایی گوش

عمل زیبایی گوش در رفع بسیاری از قایص مادرزادی گوش و همچنین مشکلات پیش آمده در ساختار گوش ناشی از حوادث موثر است.

در مواردی که فرد شنوایی کمی دارد که ناشی از غضروف اضافه می باشد عمل جراحی گوش ، می تواند تا حدودی کارساز باشد بدین صورت که پس از برداشتن غضروف مورد نظر گوش تقویت شده و صداهای اطراف خود را واضح تر می شنود.

اصولا این عمل با ریسک و خطرات کمی مواجه است البته در صورتی که توسط جراح متخصص اتوپلاستی صورت گیرد.

از آنجاییکه زیبایی فرد پس از عمل زیبایی گوش احیا می شود، قطعا می تواند در افزایش اعتماد به نفس در افرادی که با شکل گوش خود مشکل دارند ، تاثیر گذار باشد. این نتیجه به خصوص در مورد کودکان و نوجوانان می تواند در زندگی آنها تاثیر قابل توجهی بگذارد.

شکاف ها و برش های که در حین جراحی ایجاد می شود زیاد عمیق نیست از این رو به سختی قابل تشخیص است.

میزان استراحت و دوران بهبودی پس ازعمل زیبایی گوش و اتوپلاستی حداقل زمان ممکن را دارد که حدود 1 هفته زمان می برد. از اینرو فرد می تواند با فاصله کوتاهی پس از اتوپلاستی ، با انرژی بیشتری به فعالیت های روزمره و اجتماعی خود بازگردد.

 

عمل زیبایی گوش - هزینه اتوپلاستی گوش

 

مدت زمان اتوپلاستی گوش چقدر می باشد و نتایج تا چه مدت ماندگار می ماند؟

معمولا اتوپلاستی گوش حدود 1 تا 2 ساعت زمان می برد. البته زمان دقیق آن کاملا به این بستگی دارد که قرار است دقیقا چه مشکلی از گوش برطرف شود و گوش با چه میزان اصلاحات به حالت طبیعی خود باز می گردد. با این وجود تحمل این مدت زمان ارزشش را دارد چرا که اصولا نتایج عمل زیبایی گوش تا آخر عمر ماندگار خواهد بود البته بدیهی است که این ماندگاری به جز مواردی است که ممکن است فرد دوباره طی اتفاق و یا حادثه ای دچار اشکال در ساختار گوش خود شود. پس بهتر است مراقب گوش خود باشید تا نیاز به درمان مجدد پیدا نکنید.

 

هزینه اتوپلاستی گوش چقدر است؟

قیمت عمل زیبایی گوش به طور قطعی و یا طیفی معمولا در طول جلسه مشاوره با پزشک به شما اعلام خواهد شد به علاوه اینکه ممکن است در این جلسه گزینه های مالی جهت پرداخت راحت تر هزینه اتوپلاستی گوش نیز به شما پیشنهاد گردد. به همین علت بهتر است برای دانستن هزینه اتوپلاستی گوش در شیراز و یا اطلاع از هزینه اتوپلاستی گوش در اصفهان به طور دقیق از کلینیک های واقع در همین شهرها هزینه را جویا شوید. بدیهی است که این مورد در رابطه با هزینه اتوپلاستی گوش در مشهد و یا هر شهر دیگری در کشور نیز صدق می کند. تاکید ما به این دلیل است که علاوه بر تفاوت مثلا هزینه اتوپلاستی گوش در تبریز با هزینه اتوپلاستی گوش در تهران به دلیل موقعیت جغرافیایی متفاوت آنها این احتمال نیز وجود دارد که هر جراح با توجه به تکنیک ها و ابزاری که مورد استفاده قرار می دهد دستمزد خود را داشته باشد به علاوه اینکه هزینه بیمارستان از شهری به شهر دیگر فرق دارد. از جمله موارد دیگری  که می تواند بر روی هزینه نهایی اتوپلاستی تاثیر گذار باشد می توان به هزینه بیهوشی و یا بی حسی مورد استفاده، آزمایش های صورت گرفته ، داروهای تجویز شده و همینطور بانداژهای به کار رفته پس از عمل اشاره کرد. با وجود موارد ذکر شده هرگز این نکته را از یاد نبرید که تجربه و مهارت پزشک را فدای اتوپلاستی ارزان نکنید چرا که در نهایت شما می مانید و پشیمانی عبثی که جبران ناپذیر می باشد.

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر عمل زیبایی گوش و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: جراحی زیبایی صورت

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

13 − 12 =