میکروبلیدینگ اولین انتخاب برای زیبایی ابرو! معایب میکروبلیدینگ چیست؟

0 268

میکروبلیدینگ ابرو ؛ اصطلاحی که بی شک این روزها به گوش همه آشناست را می توان جدیدترین نسل هاشور ابرو به شمار آورد. این روش مدرن از روش های میکرو ابروست که به شکلی موقت و نیمه دائمی به طراحی و پر کردن فضای خالی ابرو و به دنبال آن زیباسازی فرم ابروها می پردازد. همین خصوصیت نیمه دائمی بودن ، میکروبلیدینگ ابرو را بسیار پر طرفدار کرده است.

احتمالا شما نیز علاقه مندید قبل از اقدام برای هر گونه عمل زیبایی درباره آن اطلاعات زیادی کسب کنید. ما شما را تحسین می کنیم. پس اگر دوست دارید بدانید که اصلا میکروبلیدینگ چیست و یا معایب میکروبلیدینگ در ازای مزایای آن چقدر است و یا اینکه از آن دسته افرادی هستید که هزینه میکروبلیدینگ ابرو معیار انتخاب یا عدم انتخاب این روش توسط شماست ، این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید.

پیشنهاد می شود کسانی که تاکنون از روش های زیبایی ابرو استفاده نکرده اند، اول روش میکروبلیدینگ ابرو را امتحان کنند.

حتما می پرسید چرا ؟؟!

به این دلایل:

1 .  این روش در میان دیگر روش های هاشور ابرو، هزینه ای کمتر دارد.

2 . به دلیل وارد شدن جوهر به غشا میانی ، میکروبلیدینگ از نظر ماندگاری کوتاه مدت و نیمه دائمی محسوب می شود از این رو اگر از نتیجه کار راضی نبودید و دلتان هوس کرد ابروهای قبلی خودتان را داشته باشید این امر به راحتی ممکن است چون بعد از چند هفته اثرش از بین می رود.

میکروبلیدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ ابرو تکنیکی است که به زیباسازی ، پر کردن و فرم دهی ابروها می پردازد. ابزار کار میکروبلیدینگ نوعی قلم حرفه ای به نام «بلید» و رنگ های مخصوص میکروبلیدینگ می باشد. سر قلم میکروبلیدینگ دارای 12 تا 15 عدد سوزن ظریف و هم ردیف است و رنگ های مخصوص از انواع جامد، ژله ای، خمیری و … می باشد. در میکروبلیدینگ ، رنگ انتخابی توسط بلید و به شکل تارهای مو  به غشای میانی پوست نفوذ کرده و به واسطه آن رنگ دانه ها درون پوست ته نشین شده و سبب می شود تا پوست رنگ بگیرد.

 

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ مراحل مختلفی دارد که در ادامه به تفصیل توضیح داده شده است:

 

در مرحله اول طراحی ابرو انجام می شود.

در این مرحله با در نظر گرفتن سلیقه فرد و فرم صورتی که دارد ، مدل ابروی مناسبی برای وی طراحی می گردد .این بخش کار از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که نتیجه نهایی هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ به طراحی اولیه بسیار وابسته است. در صورتی که کلینیک حرفه ای باشد معمولا بخش طراحی ابرو از بخش های بعدی میکروبلیدینگ مجزاست. لازم به ذکر است که در روش فیبروز بدون توجه به سلیقه فرد و تنها با در نظر گرفتن فرم صورت فرد، هاشور انجام می شود.

 

میکروبلیدینگ ابرو - میکرو ابرو

 

 سپس  قرینه سازی ابرو انجام می شود.

میکرو کار مدل ابروی طراحی شده در مرحله قبل را این بار بر روی صورت و ابروهای خود فرد پیاده سازی می کند. به این کار قرینه سازی ابرو گفته می شود. این کار با استفاده از مدادهای مختلف و با سبک های مختلف انجام می گیرد. این سبک ها شامل قرینه سازی ابرو با خط کش ، قرینه سازی ابرو به وسیله کولیس ، قرینه سازی ابرو با نخ و … می شود. البته گاهی به منظور کنترل بیشتر تعدادی از این روش ها را با هم ترکیب می کنند. در این مرحله میکرو کار و خود فرد تصویر بهتری از نتیجه طرح ایجاد شده خواهند داشت و می توانند در صورت مشاهده نقصی در طراحی قبل از اجرای هاشور آن را در این مرحله برطرف نمایند.

 

معایب میکروبلیدینگ - میکروبلیدینگ چیست

 

پس از آن هاشور را به مرحله اجرا در می آورند.

میکرو کار در این مرحله با توجه به خطوط راهنمایی که در مرحله طراحی و قرینه سازی ایجاد کرده است شروع به هاشور زدن ابرو به صورت دستی می کند. به این معنا که به وسیله قلم میکروبلیدینگ ابرو ، تارهای مو درون چارچوبی که ایجاد شده، به شکلی ظریف و نازک و در جهت تارهای طبیعی ابرو  کشیده می شود.

بیشتر بخوانید
بهترین روش تزریق ژل لب (ژل موقت یا دائم)؟ انواع برند ژل لب و هزینه آن!

 

میکروبلیدینگ چیست - عوارض میکروبلیدینگ

 

در نهایت ناحیه هاشور به طور کامل رنگ می شود.

جهت جذب بهتر رنگ توسط پوست ناحیه ابرو، فرآیند اجرای هاشور با میکرو چندین مرتبه تکرار می شود. بدین صورت که در مرتبه اول پس از اتمام اجرای هاشور ابرو ، کل ابروها را رنگ هاشور پوشانده و بعد با یک دستمال مخصوص تمام رنگ را پاک می کنند. حال میزان جذب رنگ را چک می کنند. سپس دو مرتبه آن را رنگ زده و مجددا پاک می کنند. این کار تا زمانی تکرار می شود که میکرو کار رنگ را با دستمال پاک کند و مشاهده نماید که تارهای کشیده شده دیگر تغییر رنگ نمی دهد و جلوه ای طبیعی به خود گرفته است.

 

مزایای میکروبلیدینگ ابرو

خطوط مویی بسیار نازک و در جهت تارهای ابرو زده می شود و همین امر باعث می شود تا نتیجه کار بسیار طبیعی و با ظرافت باشد.

از آنجایی که خراش های ایجاد شده در این روش سطحی است میزان خون ریزی نیز به همان اندازه نسبت به روش های دیگر هاشور ابرو کمتر است.

 

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در چیست ؟

این دو روش از هاشور ابرو در فاکتورهای مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند. از جمله این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

1. ابزار مورد استفاده

میکروبلیدینگ به صورت دستی و توسط قلم بلید که ابزاری غیر الکتریکی و بدون موتور است انجام می شود. بلید دارای سوزنهایی یک بار مصرف در مدل های فلت یا اسلوپ است که فشار دست سوزن ها را بر روی پوست حرکت داده و کار طراحی را انجام می دهد. در صورتی که میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه و قلمی دیجیتال و دارای موتور برقی با قابلیت تنظیم دور موتورانجام می شود.

 

2. میزان نفوذ رنگ در غشای پوست

رنگ استفاده شده در میکروبلیدینگ تنها به میانه غشای پوست نفوذ کرده و عمق زیادی ندارد از این رو میکروبلیدیگ روشی نیمه دائمی است. با اینکه در میکروپیگمنتیشن رنگ در لایه های عمیق پوست نفوذ می کند به همین دلیل اثرات آن ماندگاری طولانی تری گاهی تا 5 سال دارد.

 

3. میزان طبیعی شدن ابروها بعد از اتمام کار

در میکروبلیدینگ ، رنگ به صورت خط به خط، شبیه به تار موهای ابرو و هم جهت با آن اما در اندازه های متفاوت ریز و درشت کشیده می شود از این رو نسبت به میکروپیگمنتیشن که در آن تمام قاب ابرو از جوهر پر می شود، جلوه ای طبیعی تر به ابرو ها می بخشد.

 

4. دوره بهبودی و هزینه

میکروبلیدینگ هزینه کمتر و در عین حال دوره بهبودی کوتاه مدتی نسبت به میکروپیگمنتیشن دارد.

 

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو چقدر است؟

به دلیل نفوذ کم رنگ به درون پوست در میکروبلیدینگ ابرو ، این روش دوام چندانی ندارد و بسته به نوع پوست افراد و نحوه انجام میکروبلیدینگ توسط میکرو کار، ماندگاری آن بین 1 تا 3 سال می باشد.

 

در موارد زیر میکرو ابرو را انجام ندهید !

 1. اگر در دوران بارداری یا شیر دهی هستید.
 2. اگر کمتر از 3 روز است که از آخرین اپیلاسیون شما می گذرد.
 3. اگر به هر دلیلی دچار عارضه و بیماری های پوستی می باشید.
 4. اگر در ابروهای خود اسکار شکستگی وجود دارد.
 5. اگر مبتلا به دیابت هستید و داروی ضد انعقاد خون مصرف می کنید.
 6. اگر  دچار اختلالات ایمنی بدن و یا بیماری صرع هستید.

 

پیش از میکرو ابرو لازم است مورد خاصی رعایت شود؟

پیشنهاد می شود از 1 هفته پیش از میکرونیدلینگ ابرو مصرف رتینول و آسپرین را قطع نمائید. چرا که هر دوی این داروها سبب می شود خونریزی افزایش یابد.

بیشتر بخوانید
نحوه جراحی چال لپ و 11 نکته جالب در مورد آن!! هزینه عمل چال گونه !

 

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو

 1. توصیه می شود پس از میکروبلیدینگ نواحی اطراف ابرو را به طور ملایم با استفاده از پنبه و سرم نمکی تمیز کنید.
 2. از کرم هایی که برای شما تجویز شده است به طور مرتب استفاده کنید به صورتی که هر 4 ساعت یک بار آن را تمدید کنید.
 3. تا یک هفته بعد نیز از انجام فعالیت هایی که سبب می شود ابروها خیس شود نظیر ورزش کردن و یا آب زدن به اطراف ابروها خودداری نمائید.
 4. نگران تیرگی بیش از اندازه ابروها بلافاصله پس از میکرو ابرو نباشید چرا که حداقل 30 % از آن به مرور کمرنگ شده و حالت طبیعی تری به خود می گیرد.

 

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن - قیمت قلم میکروبلیدینگ

 

جلسه میکروبلیدینگ ابرو چقدر طول می کشد؟

معمولا تمامی مراحل میکروبلیدینگ ابرو ظرف 2 ساعت انجام می شود.

آیا میکرو ابرو درد دارد؟

میکرو نیز مثل تاتو تا اندازه ای درد داردالبته میزان تحمل هر فرد با دیگری فرق دارد. با این وجود در صورتی که شخص تمایل داشته باشد می توان از کرم های بی حس کننده موضعی پیش از انجام میکرو ابرو استفاده کرد تا اندکی از میزان درد کمتر شود.

عوارض و معایب میکروبلیدینگ

معایب میکروبلیدینگ در صورتی بروز می کند که میرکروکار بر روی کار خود تسلط چندانی ندارد و یا بهداشت در محیط انجام میکرو ابرو رعایت نمی شود. عوارض میکروبلیدینگ عبارتند از :

 • حساسیت به جوهر مورد استفاده و در نتیجه ابتلا به عفونت در اثر آن
 • عدم برقراری تقارن در ابروها و به نوعی از دست رفتن تناسب و زیبایی ابروها
 • پاره شدن پوست در اثر خراش های قلم بلید و ایجاد اسکار ناشی از این اتفاق
 • منتقل شدن عفونت و حتی بیماری های واگیردار خطرناک نظیر ایدز و هپاتیت از فردی به فرد دیگر در صورت استفاده چند باره از سوزن، رنگ و وسایل یکبار مصرف دیگر

 

به منظور دفع خطر گزینه آخر پیشنهاد ما این است که حتما از قبل سوزن شخصی تهیه کرده و در روز میکرو ابرو همراه با خود داشته باشید.

 

هزینه میکروبلیدینگ ابرو

بدیهی است که یکی از اصلی ترین سوالات هر فرد در رابطه با میکرو ابرو ، هزینه میکروبلیدینگ ابرو است. البته عوامل مختلفی بر روی هزینه میکروبلیدینگ ابرو تاثیرگذارند. از بین این عوامل می توان به ابزار، مواد و همینطور میزان اورجینال بودن رنگ به کار رفته در حین میکرو اشاره کرد که هر چه رنگ از مارک های معتبر تر باشد بالطبع  گران تر تمام خواهد شد اما باور کنید ارزشش را دارد چرا که نتایج جذاب تر و ماندگارتری به دنبال خواهد داشت.

 از طرفی میزان تجربه و حرفه ای بودن میکروبلیدینگ کار نیز مسئله دیگری است که حتما بر قیمت میکروبلیدینگ ابرو تاثیر گذار خواهد بود. بعد از این فاکتور می توان به نوع ابروها و مدلی که قراراست کار شود اشاره کرد این مدل ها شامل میکروبلیدینگ مینیاتوری، سه بعدی، مورب، تاچ، فلت، تینیچری، حصیری، کرکی، مویی و یا اسپورت می باشند که هر کدام قیمت مشخصی دارد. از بین همه مدل ها، میکروبلیدینگ مویی اگر چه ماندگاری کمتری دارد اما به دلیل ظرافت خاص آن هزینه بالاتری دارد.

 به تمام این هزینه ها باید فاکتورهای دیگری مانند قیمت قلم میکروبلیدینگ ، هزینه جلسات بعدی ترمیم و اینکه هزینه میکروبلیدینگ ابرو قرار است در شیراز، اصفهان، تهران، مشهد یا تبریز محاسبه شود نیز اضافه کرد. با این حال اگر بخواهیم رقمی را به صورت تقریبی در رابطه با هزینه میکروبلیدینگ ابرو در نظر بگیریم می توان گفت در حال حاضر مبلغی بین 200 هزار تومان تا 1 میلیون تومان بابت میکرو بلیدینگ دریافت می شود.شاید تمایل داشته که بدانید قیمت قلم میکروبلیدینگ ابرو نیز بین 20 تا 50 هزار تومان می باشد.

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر میکروبلیدینگ ابرو و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر: جراحی زیبایی صورت

 

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 3 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 6 =