عمل درشت کردن چشم چیست؟ چرا در جستجوی بهترین دکتر برای درشت کردن چشم باشیم؟!

عمل درشت کردن چشم چیست؟ چرا در جستجوی بهترین دکتر برای درشت کردن چشم باشیم؟!

 

عمل درشت کردن چشم یا کانتو پلاستی روشی است که با برطرف کردن عارضه های چشم نظیر اصلاح فرم گوشه چشم ها و رفع افتادگی پلک ها ، به طور دائمی سبب درشت تر شدن چشم ها و رفع ظاهر خواب آلود و خسته آنها می شود. از آنجاییکه چشم از مهم ترین عوامل سنجش زیبایی چهره به شمار می آید ، عمل زیبایی چشم در ایران ، جهان و به ویژه در میان مردم آسیای شرقی و کره که اغلب چشمانی ریز دارند محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. با ما همراه باشید تا درباره عمل درشت کردن چشم و اینکه چطور می توان بهترین دکتر برای درشت کردن چشم را یافت بیشتر بدانید.

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

مراقبت های لازم قبل از عمل درشت کردن چشم

 1. در ابتدا لازم است  پس از جستجو و یافتن بهترین دکتر برای درشت کردن چشم ، طی جلسه ای مشاوره با اوانتظارات خود از عمل را به واقعیت نزدیکتر نمایید و در صورتی که سوابق پزشکی شما مشکلی برای کانتو پلاستی ایجاد نمی کند طبق دستورالعمل های که پزشک به شما می دهد برای جراحی مهیا شوید.
 2. پیش از پرداخت هزینه عمل بزرگ کردن چشم اطمینان حاصل کنید که این نوع عمل که گاها می تواند جنبه درمانی داشته باشد تحت پوشش بیمه می باشد یا خیر.
 3. چند هفته پیش از جراحی کانتوپلاستی و اپیکانتوپلاستی از مصرف داروهای ضد التهاب پرهیز نمایید.
 4. 2 هفته پیش از جراحی درشت کردن چشم از مصرف دخانیات و نوشیدن الکل جدا خودداری نمایید چرا که سبب می شود خون رسانی به بافت های بدن کاهش یابد و در حین عمل و یا پس از آن شما را دچار مشکل کند.
 5. در جریان باشید که کانتوپلاستی یک جراحی کوتاه مدت است و اغلب بین 30 دقیقه تا 1 ساعت زمان می برد اما در صورت همزمانی با دیگر عمل ها بین 1 تا 2 ساعت به طول می انجامد.
 6. در صورت لزوم و جهت دستیابی به نتایج بهتر ممکن است پزشک به شما پیشنهاد کند که عمل درشت کردن چشم را همزمان با دیگر جراحی های زیبایی انجام دهید . در این مورد خوب فکر کرده و بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.
 7. جراح شما با در نظر گرفتن فاکتورهای متفاوتی نظیر آناتومی صورت، نوع پوست و تازگی آن و همینطور ژنتیک شما عمل های ترکیبی را انتخاب کرده و به شما پیشنهاد می دهد پس سعی نکنید جراح را متقاعد کنید که عملی را بر روی چشم و نواحی اطراف آن برای شما انجام دهد که ممکن است با توجه به فاکتورهای ذکر شده نتایج مطلوبی برای شما به بار نیاورد.
 8. کانتوپلاستی و اپیکانتو پلاستی دوران نقاهت کوتاهی دارند پس می توانید پس از گذشت زمانی کوتاه می توانید فعالیت های اجتماعی خود را از سر بگیرید.

 

اقدامات پس از عمل درشت کردن چشم و کانتوپلاستی

 1. پس از عمل ممکن است با علائمی نظیر التهاب یا خون مردگی در ناحیه درمان مواجه شوید و یا احساس درد نمایید. پس بهتر است تا حد امکان پس از عمل بزرگ تر کردن چشم ها ، به هیچ وجه خم نشوید و سرتان را بالا بگیرید تا این علائم کمتر شود. البته به طور معمول پس از گذشت یک هفته این علائم به خودی خود برطرف می شوند.
 2. پس از عمل به هیچ وجه چشمان خود را ماساژ نداده و به هر نحوی آنها را دستکاری نکنید تا روند بهبود و بازسازی چشم و پلک ها به بهترین شکل ممکن انجام شود.
 3. معمولا 2 هفته طول می کشد تا فرد به بهبودی دست یابد پس لازم در طول این مدت استراحت کامل داشته باشید و دستورات تجویز شده پزشک را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.
 4. تا 2 هفته پس از درمان به هیچ وجه به سراغ فعالیت های سنگین ورزشی نروید.
 5. معمولا 1 هفته پس از جراحی اپیکانتوپلاستی و 10 روز پس از جراحی کانتوپلاستی جانبی پزشک از شما می خواهد که جهت برداشتن بخیه ها به او رجوع کنید توصیه اکید می شود که تا آن زمان از مصرف لوازم آرایشی خودداری شود.
 6. معمولا پس از عمل بزرگنمایی چشم نیازی نیست که بستری شوید اما در مواردی اندک که عمل زیبایی پلک نیز به طور همزمان انجام می شود، بایستی به مدت دو ساعت در کلینیک چشمان خود را خنک نگاه دارید.
 7. آنتی بیوتیک ها تجویزی پزشک را به طور منظم مصرف نمایید تا به دردسر نیفتید و  زخم شما دچار عفونت نشود.
 8. تا مدتی به دلیل دچار شدن به خشکی چشم بایستی از قطره چشم تجویز شده استفاده نمایید.
 9. تا تکمیل بهبودی از فعالیت هایی که سبب درگیر شدن چشم مانند مطالعه، لنز گذاشتن ، تماشای زیاد تلویزیون و یا موبایل خودداری نمایید.
 10. هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید جهت محافظت از چشم ها حتما از عینک آفتابی استفاده نمایید.
 11. به دلیل کوتاه بودن مدت زمان بهبودی فرد می تواند پس از گذشت این مدت به سر کار خود بازگردد.
بیشتر بخوانید
لیفت ران مناسب چه افرادی است و چطور انجام می شود؟ هزینه جراحی لیفت ران !

 

انواع عمل درشت کردن چشم

با توجه به شرایط فرد پزشک تصمیم می گیرد که یکی از روش های زیر را به منظور دستیابی به بهترین نتیجه در نظر گرفته و بر روی چشم ها اعمال نماید تا ظاهری بزرگتر و در عین حال طبیعی برای چشم ها ایجاد نماید.

 

کانتوپلاستی جانبی (شکل دهی گوشه خارجی چشم)

در این نوع عمل ، گوشه جانبی و خارجی چشم (پلک بیرونی ) تحت جراحی و اصلاح قرار می گیرد و در واقع عضلاتی که به پلک بالا و پایین مرتبط است را سفت می سازد تا ظاهری خوش روتر در چشم ها ایجاد کند. به دلیل ایجاد شکاف ها در قسمت خارجی چشم ها، سبب می شود تا چشم به گوشه نزدیکتر شده و فرد کمی حالت چشم گربه ای پیدا کند. در این روش زاویه چشم و انحنای چشم حالتی مناسب به خود می گیرد. این روش به این دلیل که امکان دارد جای بخیه ها بر روی پوست باقی بماند از محبوبیت کمتری نسبت به اپیکانتوپلاستی برخوردار می باشد. به علاوه اینکه کانتو پلاستی فقط در افرادی که چشم هایی با شرایط خاص دارند به کار می رود و به همه افراد توصیه نمی شود.

 

عمل درشت کردن چشم - عمل زیبایی چشم در ایران

کاندیدای مناسب کانتوپلاستی

نتایج کانتوپلاستی در افرادی که به اصطلاح چشم بادامی هستند و تمایل دارند چشم های درشت تری داشته باشند و در عین حال گوشه خارجی چشم آنها به سمت بالا متمایل است، موفقیت آمیز تر خواهد بود. بالا بودن گوشه خارجی در این فراد ممکن است سبب شود که چشم ها حالتی خشن به خود گرفته باشند که این امر می تواند در روابط اجتماعی آنها تاثیری مستقیم داشته باشد. از این رو کانتو پلاستی به طور ویژه به این افراد پیشنهاد می شود. علاوه بر این افرادی که علاقه مندند افتادگی گوشه خارجی چشم آنها کمتر شود نیز می توانند متقاضیان مناسبی برای اینگونه عمل باشند و از این طریق می توانند حالت خواب آلودگی را از چشمان خود محو سازند. برخی از افراد نیز به منظور گربه ای کردن چشمان خود به دنبال جراحی کانتوپلاستی می باشند. به علاوه کسانی که در جراحی های پیشین خود در ناحیه چشم و پلک نظیر بلفاروپلاستی نتایج ناموفقی داشته اند نیز می توانند از کانتوپلاستی تحت عنوان درمانی ترمیمی بهره ببرند در حالت کلی می توان از طریق عمل درشت کردن چشم با کانتوپلاستی، مشکلات پتوز یا همان افتادگی پلک را که نتیجه پیری، آسیب یا بیماری به خصوصی می باشد را برطرف کرد.

 

نحوه انجام جراحی کانتوپلاستی جانبی

در این روش ابتدا در اطراف ناحیه مورد نظر بی حسی موضعی تزریق می شود و 3 تا 5 دقیقه بعد که آن ناحیه بی حس شد، جراح در گوشه خارجی پلک ها یک برش مطابق با نتیجه مد نظر خود و متناسب با صورت و چشم ایجاد می کند. تغییرات لازم را انجام داده و در صورت لزوم پوست اضافه پلک را بر می دارد سپس با ظرافت شکاف ایجاد شده را بخیه می زند. در این نوع جراحی برقراری تقارن بین حالت دو چشم از اهمیت  بسیاری بالایی برخوردار است به همین علت گاهی به منظور دستیابی به نتایج بهتر پیش از کانتوپلاستی جراحی پلک بالایی و پایینی، صورت می گیرد.

 

اپیکانتوپلاستی (شکل دهی گوشه داخلی چشم)

اپیکانتوپلاستی یا جراحی گوشه پلک داخلی برای افرادی که دچار افتادگی پلک شده اند ، چشم های کوچک و خواب آلودی دارند و تمایل دارند چشمان درشت تری داشته باشند به کار می رود. در این روش عرض چشم ها به شکلی عمودی افزایش می یابد و پلک به بالا کشیده می شود، به همین دلیل در میان مردم کره و کشورهای آسیایی که اغلب در پلک خود دچار چین مغولی می باشند رواج بیشتری دارد. به دلیل ایجاد شکاف در قسمت های داخلی چشم ، چشم ها به مرکز صورت نزدیکتر شده و بزرگتر به نظر می رسند. این روش قادر است افتادگی پلک پایین را نیز برطرف نماید. در این روش شکافهای ایجاد شده در بخش داخلی پلک می باشد از این رو اثر جراحت قابل مشاهده نخواهد بود با این وجود بسیار اهمیت دارد که اپیکانتوپلاستی توسط پزشک متبحر و با ظرافت تمام انجام شود چرا که پلک داخلی از حساس ترین بخش های چشم به شمار می آید. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که انجام همزمان اپیکانتوپلاستی با جراحی پلک می تواند نتایج  شگفت انگیزتری به بار آورد.

بیشتر بخوانید
عوارض لیپوماتیک شکم و 12 مورد آن ؟! مراقبتهای بعد از لیپوماتیک شکم !

 

افراد مناسب جهت جراحی اپیکانتوپلاستی

عمل درشت کردن چشم  با روش اپیکانتوپلاستی در افرادی که نسبت به چهره شان چشم های ریزتری دارند یا عقیده دارند که چشمان شان دور از هم قرار دارند و همین امر بر روی زیبایی شان تاثیری منفی داشته است می تواند نتایج موفقیت آمیزی به دنبال داشته باشد و آنها را با نتایج بی نظیر خود شگفت زده کند البته به شرطی که چشمان خود را به دست جراحی متخصص با تجربه و متبحر بسپارند. کارکرد این روش بدین صورت است که با کنار زدن پوست اضافی پلک که سبب پوشانده شدن بیش از اندازه پلک داخلی شده است جذابیت چشمانتان را دوچندان می کند. علاوه بر این افرادی که در پلک بالایی خود دچار پف می باشند و به همین دلیل چشمان ریزی دارند و به اصطلاح چشم مغولی هستند از دیگر کاندیدای عمل درشت کردن چشم به شمار می روند.

 

نحوه انجام عمل درشت کردن چشم از طریق اپیکانتوپلاستی

معمولا پیش از این جراحی نیز به منظور اطمینان از تقارن پلک های داخلی ، جراحی پلک فوقانی انجام می شود. در عمل درشت کردن چشم با این روش، جراح پس از تزریق بی حسی موضعی و بی حس شدن ناحیه داخلی پلک، با توجه به شکل چشم ، میزان عرض لازم برای برش قسمت داخلی چشم فرد را مشخص کرده و فلپ‌های کوچکی را به منظور بازسازی شکل داخلی پلک ایجاد کرده و پوست اضافه را بر می دارد. پس از شکل دادن به پلک داخلی به شیوه مناسب حالت لبه چشم ها تیز مانند خواهد شد به علاوه اینکه طول افقی چشم ها نیز با تغییراتی در راستای درشت تر شدن چشم روبرو خواهد شد. بعد از این مرحله و اطمینان یافتن از تقارن و شکل مناسب چشم ها ، با حساسیت هر چه بیشتر برش های ایجاد شده بخیه زده می شود.

 

عمل زیبایی چشم در ایران - جراحی گربه ای کردن چشم

 

عوارض عمل درشت کردن چشم

نامتقارن شدن چشم ها با یکدیگر و نیاز به درمان ترمیمی

به وجود آمدن چین های غیر طبیعی و بزرگ بر روی پلک ها

از بین نرفتن اسکارهای باقیمانده از بخیه ها

بروز هماتوم و یا خون مردگی

در صورتی که جراحی تخصصی انجام نشده باشد، احتمال بد شکلی در ناحیه اتصال پلک بالا و پایین و یا گرد شدن حالت آن و همینطور بروز کشیدگی عمودی به طرزی نامطلوب به خصوص در چشم هایی که پیش از عمل حالتی گود داشته اند، نیز وجود دارد.

احتمال بروز آلرژی نسبت به داروی تزریق شده جهت بی حسی ناحیه اطراف چشم

احتمال بروز عفونت در ناحیه برش در صورتی که محل درمان آلوده بوده باشد یا اینکه پس از عمل به خوبی از زخم مراقبت نشود.

لازم به ذکر است که بیشتر این عوارض در صورتی رخ می دهد که عمل درشت کردن چشم نزد یک جراح بی تجربه و غیر متخصص انجام شود پس بسیار ضرورت دارد که حتما بهترین دکتر برای درشت کردن چشم خود انتخاب کنید. علاوه بر این در صورتی که مراقبت های پس از عمل درشت کردن چشم را نیز جدی نگیرید دور از انتظار نیست که پس از مدتی به عوارض این نوع جراحی دچار گردید پس بهتر است با رعایت مراقبت های بعد از عمل درشت کردن چشم ، عوارض احتمالی را به حداقل برسانید. با این وجود در صورت عدم رضایت پس از عمل درشت کردن چشم نیز می توانید جهت درمان های ترمیمی اقدام نمایید که بهتر است نهایت تلاشتان را بکنید تا کار به اینجا نکشد.

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

جهت اطلاع از مراکز معتبر عمل درشت کردن چشم و مشتوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

یازده − چهار =