لیفت ابرو با نخ و مزیت آن نسبت به روش جراحی چیست؟! هزینه لیفت ابرو با نخ !!

لیفت ابرو با نخ و مزیت آن نسبت به روش جراحی چیست؟! هزینه لیفت ابرو با نخ !!

لیفت ابرو با نخ یک روش کمتر تهاجمی برای رفع افتادگی پلک و بالا کشیدن ابرو به حساب می آید . از جمله ابزارهای به کار رفته در لیفتینگ ابرو با نخ ، نخ های مخصوصی است که به درون بافت پوست منتقل می شوند تا به شکلی نا محسوس پوست ابرو را در جای جدید خود فیکس کرده و محکم کنند .

گفتنی است که نتایج بالا بردن ابرو با نخ بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است . اگر چه نتایج این روش اغلب قابل توجهند اما هم ریسک کمی دارد و هم لازم نیست فرد مثل روش های تهاجمی تر درد زیادی را متحمل شود .

 

همراه ما باشید تا درباره لیفتینگ ابرو با نخ ، هزینه لیفت ابرو با نخ ، ماندگاری لیفت ابرو با نخ و دیگر اطلاعات مرتبط با این تکنیک به خوبی آشنا شوید .

معمولا شکل نرمال ابروها در سنینی که پوست همچنان خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده است و دچار افتادگی نشده است ، به این شکل است که ابتدا و انتهای ابرو در یک سطح و بخش نزدیک به انتهای آن بالاتر است . اما افزایش سن این تعادل را بر هم زده ، از زیبایی ابرو می کاهد و چهره حالتی خسته و غمگین به خود می گیرد .

اینجاست که لیفت ابرو با نخ به بهترین شکل این تعادل را باز می گرداند و در این مورد به طور واضح گویی جوانی و شادابی آن ایام را به فرد برگردانده است .

مطلب 8 تکنیک جراحی و غیرجراحی لیفت ابرو را بخوانید.

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

لیفت ابرو با نخ چیست ؟

لیفتینگ ابرو با نخ ، تکنیکی است که با بالا کشیدن ابرو سعی در جوانسازی صورت دارد . در این تکنیک برای رفع خطوط و چین‌ و چروک پیشانی و کشیدن پوست نواحی ابرو به طرف بالا ، نخ هایی با جنس پرولن و یا همان نخ تک رشته‌ای از جنس پروپیلین را به کار می برند .

لیفت و بوتاکس ابرو - فیلم لیفت ابرو با نخ

اینکه دقیقا جنس نخ ها چه باشد و طول آن چقدر باشد به ناحیه ای که قرار است در آن لیفت انجام شود ، بستگی دارد . در این روش نخ ها را با استفاده از سوزن هایی ویژه که تو خالی و بسیار ریز هستند به درون بافت پوست در نواحی تعیین شده می فرستند .  این نخ ها بلافاصله به بافتی که دچار افتادگی شده است ، می چسبند .

زمانی که جای نخ ها تثبیت شد ، انتهای آن ها را کوتاه می کنند و سوزن را به آرامی و بدون اینکه حتی ذره ای زخم بر جای بگذارد از زیر پوست خارج می سازند .

 

نحوه بالا بردن ابرو با نخ

قبل از روز عمل لیفت با نخ ، برای شما چند روز مصرف انتی بیوتیک تجویز می شود که البته بعد از آن نیز تا چند روز باید این مصرف را ادامه دهید . در روز درمان ، ابتدا ناحیه مورد نظر ، نشانه گذاری شده و سپس برای بی حس کردن آن ناحیه از بی حسی موضعی نظیر  لیدوکائین  استفاده می شود .این کار باعث می شود نه تنها فرد درد کمتری بلکه بعد از عمل نیز کبودی و ورم کمتری اتفاق می افتد .

هزینه لیفت ابرو با نخ - ماندگاری لیفت ابرو با نخ

پس از آن برشی ریز درون پوست ایجاد می کنند و سوزن های تو خالی حاوی نخ هایی نازک و مو مانند از جنس پرولین را به درون پوست وارد می کنند . حال این نخ ها از طریق این سوزن ها در نواحی مد نظر بافت وارد و جایگذاری می شوند . سپس سوزن از پوست خارج می شود ، در حالی که نخ ها هنوز داخل بافت پوست باقی مانده اند .

بعد از مراحل بالا ، یک یک نخ ها را گره زده و بعد آنها را کوتاه می کنند و اجازه می دهند انتهای آنها درون پوست بماند . به مرور زمان این نخ ها جذب بدن شده و کار تحریک کلاژن سازی و در نتیجه بالا بردن ابروها را انجام می دهند . در نهایت و در صورت لزوم جای سوزن ها با یک بخیه بسته می شود . بر خلاف نخ های تعبیه شده ، این بخیه ها را لازم است پس از چند روز کشید .

مدت زمان کشیدن ابرو با نخ به موقعیت و تعداد نخ‌ ها بستگی دارد و اغلب بین 1 ساعت تا 1:30 ساعت طول می کشد . این را نیز باید در نظر داشت که تعداد نخ ها و تعداد سوزن های به کار رفته جهت کاشت نخ ‌ها به نواحی مد نظر جهت درمان وابسته است .

 

لیفت ابرو با نخ چه تفاوتی با جراحی لیفت ابرو دارد ؟

مدت زمانی که لازم است برای بهبودی و استراحت پس از جراحی لیفت ابرو در نظر گرفته شود خیلی بیشتر از روش کمتر تهاجمی بالا بردن ابرو با نخ که می باشد . دوره بهبودی لیفت با نخ در نهایت یک هفته می باشد . به علاوه در طول همین دوران بهبود پس از جراحی فرد قطعا باید دردهایی را نیز تحمل کند در حالی که در روش لیفت با نخ چنین چیزی نیست چرا که در فرآیند لیفت ، هیچ برشی ایجاد نمی شود که بخواهد به آن اندازه ایجاد درد کند ،

بیشتر بخوانید
لیفت ابرو چیست ؟! 8 تکینیک پرکاربرد جراحی و بدون جراحی لیفت ابرو !!

در متد های جراحی لازم است فرد تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد در صورتی که کشیدن ابرو با نخ با بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بیهوشی ندارد همین امر باعث می شود که بهبودی در مورد لیفت با نخ خیلی سریعتر حاصل شود . با این اوصاف توصیه می شود که ابتدا فرد تکنیک ایمن تر لیفتینگ ابرو با نخ را امتحان کند ، اگر پاسخی نگرفت آنگاه به سراغ جراحی لیفت ابرو که روشهایی با ریسک بالا و خطرناک هستند برود .

 

مزایای لیفت ابرو با نخ

 • این روش نسبت به روش های جراحی ابرو کم خطر تر و ساده تر است .
 • این روش جوانسازی صورت ، نتایجی ظریف و طبیعی به دنبال دارد به شکلی که ابروها در حد کم یا متوسط بالا کشیده می شوند ، نه خیلی زیاد .
 • کشیدن ابرو با نخ ، به رفع افتادگی پلک ها می انجامد در نتیجه چشم ها درشت و شاداب تر از قبل خواهند شد .

لیفتینگ ابرو با نخ - هزینه بالا کشیدن ابرو با نخ

 • نخ های به کار رفته در بافت ابرو ، دیده و یا حتی لمس نمی شوند .
 • این تکنیک بدون ایجاد حتی ذره ای برش انجام می شود اما به خوبی از پس رفع افتادگی و نواحی شل بر می آید و آنها را به خوبی لیفت می کند .
 • این روش بدون نیاز به بیهوشی عمومی و تنها با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود در نتیجه عوارض ناشی از ماده بیهوشی را به دنبال ندارد .
 • روشی ایمن است که عوارض چندانی ندارد .
 • در صورتی که فرد مدتها بعد از کشیدن ابرو با نخ تمایل به انجام جراحی لیفت ابرو داشته باشد ، وجود نخ‌های پرولین درون بافت پوست ، مشکلی برای جراحی ایجاد نخواهد کرد . در نتیجه فرد می تواند در صورت تمایل با خیالی راحت روش جراحی را امتحان نماید .

 

چه افرادی گزینه هایی خوب برای کشیدن ابرو با نخ به شمار می آیند ؟

 1. کسانی که ابروهایشان قوس جذابی ندارند و یا شیب ابروهایشان به سمت پایین متمایل است .
 2. اشخاصی که در پیشانی خود ، چین های افقی دارند .
 3. افرادی که ابروهایی صاف دارند اما دوست دارند ابرویشان کمی قوس داشته باشد.
 4. افرادی که دچار افتادگی پلک شده اند و همین باعث شده است که ابروهایشان نیز حالتی افتاده به خود بگیرند و در نتیجه چهره شان ناراحت به نظر می رسد .
 5. افرادی که در بین دو ابرویشان ، چین های عمودی ایجاد شده است .

 

عوارض لیفت ابرو با نخ

 • ممکن است پوست فرد به بی حس کننده موضعی حساسیت داشته باشد ؛ البته برای تشخیص این مشکل قبل از لیفت ، حتما تست آلرژی انجام می شود .
 • امکان دارد در برخی از موارد تا مدتی فرد احساس کند ناحیه ای که در آن نخ گذاشته شده است ، بی حس است . البته در این موارد اغلب پس از نهایت چند هفته مشکل بی حسی برطرف می گردد .
 • در مواردی دیده شده است که بعد از کشیدن ابرو با نخ ، جای زخم ها ، گوشت اضافی آورده است .
 • در مواردی نادر نیز نخ ها حرکت کرده و جابه جا می شوند . متاسفانه اگر این اتفاق بیفتد ، تعادل و توازن صورت به هم می ریزد . راهکار حل این مشکل و یا در صورت پاره شدن هر یک از نخ ها،  این است که با یک تزریق ساده به صورت مجدد نخ ها را در جای خود تثبیت می کنند .
 • در مواردی احتمال دارد عصب نواحی ای خاص از دست برود و یا آسیب ببیند .
 • از نادرترین و کمیاب ترین عوارض لیفت ابرو با نخ عفونت می باشد . البته در این صورت هم می توان با تجویز آنتی بیوتیک عفونت پیش آمده را برطرف ساخت . خیلی کم پیش می آید که عفونت جوری شود که جراح مجبور به تخلیه نخ گردد .
 • از آنجایی که لیفت با نخ روشی جدید محسوب می شود پس هنوز زیاد امتحان خود را پس نداده است هر چند که روز به روز تکنیک های آن در حال توسعه و پیشرفت هستند .

این نکته اساسی را باید به خاطر داشت که معمولا عوارض لیفت ابرو با نخ زمانی رخ می دهند که یا پزشک ، آنچنان که باید متخصص و با تجربه نبوده است یا لیفت  را بدون دقت انجام داده است و یا اینکه خود فرد مراقبت های لازم را به درستی و با تعهد انجام نداده است و همین امر باعث بروز مشکلات احتمالی شده است .

 

 

ماندگاری لیفت ابرو با نخ

با توجه به اینکه از چه نخی برای لیفت استفاده می شود مدت ماندگاری نخ بین 4 ماه تا 1 سال می باشد . از طرفی دوام و ماندگاری کلاژن ساخته شده توسط این نخ ها بین 1 تا 3 سال باقی خواهد ماند .

با این حال ، در حالت کلی ماندگاری لیفت ابرو با نخ گاهی تا 4 سال نیز ادامه پیدا می کند .

بسته به اینکه نوع نخ چه باشد مدت زمانی که بگذرد نخ ها دوباره قابلیت کاشت و جذب پوست شدن را دارند . روزهای نزدیک به اتمام تاثیر گذاری نخ های از قبل کاشته شده ، 2 راه برای افراد وجود دارد ؛ یا اجازه دهند ابروها دوباره فرم اولیه و پیش از درمان خود را بازیابند و یا اینکه لیفتینگ ابرو با نخ را دوباره تمدید کرده و باز از نخ های جدید استفاده نمایند .

 

بیشتر بخوانید
تیرگی زیر چشم از نظر طب سنتی! 17 راهکار درمان سیاهی دور چشم با گیاهان دارویی !

نتایج لیفتینگ ابرو با نخ

معمولا نتایج خیلی سریع و بلافاصله پس از لیفت قابل مشاهده می باشند . البته در همان جلسه مشاوره پزشک به شما در باره درباره میزان تقریبی کشیدگی پوست و تاثیر لیفت بر ابروها به شما خواهد گفت . با این وجود طبق بررسی ها ، اغلب افرادی که لیفت ابرو با نخ را تجربه کرده اند از انجام آن و نتایج به دست آمده راضی بوده اند .

 

لیفت ابرو با نخ - هزینه لیفت ابرو با نخ

با این همه این را نیز باید در نظر داشت که با بالا تر رفتن سن ، تولید کلاژن دوباره روند نزولی می گیرد و کم و کمتر می شود . در نتیجه پوست دوباره حالت شل و افتاده خود پیدا خواهد کرد و شادابی اش کمتر می شود .

در این صورت برای پیشگیری و درمان افتادگی پوست لازم است طی جلسات بعدی درمان از تعدا نخ های بیشتری نسبت به چند سال پیش استفاده کرد تا بتوان نتیجه دلخواه را به دست آورد .

 

مراقبت های بعد از لیفت که به بهبودی سریعتر و نتایج بهتر می انجامد :

پس از اتمام درمان توصیه می شود خود شخص به هیچ وجه رانندگی نکند و این کار را به یکی از نزدیکان خود بسپارد . علاوه بر این لازم است تا 24 ساعت یکی از دوستان شما را در انجام کارهای روزانه تان کمک کنند و در این یک روز از شما مراقبت نمایند .

توصیه می شود در روز اول فرد جهت استراحت ، سرش را مقداری بالاتر نگه دارد این کار سبب کاهش تورم و رفع سریعتر آن می گردد . از دیگر کارهایی که لازم است در این ایام انجام شود این است که تا چند روز باید فقط غذاهای نرم و سبک مصرف نمایید . دقت داشته باشید که به دلیل ورود سوزن ها به درون پوست ، مشاهده کمی تورم و یا کبود کاملا طبیعی است و حتی این اثرات ممکن است تا یک هفته نیز بر روی پوست باقی بماند .

در صورتی که فرد دردی حس کرد می تواند بدون نگرانی و با استفاده از داروهایی نظیر استامینوفن تسکین یابد . به شدت تاکید می شود که تا یک روز بعد از جراحی از انجام فعالیت ‌های سخت و سنگین خودداری نمایید اما بعد از گذشت چند روز مانعی برای انجام فعالیت های نرمال و کم فشار وجود ندارد .

 

بهترین سن برای کشیدن ابرو با نخ کلاژن ساز چه سنی می باشد ؟!

بهتر است ابتدا این واقعیت را بدانید که در حقیق ساخت کلاژن در لایه درم اتفاق می افتد و از آنجایی که به طور طبیعی در کلاژن سازی در سنین جوانی بیشتر انجام می شود، در نتیجه بالا بردن ابرو با نخ کلاژن سازPDO نیز قطعا نتایج بسیار درخشان تری به دنبال خواهد داشت .

 

کشیدن ابرو با نخ - بالا بردن ابرو با نخ

با این حساب می توان لیفتینگ ابرو با نخ  PDO را از حدود 25 سالگی انجام داد . خانم های جوان در مقاطعی که پوستشان چروک زیادی ندارد می توانند از طریق لیفت با نخ کلاژن ساز به بهترین شکل به نتایج زیر برسند : رفع چین و چروک های سطحی پوست ، حجیم کردن گوه و زاویه دار کردن چانه و فک ، از بین رفتن چروکهایی که تازگی ها عمق پیدا کرده است و همینطور پیشگیری از افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک بیشتر در آینده . علاوه بر این موارد لایه های زیرین پوست به خوبی بهبود می یابند و فرد را از پیری زودرس محافظت می کنند .

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

 

هزینه لیفت ابرو با نخ

هزینه لیفت ابرو با نخ به موارد متعددی از جمله ناحیه جراحی و تعداد نخ ها و سوزن هایی که به کار می رود بستگی دارد . گاهی پزشک برای کسب نتایج مطلوب تر ، همزمان با بالا بردن ابرو با نخ ، از درمان های دیگری مثل تزریق بوتاکس و یا تزریق ژل نیز استفاده می نماید که همین مورد می تواند بر مقدار هزینه لیفت ابرو با نخ بیفزاید . این دیگر به سلیقه و انتخاب خود فرد بر می گردد که فقط لیفت با نخ را انتخاب نماید و یا تمایل به انجام روشهای ترکیبی نیز داشته باشد .

با همه اینها بهتر است بدانید که هزینه بالا کشیدن ابرو با نخ نسبت به دیگر روش های لیفت به خصوص روش های جراحی لیفت ، منصفانه تر و البته معقول تر می باشد .

در حال حاضر در برخی از مراکز برای هزینه بالا کشیدن ابرو با نخ ، به ازای هر نخ بین 150 تا 250 هزار تومان از فرد دریافت می کنند .

 

نکاتی در مورد نخ های کلاژن ساز مورد استفاده در فرآیند بالا کشیدن ابرو با نخ

در آخر به 2 نکته درباره نخ های کلاژن ساز می تواند دید بهترین در مورد این شیوه جدید درمانی به شما بدهد . از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. کاشت و تزریق این نخ ها ، در واقع روشی درمانی به حساب می آید که سبب می شود با هر بار تزریق درون بافت پوست ، پوست یک درجه نسبت به قبل بهبود یابد .
 2. مدت زمانی که لازم است تا درمان دوباره تمدید شود معمولا حدود 6 ماه تا 18 ماه می باشد . بهترین خبر این است که پس از چند بار تکرار لیفت با نخ ، کیفیت پوست به شکلی ماندگار و تقریبا دائمی ارتقا خواهد یافت !

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر لیفت ابرو با نخ و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

12 − 2 =