چگونه گونه دار شویم؟ انواع روش های کاشت گونه !!

0 176

 

کاشت گونه (گونه‌ گذاری) نوعی عمل جراحی زیبایی است که از طریق بالا کشیدن گونه ها و برجسته سازی آنها سبب افزایش جذابیت و گاهی جوانسازی در چهره فرد می شود. از آنجایی که کاشت گونه یک عمل جراحی پلاستیک محسوب می شود، بایستی توسط یک جراح متخصص پلاستیک انجام شود تا بتواند عوارض عمل گونه را با تبحر خود به حداقل برساند.در این مقاله قصد داریم علاوه بر ارائه اطلاعاتی درباره جراحی پلاستیک گونه ، هزینه عمل گونه گذاری و مراقبت های قبل و بعد از آن، تا حدودی با روش تزریق چربی گونه و لیفت گونه نیز آشنا شوید.

 

کاشت گونه چیست؟

کاشت گونه در واقع همان عمل جراحی پلاستیک گونه می باشد که باعث فرم دهی و برجستگی گونه ها شده به علاوه می تواند جهت متوازن کردن دو سمت صورت در افرادی که به دلایلی همچون عمل های زیبایی ناموفق و یا تصادفات و ضربه گونه های دو سمت صورتشان قرینه و هماهنگ نیستند به کار رود. بدین منظور کاشت گونه با مواد مختلفی همانند سیلیکون ، آلودرم و به روش های متفاوتی نظیر عمل گونه و یا تزریق چربی گونه انجام می شود.

 

روش های کاشت گونه کدامند؟

پروتز گونه روشی دائمی برای برجسته سازی گونه از طریق کاشت پروتز یا جابه جایی استخوان گونه می باشد علاوه  بر این از راههای موقتی برجسته سازی گونه می توان به تزریق چربی گونه و تزریق ژل گونه اشاره نمود.

 

1. کاشت گونه به وسیله پروتز

جنس پروتز ها اغلب سیلیکونی است و از بافتی نرم تر از استخوان تشکیل شده است. بسته به چهره فرد از نظر پهنا و سایز ، اندازه پروتزها و فرم آنها نیز متفاوت است. بر این مبنا هنگام کاشت گونه  برای هر فرد، پروتز متناسب با چهره خودش کار گذاشته می شود. علاوه بر این معیار، در صورتی که فرد همزمان با عمل گونه نیاز به درمان تکمیلی مانند رفع گودی زیر چشم و یا پر شدن استخوان کف چشم نیز داشته باشد لازم است تا از نوع خاصی از پروتز استفاده شود. کاشت پروتز یک جراحی پلاستیک گونه به شمار می رود از این رو نیاز به بیهوشی عمومی دارد و حتما بایستی توسط جراح متخصص انجام شود. جراح پس از برش ناحیه ای بالای دندان آسیاب بالا راهی به سمت گونه پیدا کرده و با ایجاد فضای لازم پروتز را کار می گذارد پس از کاشت گونه و اطمینان از جایگذاری مناسب پروتز، به وسیله پیچ، پروتز را بر روی استخوان گونه ثابت می کنند سپس ناحیه برش خورده بخیه زده می شود. کاشت گونه به وسیله پروتز یک روش دائمی گونه گذاری است مگر اینکه بدن به آن حساسیت نشان دهد که در آنصورت لازم است با به رغم مشکلات بیرون آوردن پروتز، حتما آن را از صورت خارج کرد.

 

کاشت گونه - چگونه گونه دار شویم

2. تزریق ژل یا چربی به گونه

در این روش افزایش برجستگی گونه ها فقط با عمل تزریق مواد ژل و یا چربی به ناحیه گونه انجام شده و دیگر نیازی به عمل جراحی پلاستیک گونه نیست. اگرچه این روش به طور موقت فرم چهره شما را تغییر می دهد اما نسبت به دیگر روش های کاشت گونه، روشی بی خطر می باشد که می توان با آرامش خاطر بیشتری جهت آن انجان آن اقدام کرد. با این همه این روش عیوبی نیز دارد که از جمله آنها می توان به جذب چربی یا ژل  به صورت پس از گذشت مدت زمانی کمتر از یکسال، عدم تقارن در گونه های دو سمت و یا جذب سریعتر مواد در یکی از گونه ها و باقی ماندن آن در گونه دیگری ، احتمال بروز عفونت در برخی موارد اشاره کرد. به تمام اینها باید سنگین شدن پوست و در نتیجه افتادگی صورت در افرادی که هنگام تزریق ژل سن بالایی دارند نیز اضافه کرد.

بیشتر بخوانید
روش هایی برای کوچک شدن لب ! عمل کوچک کردن لب چگونه انجام می شود؟

 

3. کاشت گونه از طریق جراحی استخوان گونه

کاشت گونه به این روش در موارد خیلی خاص انجام می شود و به همه افراد توصیه نمی شود. چرا که جراحی استخوان گونه معمولا برای افرادی انجام می گیرد که در ناحیه گونه دچار شکستگی شده باشند و یا به دلایلی در گونه هایشان حالت فرو رفتگی ایجاد شده باشد. در کاشت گونه به این طریق، نقاطی که بر روی استخوان گونه شکسته و پس از مدتی به شکلی نامطلوب جوش خورده است دوباره جدا می کنند و در بهترین مکان قرار می دهند تا بتواند در جای مناسب خود جوش بخورد. کاشت گونه به طور همزمان نیز با عمل هایی که برای درمان فک های پایینی که به جلو آمده است و فک های بالایی که عقب است و از طریق جلو آوردن چایه های گونه انجام می شود. انجام این عمل نیاز به بیهوشی عمومی دارد و شکاف های مورد نیاز از درون دهان انجام می شود.

 

کاشت گونه به روش پروتز با تزریق چربی چه تفاوتی دارد؟

در تزریق چربی ، ماده استفاده شده همان چربی استخراج شده از بافت های خود بیمار است به همین دلیل احتمال پس زدن آن توسط  بدن تقریبا صفر است. اما کاشت گونه با پروتز که در واقع جسمی خارجی برای بدن محسوب می شود امکان پس زده شدن آن توسط بدن و به دنبال آن بروز عفونت نسبت به تزریق بیشتر می باشد. البته این را هم باید در نظر گرفت که در روش تزریق امکان عدم تقارن به دلیل تفاوت در میزان جذب کردن هر یک از گونه ها وجود دارد اما در کاشت گونه با پروتز به دلیل همسان و هم اندازه بودن پروتزها در صورتی که جایگذاری پروتزها به درستی انجام شود امکان عدم تقارن خیلی کمتر از تزریق چربی گونه می باشد.

 

خطرات و عوارض کاشت گونه ، تزریق ژل و چربی گونه

  1. این امکان وجود دارد که فرد پس از انجام جراحی پلاستیک گونه به عوارض ماده بیهوشی که در ابتدای عمل گونه به او تزریق شده است دچار شود.
  2. استفاده از پروتز گونه ای که از نظر اندازه با چهره فرد نامتناسب است سبب می شود تا پروتز در صورت جابه جا شده و هماهنگی چهره فرد را دچار اختلال کند.
  3. در صورتی که در کاشت گونه از یک پروتز بزررگ استفاده شود احتمال جمع شدن مایع در زیر پروتز و بروز عفونت دور از ذهن نیست.
  4. احتمال پس زدن پروتز و در پی آن تجمع مایع در زیر پروتز و ایجاد عفونت و یا هماتوم (تجمع خون)
  5. در صورت متبحر نبودن پزشک احتمال جایگذاری نا مناسب پروتز ها و نیز به عمل گونه مجدد جهت ترمیم این مشکل
  6. احتمال بروز آبسه بر روی پوست ناحیه گونه در مواردی از تزریق چربی و ژل گونه
  7. احتمال بروز کبودی درد و ورم پس از تزریق ژل و چربی گونه

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر کاشت گونه و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید : جراحی زیبایی صورت

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 1 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =