تزریق ژل گونه بهتر است یا تزریق چربی ؟ مراحل تزریق ژل و چربی به گونه !!

تزریق ژل گونه بهتر است یا تزریق چربی ؟ مراحل تزریق ژل و چربی به گونه !!
چکیده این مطلب : انتشار :مارس 10, 2019بدون دیدگاه

 

تزریق ژل گونه و تزریق چربی به گونه متداول ترین و جذاب ترین روش ها برای فرم دهی و برجسته کردن کونه ها محسوب می شود. اغلب پزشکان در این رابطه هم عقیده اند که تزریق ژل گونه و تزریق چربی گونه نسبت به عمل کاشت پروتز از خطرات و عوارض کمتری برخوردار است. بهتر است برای کسب نتیجه مطلوب ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

تزریق ژل گونه و تزریق چربی به گونه متداول ترین و جذاب ترین روش ها برای فرم دهی و برجسته کردن کونه ها محسوب می شود. اغلب پزشکان در این رابطه هم عقیده اند که تزریق ژل گونه و تزریق چربی گونه نسبت به عمل کاشت پروتز از خطرات و عوارض کمتری برخوردار است. بهتر است برای کسب نتیجه مطلوب و کاهش عوارض تزریق ژل به گونه ، انجام آن را به یک پزشک متخصص و منصف بسپارید تا برای رساندن شما به نتیجه دلخواهتان از پیشرفته ترین تکنیک های تزریق و بهترین ژل تزریقی صورت و گونه استفاده کند. با ما همراه باشید.

 

مراحل تزریق ژل گونه

ابتدا فرم صورت و همینطور نوع رنگدانه های پوست توسط پزشک معالج ارزیابی می شود. پس از آن نقاطی از صورت و ناحیه گونه که لازم است به سمت بالا کشیده شود را با دقت بررسی کرده تا به بهترین نقاط ممکن جهت انجام این کار برسد. این نقاط علامت گذاری شده، از عکس تهیه می شود. این عکس ها بعدا در هنگام تزریق به کمک پزشک می آید تا بتواند درصد خطای خود را تا حد امکان کاهش دهد.

در مرحله بعد، نقاط علامت گذاری شده برای تزریق ژل گونه، به وسیله یک بی حسی موضعی بی حس می شود تا درد را در حین تزریق کم کند. گاهی خنک کردن پوست و یا تزریق داروی بی حسی به صورت موضعی نیز بدین منظور استفاده می شود.البته این نکته را نیز باید ذکر کرد که تزریق ژل گونه درد چندانی ندارد و قابل تحمل است.

حال نوبت به تزریق ژل گونه می رسد. در این مرحله ژل از طریق نقاط علامتگذاری شده ، بر روی استخوان گونه تزریق می شود تزریق هر یک از نقاط چند ثانیه زمان می برد. پس از ان پزشک ناحیه تحت درمان را ماساژ می دهد تا مطمئن شود ژل به صورت یکدست پخش شده است. تزریق ژل گونه در کل حدود 1 ساعت به طول می انجامد.

در مرحله نهایی در صورتی که مشکلی در یکدست بودن ژل وجود نداشته باشد و نتایج خوبی به چشم بخورد علامت های گذاشته شده پاک می شود. پس از ان از یک کمپرس جهت کاهش درد یا ورم و پیشگیری از بروز کبودی در نقاط تزریق استفاده می شود. ممکن است گونه ها تا 2 روز کمی حساس شود که جای هیچ نگرانی نیست و پس از این مدت مشکل برطرف خواهد شد.

 

مراحل تزریق چربی به گونه

ابتدا نواحی ای که بهترین گزینه برای برداشت چربی هستند توسط پزشک تشخیص داده می شود. سپس با استفاده از دستگاه و یا سوزن مخصوسی کمی از این چربی برداشته می شود و طی فرآیندی، خون و ناخالصی های دیگر را از چربی برداشت شده جدا می کنند و سلول های چربی خالصی که به دست آمده را به عنوان فیلر در تزریق چربی گونه به کار می برند. تزریق چربی به گونه با سرعت بیشتری نسبه به تزریق ژل گونه انجام می شود و به راحتی قادر است حجم از دست رفته گونه را دوباره احیا کند. برجستگی گونه در این مورد، بسته به عملکرد بدن هر فرد بین چند ماه تا چند سال ماندگار خواهد بود.

بیشتر بخوانید
جراحی لب بالا و پایین و پرطرفدارترین راهکارهای بزرگ کردن لب !!!

 

تزریق چربی به گونه چه مزایایی دارد؟

در جواب به این سوال که تزریق ژل به گونه بهتر است یا چربی باید گفت تزریق چربی به گونه در بین دیگر روش های برجسته سازی گونه ارجحیت دارد و به عبارتی بهترین روش به شمار می رود و می توان گفت عارضه چندانی ندارد. چرا که چربی مورد استفاده از بافت بددن خود فرد گرفته می شود. از این رو پس از تزریق چربی به گونه بدن نسبت به آن آلرژی پیدا نمی کند و آن را پس نمی زند به همین دلیل احتمال بروز عفونت نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.این روش علاوه بر برجسته سازی استخوان گونه ، به بهبود وضعیت تقارن و هماهنگی صورت در افرادی که در این رابطه دچار مشکل هستند کمک می کند. علاوه بر اینها در صورتی که چربی به درستی تزریق شوداتاثیرات مثبتی در رفع لاغری ، افتادگی گونه و حجم از دست رفته صورت در اثر افزایش سن خواهد داشت. در صورتی که چربی به شکلی اشتباه تزریق شود نیز مسکلی وجود ندارد چرا که چربی پس از مدتی بدون باقی گذاشتن اثری نامطلوب، جذب بدن می شود.

 

تزریق ژل گونه - تزریق چربی به گونه

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل به گونه

پس از تزریق ژل ممکن است کمی ورم و کبودی وجود داشته باشد اما اغلب فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را پس از تزریق ژل از سر بگیرد. داروهای تجویز شده را به طور مرتب مصرف نمایید و دیگر توصیه های پزشک را جدی بگیرید. تا 2 هفته به هیچ وجه نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید.پس از تزریق ژل گونه از حمام های داغ مانند سونا جدا خودداری کنید.علاوه بر این نباید تا 1 هفته از راه درمانی دیگری بر روی ناحیه گونه استفاده نمایید. بهتر این است که حداقل تا 12 ساعت پس از تزریق از مواد آرایشی بر روی گونه استفاده نکنید و در کل آرایش نکنید.

 

عوارض تزریق ژل به گونه و تزریق چربی به گونه

تزریق ژل به گونه اگرچه بدون درد است اما در مواردی ممکن باعث ایجاد حساسیت ها در لب ها شود که خوشبختانه این حالت موقتی است.

احتمال بروز کبودی و همینطور  درد و التهاب پس از تزریق وجود دارد که نهایتا تا 1 هفته بعد علائم ذکر شده برطرف می گردد.برای کاهش ورم و کبودی می توان از کمپرس سرد بر روی ناحیه گونه استفاده کرد

در هر دو روش احتمال بروز قرمزی و یا خونریزی کم در نواحی تزریق ژل به گونه وجود دارد که بین 24 تا 48 ساعت رفع می شود.

در تزریق چربی به گونه با اینکه معمولا افراد واکنش آلرژیک به آن ندارند اما در مواردی نادر ممکن است کمی حساسیت ایجاد کند که خیلی زوداین حالت از بین می رود.

 

قیمت تزریق ژل گونه و قیمت تزریق چربی به گونه

قیمت تزریق ژل گونه در تهران ، شیراز و… به موارد مختلفی همچون تکنیک به کار برده شده، نوع بی حسی استفاده شده، میزان ژل تزریقی و مدت زمانی که طول می کشد تا تزریق ژل به گونه انجام شود بستگی دارد که ممکن است کاملا فرق کند بنابراین بسته به منطقه کلینیک و میزان دستمزدی که پزشک آنجا از بیمار دریافت می کند، هزینه ژل گونه کاملا متفاوت می شود. به همین دلیل هزینه آن در تهران نیز با تبریز ، اصفهان و سایر شهر ها تفاوت هایی دارد. هدف از بیان این موارد این است که به شما بگوییم بهترین راه برای اینکه بتوان از قیمت تزریق ژل گونه به طور قطعی آگاه شد مراجعه به کلینیک های شهری است که ترجیح می دهیم تزریق چربی به گونه و ژل را آنجا انجام دهیم.

بیشتر بخوانید
جراحی پلاستیک صورت چیست ؟ نظر جراح صورت درباره گزینه مناسب جراحی زیبایی

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر تزریق ژل گونه و تزریق چربی به گونه و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت 

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید