هاشور ابرو چیست؟ عوارض هاشور ابرو سه بعدی و انواع دیگر هاشور چقدر است؟!

هاشور ابرو چیست؟ عوارض هاشور ابرو سه بعدی و انواع دیگر هاشور چقدر است؟!
چکیده این مطلب : انتشار :آوریل 29, 2019بدون دیدگاه

 

  هاشور ابرو از طریق آراسته کردن دائمی ابرو، برای همیشه شما را از آرایش کردن و فرم دادن به ابروها بی نیاز می سازد. پس از هاشور ابرو دیگر نیاز نیست یک عالمه وقت صرف کنید تا ابروی خوش حالتی برای خود طراحی کنید که پس از مدتی نیز حتی احتمال پاک شدن آن وجود دارد. هاشور به وسیله خطوطی که ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

 

هاشور ابرو از طریق آراسته کردن دائمی ابرو، برای همیشه شما را از آرایش کردن و فرم دادن به ابروها بی نیاز می سازد. پس از هاشور ابرو دیگر نیاز نیست یک عالمه وقت صرف کنید تا ابروی خوش حالتی برای خود طراحی کنید که پس از مدتی نیز حتی احتمال پاک شدن آن وجود دارد. هاشور به وسیله خطوطی که در جهت رویش موی ابرو، ترسیم می کند سبب زیباتر شدن و پر پشت تر به نظر رسیدن آن می شود.

این اصل اساسی را از یاد نبرید که سختی و ظرافت این هنر به قدری است که از عهده هر کسی بر نمیاید و لازم است حتما توسط فردی با تخصص و تجربه بالا انجام شود تا نتایج طبیعی و شگفت انگیزی به دنبال داشته باشد. به علاوه اینکه چنین متخصصی بهتر می داند که چگونه عمل کند تا عوارض هاشور ابرو به حداقل برسد. هاشور ابرو سه بعدی ، هاشور مویی و هاشور هایلایت از انواع هاشور به شمار می روند. اگر می خواهید بدانید که آیا می شود بر روی هاشور ابرو به عنوان یک روش زیبایی مناسب برای ابروها حساب باز کرد یا بهتر است کلا آن را به فراموشی بسپارید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمائید.

 

تبلیغات
شیراز :  2023 201 0917 

شیراز :  2023 201 0917 

هاشور ابرو​ چیست و چگونه انجام می شود؟

قبل از هر چیز بهتر است به این موضوع بپردازیم که اصلا هاشور ابرو چیست ؟ هاشور ابرو در واقع با استفاده از شبیه سازی مو در نواحی کم پشت ابرو باعث می شود تا ابرو پرپشت به نظر رسیده و زیباتر شود. روش کار هاشور بدین صورت است که در ابتدا به وسیله خط کش اندازه پیشانی سنجیده می شود و پس از آن توسط شابلون یا مداد ابرو، مدل ابرو طراحی می شود. اینک با استفاده از دستگاهی به نام میکروپیگمنتیشن که در انتهای آن یک سوزن ویژه تعبیه شده است و درون آن از رنگ ها اف و جی استفاده می شود، هاشور زدن شروع شده، کادر ابرو طراحی می شود و درون آن نیز با رنگ پر می گردد.

قیمت هاشور ابرو - سایه ابرو بهتره یا هاشور

 

به منظور کاهش درد، هاشور کار بر روی ابروها پماد بی حسی موضعی مالیده و اجازه می دهد این پماد به مدت 15 دقیقه بر روی ابروها باقی بماند. پس از آن از طریق نوعی قلم که در انتهای آن حدود 15 سوزن ریز وجود دارد با دقت شروع به هاشور زدن ابرو می کند. در آخر به منظور جلوگیری از ورم ناحیه هاشور زده شده بر روی آن پماد ویتامین A‌ قرار می دهد.کل این فرایند بین 20 تا 30 دقیقه به طول می انجامد. هاشور برای تثبیت رنگ نیاز به جلسه ترمیمی دارد که معمولا این جلسه 3 ماه بعد از جلسه ابتدایی صورت می گیرد. در اینصورت ماندگاری ابرو به حدود 2 سال نیز می رسد و در صورت درخواست دوباره فرد ترمیم می گردد.اگر فرد از انجام هاشور پشیمان شد می تواند با استفاده از کرم پاک کننده هاشور ابرو و روش های دیگر تا حدودی اثر آن را برطرف کند.

 

شستن ابرو بعد از هاشور - تفاوت هاشور و سایه ابرو

 

هاشور ابرو به افراد زیر توصیه نمی شود !!!

گاهی افراد دچار مشکلات موقتی هستند که لازم است تا اتمام و یا بهبودی آنها از هاشور ابرو صرف نظر کنند. این دسته از افراد عبارتند از:

 • خانم های شیرده. چرا که در این دوران به دلیل تغییرات هورمونی، پوست در مقابل رنگ پذیری مقاومت عجیبی از خود نشان می دهد!
 • خانم هایی که دوران عادت ماهیانه خود را سپری می کنند. در این دوران نیز درست مثل مورد قبل بدن از نظر هورمونی تغییر کرده و به سختی رنگ می پذیرد یا اصلا رنگ نمی گیرد.
 • افرادی که مدت زیادی نیست که لیفت و یا بوتاکس انجام داده اند.
 • کسانی که به عفونت باکتریایی مبتلا هستند و یا  در پوست خود دچار التهاب و آفتاب سوختگی می باشند.

 

علاوه بر موارد ذکر شده در برخی از افراد مشکلاتی وجود دارد که باعث می شود که آنها تا همیشه از انجام هاشور ابرو منع شوند. این دسته عبارتند از:

 • افرادی که به دلایل از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنند. در این افراد زخم ها به این سادگی ها التیام پیدا نمی کنند.
 • افرادی که به بیماری های فشار خون و یا مشکل قلبی دچارند چرا که در این افراد امکان استفاده از لیدوکائین و مواد بی حسی به هیچ وجه امکان پذیر نیست.
 • کسانی که هموفیلی هستند یا به بیماری های ایدز، هپاتیت و همینطور بیماریهای جنسی مبتلا می باشند.
 • کسانی که به بیماری ها خود ایمنی مبتلا هستند. سیستم ایمنی ضعیف در این افراد مانع از انجام هاشور ابرو می گردد.

 

انواع هاشور ابرو بر اساس فرم آنها

 

طراحی ابرو با توجه به چهره هر فرد به صورتی جداگانه انجام شود تا ابرو ها پس از هاشور، حالتی طبیعی تر و زیباتر داشته باشد. انواع هاشور ابرو عبارتند از:

هاشور دو بعدی یا خطی

در این روش هاشور در جهت خواب ابروها زده می شود بدین معنی که خطوط هاشور و نواحی پهن ابرو رو به بالا زده شده و در ناحیه دم ابرو ، خطوط به سمت دم متمایل می شوند. در انتهای ابرو نیز خطوط کاملا به طرف پایین زده می شود.

هاشور ابرو سه بعدی

در این روش ابتدا هاشور انجام می شود پس از آن جهت طبیعی تر کردن فرم آن، از هایلایتی همرنگ هاشور و یا کمی از آن روشن تر استفاده می شود. بعد از آن با به کار بردن یک رنگ تیره تر در وسط هاشور پرزهایی شبیه به موهای نازک کشیده می شود و همین باعث می شود تا ابرو برجسته تر، بی نهایت طبیعی و جذاب به نظر برسد. به همین علت این روش نسبت به روش های دیگر بی اندازه پر طرفدار می باشد. نحوه کار هاشور ابرو سه بعدی بدین صورت است که در بخش ابتدایی ابرو خطوط هاشور رو به بالا زده می شود اما در انتهای ابرو این خطوط به شکلی مناسب به هر دو سمت بالا و پایین زده می شود.

بیشتر بخوانید
مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس که بسیار مهم اند و باید قابل توجه باشند !!

هاشور ابرو هایلایت

در این روش، برای هاشور زدن از دو رنگ استفاده می شود یکی بلوند روشن و دیگری بلوند تیره. ترتیب قرار گیری خطوط هاشور از بلوند تیره شروع می شود و در ادامه آن از لایت بلوند استفاده می شود.

 

عوارض هاشور ابرو - هاشور ابرو چیست

 

هاشور ابرو نچرال

این مدل یکی از بهترین روش های هاشور به شمار می رود که می تواند ابروهایی طبیعی و پر پشت را برای فرد به ارمغان آورد. طبیعی بودن مدل ابرو در این روش به این دلیل است که ابروها فرم اصلی خود را حفظ کرده و فقط بخش هایی هاشور زده می شوند که خالی اند.

هاشور ابرو مویی

در این روش با استفاده از دستگاهی به خصوص، طرح های مشابه تار موی ابرو در نواحی تعیین شده رسم می شود به علاوه اینکه در این روش می توان فرم اصلی ابروها را تغییر داد بدین معنی که می توان آنها را ضخیم تر و یا بلند تر کرد.

هاشور ابرو کرکی

این مدل مناسب افرادی است که دارای ابروهایی کم پشت می باشند. در این روش به منظور حفظ حالت طبیعی ابرو خطوط نازکی در بین تارهای ابرو طراحی می شود. حالت سایه مانند هاشور در این روش سبب پُرتر به نظر رسیدن ابروها می شود.

 

این روش چه مزیت هایی دارد؟

 1. صرفه جویی کردن در زمان آرایش : پس از هاشور، ابروهای شما برای همیشه خوش حالت و مرتب باقی می ماند. دیگر لازم نیست وقت زیادی را صرف ارایش آبروها کنید همینطور نیاز نیست نگران پاک شدن آرایش ابروهای خود باشید. این امر بیشتر در خانم هایی که ورزشکارند به دلیل اینکه فعالیت ورزشی می تواند باعث تعریق و در نتیجه پاک شدن ابروها شود به علاوه خانم های شاغل که فرصت زیادی برای آرایش و رسیدگی به خود ندارند نمود پیدا می کند. از این رو این افراد بیشترین داوطلبان هاشور ابرو به شمار می روند.
 2. راحت شدن اصلاح ابرو: به دلیل مشخص بودن خطوط ابرو پس از هاشور به سادگی می توان ابرو را اصلاح و مرتب کرد چرا که موهای اضافه به راحتی قابل تشخیص می باشند.
 3. برطرف کردن عیب ابروها : بر خلاف افرادی که دارای ابروهای ضخیم، خوش فرم و حالت دار هستند، برخی دیگر ممکن است در بخش های آرک یا تاج ابرو دچار ریزش مو شده باشند و یا ابروهایشان کم پشت باشد؛ اصلاح عیب ابروهای افراد در دسته دوم با استفاده از هاشور به هر چه زیباتر شدن ابرو و چهره آنها کمک می کند.
 4. اصلاح ابروهای آسیب دیده و از دست رفته در حوادث : هاشور ابرو سبب بهبود ظاهر چهره در افرادی می شود که به هر دلیل نظیر شکستگی، شیمی درمانی و … ابروهای خود را از دست داده اند. هاشور در ابروهای این افراد می تواند وضعیت چهره و ابروی آنها را تا حدودی به حالت اولیه خود برگرداند.
 5. پر پشت به نظر رسیدن ابروها : هاشور در افرادی که ابروهایی خوش فرم اما با موهای کم دارند کمک می کند تا با پُرتر نشان دادن آنها زیبایی اش را دو چندان کنند.
 6. قرینه ساختن ابروها : این گزینه یکی از مهم ترین دلایل اقبال افراد به هاشور می باشد. گاهی هدف افراد از انجام هاشور ، قرینه سازی ابروهاست. چرا که در در این افراد ابروها شباهت بسیار کمی به هم دارند و همین امر از جلوه و جذابیت آنها کاسته است. در نتیجه از طریق هاشور می توان قرینگی را حفظ کرد و آن را مطابق با فرم صورت حالت داد.

 

عوارض هاشور ابرو

 1. با توجه به تفاوت بدن افراد از نظر وضعیت عمومی، معمولا پس از هاشور بدن هر کس نسبت به دیگری واکنش های متفاوتی از خود نشان خواهد داد. از این رو مشکلات زیر را می توان از متداول ترین ایرادات هاشور ابرو به شمار آورد.
 2. احتمال دارد فرد پس از هاشور ابرو دچار حساسیت شود. این حساسیت احتمالا خود را در شکل های عفونت در زخم یا زخم های پف کرده بلافاصله پس از هاشور یا خارش در نواحی به خصوصی از بدن پس از گذشت چند سال نشان دهد. به علاوه ممکن است افرادی در دراز مدت دچار حساست گردند که در اینصورت حل کردن آن بسیار مشکل خواهد بود. به همین علت هاشور ابرو به کسانی که حساست دارند به هیچ وجه توصیه نمی شود.
 3. معمولا هاشور ابرو خالی از درد نیست که در این مورد مشکل قابل است چرا که اغلب پیش از شروع هاشور در ناحیه ابرو از مواد بیحس کننده استفاده می شود. علاوه بر درد احتمال دارد که در ناحیه ابروها پوست قرمز شده و ورم کند.
 4. علاوه بر تورم و خارش ممکن است فرد پس از هاشور ابرو دچار سوزش در ناحیه ابرو نیز بشود. علاوه بر این ممکن است به مرور در آن قسمت ضایعاتی به شکل برجسته و در اندازه های ریز و درشت به وجود آیند. این علائم پر رنگ ترین عوارض هاشور ابرو به شمار می روند.
 5. افرادی که به اختلالات کلوئیدی دچار می باشند، در صورتی که هاشور ابرو انجام دهند احتمال دارد به مرور در ناحیه ابرو، گوشت اضافه آورند. این عارضه به دلیل ایجاد خراش هایی هر چند کو چک در ناحیه ابرو و در افرادی با بدن کلوئید ساز به وجود می آید.
 6. تزریق رنگ با استفاده از سوزن در سطوح عمیق پوست صورت می گیرد . همین می تواند سبب بروز خونریزی در این نواحی و در پی آن گسترش جوهر و رنگدانه ها در پوست شود. پس از این اتفاق است که ظاهر زیبای به وجود آمده در ابروها از بین رفته به علاوه فولیکول های مو دچار آسیب جدی خواهند شد.
 7. در مراکزی از هاشور ابرو که بهداشت در آنها رعایت نشود و از وسایل یکبار مصرف برای هر فرد به صورتی جداگانه استفاده نشود، این احتمال بالا می رود که افرادی که در آنجا هاشور می کنند به بیماری های عفونی نظیر ایدز و هپاتیت دچار گردند.
 8. ممکن است بدن فرد مدتی پس از عمل نسبت به رنگ های تزریق شده در ابرو واکنش نشان دهد. به این حالت راکسیوم گفته می شود.
 9. به دلیل استفاده از جوهر ها و رنگ های غیر استاندارد و حاوی باکتری و مواد شیمیایی خطرناک نظیر سرب، نیکل و آرسنیک در مراکز غیر معتبر هاشور، ممکن است احتمال ابتلا به سرطان، نازایی، جهش های ژنتیکی و همچنین بروز آلرژی در افراد پس از هاشور در این مکان ها تا حد زیادی افزایش یابد. این در حالی است که در مراکز معتبر، هاشور با استفاده از رنگ هایی که حاوی پیگمنت های ایمن و مورد تایید سازمان FDA می باشد انجام می گیرد. این مواد در دو دسته معدنی و ارگانیک قرار می گیرند. به علت موارد ذکر شده لازم است انتخاب دقیق تر مراکز معتبر هاشور ابرو را جدی بگیریم.
بیشتر بخوانید
میکروپیگمنتیشن چیست ؟! انواع کاربردهای میکروپیگمنتیشن !

 

 

قبل از هاشور چه اقداماتی باید انجام داد؟

 • چند ساعت پیش از هاشور از مصرف واد کافئین دار نظیر قهوه و چای پرهیز نمایید.
 • در صورتی که از حساسیت خود اطلاع دارید حتما قبل از هاشور، قرص ضد حساسیت مصرف کنید.
 • سعی کنید مدتی قبل از عمل در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • حداقل از 3 روز پیش از عمل میکرودرم انجام ندهید و پوست را لایه برداری ننمایید.
 • بهتر است قبل از هاشور، پوست خود را برنزه نکنید و از مصرف داروهایی که سبب تحریک پوست می شود خودداری نمائید.

 

پس از هاشور چه مراقبت هایی انجام دهیم؟

 • تا سه روز پس از هاشور و تاتو باید مراقب باشید تا آب به ناحیه ابروها و اطراف آن نرسد به همین دلیل  نباید استحمام کرده و یا صورت خود را بشوئید.
 • لازم است جهت بهبودی سریعتر تا 2 هفته پس از عمل از پماد ویتامین A بر روی ابروها استفاده نمایید در کنار آن می توان از مقدار کمی پماد هیدروکورتیزون چشمی نیز استفاده کرد. این پمادها را می توان با گوش پاک کن بر روی ابروها مالید.
 • با خاراندن یا ماساژ پوست ابرو و اطراف آن سبب تحریک پوستِ آن نواحی نشوید.
 • تا 2 هفته باید از رفتن به سونا، استخر و جکوزی اجتناب کنید.
 • به مدت طولانی در مقابل نور خورشید قرار نگیرید.
 • سعی کنید خوراکی هایی که دارای ویتامین هستند را در برنامه غذایی خود بگنجانید.
 • رنگ کردن ابروها بلافاصله یا چند روز بعد از هاشور زدن به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 

ماندگاری هاشور چقدر است؟

در صورتی که هاشور توسط یک پیگمنتر متبحر و با استفاده از رنگ های اورجینال معتبر انجام شده باشد و بعد از آن شما نیز در مورد مراقبت های پس از عمل تنبلی و سهل انگاری نکرده و نکات را جدی گرفته باشید دست کم تا 2 سال اثر آن ماندگار خواهد بود. با این وجود لازم است برای حفظ حالت طبیعی آن در فواصل 6 ماهه و یا 1 ساله جهت ترمیم آن به کلینیک رجوع نمائید. البته این نکته را نیز نباید فراموش کرد که نوع پوست افراد در کم و زیاد شدن اثر هاشور بی تاثیر نیست به همین علت در برخی افراد اثرات ماندگارترند در برخی دیگر پس از گذشت مدت زمان کوتاهی لازم است که پروسه ترمیم طی شود.

 

آیا هاشور ابرو پاک میشود؟

گاهی پس از مدتی فرد از هاشور ایجاد شده خسته و یا از انجام آن پشیمان می گردد. در اینصورت ممکن است این سوال برایش پیش آید که آیا هاشور ابرو پاک میشود یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله این امر با روش هایی که در ادامه بیان می شود، امکانپذیر است.در روش های قبلی به منظور پاک کردن هاشور ابرو، سر سوزن را عوض کرده و پوست را تراش می دادند.

اما بهترین و جدیدترین روش برای پاک کردن هاشور ابرو استفاده از پودرهای مولکولی درشت که غیر قابل نفوذ در پوست هستند می باشد. در این روش پس از قرار دادن پودر بر روی پوست، رنگ های هاشور جذب آنها شده و به سطح پوست می آیند. به همین سادگی!! این روش بدون درد و جراحت انجام می شود. علاوه بر این ها از طریق روشهای دیگر مثل لایه برداری پوست، منجمد کردن و یا جراحی می توان هاشور را پاک کرد.

 

سایه ابرو بهتره یا هاشور - شستن ابرو بعد از هاشور

کرم پاک کننده هاشور ابرو

شاید شما هم در میان اطرافیان خود به این مورد برخورده باشید که فردی بعد از هاشور به دلایلی مانند راضی نبودن از نتیجه کار و یا خسته شدن از فرم ثابت ایجاد شده در ابرو و یا به هر دلیل دیگری در به در به دنبال روشی است تا اثر هاشور را از بین ببرد. این اواخر برای پاک کردن رنگ هاشور ابرو و یا به اصطلاح ریموو کردن هاشور ابرو، انواع کرم پاک کننده هاشور ابرو به بازار عرضه شده است. این کرم که با فواصل زمانی یک بار در هر ماه استفاده می شود پس از مدتی می تواند اثرات شگفت انگیزی در محو کردن اثرات به جای مانده از هاشور داشته باشد. از انواع کرم پاک کننده هاشور ابرو می توان به کرم هایی نظیر Tattoo Off، Rejuvi Cream، Wrecking Balm و همینطور Profade اشاره کرد.

قیمت هاشور ابرو

قیمت هاشور ابرو بر مبنای معیارهای مختلفی نظیر میزان تجربه و مهارت پیگمنتر ، کیفیت رنگ مورد استفاده و برند آن، اینکه از چه نوع دستگاه میکروپیگمنشنی استفاده می شود و قرار است کدام یک از مدل های هاشور برای ابروهای فرد انجام شود سنجیده می شود. این مشخصات در کنار منطقه ای که کلینیک در آن واقع شده است می تواند اثر مستقیم بر قیمت هاشور ابرو در شیراز و شهرهای دیگری نظیر اصفهان، تبریز، تهران گذاشته و سبب تفاوت قیمت هاشور ابرو از جایی به جای دیگر شود. با این وجود طبق برآوردهایی که به عمل آمده است می توان گفت که قیمت هاشور ابرو مبلغی بین 200 تا 500 تومان می باشد.

 

تبلیغات
شیراز :  2023 201 0917 

شیراز :  2023 201 0917 

جهت اطلاع از مراکز معتبر هاشور ابرو و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: جراحی زیبایی صورت

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

برچسب‌ها:
مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید