معایب میکروبلیدینگ تا چه حد جدی است؟ نحوه شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ !

0 1,497

 

معایب میکروبلیدینگ که تکنیکی جدید برای آرایش نیمه دائمی ابروهاست ، موردی است که آگاهی بیشتر از آن می تواند فرد را به منظور انتخاب عاقلانه انجام این روش و یا دست کشیدن از آن راهنمایی کند .

البته میکروبلیدینگ از این رو که باعث می شود همیشه فرد آراسته باشد طرفداران زیادی پیدا کرده است اما آیا بهتر نیست در مورد تجربه کردن هر روش زیبایی ای ابتدا اطلاعات کافی در مورد مزایا و معایب آن کسب کرده تا بعد بتوان با اطمینان خاطر بیشتری در آن راستا قدم برداشت ؟!

 

تبلیغات

شیراز :  2023 201 0917 

 

پس منطقی است که :

اول در مورد مزایا و معایب میکروبلیدینگ بیشتر بدانید تا بعد به دلیل عوارض میکروبلیدینگ ابرو که ممکن است خدای ناکرده برایتان پیش آید از انجام آن پشیمان نشده و بی جهت وقت و سرمایه خود را هدر نداده باشید !!!

 

از طرفی گاهی مشاهده می شود فرد با آرایش ابرو هم وقت زیادی را صرف کرده است و هم اینکه ممکن است در صورت استفاده از برخی محصولات که احتمالا فرد به آنها حساسیت دارد و یا اینکه از نظر جنس نامرغوب هستند ، مشاهده کند که روز به روز ریزش ابروهایش بیشتر می شود . اینجاست که احتمالا به فکر انجام روش های دائمی یا نیمه دائمی طراحی ابرو می افتد .

پس بهتر این است که هر شخصی ابتدا نوع پوست و شرایط و وضعیت جسمی ، شغلی ، مالی  خود را در نظر بگیرد و پس از آن با توجه به مزایای میکروبلیدینگ و مقایسه آن با عوارض میکروبلیدینگ ابرو بهترین تصمیم را در مورد روش پر کردن ابروهای خود بگیرد .

 

معایب میکروبلیدینگ

عوارض میکروبلیدینگ ابرو و معایب آن از عوامل تعیین کننده تمایل و یا عدم تمایل فرد به انجام این روش می باشد به علاوه اینکه می تواند بر رضایتمندی و یا عدم رضایت فرد پس از انجام دادن آن نیز تاثیری مستقیم داشته باشد . در ادامه به عوارض میکروبلیدینگ صورت و ابرو اشاره شده است :

 

واکنش آلرژیک بدن به مواد بی حس کننده

یکی از عوارض میکروبلیدینگ ابرو این است که احتمال دارد برخی از افراد به مواد بی حس کننده ای که قبل از میکروبلیدینگ در ناحیه ابرو زده می شود حساسیت داشته باشند و دچار واکنش های الژیک شوند . از بدی های این عارضه این است که بدن تا زمانی که عامل آلرژی وجود داشته باشد به آن واکنش نشان می دهد .

 

واکنش آلرژیک به رنگدانه های استفاده شده در میکروبلیدینگ ابرو

یکی دیگر از عوارض میکروبلیدینگ ابرو ، احتمال بروز حساسیت بدن نسبت به رنگدانه های استفاده شده در میکروبلیدینگ می باشد . از این رو لازم است فرد قبل از انجام هاشور از نوع رنگدانه ها و واکنش بدنش به آنها اطلاعاتی کسب نماید تا کمتر دچار عوارض میکروبلیدینگ صورت گردد . قابل ذکر است که معمولا رنگدانه های آلی نسبت به انواع دیگر ،‌ حساسیت کمتری ایجاد می کنند .

عوارض میکروبلیدینگ صورت - عوارض میکروبلیدینگ پوست صورت

اما در مواردی که فردی میکروبلِیدینگ را با قیمت های پایین انجام می دهد این احتمال قوی تر می شود که از رنگ تاتو های با کیفیت و ایمن برای این کار استفاده نخواهد شد و همین می تواند احتمال بروز واکنش آلرژیک را در این فرد افزایش دهد.

 

ترمیم طولانی مدت

از آنجایی که طی میکروبلیدینگ ابرو ،‌ خراش هایی هر چند باریک در پوست ابرو ایجاد می شود سبب بروز زخم و التهاب پس از میکروبلیدینگ می شود . همین امر می تواند باعث شود که بهبودی زخم ها مدتی طول بکشد تا بخواهد پوستی جدید را جایگزین نماید . متاسفانه این دوره ترمیم ، تقریبا طولانی است و حداقل یک هفته یا بیشتر طول می‌کشد.

 

احتمال ایجاد جای زخم

از آنجایی که هنگام میکروبلیدینگ پوست ابرو خراش داده شده و تخریب می شود باعث می شود که در ناحیه اپیدرم زخم و پارگی به وجود آید . اگر این زخم ها به خوبی التیام نیابند می تواند در ناحیه ابروها اسکار و جای زخم باقی بگذارند .

 

معایب میکروبلیدینگ - عوارض میکروبلیدینگ صورت

 

احتمال بروز عفونت

یکی از بارزترین معایب میکروبلیدینگ احتمال عفونت بعد از هاشور است . البته لازم به ذکر است که این مشکل در افراد اندکی دیده شده است ، آن هم بیشتر در مواقعی بوده است که فرد در مکانی غیر استریل و با استفاده از ابزارهای بی‌کیفیت تحت میکروبلیدینگ ابرو قرار گرفته است .

بدیهی است با این شرایط مشکلاتی برای پوست و سلامت فرد ایجاد می شود . از این رو توصیه می شود در انتخاب کلینیک و متخصص مربوطه دقت کنید تا بتوانید  بهترین‌ها و بهداشتی ترین ها را انتخاب کنید.

 

همیشگی نبودن نتایج میکروبلیدینگ ابرو

همانطور که گفته شد این روش ، نتایجی دائمی و همیشگی در بر ندارد و این می تواند برای برخی از افراد که از نتیجه کار راضی هستند امری ناخوشایند و درد سر ساز باشد چرا که لازم است برای حفظ آن مرتبا وقت بگذارند و هزینه کنند و آن را دوباره و چند باره ترمیم نمایند .

جهت پیشگیری از پیشامد این مورد از معایب میکروبلیدینگ ، فرد باید ابتدا به نوع پوست خود توجه نماید ، چرا که میکروبلیدینگ در برخی از پوست ها دوام بهتر و در مواردی دیگر نظیر پوست های چرب کم دوام تر بوده و خیلی زود پاک شده ، از بین می رود . علاوه بر این لازم است قبل از اقدام ،‌ سوابق بیماری فرد نیز در نظر گرفته شود .

 

نیاز به ترمیم مداوم

یکی دیگر از معایب میکروبلیدینگ این است که میکروبلیدنگ به صور مداوم نیاز به ترمیم دارد. با اینکه رنگ نهایی به نوع پوست افراد بستگی دارد ام معمولاً پس از 3 هفته رنگ به وجود آمده ،‌بسیار روشن تر از روز اول می شود و به همین دلیل فرد مجبور به ترمیم دوباره میکروبلیدینگ خواهد شد .

 

امکان ترسیم نادرست خطوط ابرو

از آنجایی که میکروبلیدینگ با استفاده از یک وسیله مکانیکی انجام می شود هر لحظه این امکان وجود دارد که فرد طراح ،‌ کنترل دست خود را یا قلم میکروبلیدینگ  را هر چند برای مدت کوتاهی از دست بدهد و خطوطی نا متنناسب با موهای ابرو و یا حتی خارج از محدوده ابرو ایجاد نماید .

امکان ترسیم نادرست خطوط ابرو از آنجایی که میکروبلیدینگ با استفاده از یک وسیله مکانیکی انجام می شود هر لحظه این امکان وجود دارد که فرد طراح ،‌ کنترل دست خود را یا قلم میکروبلیدینگ  را هر چند برای مدت کوتاهی از دست بدهد و خطوطی نا متنناسب با موهای ابرو و یا حتی خارج از محدوده ابرو ایجاد نماید . البته لازم به ذکر است که اگر انجام میکروبلیدینگ توسط فردی با تجربه انجام شود احتمال بروز این خطا بسیار کمتر می شود .

البته لازم به ذکر است که اگر انجام میکروبلیدینگ توسط فردی با تجربه انجام شود احتمال بروز این خطا بسیار کمتر می شود .

 

لزوم صرف وقت و هزینه زیاد برای پاک کردن هاشور پس از انجام آن

یکی از معایب میکروبلیدینگ این است که در صورتی که پس از انجام میکروبلیدینگ از انجام آن پشیمان شدید باید با صرف هزینه های زیادی آثار میکروبلیدینگ را محو سازید . به علاوه اینکه ممکن است حتی با صرف پول و وقت باز هم نتوانید آنطور که انتظار دارید جای آن را پاک کنید .

این مشکل از جمله دلایلی است که باعث می شود به شما اصرار کنیم که حتما پزشک متخصص ، مجرب و کار بلدی را برای این کار انتخاب نمایید تا نتایج بهتری حاصل شود و شما را مجبور به یافتن راهکاری برای پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو نکند .

 

مناسب نبودن برای تمامی افراد

یکی دیگر از معایب میکروبلیدینگ این است که برای تمامی افراد قابل استفاده نیست . و لازم است فرد حتما پیش شرط هایی را داشته باشد تا بتواند این روش را تجربه کند . بنابر این افرادی گزینه هایی مناسبی برای میکروبلیدینگ به شمار می روند که :

 1. دارای پوست چرب نباشند .
 2. در دوران بارداری نباشند .
 3. در دوران شیردهی به فرزند خود نباشند.
 4. به بیماری دیابت دچار نباشند.
 5. به بیماری هایی نظیر اختلالات خود ایمنی ، صرع و یا سرطان مبتلا نباشند .
 6. دچار اختلالات گردش خون یا هر نوع اختلالات خونی دیگر نباشند .
 7. در حال مصرف داروهای ضد انعقاد خون نباشند.
 8. در ناحیه ابرو و نواحی اطراف آن دچار سوزش یا بیماری پوستی به خصوصی نباشند .
 9. به تازگی از بوتاکس پیشانی ، ابرو و اطراف چشم استفاده نکرده باشند.
 10. در ناحیه ابرو شکستگی نداشته باشند.
 11. صورت آنها به خصوص در ناحیه ابرو دچار آفتاب سوختگی نشده باشد .
 12. حداق 3 روز از آخرین اپیلاسیون آنها گذشته باشد .
 13. دست کم 2 هفته از لایه برداری شیمیایی انها گذشته باشد.

در صورتی که فردی این شرایط را در نظر نگیرد و به رغم مبتلا بودن به هر یک از این مشکلات میکروبلیدینگ را انجام دهد به احتمال قوی نتیجه مطلوبی به دست نخواهد آورد و یا احتمال بروز عوارض میکروبلیدینگ در مورد این فرد افزایش خواهد یافت .

 

خطر انتقال بیماری های واگیر دار در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی

در صورتی که در مرکز زیبایی ، میکروبلیدنگ ابرو را در محیطی بهداشتی انجام ندهند ، یکی دیگر از معایب میکروبلیدینگ بروز می کند که آن هم خطر انتقال بیماری های عفونی مانند ایدز یا انواع هپاتیت است و از طریق استفاده‌ی چند‌باره از سوزن برای ایجاد خراش هایی که در ابرو لازم است و استفاده دوباره از رنگ ها برای مشتری‌های مختلف حتمی و جدی می شود .

بیشتر بخوانید
میکرونیدلینگ و مراقبت های بعد از آن ! میکرونیدلینگ خانگی چگونه است؟

چرا که در اغلب موارد ابزارها و تجهیزات استریل نشده ، سبب ریسک های اصلی انتقال عفونت هستند. پس باید در مورد استریل بودن مواد مطمئن بود بعد اقدام به این کار کرد .

 

عوارض میکروبلیدینگ - عوارض میکروبلیدینگ ابرو

 

خونریزی بیش از حد

از جمله معایب میکروبلیدینگ می تواند به این مورد اشاره کرد که در حین انجام آن به علت کشیده شدن تیغ بلیدینگ بر روی پوست و وارد شدن فشار فیزیکی بر روی پوست ابرو ، بافت آن تخریب شده و خونریزی می کند .

گفتنی است در این روش نسبت به روش های دیگر طراحی و فرم دهی ابرو ، خونریزی بیشتری اتفاق می افتد . این مشکل می تواند مانع از ایجاد خطوط بر روی ابرو هایتان آن طور که مد نظر شماست ، شود .

 

تفاوت خطوط کشیده شده در ابتدای کار و انتهای آن

از آنجاییکه لازم است برای طراحی خطوط میکروبلیدینگ ، قلم را با کمی فشار بر روی ابروها کشید ، ممکن است باعث خستگی مچ و دست کاربر شود و همین امر می تواند سبب شود که خطوط رسم شده در ابتدای کار نسبت به خطوط طراحی شده در انتهای کار تا حدودی از یکدیگر متفاوت باشند و به صورت یکنواخت در نیایند .

 

قرمز شدن پوست در اثر ورود سوزن ها به پوست ابرو

یکی دیگر از عوارض میکروبلیدینگ ابرو که البته موقتی است ، قرمز شدن و التهاب پوست پس از اتمام کار میکروکار است .

عوارض میکروبلیدینگ - عوارض میکروبلیدینگ ابرو

در مواردی این حساسیت باقی مانده و ایجاد اگزما می کند و در این صورت ممکن است این مورد از معایب میکروبلیدینگ سالیان سال شما را به دردسر اندازد و امکان درمان ان نباشد . در مواردی دیگر حساسیتهای ناشی از تاتو هم، بعد از چند سال تازه خودشان را نشان می دهند.

 

احتمال گوشت آوردن ابرو

از معایب میکروبلیدینگ ابرو می توان به این مورد اشاره کرد که احتمال دارد ابرو پس از انجام میکرو گوشت اضافه بیاورد . این مشکل به خصوص در افرادی که درگیر اختلالات کلوئیدی هستند بیشتر مشاهده می شود .

در برخی از این افراد ممکن است عارضه گوشت آوردن ابرو چند سال بعد خود را نشان دهد . از این رو است که توصیه می کنیم این افراد به هیچ عنوان میکروبلیدینگ ابرو را انجام ندهند .

 

ایجاد گرانولومای پوستی

یکی دیگر از معایب میکروبلیدینگ ایجاد گرانوما در پوست است . از آنجایی که رنگ تاتو به هر حال از نظر بدن یک ماده خارجی محسوب می شود ،‌ گلبولهای سفید سعی می کنند با آن مقابله کنند . به محض ورود رنگ به بدن گلبولهای بیگانه خوار به سراغ آنها می روند و به مبارزه می پردازند ، آنها سعی می کنند رنگ را بلعیده و از پوست در مقابل آن محافظت کنند !!!

همین اتفاق باعث ایجاد نوعی ضایعه پوستی به نام گرانولوما، در اطراف ناحیه تزریق می شود .

 

محدویت استفاده از میکرو ابرو برای افرادی که قبلا تتوی ابرو کرده اند

افرادی که در سالهای پیش از تاتو استفاده کرده اند امکان استفاده از میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو را ندارند . این موضوع نیز می تواند یکی دیگر از معایب میکروبلیدینگ محسوب شود .

 

مزایای میکروبلیدینگ

 • با این همه شاید از یکی از مزایای میکروبلیدینگ ابرو این باشد که نیمه دائمی است و نهایت تا 3 سال ماندگاری در این صورت فرد لازم نیست در صورت عد رضایت تا انتهای عمر آن را تحمل نماید و می تواند با صبوری منتظر محو شدن آن بماند ، البته ممکن است فردی به جای این کار در صدد ترمیم و اصلاح فرم ابرو باشد ؛ هر دوی اینها یک انتخاب شخصی است .
 • خطوطی که در میکروبلیدینگ طراحی می شود از روش های دیگر طراحی ابرو ظریفتر و بیشتر مشابه موهای ابرو است از این رو نتیجه نهایی میکروبلیدینگ طبیعی تر خواهد بود .
 • با میکرو بلیدینگ ابرو ها فرم زیباتری پیدا کرده و ناقرینگی احتمالی آنها درمان شده و ابروها حالتی قرینه به خود می گیرند که این مورد می تواند زیبایی چهره را بیش از پیش نماید .
 • ابروهایی که شکسته اند پر شده و ابروهایی که نازک و یا کم پشت هستند به صورت طبیعی حالتی پرپشت به خود می گیرند .
 • نسبت به تاتو با سادگی بیشتری می توان نتیجه حاصل شده پس از میکروبلیدینگ را تغییر داد و یا آن را به کلی پاک کرد .
 • به این دلیل که تزریق در حین میکروبلیدینگ ناحیه سطحی پوست انجام می شود درد ناشی از آن ناچیز است .
 • یکی از مزیت های میکروبلیدینگ این است که شما نتیجه را همان لحظه پس از اتمام جلسه میکروبلیدینگ خواهید دید. البته این را در نظر داشته باشید که جا افتادن آن کمی زمان می برد و احتمال دارد چیزی که اول می بینید کمی خشن تر و پر رنگ تر از چیزی باشد که انتظار داشتید . باید در این مورد به میکرو بین یک تا دو هفته فرصت داد .

 

مراقبت هایی که رعایت آنها می تواند تا حدی از عوارض میکروبلیدینیگ بکاهد :

گاهی مشکلات پزشکی از کاستی هایی که در مراقبت های قبل و بعد از عمل می شود مرتبط است . از این رو اگرچه میکرو ابرو از نظر امنیتی روشی تقریبا مطمئن است اما باز هم تاکید می کنیم اگر مراقبتهای قبل و پس از میکروبلیدینگ را جدی بگیرید و به آنها به بهترین نحو عمل نمایید احتمال اینکه به عوارض میکروبلیدینگ ابرو دچار شوید تا حدی زیادی کاهش می یابد و رضایت مندی بیشتری از نتیجه کار نیز خواهید داشت . به علاوه اینکه می توانید ماندگاری و دوام میکروبلیدینگ ابرو را افزایش دهید . این مراقبت ها عبارتند از :

 

مراقبت های پیش از میکروبلینگ ابرو

 1. نوشیدن نوشیدن قهوه، الکل و نوشیدنی‌های انرژی زا در روز میکروبلینگ ممنوع است.
 2. بهتر است قبل از درمان دوش اساسی بگیرید چرا که تا چند روز بعد اجازه استحمام ندارید.
 3. از یک ماه قبل بوتاکس نکنید و مصرف قرص میتامین A را متوقف نمایید .
 4. مصرف ایبوپروفن آسپیرین، نیاسین، ویتامین  E، 24 ساعت پیش از میکرو ممنوع است.
 5. 1 هفته پیش از میکرو روغن ماهی یا امگا 3 مصرف نکنید .
 6. 3 روز قبل از طراحی ابرو از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز نمایید.
 7. از 3 روز قبل صورت خود را وکس نکنید.
 8. لایه برداری شیمیایی و لیزر موهای زائد 2 هفته قبل از درمان ممنوع است .
 9. بدانید که دقیقا چه مدلی می خواهید و یا عکسی به خصوص که درآن ابروها دقیقا مد نظر شماست با خود همراه داشته باشید. دقت داشته باشید که رنگ موهای مدلی که انتخاب کرده‌اید به رنگ موهای شما نزدیک باشد .
 10. لازم است قبل از انجام میکرو ابرو ، از استریل بودن سوزن های ابزار ان مطمئن شد از این رو بهتر است از ابتدا از مکانی که قرار است میکروبلیدینگ کنید مطمئن شوید .
 11. سعی کنید از قبل سوزن شخصی به همراه داشته باشید تا از خطر بروز عفونت و انتقال بیماری ها از فردی دیگر به خود را کم نمایید .
 12. اگر در حال حاضر سیستم ایمنی بدنتان ضعیف است از انجام این کار صرف نظر کنید .

 

مراقبت های پس از میکرو ابرو

 1. در روزهای اول باید از فعالیت هایی که عرق شما را در می آورد مثل رفتن به سونا و جکوزی و همینطور ورزش کردن پرهیز کنید تا مانع عرق کردن صورت شوید . چرا که عرق کردن به خصوص درروزهای ابتدایی می تواند تاثیر نامطلوبی بر روی میکروبلیدینگ بگذارد و دوام آن را پایین بیاورد.
 2. پوسته ریزی چند روز پس از انجام میکرو ابرو اتفاق خواهد افتاد . سعی کنید به طور مرتب این ناحیه را مرطوب نگه دارید و از خاراندن آن اجتناب کنید.
 3. تا یک هفته پس از میکرو ابرو حمام نکرده و زیر نور آفتاب قرار نگیرید .
 4. از لیزر و لایه برداری و استفاده از کرم های حاوی رتین A یا اسید گلیکول تا مدت ها بعد بپرهیزید.
 5. در صورتی که پس از انجام میکروبلیدینگ، متوجه خروج رنگدانه‌ها از ابروی خود شدید نگران نشوید . در این مواقع ، روی ابرو ضد آفتاب با SPF ۳۰ یا ۵۰ بزنید و سعی کنید در مقابل آفتاب قرار نگیرید تا رنگ ابروهای شما از بین نرود.
 6. سعی کنید تا مدت ها پیش از استحمام روی ابروها و صورت خود یک کرم محافظ زده و تا جایی که امکان دارد صورت خود را زیر دوش نگیرید.
 7. تا 7 روز غذای تند مصرف نکنید.
 8. تا 10 روز اجازه ندارید بر روی صورت بخوابید .
 9. تا 10 روز نباید از هیچ محصول آرایشی یا شوینده و کرم در ناحیه درمان استفاه کنید.
 10. تا چند هفته بعد از میکرو از سیگار کشیدن دوری نمایید.
 11. از وسایل نقلیه روباز نظیر موتور سیکلت ،‌ دوچرخه و ماشین های روباز تا چند هفته پرهیز کنید.
بیشتر بخوانید
قیمت لیفت و لمینت مژه ! انجام لیفت مژه در خانه بهتر است یا در مراکز معتبر لیفت؟!

 

 

با همه این ها در صورتی که تصمیم گرفتید میکروبلیدینگ را تجربه نمایید …

 

توصیه می کنیم :

حتما بهترین متخصص را در این زمینه پیدا کنید. فردی که در محیطی تمیز و بهداشتی و با استفاده از وسایل استریل و مواد با کیفیت ، میکروبلیدینگ شما را انجام دهد .

 

 

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ از اولین سوالاتی است که ممکن است پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو به ذهن افراد برسد.  این سوالات می تواند فقط مربوط به شستشوی صورت و شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ ابرو باشد و یا اینکه چطور با وجود هاشور و سایه ابروی جدید می توان استحمام کرد .

نگرانی افراد در این مورد مربوط به این است که احتمال می دهند در صورت شستشوی نادرست صورت و ابروها ، آسیبی به هاشور وارد شود ، رنگ آن کم شود ، و یا مواردی از این دست ؛ که البته این نگرانی ها نیز بی مورد نیست چرا که بابت طراحی جدید ابروهای خود پول و هزینه صرف کرده اند و به دنبال نتایج مطلوب می باشند .

 

دستورالعمل های شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

 • بهتر است تا 3 روز پس از میکروبلیدینگ ابرو یا هاشور کردن ، به شستن ابرو وصورت حتی فکر هم نکنید ! پس از گذشت این 3 روز هم تا جایی که برایتان امکان دارد و شما را آزار نمی دهد و تا خوب شدن کامل هاشور یا سایه ابرو  سعی کنید نواحی ابرو و اطراف آن را در صورت نشویید .
 • با این وجود گاهی ممکن است فرد در شرایطی قرار گیرد که مجبور به شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ می شود . در این حالت پیشنهاد می شود که به شکل زیر شستشوی صورت و ابروها بعد از میکروبلیدینگ را انجام دهید :
 • سعی کنید تا حد امکان برای شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ از آب به تنهایی استفاده کنید اما اگر باز هم نیاز داشتید این کار را با استفاده از یک شوینده انجام دهید ،‌ یک صابون ملایم و یا شامپو بچه می تواند گزینه های خوبی باشد .
 • تا حد امکان سعی کنید دست ها و یا وسایل شوینده نظیر لیف صورت با ابروهای میکرو شده تماس مستقیم برقرار نکنند .
 • در حین شستشو با مواد شوینده سعی کنید از دمای آب مناسبی برای شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ استفاده کنید . بدین منظور می توانید از آب سرد یا ولرم استفاده نمایید .
 • پس از اتمام شستشوی ابرو با مواد شوینده ، حتما بر روی کل صورت به خصوص ناحیه ابروها یکبار آب سرد بریزید .
 • پس از اتمام کار شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ ، ابروها به آرامی و با استفاده از یک حوله نرم خشک کنید .

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ - عوارض میکروبلیدینگ صورت

مراقب باشید که به هیچ وجه حوله را روی ابروها نکشید و بلکه فقط به آرامی آن را بر روی ابروها  قرار داده و سپس آن را بردارید .

 • پس از اتمام مراحل بالا ، ‌با استفاده از یک گوش پاک کن لایه ای نازک از پماد ویتامین آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چشمی را به آرامی بر روی ابرو ها بمالید .

 

به این نکته نیز دقت داشته باشید که :

در اغلب موارد بعد از انجام هاشور یا سایه ابرو ، بر روی ابرو ها حالت پوسته پوسته ای ایجاد می شود . ممکن است ترغیب شوید برای خلاصی از آنها ،‌ این پوست های اضافی را با دست از ابروها جدا کنید .

اما مراقب باشید که تحت هیچ شرایطی این کار را انجام ندهید . چرا که این حالت نشانه بهبودی ابروهاست که ممکن است مدتی طول بکشد و اگر شما در این فرایند دخالت کرده و پوسته ها را در حین شستشو جدا سازید  احتمال دارد رنگ سایه یا هاشور ابرو خیلی زودتر از آنچه که باید کمرنگ شود .

 

نحوه حمام کردن پس از میکروبلیدینگ ابرو ها 

 • بهتر این است که تا 3 روز پس از میکروبلیدینگ ابرو ها ،‌هاشور و سایه زدن صبوری کرده و از استحمام خودداری کنید . پس از گذست این 3 روز می توانید به ترتیبی که در زیر آمده و با رعایت نکات بیان شده ،‌ بدون نگرانی از عوارضی که حمام کردن می تواند برای ابروهایتان داشته باشد استحمام نمایید :
 • هنگام حمام کردن سعی کنید حتی المکان ابروها شستشو نشود ،‌ اما اگر هم که لازم شد بهتر است این کار با استفاده از آب به تنهایی و یا با استفاده از یک صابون ملایم و یا شامپو بچه انجام دهید .
 • حین شستن صورت سعی کنید در ناحیه ابروها و نواحی اطراف آن از برخورد مستقیم وسیله شستشو و یا حتی دست با ابروها خودداری کنید . اجاره دهید مواد شونده به تنهایی کار شستشوی ابروها را انجام دهند . و پس از ان ابروها را با آب سرد آبکشی کنید .
 • حتما حتما با با آب خنک یا نهایتا ولرم حمام کنید ، چرا که آب داغ می تواند به سادگی  درد و سوزش هاشور یا سایه ابرو ها شده و علاوه بر این از دوام ماندگاری رنگ ابروها بکاهد و آنها را کمرنگ کند .
 • سعی کنید حتی الامکان زمان حمام کردن را کوتاه کنید ،‌ به علاوه سعی کنید در این مدت کوتاه هم آب دوش به صورت مستقیم بر روی ابروها نریزد .
 • بعد از اینکه حمام کردن شما به پایان رسید بهتر است صورت خود را و به خصوص ابرو و نواحی اطراف آن را با آب سرد بشویید.

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ - عوارض میکروبلیدینگ صورت

این کار سبب می شود ابروها رنگ خود را حفظ کنند .

 • بعد از اینکه حمام کردید بلافاصله ابروها را با حوله ای نرم با ملایمت خشک کنید . این کار را باید با گذاشتن وبرداشتن حوله بر روی ابروها به آرامی انجام دهید و به هیچ وجه حوله را بر روی ابروها مالش ندهید .
 • بعد از اینکه ابروها را خشک کردید جهت تثبیت رنگ آنها بهتر است با استفاده از یک گوش پاک کن پماد ویتامین آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چشمی را بر روی ابروها بمالید . دقت کنید که نیاز نیست زیاد از این پماد بر روی گوش پاک کن بزنید و مقداری کمی از ان نیز کفایت می کند .
 • بهتر است طی هفته اول پس از میکروبلیدینگ ابرو ها ، روزی 2 تا 3 بار از این پمادها و یا پمادی که پزشک برای شما تجویز کرده است (مثلا پماد جنتامایسین) به صورت ماساژ رفت و برگشتی آرام بر روی ابروها استفاده نمایید چرا که این دوره حساس ترین دوره ترمیم ابروهاست و مراقبت دقیق در این هفته می تواند نتایجی مثبت به دنبال داشته باشد .

 

نکاتی در مورد نگهداری و شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ :

 • در صورتی که بخواهید ابروها را پس از بازگشت به منزل پاک کنید از یک تکه پنبه آرایشی کمک بگیرید و از مالیدن و فشار دادن مستقیم ابروها جدا خود داری نمایید.
 • بهتر است در هفته ابتدایی پس از میکروبلیدنگ ابرو ،‌ صبح ها و عصرها، روی ابروها کمپرس آب یخ را به مدت 10 تا 15 دقیقه بر روی ابروها قرار دهید . ( انجام این کار در 4 روز ابتدایی بیشترین اثر را دارد)
 • در برخی موارد گفته می شود که می توان پس از گذشت 24 ساعت از میکروبلیدینگ در صورت ضرورت ابروها با پنبه ای آغشته به به آب مقطر تمیز کرد . اما بهتر است این کار را انجام ندهید و حداقل 3 روز برای شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ صبوری کنید یا اینکه حتما با میکروکار خود مشورت کنید .
 • سعی کنید در مدت زمان بهبودی ابروها از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری نمایید.
 • پس از هفته اول هنگام بیرون رفتن از منزل بایستی از کرم ضد افتاب استفاده کنید تا ابروها کمرنگ و به مرور محو نشود .
 • بسته به پوست شما و نحوه مراقبتی که ازابروها دارید ، رنگدانه‌های تزریق شده در ابروها بعد از ۱۸ الی ۲۴ ماه شروع به محو شدن و کمرنگ شدن خواهند کرد.
 • تا یک هفته نباید به شنا و یا جکوزی بروید تا مانع رسیدن آبی که احتمالا با کلر همراه است به ابروهایتان که همچنان زخمی  هستند ،‌ شوید .

 

تبلیغات

شیراز :  2023 201 0917 

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 3 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + ده =