کوچک کردن غبغب مناسب چه افرادی است؟! به روز ترین راهکارهای برداشتن غبغب !!!

کوچک کردن غبغب مناسب چه افرادی است؟! به روز ترین راهکارهای برداشتن غبغب !!!

کوچک کردن غبغب یا برداشتن غبغب یک جور عمل زیبایی برای رفع چربی جمع شده در بافت گردن و از بین بردن غبغب است که باعث می شود پس از آن فرد ظاهری جوانتر پیدا کند و همین جذابیت سبب افزایش اعتماد به نفس در او می شود. از جمله روشهای کوچک کردن غبغب ، لیفت غبغب با نخ ، از بین بردن غبغب با هایفو و روشهای متفاوت دیگری نظیر اینها می باشد . همین تنوع باعث می شود تا بسته به مشکل غبغب هر فرد از روش مناسب کوچک کردن غبغب برای آن فرد به طور مشخص استفاده گردد.

 

با ما همراه باشید تا درباره انواع راه های کوچک کردن غبغب و برداشتن غبغب از طریق تکنیک های پزشکی آشنا شوید .

 

دلیل ایجاد غبغب در گردن چیست؟

گاهی اوقات پیدایش غبغب یک امر ژنتیکی است و از والدین فرد به او به ارث می رسد. معمولا افرادی که چهره ای گرد دارند بیشتر غبغب در گردنشان ایجاد می شود. افزایش سن سبب کند شدن متابولیسم بدن می شود که در نتیجه این اتفاق بخشی از حجم عضلات بدن از بین رفته  و استخوان های گردن نیز ضعیف می شوند به همین علت دیگر توانایی  نگه داشتن عضلات را ندارند. از طرفی پوست گردن نیز حالت ارتجاعی خود را به مرور از دست می دهد.

تمام این موارد سبب می شود تا در ناحیه گردن فرد، پوست اضافی و افتاده که در واقع همان غبغب است ایجاد شود. علاوه بر افزایش سن، چاقی زیاد نیز می تواند منجر به تجمع چربی در زیر پوست گردن و در نتیجه ایجاد غبغب شود.

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

عمل جراحی غبغب چگونه انجام می شود؟

ابتدا پزشک در زیر چانه در جایی که بعدا زیاد به چشم نیاید، یک برش ایجاد می کند . پس از آن پوست چانه به سمت بالا آورده می شود تا تا بتوان راحت تر به چربی زیر آن دسترسی پیدا کرد. حال پزشک چربی اضافی موجود در این بخش را از طریق لیپوساکشن برمی دارد. در صورتی که علاوه بر چربی اضافه، ماهیچه گردن نیز شل شده باشد، پزشک آنها را به وسیله نخ های بخیه ترمیم می کند. این مراحل برای درمان افرادی که به افتادگی خط فک و بروز غبغب دچار شده اند طی می شود اما در صورتی که علاوه بر این مورد چانه فرد نیز عقب رفتگی داشته باشد پزشک می تواند همزمان با کوچک کردن غبغب ، چانه را با کار گذاشتن ایمپلنت، پروتز کند، جلو آورده برجسته کند.

پس از تکمیل مراحل ذکر شده، محل شکاف را توسط بخیه های قابل جذب به هم می دوزند. پس از آن، گردن فرد را به وسیله یک پوشش کشی ویژه در مقابل فشار محافظت می کنند. از این رو لازم است طی چند هفته اول پس از عمل برداشتن غبغب به طور کامل از این پوشش کشی استفاده شود.

لازم به ذکر است که :

معمولا لیفت صورت زمانی به طور کامل انجام می شود که در کنار لیفت گونه و لیفت پیشانی و ابرو ، لیفت غبغب نیز انجام شود.

 

بهترین متقاضیان برای انواع روشهای کوچک کردن غبغب چه افرادی هستند؟

افرادی که پوست اطراف فکشان شل شده و پوستشان از قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری خوبی نیز برخوردار باشد بهترین گزینه برای کوچک کردن غبغب محسوب می شوند. بدن اینگونه افراد به خوبی به عمل لیفت غبغب جواب می دهد و نتایج خوب با بهبودی کوتاه مدت از مزایای برداشتن غبغب در این افراد می باشد.

علاوه بر این برای دستیابی به نتیجه مطلوب بهتر است که فرد پوست اضافی زیادی در گردن نداشته باشد چرا که در غیر اینصورت نتایج خوبی به بار نمی آید. افرادی که خواهان برداشتن غبغب هستند بهتر است از نظر جسمی سالم باشند، حداقل در هفته های نزدیک به عمل لیفت غبغب ، سیگار مصرف نکنند به علاوه اینکه انتظارات واقعی از نتیجه عمل داشته باشند.

 

آیا بالا کشیدن پوست گردن بدون جراحی کوچک کردن غبغب امکان پذیر است؟

در روش های غیر جراحی کوچک کردن غبغب ، معمولا از طریق نفوذ امواج به پوست و یا لیفت غبغب با نخ بدون اینکه آسیبی به سطح آن وارد شود سعی می کنند تا کلاژن قدیمی را در هم شکسته و کلاژن های جدید و تازه به وجود آورند. این کلاژن ها اغلب آنقدر با کیفیت هستند  که در مدت زمان 4 تا 6 ماه تحریک می شوند و همین امر باعث می شود تا بخشی از گردن که غبغب دارد به مرور مستحکم شده و در نتیجه غبغب به تدریج کم و کمتر شود.

بیشتر بخوانید
درمان افتادگی پلک با زنجبیل واقعیست؟روش خانگی و سنتی درمان افتادگی پلک!

 

راه های کوچک کردن غبغب بدون جراحی

مهم ترین روشهای کوچک کردن غبغب بدون استفاده از عمل جراحی شامل موارد زیر می باشد:

 

1 . برداشتن غبغب با لیزر لیپوساکشن

عملکرد آن بدین صورت است که با تابیدن اشعه های این لیزر بر روی پوست بافت آن سفت می شود و همین امر باعث می شود تا به تدریج غبغب کاهش یابد. از آنجایی که در لیپوساکشن لیزری هیچ پوستی برداشته نشده و نیازی به جدا کردن عضلات پلاتیسما نیست می توان گفت که نسبت جراحی از بین بردن غبغب کمتر تهاجمی است از این رو عوارض آن نیز کمتر است.

 

2 . لیفت غبغب با نخ

لیفت غبغب با نخ به دلیل تأثیر فوق العاده ای که در رفع آویزانی پوست دارد ، بسیار محبوب است . این روش و تکنیک به روز است و می تواند با جمع کردن قسمت ‌های شل شده مختلف در صورت ، گردن و یا برداشتن چربی‌ های مقاوم غبغب به فرد از طریق نخ های PDO و یا نخ پلی دی اکسانون ظاهری جوان ‌تر و پوستی سفت‌ تر بدهد .

ناحیه نصب نخ های لیفت ، دقیقا در زیر پوست ناحیه ای که برای رفع افتادگی تحت درمان است ، می باشد . این کار به تولید کلاژن منجر می شود که در نتیجه آن پوست سفت می شود . هنگامی که نخ ها کار گذاشته می شوند احتمالا فرد در زیر پوست خود احساس نیش خفیفی دارد تقریبا مشابه با درمان طب سوزنی که البته قابل تحما است و جای نگرانی ندارد ، به خص.ص اینکه از بی حسی موضعی نیز قبل از شروع درمان استفاده می شود .

 

کوچک کردن غبغب - لیفت غبغب

نخ ها برای جذب نیاز به زمانی نزدیک به 8 ماه دارند و حدود 6 تا 8 هفته زمان می برد تا فرد پس از لیفت ، شاهد تغییرات اولیه باشد اما برای مشاهده نتایج نهایی نیاز است که از روز درمان ، 4 ماه زمان طی شود .

شایان ذکر است که دوام نتایج لیفت غبغب با نخ نسبتا خوب و طولانی ‌مدت بوده و تقریبا به اندازه 2 سال می باشد .

 

3 . کوچک کردن غبغب با تزریق دئوکسی کولیک اسید

در این روش ماده ای فعال به نام  چندین مرتبه به زیر چانه تزریق می شود تا از این طریق چربی های آن ناحیه را در خود حل کرده و از بین ببرد. پس از آن به دلیل تخریبی که در سلولهای چربی ایجاد شده است دیگر قادر به ذخیره چربی در خود نیستند. ماده تزریق شده در این روش در حقیقت در بدن به صورت طبیعی در قسمت صفرا تولید می شود و وظیفه اش نیز جذب چربی های اضافه است.

 

4 . برداشتن غبغب به وسیله مزوتراپی

مزوتراپی بیشتر برای از بین بردن رسوبات مقاوم چربی به کار می رود. نحوه کار بدین صورت است که تزریقات کوچکی در بین لایه های بافت های همبند موجود در غبغب انجام شده که همین سبب می شود تا روند فیزیولوژیکی بدن بر عکس عمل کرده بدین صورت که به جای سفت کردن بافت چربی ، آنها را در هم شکسته، به کلی حل کند و از بین ببرد. مزوتراپی اغلب بدون درد است اما گاهی پیش می آید که از بی حسی های موضعی نیز در این مورد استفاده می کنند.

 

برداشتن غبغب - لیفت غبغب با نخ

 

5 . از بین بردن غبغب به روش رادیو فرکوئنسی 

رادیو فرکوئنسی در واقع همان آر اف می باشد که عملکردش گرم کردن و انقباض بافت ها می باشد و علاوه بر این می تواند بدون اینکه به سطح پوست آسیبی برساند با گرم کردن لایه های زیر پوست، بافت های چربی موجود در آن را در هم شکسته و از بین ببرد پس از این اتفاق پوست تحریک شده و به تولید کلاژن می پردازد که همین اتفاق منجر به سفت شدن و انسجام پوست می شود در نتیجه الاستیته آن زیاد شده و باعث لیفت گردن و غبغب می شود. از مزیت های این روش در مورد جوان سازی پوست گردن می توان به ایمن بودن آن و همینطور مدت زمان کمی که برای  بهبودی پس از آن لازم است، اشاره کرد.

 

6 . لیفت غبغب به روش لیپوماتیک

در این روش ابتدا سلول های چربی را از راههایی متنوع نظیر گرما و یا تابانیدن اشعه به آنها، تخریب می کنند. پس از آن که چربی های آشیب دیدند آنها را با ملایمت از ناحیه گردن خارج می نمایند.

 

7 . از بین بردن غبغب با هایفو تراپی

در این روش با حالتی کنترل شده، امواج اولتراسوند را با شدت بالا به ناحیه غبغب می تابانند که این امر باعث می شود تا آسیب های هدفمند و کوچکی در لایه های زیرین پوست ایجاد شود. پس از این مراحل پوست به حالت بازسازی می رود و با تخریب چربی های تجمع یافته حالت شل شدگی و افتادگی پوست گردن را برطرف می کند.

 

راه های کوچک کردن غبغب - روشهای کوچک کردن غبغب

علاوه بر تاثیر ذکر شده، هایفوتراپی باعث ایجاد کلاژن های جدید می شود و از این رو می تواند موجب جوانسازی و بهبود فرم صورت و گردن شود. از مزیت های این روش کوچک کردن غبغب با هایفو تراپی، عدم وارد شدن آسیب به لایه های درم و اپیدرم  و همینطور کوتاه بودن مدت زمان بهبودی می باشد.

بیشتر بخوانید
روش هایی برای کوچک شدن لب ! عمل کوچک کردن لب چگونه انجام می شود؟

 

8 . کوچک کردن غبغب از طریق کرایولیپولیز

در این روش بر خلاف روش آر اف، چربی های موجود در غبغب ، با استفاده از سرمایی به اندازه 3 درجه سانتی گراد ، سرما داده می شوند و همین امرموجب ایجاد کریستال هایی از چربی در آن ناحیه می شود. به دنبال آن سلول های چربی می میرند و متابولیزه می شوند. این روش تقریبا بدون عارضه است چون سلول های چربی در دمایی بالاتر از دمایی که می تواند پوست و ماهیچه ها را آسیب بزند، فریز می شوند به همین دلیل فقط سلول های چربی از بین می روند و آسیبی به بافت های غیر چربی وارد نمی شود.

 

9 . لیفت غبغب به روش اولتراسوند کویتیشن

در این روش با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا سلولهای چربی تجمیع شده در غبغب  را از بین می برند. بدین صورت که امواج وارد شده سلول های چربی  را وادار می کنند تا محتویات خود را خارج کنند و چون این چربی ها دیگر جزئی از سلول نیستند توسط بدن به عنوان ماده ای اضافی و زائد به حساب می آید و باعث می شود تا غدد لنفاوی نسبت به آنها واکنش نشان داده و آنها را جذب خود کند و آنها را با گذشتن از بخش های مختلف بدن گردش داده تا زمانی که به وسیله کبد تجزیه شوند. پس از آن چربی های تجزیه شده از طریق ادرار، مدفوع و عرق کردن از بدن خارج می شود.

پس از کویتیشن، نتایج تا حدی قابل مشاهده است اما فرآیند کامل بهبودی از بین بردن غبغب به این روش چند روز زمان نیاز دارد و طی این روزها شما به مرور شاهد بهبودی فرم صورت و غبغب خود خواهید بود.

 

10 . لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی دیگر از روشهای کوچک کردن غبغب می باشد که در واقع به فرایندی اطلاق می شود که سلول‌ های چربی را از ناحیه گلو و غبغب برمی دارد که در برابر رژیم غذایی و ورزش هیچ گونه واکنشی نشان نمی ‌دهند .

نحوه کار کوچک کردن غبغب با لیپوساکشن بدین صورت است که جراح بعد از بیهوشی موضعی ، برش‌ هایی کوچک در زیر چانه فرد ایجاد کرده و سپس با استفاده از لوله‌ای به نام کانولا ، توده ‌های چربی را مکش می کند . لازم به ذکر است که در حین عمل لیپوساکشن بیمار کاملاً هوشیار است .

مدت زمانی که لازم لست فرد برای بهبودی پس از لیپوساکشن در نظر بگیرد بستگی به وضعیت سلامت کلی وی دارد . از این رو ممکن است این دوره بیش از 2 هفته زمان نیاز داشته باشد و یا اندکی کمتر . البته می توان تا حدودی اطمینان داد که فرد پس از این مدت می‌تواند به فعالیت ‌های عادی و روزانه خود بازگردد .

کوچک کردن غبغب - از بین بردن غبغب با هایفو

هزینه های این مدل درمان به فاکتورهای متعددی وابسته است با این وجود می توان مهم ترین معیار را در برآورد هزینه کوچک کردن غبغب با لیپوساکشن را اندازه ناحیه انتخاب شده برای درمان و مدت زمان لازم برای خارج کردن بافت چربی اضافی از این ناحیه در نظر گرفت .

11 . برداشتن غبغب با کربوکسی تراپی

این روش از دیگر راه های کوچک کردن غبغب به شمار می رود که برای کاهش چربی‌ های مقاوم غبغب ، گاز CO2 را که گرم هم هست ، در حجم بالا و درست در زیر سطح پوست و به عمق چربی ‌ها تزریق می کنند . پس از این تزریق ، بدن احساس کمبود اکسیژن می کند ، و برای جبران این کمبود جریان خون ناحیه درمان را افزایش داده و فاکتورهای رشد نظیر VEGF و یا فاکتور رشد اندوتلیال عروقی را به سمت ناحیه درمان هدایت می کند .

در نتیجه این اتفاقات ، تولید رگ‌های خونی و عروقی جدید تحریک می شود . در نتیجه موجی از اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه هدف ارسال می شود . در پی این امر ، گردش خون و سوخت و ساز ناحیه مورد نظر بهبود پیدا کرده ، سلول های چربی شکسته شده و سلول ها بدون چربی بازسازی می شوند . نتیجه نهایی این فرآیند از بین رفتن چربی ها و افتادگی غبغب می باشد .

 

12 . ترکیب وکیوم تراپی و امواج رادیویی

این تکنیک که جزء روش های غیر جراحی رفع غبغب به شمار می رود ، به صورت فرم دهی و کانتورینگ و همین طور سفت کردن پوستی که دچار افتادگی شده است ، با استفاده از مکانیزم های پیشرفته امواج رادیویی همزمان با وکیوم تراپی عمل می کند . درست لحظه ای بعد از درمان اولیه فرد می تواند به خوبی شاهد بهبود های کلی در بافت ‌ها و رفع افتادگی و شلی پوست خود باشد .

 

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

جهت اطلاع از مراکز معتبر کوچک کردن غبغب ، لیفت غبغب و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: جراحی زیبایی صورت

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

2 × 3 =