لیفت غبغب بدون جراحی و درد!جدیدترین روش های برداشتن غبغب

0 130

برداشتن غبغب یا لیفت گردن یک جور عمل زیبایی برای رفع چربی جمع شده در بافت گردن و بالا کشیدن پوست گردن است که باعث می شود پس از آن فرد ظاهری جوانتر و تازه تر پیدا کند و همین جذابیت سبب افزایش اعتماد به نفس در او می شود.لیفت غبغب با نخ و روشهای متفاوت دیگر انجام می شود و همین تنوع باعث می شود تا بسته به مشکل غبغب هر فرد از روش مناسب برداشتن غبغب برای آن فرد به طور مشخص استفاده گردد.

 

دلیل ایجاد غبغب در گردن چیست؟

گاهی اوقات پیدایش غبغب یک امر ژنتیکی است و از والدین فرد به او به ارث می رسد. معمولا افرادی که چهره ای گرد دارند بیشتر غبغب در گردنشان ایجاد می شود. افزایش سن سبب کند شدن متابولیسم بدن می شود که در نتیجه این اتفاق بخشی از حجم عضلات بدن از بین رفته  و استخوان های گردن نیز ضعیف می شوند به همین علت دیگر توانایی  نگه داشتن عضلات را ندارند. از طرفی پوست گردن نیز حالت ارتجاعی خود را به مرور از دست می دهد. تمام این موارد سبب می شود تا در ناحیه گردن فرد، پوست اضافی و افتاده که در واقع همان غبغب است ایجاد شود. علاوه بر افزایش سن، چاقی زیاد نیز می تواند منجر به تجمع چربی در زیر پوست گردن و در نتیجه ایجاد غبغب شود.

 

عمل جراحی غبغب چگونه انجام می شود؟

ابتدا پزشک در زیر چانه در جایی که بعدا زیاد به چشم نیاید، یک برش ایجاد می کند . پس از آن پوست چانه به سمت بالا آورده می شود تا تا بتوان راحت تر به چربی زیر آن دسترسی پیدا کرد. حال پزشک چربی اضافی موجود در این بخش را از طریق لیپوساکشن برمی دارد. در صورتی که علاوه بر چربی اضافه، ماهیچه گردن نیز شل شده باشد، پزشک آنها را به وسیله نخ های بخیه ترمیم می کند. این مراحل برای درمان افرادی که به افتادگی خط فک و بروز غبغب دچار شده اند طی می شود اما در صورتی که علاوه بر این مورد چانه فرد نیز عقب رفتگی داشته باشد پزشک می تواند همزمان با برداشتن غبغب چانه را با کار گذاشتن ایمپلنت، پروتز کند، جلو آورده برجسته کند. پس از تکمیل مراحل ذکر شده، محل شکاف را توسط بخیه های قابل جذب به هم می دوزند. پس از آن، گردن فرد را به وسیله یک پوشش کشی ویژه در مقابل فشار محافظت می کنند. از این رو لازم است طی چند هفته اول پس از عمل برداشتن غبغب به طور کامل از این پوشش کشی استفاده شود. لازم به ذکر است که معمولا لیفت صورت زمانی به طور کامل انجام می شود که در کنار لیفت گونه و لیفت پیشانی و ابرو ، لیفت گردن و غبغب ( برداشتن غبغب ) نیز انجام شود.

 

بهترین متقاضیان برای برداشتن غبغب چه افرادی هستند؟

افرادی که پوست اطراف فکشان شل شده و پوستشان از قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری خوبی نیز برخوردار باشد بهترین گزینه برای برداشتن غبغب محسوب می شوند. بدن اینگونه افراد به خوبی به عمل برداشتن غبغب جواب می دهد و نتایج خوب با بهبودی کوتاه مدت از مزایای برداشتن غبغب در این افراد می باشد. علاوه بر این برای دستیابی به نتیجه مطلوب بهتر است که فرد پوست اضافی زیادی در گردن نداشته باشد چرا که در غیر اینصورت نتایج خوبی به بار نمی آید. افرادی که خواهان برداشتن غبغب هستند بهتر است از نظر جسمی سالم باشند، حداقل در هفته های نزدیک به عمل برداشتن غبغب، سیگار مصرف نکنند به علاوه اینکه انتظارات واقعی از نتیجه عمل داشته باشند.

بیشتر بخوانید
انواع بوتاکس صورت را بشناسید! هزینه تزریق بوتاکس صورت چقدر است؟

 

آیا بالا کشیدن پوست گردن بدون جراحی برداشتن غبغب امکان پذیر است؟

در روش های غیر جراحی برداشتن غبغب، معمولا از طریق نفوذ امواج به پوست و یا لیفت غبغب با نخ بدون اینکه آسیبی به سطح آن وارد شود سعی می کنند تا کلاژن قدیمی را در هم شکسته و کلاژن های جدید و تازه به وجود آورند. این کلاژن ها اغلب آنقدر با کیفیت هستند  که در مدت زمان 4 تا 6 ماه تحریک می شوند و همین امر باعث می شود تا بخشی از گردن که غبغب دارد به مرور مستحکم شده و در نتیجه غبغب به تدریج کم و کمتر شود.

 

روش های برداشتن غبغب بدون جراحی

برداشتن غبغب بدون استفاده از عمل جراحی شامل موارد زیر می باشد:

 

برداشتن غبغب با لیزر لیپوساکشن

عملکرد آن بدین صورت است که با تابیدن اشعه های این لیزر بر روی پوست بافت آن سفت می شود و همین امر باعث می شود تا به تدریج غبغب کاهش یابد. از آنجایی که در لیپوساکشن لیزری هیچ پوستی برداشته نشده و نیازی به جدا کردن عضلات پلاتیسما نیست می توان گفت که نسبت جراحی برداشتن غبغب کمتر تهاجمی است از این رو عوارض آن نیز کمتر است.

 

رفع غبغب با لیپولیز به صورت تزریق

در این روش ماده ای فعال به نام دئوکسی کولیک اسید چندین مرتبه به زیر چانه تزریق می شود تا از این طریق چربی های آن ناحیه را در خود حل کرده و از بین ببرد. پس از آن به دلیل تخریبی که در سلولهای چربی ایجاد شده است دیگر قادر به ذخیره چربی در خود نیستند. ماده تزریق شده در این روش در حقیقت در بدن به صورت طبیعی در قسمت صفرا تولید می شود و وظیفه اش نیز جذب چربی های اضافه است.

 

برداشتن غبغب به وسیله مزوتراپی

مزوتراپی بیشتر برای از بین بردن رسوبات مقاوم چربی به کار می رود. نحوه کار بدین صورت است که تزریقات کوچکی در بین لایه های بافت های همبند موجود در غبغب انجام شده که همین سبب می شود تا روند فیزیولوژیکی بدن بر عکس عمل کرده بدین صورت که به جای سفت کردن بافت چربی ، آنها را در هم شکسته، به کلی حل کند و از بین ببرد. مزوتراپی اغلب بدون درد است اما گاهی پیش می آید که از بی حسی های موضعی نیز در این مورد استفاده می کنند.

 

برداشتن غبغب - لیفت غبغب با نخ

 

برداشتن غبغب به روش رادیو فرکوئنسی

رادیو فرکوئنسی در واقع همان آر اف می باشد که عملکردش گرم کردن و انقباض بافت ها می باشد و علاوه بر این می تواند بدون اینکه به سطح پوست آسیبی برساند با گرم کردن لایه های زیر پوست، بافت های چربی موجود در آن را در هم شکسته و از بین ببرد پس از این اتفاق پوست تحریک شده و به تولید کلاژن می پردازد که همین اتفاق منجر به سفت شدن و انسجام پوست می شود در نتیجه الاستیته آن زیاد شده و باعث لیفت گردن و غبغب می شود. از مزیت های این روش در مورد جوان سازی پوست گردن می توان به ایمن بودن آن و همینطور مدت زمان کمی که برای  بهبودی پس از آن لازم است، اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
آیا لیپوساکشن صورت ، برای استخوانی کردن صورت مردان و زنان روشی موثر است؟!

 

لیفت گردن و غبغب به روش لیپوماتیک

در این روش ابتدا سلول های چربی را از راههایی متنوع نظیر گرما و یا تابانیدن اشعه به آنها، تخریب می کنند. پس از آن که چربی های آشیب دیدند آنها را با ملایمت از ناحیه گردن خارج می نمایند.

 

برداشتن غبغب از طریق کرایولیپولیز

در این روش بر خلاف روش آر اف، چربی های موجود در غبغب ، با استفاده از سرمایی به اندازه 3 درجه سانتی گراد ، سرما داده می شوند و همین امرموجب ایجاد کریستال هایی از چربی در آن ناحیه می شود. به دنبال آن سلول های چربی می میرند و متابولیزه می شوند. این روش تقریبا بدون عارضه است چون سلول های چربی در دمایی بالاتر از دمایی که می تواند پوست و ماهیچه ها را آسیب بزند، فریز می شوند به همین دلیل فقط سلول های چربی از بین می روند و آسیبی به بافت های غیر چربی وارد نمی شود.

 

لیفت صورت و گردن به روش اولتراسوند کویتیشن

در این روش با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا سلولهای چربی تجمیع شده در غبغب  را از بین می برند. بدین صورت که امواج وارد شده سلول های چربی  را وادار می کنند تا محتویات خود را خارج کنند و چون این چربی ها دیگر جزئی از سلول نیستند توسط بدن به عنوان ماده ای اضافی و زائد به حساب می آید و باعث می شود تا غدد لنفاوی نسبت به آنها واکنش نشان داده و آنها را جذب خود کند و آنها را با گذشتن از بخش های مختلف بدن گردش داده تا زمانی که به وسیله کبد تجزیه شوند. پس از آن چربی های تجزیه شده از طریق ادرار، مدفوع و عرق کردن از بدن خارج می شود. پس از کویتیشن، نتایج تا حدی قابل مشاهده است اما فرآیند کامل بهبودی برداشتن غبغب به این روش چند روز زمان نیاز دارد و طری این روزها شما به مرور شاهد بهبودی فرم صورت و غبغب خود خواهید بود.

 

برداشتن غبغب با هایفو تراپی

در این روش با حالتی کنترل شده، امواج اولتراسوند را با شدت بالا به ناحیه غبغب می تابانند که این امر باعث می شود تا آسیب های هدفمند و کوچکی در لایه های زیرین پوست ایجاد شود. پس از این مراحل پوست به حالت بازسازی می رود و با تخریب چربی های تجمع یافته حالت شل شدگی و افتادگی پوست گردن را برطرف می کند. علاوه بر تاثیر ذکر شده، هایفوتراپی باعث ایجاد کلاژن های جدید می شود و از این رو می تواند موجب جوانسازی و بهبود فرم صورت و گردن شود. از مزیت های این روش برداشتن غبغب با هایفو تراپی، عدم وارد شدن آسیب به لایه های درم و اپیدرم  و همینطور کوتاه بودن مدت زمان بهبودی می باشد.

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر جراحی برداشتن غبغب و لیفت گردن و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: جراحی زیبایی صورت

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 1 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − یک =