لیفت ابرو چیست ؟! 8 تکینیک پرکاربرد جراحی و بدون جراحی لیفت ابرو !!

لیفت ابرو چیست ؟! 8 تکینیک پرکاربرد جراحی و بدون جراحی لیفت ابرو !!

لیفت ابرو از طریق بالا کشیدن ابرو سبب رفع خمیدگی های به وجود آمده در ابرو و از بین رفتن چروک های روی پیشانی شده و از این طریق منجر به جوانتر و پر انرژی تر به نظر رسیدن فرد می شود. جراحی بالا کشیدن ابرو به دو روش کلی ؛ از طریق جراحی لیفت ابرو به صورت لیفت با نخ و جراحی کلاسیک یا اندسکوپی ابرو و یا لیفت بدون جراحی به شکل لیفت ابرو با لیزر ، بالا بردن ابرو با هایفو و لیفت ابرو با بوتاکس یا تزریق ژل انجام می شود .

بدیهی است ظاهر به طور مستقیم بر کیفیت زندگی افراد تاثیر گذار است . پس این نوید را به شما می دهیم که پس از لیفت ابرو ، به طور قابل توجهی چهره تان جوان تر می شود و همین شما را شادمان تر و پر از انرژی خواهد کرد .

در این مقاله قصد داریم اطلاعات اساسی ای در رابطه با انواع تکنیک های بالا کشیدن ابرو و نحوه انجام آنها را به اختصار بیان کنیم . ما را همراهی کنید .

لیفت ابرو چیست ؟

همه ما می دانیم که ابروها نقش موثری در ارتباطات بین فردی ایفا می کنند. اما متاسفانه عواملی مانند بالا رفتن سن ، تاثیر گذاری گرانش زمین و در نتیجه کاهش الاستیته پوست و ضعیف شدن عضلات حوالی ابرو منجر می شود ابرو افتادگی پیدا کرده و چهره حالتی عصبانی ، اخمو یا افسرده و یا خسته به خود بگیرد . از طرفی با افتادن سایه ابروها بر روی چشم ، صورت عصبانی به نظر می آید . بالا کشیدن ابرو روشی موثر برای جوانی و خلاصی از این مشکلات می باشد .

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

احتمالا مایلید بدانید به صورت کلی لیفت ابرو چیست و دقیقا چه کاری انجام می دهد . در این رابطه می توان گفت که لیفت یا همان بالا کشیدن ابرو روشی است که به منظور حالت دادن به ابروها و همینطور برطرف کردن افتادگی پلک و چین و چروک های ایجاد شده در ناحیه پیشانی ، ابروها ، ما بین چشم ها و همینطور خطوط روی بینی انجام می شود . از این رو معمولا توصیه می شود کسانی که نشانه های افتادگی پلک را در خود می بینند برای لیفت و بالا بردن ابرو اقدام کنند .

بالا بردن ابرو با انواع متدهای غیر تهاجمی و یا جراحی این مشکل افتادگی پوست پلک و ابرو را برطرف کرده و چهره را جذابتر و شاداب تر خواهد کرد . در واقع هدف اصلی لیفت تغییر فرم ابروها از طریق بالا کشیدن آن ها و از بین بردن چین و چروک ها می باشند که در نتیجه چشم ها باز تر شده ، چهره شاداب تر و جوان تر به نظر می رسد و در واقع تعادلی زیبا در صورت به وجود می آید .

 

چه علائمی به شما می گوید که دچار افتادگی ابرو شده اید ؟

 • پوست پیشانی شما دیگر منعطف نیست و دچار چین و چروک شده است .
 • حس می کنید چهره تان اخمو شده است ، چشم ها نسبت به قبل حالت خسته ، عصبی و یا بسته تری پیدا کرده است و ابروها نیز به هم نزدیک تر شده اند و حتی میان آنها خط افتاده است .

 

لیفت ابرو - لیفت ابرو چیست

 • احساس می کنید میدان دید شما به دلیل افتاده و شل شدن پوست پلک ها ، کم شده است . در این مواقع معمولا همزمان با جراحی بالا کشیدن ابرو ، بلفاروپلاستی را نیز انجام می دهند .
 • زمانی که حس می کنید به دلایلی مثل افزایش سن پوست اطراف ناحیه ابرو شل شده است و دیگر حالت الاستیک و انعطاف قبل را ندارد در نتیجه می بینید فرم ابروهایتان نسبت به قبل عوض شده است .

 

بالا کشیدن ابرو از طریق جراحی چگونه انجام می شود؟

ابتدا طی یک جلسه مشاوره پوست و مدل ابرو و همینطور سوابق پزشکی فرد بررسی می شود و بر اساس آن روش از بالا کشیدن ابرو که بهترین گزینه برای فرد باشد انتخاب می شود. پس از آن و در روز جراحی با تشخیص پزشک، بیهوشی به صورت موضعی و یا کامل انجام می شود. سپس یکی از دو روش لیفت با جراحی اندوسکوپی یا بالا بردن ابرو با نخ شادابی به چهره فرد بازگردانده می شود. در آخر نیز معمولا صورت پانسمان شده و دستورالعمل های مراقبت بعد از بالا بردن ابرو جهت دستیابی به نتایج موثرتر به فرد داده می شود.

 

 

انواع مختلف تکنیک های بالا کشیدن ابرو ( لیفت ابرو )

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد ، لیفت به 2 روش کلی انجام می شود یکی روش جراحی و دیگری بالا کشیدن ابرو بدون جراحی .

 

روش های لیفت ابرو بدون جراحی عبارتند از :

 1. لیفت ابرو با لیزر
 2. بالا بردن ابرو با هایفو
 3. لیفت ابرو با بوتاکس
 4. بالا کشیدن ابرو با تزریق ژل
 5. بالا بردن ابرو با ورزش

جهت مطالعه بیشتر بخوانید: لیفت ابرو بدون جراحی

. لیفت ابرو با لیزر

همه ما می دانیم که هدف از لیفت رفع چین و چروک های آزار دهنده و خطوط نا زیبایی است که در اثر بالا رفتن سن در حوالی ابرو و پیشانی بروز می کنند . معمولا لیفت ابرو با لیزر نه تنها این خطوط را از بین می برد بلکه به تنظیم و اصلاح خط ابرو نیز می پردازد . البته معمولا لیفت با لیزر نسبت به دیگر روش ها در بین عموم افراد کمتر شناخته شده است .

از مزیت های این متد این است که خطر آلرژی بدن به مواد وارد شده در پوست در متد های تزریق ژل و بوتاکس به هیچ وجه وجود ندارد . اما این را نیز نباید از خاطر برد که به علت ایجاد برش در محل مورد نظر ، نیاز به مراقبت بیشتر نسبت به موارد ذکر شده ی باشد چرا که در صورت کوتاهی در مراقبت از زخم ، احتمال ایجاد عفونت وجود دارد .

هدف از لیزر درمانی ابرو ، تحریک سلول های واقع در لایه میانی پوست با انرژی لیزر می باشد . در این صورت است که  به سرعت روند کلاژن سازی افزوده می شود . نحوه کار لیزر بدین صورت است که ، متخصص لیزر ، به صورت شبکه ای پالس های کوچک نوری را بر روی پوست ناحیه پیشانی متمرکز کرده که در نتیجه برخورد این پالس ها به سطح پوست ، حجم زیادی از انرژی به لایه ی میانی پوست نفوذ کرده و در نتیجه سبب می شود تا پوست پیشانی و کلاژن سازی تحریک شوند و در نهایت پوست سفت تر شده و به سمت بالا کشیده شود .

بیشتر بخوانید
پلکسر بینی و پلکسر پلک چشم چیست ؟!! معجزه ای باورنکردنی به نام پلکسر !

بالطبع این روش مزایا و معایب خاص خودش را دارد . به عنوان مثال در لیزر درمانی نیازی به تزریق ماده ای خاص درون پوست نمی باشد ؛ همین امر فرد را از واکنش و آلرژی احتمالی بدن نسبت به  مواد تزریقی حفظ می کند . اما این نکته را نیز نباید از خاطر برد که به این دلیل که برای لیزر کردن لازم است در ناحیه ی مد نظر ، برش ایجاد گردد نمی توان احتمال بروز عفونت را نادیده گرفت . علاوه بر این یکی از مشکلات این متد به رغم بهره وری مناسب و درمان با دقت زیاد ،  بالا تر بودن قیمت آن نسبت به دیگر روش های لیفت می باشد . به خصوص اینکه در مواردی لازم است چند بار درمان را تکرار کرد تا نتیجه دلخواه حاصل شود که همین می تواند هزینه ها را بالا و بالاتر ببرد .

 

. لیفت ابرو با هایفوتراپی

این روش از به روز ترین و جدیدترین تکنیک های لیفت ابرو به شمار می رود . عملکرد هایفوتراپی ابروها بدین صورت است که با متمرکز کردن انرژی اولتراسوند با چگالی زیاد ، گرمای به شکل موضعی ایجاد شده و سبب می گردد که بعد از تابانیده شدن امواج بر روی پوست ، سفت و صاف گردیده و چین و چروک ها را برطرف سازد .

 

چسب لیفت ابرو - لیفت مانکنی ابرو

با گذشت مدتی بعد از لیفت و البته به شرط تکمیل پروسه درمان با هایفو تراپی ، فرد به خوبی می تواند شاهد بالا کشیده شدن پوست فتاده بر روی ابروها و همینطور صاف شدن پوست پیشانی باشد .

 

. لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

در این متد قبل از هر چیز یک بی حس کننده موصعی بر روی ناحیه درمان زده می شود ، پس از ان مایع بوتاکس به آرتمی درون و یا اطراف ماهیچه های مد نظر تزریق می گردد . مدت زمان انجام این تزریق بیشتر از چند دقیقه نمی باشد و از آن سمت ماندگاری ای بین 3 تا 5 ماه دارد . برای کسب نتیجه بهتر معمولا این روش را با دیگر روش های لیفت ابرو ترکیب می کنند .

معمولا با تزریق بوتاکس عضلات ناحیه ابروها و پیشانی به صورت موقت فلج می شوند در نتیجه نه تنها ابروها بالا کشیده می شود بلکه هم چین و چروک پیشانی از بین می رود و هم اینکه چروک دور چشم و خط اخم برطرف می گردد و درنهایت با روند کند شدن رشد چروک ها ، پوست حالت شادابی به خود می گیرد .

از مزایای مهم این روش کم بودن عوارض و هزینه های آن است ، به علاوه اینکه دوره بهبودی چندانی ندارد و می توان بدون نیاز به استراحت بعد از تزریق با خیال راحت به سر کار خود بازگشت .

. لیفت ابرو با تزریق ژل

در این روش ، از یک پرکننده عالی برای لیفت تحت عنوان پرکننده‌های هیالورونیک اسید (HA) استفاده می شود که به طور مستقیم زیر ابرو ها تزریق می شو ند . ماده تشکیل دهنده این فیلر ها ، در واقع همان ماده ای است که در بدن هم موجود است از این رو تزریق آن مه نها بی خطر است بلکه به طرز عجیبی موثر می باشد .

 

لیفت ابرو - چسب لیفت ابرو

نحوه کار بدین شکل است که ابتدا نواحی تعیین شده را از طریق کرم بی حس کننده موضعی ، بیحس می کنند . بعد ، چند مرتبه و با در نظر گرفتن میزان مورد نیاز جهت لیفت ، ژل تزریق می شود . از عوارض اندک این روش این است که احتمال کبودی و ورم کردن صورت پس از گذشت مدتی از تزریق ، وجود دارد که البته جای هیچ نگرانی نیست و کمی که بگذرد صورت به حالت عادی و بدون ورم باز می گردد . میزان دوام نتایج در این تکنیک بین 4 تا 9 ماه می باشد .

 

. لیفت ابرو با ورزش

علاوه بر روش های درمانی پزشکی برای رفع افتادگی ابروها و بالا بردن آنها می توان از یک سری حرکات و نرمش های مخصوصی در ناحیه صورت و به خصوص اطراف چشم و ابروها استفاده کرد که درنتیجه آنها ، با افزایش جریان خون و تحریک کلاژن سازی در این نواحی ، پوست ابرو و پیشانی به مرور سفت تر شده و مه تنها بر روی چین و چروک ها تا حدودی اثر می گذارد بلکه می توان سبب بالا کشده شدن ابروها نیز گردد.

 

لیفت ابرو چیست - چسب لیفت ابرو

البته حتما می دانید که نتیجه گرفتن از این روش نیاز به کمی حوصله و صرف زمان دارد و نباید انتظار داشت که مانند روش های پزشکی نتایج بسیار سریع اتفاق افتد و دوام طولانی مدت تری هم داشته باشد .

 

 

روش های بالا کشیدن ابرو از طریق عمل جراحی عبارتند از :

 1. لیفت ابرو با نخ
 2. جراحی اندوسکوپی ابرو
 3. جراحی کلاسیک ابرو

جهت مطالعه بیشتر مقاله اختصاصی جراحی لیفت ابرو را بخوانید.

. لیفت ابرو با نخ

در این روش ، به منظور بالابردن و لیفت ابرو از یک سری ریز رشته ها استفاده می شود تا در نواحی تعیین شده در صورت قرار داده شود . این کار نه تنها به بالا بردن ابروها کمک می کند بلکه به برطرف کردن افتادگی پوست در نواحی مختلف صورت نظیر خطوط دور لب ، افتادگی پوست ناحیه غبغب و گردن و همینطور پوست اطراف لپ ها کمک می کند .

در این تکنیک لازم است نخ ها با قاعده ای به خصوص کار گذاشته شود . بدین منظور معمولا نخ ها درجهت بردارها و خطوطی که به منظور جوانسازی صورت تعیین و علامت گذاری شده اند ، قرار داده می شوند . همین امر سبب می شود تا کلاژن سازی تجریک شده و پوست حالتی سفت تر به خود گرفته و در نتیجه بالا برود .

 

بیشتر بخوانید
پلاسما تراپی چیست ؟! عوارض پلاسما تراپی و مزایای آن کدامند ؟!

از مزایای روش لیفت ابرو با نخ این است که بدون ایجاد هر نوع برش و یا زخمی انجام می شود و نخ ها کار گذاشته می شوند و در نتیجه چین و چروک ها را برطرف ساخته ، پوست را به طرف بالا می کشند .

لیفت ابرو چیست - چسب لیفت ابرو

نحوه انجام عمل لیفت ابرو با نخ بدین صورت است که پس از بی حسی موضعی ، ابتدا برش هایی درون ناحیه مویی ابرو با قطر 3 تا 4 میلی متر ایجاد می گردد . پس از آن نخ هایی که از جنس نایلون می باشند به ابروها پیوند می خورند . مهم ترین نکته این است که نخ‌ های قابل جذب اند و با قرار گرفتن در بافت پوست ، سبب می شوند کلاژن سازی تحریک شده و تولید آن افزایش یابد . در نتیجه این اتفاق بدیهی است که پوست حالتی جوان تر به خود گرفته و بالا برده می شود .

لازم به ذکر است که لیفت ابرو با نخ را نمی توان یک روش دائمی در نظر گرفت به این دلیل که اغلب اثرات آن بین ۱۲ الی ۱۸ ماه بیشتر باقی نمی ماند و دلیل آن هم تجزیه شدن نخ های کار گذاشته شده در بافت صورت ، پس از گذشت مدت ذکر شده می باشد . با از بین رفتن نخ ها لازم است فرد برای بالا کشیده مجدد ابروها دومرتبه برای تمدید درمان به پزشک خود مراجعه نماید .

 

. اندوسکوپی

در این نوع لیفت ، برای بالا کشیدن ابروها از بیهوشی کامل استفاده می شود و در واقع قرار است نوعی عمل جراحی انجام شود . بدین منظور چندین برش ریز در بالای پیشانی داده می شود و از طریق دستگاهی به نام آندوسکوپ محل های موردنظر برای ایجاد تغییرات تعیین می گردد . پس از آن با ورود آندوسکوپ به درون برش ، به مانیتور امواجی ارسال می شود که به صورت تصویری است . بعد با توجه به این تصاویر پوست پیشانی با استفاده از وسیله ای به خصوص به سمت بالا کشیده شده و در محل مناسب خود قرار می گیرد .

 

معمولا از روش اندسکوپی لیفت ابرو برای زمانی استفاده می شود که ابروهای فرد به صورت ملایم دچار افتادگی شده باشد .

 

برش های کم در این روش ، از بالا بودن عوارض می کاهد و نه تنها ابروها را بالا تر می برد بلکه پیشانی را نیز صاف می کند و چروک هایش را برطرف می سازد .

 

 

. جراحی کلاسیک

علاوه بر جراحی اندوسکوپی روشی دیگر تحت عنوان جراحی کلاسیک که البته با خطرات بیشتری همراه است نیز دربرخی مواقع برای بالا بردن ابرو استفاده می گردد .این روش نیز با بیهوشی کامل همراه است و به صورت برشی بر روی خط مابین پیشانی و ناحیه رویش مو ایجاد می گردد

پس از ایجاد برش ، عضله زیری از پوست جدا شده و کشیده می شود بعد از آن پوست اضافه را جدا می شود . این کار سبب می شود تا ماهیچه هایی که به فرآیند اخم کمک می کنند نیز ضعیف شده و به صورت اتوماتیک چین و چروک های پیشانی نیز از بین برود . پس از اتمام کار زخم ها را بخیه می زنند .

لیفت ابرو - چسب لیفت ابرو

معمولا از تکنیک جراحی کلاسیک برای افرادی که چین و چروک و افتادگی شدید دارند استفاده می شود .

 

بعد از اتمام پروسه عمل فرد شاهد پایداری نتایج به مدت طولانی تری نسبت به دیگر روش ها خواهد بود . اما این را نیز نباید از خاطر برد که در این روش ، فرد دیرتر بهبود می یابد و البته افرادی که دچار طاسی اند نیز نمی توانند آن را انجام دهند .

 

 

چه افرادی امکان لیفت و بالا کشیدن ابرو را دارند ؟

اگرچه بالا بردن ابرو برای تمامی سنین جوانی و میانسالی انجام می شود اما اغلب افرادی که سن آنها بین 40 تا 60 سال می باشد این روش را برای از بین بردن افتادگی پلک خود و در نتیجه جوانسازی استفاده می نمایند . علاوه بر این افرادی که پوست شل پلک آنها بر روی چشم ها افتاده و فضای دید آنها را محدود کرده و یا اینکه میان دو ابرویشان و یا اطراف آن ، خطوط ناهماهنگی ایجاد شده و چین افتاده است می توانند با این روش درمانی به نتایج خوبی برسند .

لازم به ذکر است که بالا بردن ابرو ها می تواند به خوبی چین و چروک های عمیق پیشانی و مابین ابروها را نیز برطرف سازد .

ماندگاری لیفت ابرو لیفت مستقیم ابروها

ماندگاری لیفت ابرو چقدر می باشد ؟

از مزیت های لیفت ابرو این است که پس از انجام آن چهره فرد ، تغییر بسیار زیادی می کند . اما آیا این زیبایی بازیافته تا ابد باقی خواهد ماند . معلوم است که خیر چرا که گرد پیری و گرانش زمین مرتبا و با گذشت هر سال سعی می کنند افتادگی پوست چهره و ابروها را بیشتر کرده و افزایش سن را در چهره فرد نمایان سازند . از این رو هرگز نباید به امید دائمی بودن یک مدل درمان افتادگی و یا روش جوانسازی به سراغ آنها رفت ، بلکه له عکش باید واقعیت موقت بودن اکثر آنها را پذیرفت .

در مورد لیفت ابرو نیز این ماجرا صدق می کند از این رو اغلب ماندگاری لیفت ابرو تا نهایتا 2 سال بیشتر دوام نمی آورد . البته باید در نظر داشت که در روش های جراحی اندوسکوپی و کلاسیک ممکن است به این زمان چندین سال دیگر نیز افزوده شود .

 

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

جهت اطلاع از مراکز معتبر لیفت ابرو و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

20 + 8 =