با انواع پروتز گونه آشنا شوید! قیمت پروتز گونه گذاری چقدر است؟

0 194

 

پروتز گونه در واقع نوعی عمل جراحی زیبایی می باشد که تاثیر قابل توجهی بر زیبایی و جذابیت چهره افراد و همینطور جوانسازی آنها از طریق برجسته سازی گونه ها و رفع افتادگی آنها دارد. عمل گونه گذاری از بین روش های دیگر برجسته سازی گونه، روشی دائمی به شمار می رود. به همین دلیل بهتر است جهت پیشگیری از عوارض پروتز گونه که ممکن است سالهای سال شما را گرفتار کند، اینکار را نزد پزشکی متخصص و متبحر انجام دهید. با ما همراه باشید تا با انواع پروتز گونه ، قیمت پروتز گونه گذاری و نحوه انجام این عمل بیشتر آشنا شوید.

 

انواع پروتز گونه

انواع پروتز گونه را می توان در سه مدل دسته بندی کرد:

پروتزهایی که در گونه کار گذاشته می شوند. این نوع پروتز گونه به دلیل کار گذاشته شدن در استخوان گونه ها منجر به افزایش برجستگی در آن ناحیه می شود.

پروتز هایی که در زیر گونه مورد استفاده قرار می گیرد یکی دیگر از انواع پروتز گونه می باشند. این مدل علاوه بر برجسته کردن گونه آنها را حجیم تر نیز می کند و سبب رفع افتادگی گونه ها می شود.

پروتز هایی که ترکیبی از دو مورد بالاست. این نوع پروتز گذاری در بهبود استخوان گونه و به دنبال آن بهیبود حالت گونه تاثیرات خوبی دارد.

 

پروتز گونه چگونه انجام می شود؟

قبل از اقدام به جراحی پروتز بیمار با تزریق مواد بیهوشی ، بیهوش می شود. پس از آن ناحیه ای از صورت که قرار است پروتز گونه از طریق آن در روی استخوان گونه قرار بگیرد را به اندازه 2 سانتی متر برش می زنند که معمولا این برش در داخل دهان، در بخش بالایی دندان نیش در جایی بین لپ و لثه ، صورت می گیرد. در این مرحله بخشی از عصب حسی در ناحیه گونه جدا شده و فضایی به اندازه ای که پروتز در آن جا شود ایجاد می شود و پس از آن پروتز را در نقطه ای که از قبل مشخص شده جای می دهند و سعی می کنند تا در مکانی مناسب آن را قرار داده، سپس از طریق پیچ، موقعیت آن را بر روی استخوان گونه تثبیت می کنند. ثابت کردن پروتز مانع جابه جایی آن در صورت انقباضات عضلانی در ناحیه گونه می شود. در این مرحله کار جایگذاری پروتز به اتمام رسیده است.در محله نهایی عمل، شکاف ایجاد شده را بخیه می زنند.اغلب اوقات پس از 10 روز می توان بخیه ها را کشید اما در صورتی که بخیه ها از نوع جذبی بوده باشند دیگر نیازی به کشیدن ندارند.

 

چه کسانی می توانند برای پروتز گونه اقدام کنند؟

این عمل جراحی معمولا مناسب افرادی است که صورت های گوشتی اما باریک دارند این جمله بدین معنی است که پروتز گونه به افرادی که صورتی تماما لاغر و به اصطلاح خشک دارند به هیچ وجه توصیه نمی شود. علاوه بر این افرادی که دارای چشمان ریز و یا گود هستند نمی توانند روی پروتز گونه به عنوان یک گزینه مناسب حساب کنند چرا که سبب می شود سن شان بیشتر و چشمانشان گودتر و ریزتر از قبل به نظر آید بر عکس افرادی که چشمان درشتی داشته باشند که اتفاقا بیرون هم باشد می توانند پروتز را به عنوان گزینه ای مناسب در نظر داشته باشند. علاوه بر موارد ذکر شده، پروتز گونه می تواند به رفع پف زیر چشم در برخی از افراد نیز به طرز جالب توجهی کمک کند.

 

بهترین سن برای برجسته سازی گونه چه موقع است؟

معمولا پزشکان متخصص و دلسوز پروتز گونه را به افراد توصیه نمی کنند اما در مواقعی که فرد اصرار به گونه گذاری از طریق پروتز دارد ، پیشنهاد می شود این کار را بین سنین 20 تا 45 سالگی انجام دهد نه در سنین دبیرستان و یا سنین خیلی بالا. گونه گذاری نباید در سنین پایین تر از 20 سال انجام شود چون که در این سن فرد هنوز به بلوغ کامل نرسیده است و تکامل صورتش پس از این سن اتفاق می افتد و قبل از آن در اغلب موارد فرد صورتی لاغر دارد.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ! - میکرونیدلینگ خانگی چگونه است؟

 

جنس پروتز گونه از چیست؟

پروتز جهت گونه گذاری جنس های متفاوتی نظیر سیلیکون و یا ترکیب شده با بافت طبیعی استخوان و یا پلی اتیلن متخلخل دارد. نوع سیلیکونی پروتز به دلیل بافت نرمی که دارد بسیار طبیعی به نظر میاید و با بافت های مجاور تقریبا یکدست می شود و حالت تیزی به خود نمی گیرد. از طرفی می توان پروتز سیلیکونی را در صورت عدم رضایت فرد از ناحیه گونه خارج نمود. اما دیگر جنس های پروتز اغلب یا غیر قابل برداشت هستند و یا در صورت اقدام جهت برداشت آن با مشکلات فراوانی مواجه خواهید شد به علاوه اینکه به خوبی با بافت طبیعی گونه سازگار ویکدست نمی شوند و حالت سفت و غیر طبیعی به خود می گیرند.

 

پروتز گونه - عکس پروتز گونه

 

اقدامات پیش از عمل جراحی پروتز گونه

 • چند هفته قبل از عمل پروتز گونه دخانیات مصرف نکنید و از نوشیدن الکل پرهیز کنید چرا که سبب افزایش عوارض پروتز گونه می شود.
 • هر گونه سوابق پزشکی خود را به اطلاع پزشک جراح تان برسانید.
 • اگر داروی به خصوصی مصرف می نمایید به پزشک اطلاع دهید.
 • اگر هم اکنون دچار سرماخوردگی، گلودرد ، تبخال هستید حتما پیش از عمل پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • در روز عمل حتما لباس گشاد و جلو باز بپوشید (زیپی و یا دکمه ای)
 • 8 ساعت پیش از ساعت جراحی از نوشیدن مایعات حتی آب و خوردن غذا خودداری نمایید.
 • پیش از جراحی حمام کنید چرا که حداقل تا یک هفته پس از عمل نباید حمام کنید.
 • صورت آقایان در روز عمل باید اصلاح شده باشد و خانم ها نیز بدون آرایش و لاک ناخن باید به کلینیک مراجعه کنند.

 

مراقبت های پس از عمل جراحی پروتز گونه

 • پس از عمل به منظور کاهش ورم های ناشی از عمل و جلوگیری از تکان خوردن ایمپلنت جایگذاری شده از روی استخوان گونه با نوعی پارچه شبیه به ماسک تنگ صورت شما را می پوشانند.
 • روزانه چهار مرتبه بخیه ها را به وسیله اب نمک و یا دهان شویه ضد عفونی کنید.
 • نگرانی کبودی پس از پروتز نباشید چرا که پس از گذشت 2 هفته به تدریج رفع می گردد.
 • 48 ساعت اول پس از جراحی چند بار و هر بار به مدت 20 دقیقه از کمپرس آب سرد استفاده نمایید.
 • تا 48 ساعت بعد تورم صورت کم کم زیاد زیاد شده و پس از این مدت به تدریج رو به کاهش می رود . در حالت کلی 2 هفته طول می کشد تا ورم بخوابد و 6 ماه طول می کشد تا صورت حالت طبیعی خود را بازیابد.
 • در صورتی که در صورتتان از ثابت کننده استفاده شده باشد احتمالا لازم است در روز چهارم جهت برداشتن آن به جراح خود مراجعه نمایید. در اغلب موارد در همان روز نیز چسب ها نیز از روی پوست صورتتان برداشته می شود.
 • در صورتی که پس از حدود 72 ساعت بعد با کبودی در صورت مواجه شدید از کمپرس گرم چند مرتبه و هر مرتبه به اندازه 5 دقیقه استفاده نمایید.
 • در هفته اول غذاهای نرم میل کنید و از مسواک نرم برای نظافت دندانها استفاده نمایید.
 • زیاد صحبت نکنید به علاوه از خندیدن شدید و طولانی و آدامس جویدن خودداری نمایید.
 • تا 2 هفته بعد اجازه ندارید صورت خود را آرایش کنید.
 • تا 4 هفته از فشار دادن پروتز جدا خودداری نمایید.
 • حداقل تا 10 آنتی بیوتیک ها تجویز شده را به طور مرتب مصرف نمایید تا مانع بروز عفونت در ناحیه درمان شوید.
بیشتر بخوانید
تزریق ژل گونه چگونه انجام می شود؟ + هزینه گونه گذاری با ژل

 

عوارض پروتز گونه چه مواردی هستند؟

 • به دلیل از دست رفتن عضله زایگوماتیک (مسئول اصلی خنده) در طول فرآیند گونه گذاری فرد دیگر نمی تواند خنده هایی قشنگ و زیبا مثل قبل داشته باشد.
 • در صورتی که پزشک به دلیل بی تجربگی این عضله را بیش از حد لازم بردارد امکان دارد که پس از هر حرکت صورت نظیر سرفه، خمیازه، خنده و یا اخم کردن پروتز جابه جا شده، به سمت چشم بالا رود و یا به طرف دهان پایین بیاید، توازن صورت را بر هم زده، سبب لنگه به لنگه شدن دو طرف صورت شود.
 • در صورتی که فرد از نتیجه ناراضی بود و تمایل داشت تا پروتز گونه برداشته شود در اغلب اوقات پس از تخلیه پروتز، فضای خالی آن بر روی صورت باقی مانده و حتی نمی توان آن را با تزریق ژل یا چربی پر کرد و از این رو فرد را حسابی به زحمت می اندازد.
 • ممکن است پس از عمل جراحی فرد دچار عوارض ناشی از بیهوشی گردد.
 • احتمال دارد فرد حالت تهوع داشته باشد و یا اینکه احساس کند که بی اشتها و ضعیف شده است.
 • در برخی افراد احتمال ریزش مو پس از پروتز گونه نیز وجود دارد.
 • از آنجاییکه گاهی جهت کار گذاشتن پروتز، پزشک بخشی از عضلات را از استخوان گونه بر می دارد ، عضلات گونه دچار ضعف می شوند.
 • فضایی که پروتز در زیر عضلات گونه اشغال می کند سبب می شود تا آتروفی عضلات به وجود آید.
 • در صورتی که پروتز توسط پزشک با تجربه و متخصص صورت نگیرد امکان فلج شدن ناحیه تحت درمان در صورت وجود دارد.
 • ممکن است بدن نسبت به پروتز واکنش آلرژیک از خود بروز دهد و همین امر سبب شود در آن ناحیه عفونت ایجاد شود و یا بدن آن را پس بزند. اما گاهی می شود با مصرف آنتی بیوتیک این مشکل را برطرف کرد. متاسفانه گاهی حتی مصرف آنتی بیوتیک نیز کاری از پیش نمی برد و لازم است فرد پروتز را خارج نماید.
 • در صورتی که جایگذاری پروتز به صورت نامناسبی انجام شود احتمال جابه جا شدن پروتز و یا عدم تقارن وجود دارد و لازم است که جراحی مجدد صورت گیرد تا بتوان پروتز ها را به شکلی درست تراز کرد.

برای به حداقل رساندن عوارض پروتز گونه بهتر است از همان ابتدا جراحی پروتز خود را به یک پزشک متخصص و با تجربه بسپارید.

 

قیمت پروتز گونه گذاری

قیمت این عمل زیبایی بر اساس معیارهای متنوعی برآورد می شود. نوع ماده بیهوشی، مارک پروتز و میزان پروتز مصرفی که در جراحی پروتز گونه به کار برده شده است، نمونه ای از این معیارها به شمار می روند. لازم به ذکر است که قیمت پروتز گونه در تبریز احتمالا فرق هایی با قیمت پروتز گونه در شیراز دارد به همین علت بایستی علاوه بر در نظر گرفتن معیارهای ذکر شده به کلینیک های همان شهر مراجعه نمایید و قیمت پروتز گونه گذاری را از آنها جویا شوید. نکته جالب توجه این است که هزینه پروتز از نقطه ای از یک شهر با نقطه ای دیگر از همان شهر نیز فرق می کند .البته این مورد بیشتر در مورد کلانشهرها صدق می کند به همین دلیل قیمت پروتز گونه در تهران یا قیمت پروتز گونه در تبریز در هر یک از نقاطشان با هم متفاوت است، چرا که در نقاط مختلف پزشکان از دستگاههای متفاوتی استفاده کرده و دستمزدهای مختلفی نیز از بیمار دریافت می کنند، در مورد قیمت پروتز در اصفهان نیز که یکی از شهرهای بزرگ ایران است، به همین منوال بایستی پیگیر هزینه ها بود.

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر جراحی پروتز گونه و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید : جراحی زیبایی صورت

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 1 میانگین: 3]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + پنج =