میکروبلیدینگ ابرو اولین انتخاب برای زیبایی ابرو ! نحوه انجام فیبروز !

میکروبلیدینگ ابرو اولین انتخاب برای زیبایی ابرو ! نحوه انجام فیبروز !
چکیده این مطلب : انتشار :می 5, 2019بدون دیدگاه

 

  میکروبلیدینگ ابرو ؛ اصطلاحی که بی شک این روزها به گوش همه آشناست را می توان جدیدترین نسل هاشور ابرو به شمار آورد. این روش مدرن از روش های میکرو ابروست که به شکلی موقت و نیمه دائمی به طراحی و پر کردن فضای خالی ابرو و به دنبال آن زیباسازی فرم ابروها می پردازد. همین خصوصیت نیمه دائمی بودن ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

 

میکروبلیدینگ ابرو ؛ اصطلاحی که بی شک این روزها به گوش همه آشناست را می توان جدیدترین نسل هاشور ابرو به شمار آورد. این روش مدرن از روش های میکرو ابروست که به شکلی موقت و نیمه دائمی به طراحی و پر کردن فضای خالی ابرو و به دنبال آن زیباسازی فرم ابروها می پردازد. همین خصوصیت نیمه دائمی بودن ، میکروبلیدینگ ابرو را بسیار پر طرفدار کرده است.

 

احتمالا شما نیز علاقه مندید قبل از اقدام برای هر گونه عمل زیبایی درباره آن اطلاعات زیادی کسب کنید. ما شما را تحسین می کنیم. پس اگر دوست دارید بدانید که اصلا میکروبلیدینگ چیست و یا معایب میکروبلیدینگ در ازای مزایای آن چقدر است و یا اینکه از آن دسته افرادی هستید که هزینه میکروبلیدینگ ابرو معیار انتخاب یا عدم انتخاب این روش توسط شماست ، این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید.

 

تبلیغات
شیراز :  2023 201 0917 

شیراز :  2023 201 0917 

پیشنهاد می شود کسانی که تاکنون از روش های زیبایی ابرو استفاده نکرده اند، اول روش میکروبلیدینگ ابرو را امتحان کنند.

حتما می پرسید چرا ؟؟!

به این دلایل:

1 .  این روش در میان دیگر روش های هاشور ابرو، هزینه ای کمتر دارد.

2 . به دلیل وارد شدن جوهر به غشا میانی ، میکروبلیدینگ از نظر ماندگاری کوتاه مدت و نیمه دائمی محسوب می شود از این رو اگر از نتیجه کار راضی نبودید و دلتان هوس کرد ابروهای قبلی خودتان را داشته باشید این امر به راحتی ممکن است چون بعد از چند هفته اثرش از بین می رود.

میکروبلیدینگ ابرو ظاهری طبیعی به ابرو می دهد و این کار را از طریق طراحی و کشیدن خطوط مایلی که شبیه موهای ابروست انجام داده و با آن جاهای خالی ابرو را پر می کند . همین طبیعی بودن کار است که آن را با استقبال زیاد خانم های خوش سلیقه و طرفدار زیبایی در سراسر دنیا مواجه کرده است .

 

میکروبلیدینگ ابرو ( فیبروز ) چیست ؟

فیبروز در واقع از نام شرکتی که بنیان گذار این روش زیبایی ابرو می باشد گرفته شده است . ” فی “در کلمه فیبروز در واقع نام این شرکت واقع در صربستان می باشد و ” بروز ” به معنای ابروها و یا خط ابرو می باشد . شاید برای شما جالب باشد که بدانید بسیاری از فعالان این شرکت،‌ ایرانی هستند.

میکروبلیدینگ ابرو یا هاشور سه بعدی و مویی ابرو تکنیکی مدرن است که با طراحی و پر کردن و فرم دهی ابروها به صورت نیمه دائمی به زیباسازی ابروها می پردازد. فیبروز ابرو در واقع جدیدترین نسل تتوی ابرو به شمار می آید. ابزار کار این روش حرفه ای نوعی قلم خاص به نام « بلید » و رنگ های مخصوص میکروبلیدینگ می باشد. سر قلم میکروبلیدینگ دارای 12 تا 15 عدد سوزن ظریف و هم ردیف است و رنگ های مخصوص از انواع جامد ، ژله ای ، خمیری و … می باشد .

 

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن - میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن

 

روش فیبروز در واقع روشی برای فرم دادن به ابروها و افزایش زیبایی آن است . این روش نیمه دائمی است و با استفاده از سایه زدن و یا هاشور کردن ابروها ، به آنها حالت می دهد . این کار با استفاده از سوزن های یک بار مصرف و بدون استفاده از دستگاه و در واقع به صورت دستی انجام می شود .

در میکروبلیدینگ ابرو ، پس از مشخص شدن حد و حدود مدل انتخابی شخص ،‌ با استفاده از مداد طراحی مورد نظر بر روی ابرو انجام می شود .  پس از آن رنگ انتخابی توسط بلید و به شکل تارهای مو  به غشای میانی پوست نفوذ کرده و به واسطه آن رنگ دانه ها درون پوست ته نشین شده و سبب می شود تا پوست رنگ بگیرد.

 

 

این نکته را در نظر داشته باشید :

که در دوران پریودی بدن از نظر فیزیولوژیکی دچار تغییراتی می شود ، این امر می تواند بر نتایج میکروبلیدینگ تاثیر نامطلوبی داشته باشید .

پس سعی کنید در دوران پریودی به سراغ میکروبلیدینگ ابرو ها نروید . ‌

 

 

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ مراحل مختلفی دارد که در ادامه به تفصیل توضیح داده شده است:

 

در مرحله اول طراحی ابرو انجام می شود.

در این مرحله با در نظر گرفتن سلیقه فرد و فرم صورتی که دارد ، مدل ابروی مناسبی برای وی طراحی می گردد .این بخش کار از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که نتیجه نهایی هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ به طراحی اولیه بسیار وابسته است. در صورتی که کلینیک حرفه ای باشد معمولا بخش طراحی ابرو از بخش های بعدی میکروبلیدینگ فیبروز مجزاست. لازم به ذکر است که در روش فیبروز بدون توجه به سلیقه فرد و تنها با در نظر گرفتن فرم صورت فرد، هاشور انجام می شود.

 

میکروبلیدینگ ابرو - میکرو ابرو

 

 سپس  قرینه سازی ابرو انجام می شود.

میکرو کار مدل ابروی طراحی شده در مرحله قبل را این بار بر روی صورت و ابروهای خود فرد پیاده سازی می کند. به این کار قرینه سازی ابرو گفته می شود. این کار با استفاده از مدادهای مختلف و با سبک های مختلف انجام می گیرد. این سبک ها شامل قرینه سازی ابرو با خط کش ، قرینه سازی ابرو به وسیله کولیس ، قرینه سازی ابرو با نخ و … می شود. البته گاهی به منظور کنترل بیشتر تعدادی از این روش ها را با هم ترکیب می کنند. در این مرحله میکرو کار و خود فرد تصویر بهتری از نتیجه طرح ایجاد شده خواهند داشت و می توانند در صورت مشاهده نقصی در طراحی قبل از اجرای هاشور آن را در این مرحله برطرف نمایند.

 

معایب میکروبلیدینگ - میکروبلیدینگ چیست

 

پس از آن هاشور را به مرحله اجرا در می آورند.

میکرو کار در این مرحله با توجه به خطوط راهنمایی که در مرحله طراحی و قرینه سازی ایجاد کرده است شروع به هاشور زدن ابرو به صورت دستی می کند. به این معنا که به وسیله قلم میکروبلیدینگ ابرو ، تارهای مو درون چارچوبی که ایجاد شده، به شکلی ظریف و نازک و در جهت تارهای طبیعی ابرو  کشیده می شود.

 

میکروبلیدینگ چیست - عوارض میکروبلیدینگ

 

در نهایت ناحیه هاشور به طور کامل رنگ می شود.

جهت جذب بهتر رنگ توسط پوست ناحیه ابرو، فرآیند اجرای هاشور با میکرو چندین مرتبه تکرار می شود. بدین صورت که در مرتبه اول پس از اتمام اجرای هاشور ابرو ، کل ابروها را رنگ هاشور پوشانده و بعد با یک دستمال مخصوص تمام رنگ را پاک می کنند. حال میزان جذب رنگ را چک می کنند. سپس دو مرتبه آن را رنگ زده و مجددا پاک می کنند. این کار تا زمانی تکرار می شود که میکرو کار رنگ را با دستمال پاک کند و مشاهده نماید که تارهای کشیده شده دیگر تغییر رنگ نمی دهد و جلوه ای طبیعی به خود گرفته است.

 

مزایای فیبروز ( میکرو بلیدینگ ابرو )

 1. طراحی ابروها به گونه ای انجام می شود که قرینه سازی ابروها به بهترین نحو صورت بگیرد .
 2. در این روش به تاج ابروها توجه شده و به آن فرمی متناسب با شکل صورت داده می شود .
 3. علاوه بر تاج ابرو ، برای ارک ابرو نیز فرم متعادلی در نظر گرفته می شود .
 4. خطوط مویی بسیار نازک و در جهت تارهای ابرو زده می شود و همین امر باعث می شود تا نتیجه کار بسیار طبیعی و با ظرافت باشد.
 5. از آنجایی که خراش های ایجاد شده در این روش سطحی است میزان خون ریزی نیز به همان اندازه نسبت به روش های دیگر هاشور ابرو کمتر است.
 6. یکی از مهم ترین مزایای فیبروز ابرو این است که می توان به راحتی فیبروز را پاک کرد .
 7. با استفاده از این روش به سادگی می توان حالت ابروها را تغییر داد .
 8. فرد با طی انجام فیبروز ابرو درد و سوزش کمتری نسبت به دیگر روش ها احساس می کند .
 9. به این دلیل که میکروبلیدینگ ابرو دستی و غیر اتوماتیک انجام می شود در اجرای آن دقت بیشتری در تناسب با فرم موهای طبیعی ابرو می شود .
 10. در ابروهای فرد پس از انجام فیبروز ابرو تراکم بالایی ایجاد می شود .
 11. در این روش فرد با التهاب کمتری مواجه خواهد شد .

 

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو  بین 1 تا 3 سال می باشد. 

 

در موارد زیر میکرو ابرو را انجام ندهید !

 1. اگر در دوران بارداری یا شیر دهی هستید.
 2. اگر کمتر از 3 روز است که از آخرین اپیلاسیون شما می گذرد.
 3. اگر به هر دلیلی دچار عارضه و بیماری های پوستی می باشید.
 4. اگر در ابروهای خود اسکار شکستگی وجود دارد.
 5. اگر مبتلا به دیابت هستید و داروی ضد انعقاد خون مصرف می کنید.
 6. اگر  دچار اختلالات ایمنی بدن و یا بیماری صرع هستید.

 

جلسه میکروبلیدینگ ابرو چقدر طول می کشد؟

معمولا تمامی مراحل میکروبلیدینگ ابرو ظرف 2 ساعت انجام می شود.

آیا میکرو ابرو درد دارد؟

میکرو نیز مثل تاتو تا اندازه ای درد داردالبته میزان تحمل هر فرد با دیگری فرق دارد. با این وجود در صورتی که شخص تمایل داشته باشد می توان از کرم های بی حس کننده موضعی پیش از انجام میکرو ابرو استفاده کرد تا اندکی از میزان درد کمتر شود.

 

عوارض و معایب میکروبلیدینگ ابرو

معایب میکروبلیدینگ ابرو در صورتی بروز می کند که میرکروکار بر روی کار خود تسلط چندانی ندارد و یا بهداشت در محیط انجام میکرو ابرو رعایت نمی شود. عوارض میکروبلیدینگ عبارتند از :

 • حساسیت به جوهر مورد استفاده و در نتیجه ابتلا به عفونت در اثر آن
 • عدم برقراری تقارن در ابروها و به نوعی از دست رفتن تناسب و زیبایی ابروها
 • پاره شدن پوست در اثر خراش های قلم بلید و ایجاد اسکار ناشی از این اتفاق
 • منتقل شدن عفونت و حتی بیماری های واگیردار خطرناک نظیر ایدز و هپاتیت از فردی به فرد دیگر در صورت استفاده چند باره از سوزن، رنگ و وسایل یکبار مصرف دیگر
بیشتر بخوانید
میکروبلیدینگ چیست؟ تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن !!!

 

به منظور دفع خطر گزینه آخر پیشنهاد ما این است که حتما از قبل سوزن شخصی تهیه کرده و در روز میکرو ابرو همراه با خود داشته باشید.

 

مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ از این جهت اهمیت دارد که می تواند سبب حفظ زیبایی ظاهری و افزایش دوام و ماندگاری ابرو های طراحی شده جدید باشد . از این رو عاقلانه و منطقی است که پس از صرف هزینه و زمان برای میکروبلیدینگ ابرو سعی کنیم با رعایت نکات مربوط به مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ ، نتیجه هاشور را تا حد قابل توجهی به نتایج مورد نظرمان نزدیک سازیم و در کنار این از بروز عوارض میکروبلیدنگ ابرو نیز تا حد امکان پیشگیری نماییم .

 

مراقبت‌های  پوستی قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو

برای دستیابی به نتایج مناسب و مورد نظر فرد باید دو مورد را در نظر داشته باشد و به درستی آنها را اجرا نماید . یکی مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ و دیگری مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ . توجه به این دستورالعمل ها می تواند بهترین نتایج را به دنبال داشته باشد .

 

مراقبت‌ قبل از میکروبلیدینگ ابرو

در حالت کلی بهتر است از یک ماه یا 2 ماه پیش از اقدام برای میکروبلیدینگ به مراکز مشاوره در کلینیک زیبایی مد نظرمان مراجعه کرده و دستورالعمل های مراقبت قبل از میکروبلیدینگ را جویا شویم .

ما در اینجا به تعدادی از دستورالعمل های مراقبت قبل از میکروبلیدینگ اشاره کرده ایم :

وکس کردن و یا بند انداختن ابروها و همینطور الکترولیز صورت یک هفته پیش از میکروبلیدینگ ممنوع می باشد چون می تواند در جذب رنگدانه ها خلل ایجاد نماید .

میکروبلیدینگ ابرو - مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو

2 هفته پیش از میکرو در معرض نور آفتاب قرار نگیرید تا رنگدانه های تزریقی میکروبلیدنگ ، پر رنگ تر از حالت معمول نشود .

1 هفته پیش از میکرو ، استفاده از ویتامین E‌ و  روغن ماهی یا امگا 3 ممنوع می باشد .

از 1 روز قبل از میکرو ، نباید ایپوبروفن و یا آسپرین مصرف کرده باشید .

ابروها از یک هفته قبل از میکرو نباید رنگ شود .

اگر عادت ماهیانه شما فرا رسیده است میکروبلیدینگ را به زمانی دیگر که در این شرایط قرار ندارید موکول ندارید . چون در دوره عادت ماهیانه در بدن تغییراتی ایجاد می شود که می تواند پوست را حساس تر کرده به علاوه مانع جذب رنگدانه ها به شکلی درست گردد .

تا 2 روز قبل از میکرو از نوشیدنی های الکلی دوری کنید .

لازم حداقل از 2 ساعت قبل ، قهوه میل نکنید چون هم می توانند مسبب خونریزی و تورم در طول و پس از میکروبلیدینگ باشد و هم اینکه مانع جذب رنگدانه ها در پوست ابرو می گرردد.

 

مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ

 

رعایت مراقبت بعد از میکروبلیدینگ می تواند :

 • باعث شود که ماندگاری و دوام رنگدانه های تزریق شده در ابرو توسط میکروبلیدینگ افزایش یابد.
 • سبب شود که ابروها با تفاوت زمانی بیشتری نیاز به ترمیم ، بازسازی و احیاء  رنگ داشته باشند .

 (لازم است بیان شود که در حالت ایده آل ابروها پس از گذشت زمانی بین 1سال تا 18 ماه دوباره نیاز خواهند داشت که ترمیم شوند . این زمان می تواند به کیفیت رنگدانه ها و پوست فرد نیز وابسته باشد)

 

دستورالعمل های مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ ابرو

مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ تا حد زیادی به مراقبت های بعد از تاتوی ابرو شبیه است با این تفاوت که در مورد میکروبلیدینگ این امر کمی حساس تر می شود .

معمولا مهم ترین مراحل مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ مربوط 1 تا 2 هفته اول پس از میکروبلیدینگ می باشد . چرا که در طول این مدت زخم ابروها تازه تر است در نتیجه به مراقبت های جدی تری نیاز دارند تا بتوانند به شکلی درست بهبود یابند . پس از گذشت این مدت دیگر هر اتفاقی که باید بیفتد افتاده است و مراقبت های پس از آن مشکلی را دوا نخواهد کرد !

دستورالعمل های مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ که در ادامه آورده خواهد شد ، مواردی کلی برای پوست های طبیعی است  و مراقبت های تخصصی تر با توجه به نوع پوستتان از طرف میکرو کارتان به شما ارائه خواهد شد تا نتایج مطلوب شوند به عنوان مثال ممکن است میکروکار از فردی بخواهد که بر روی ابروها از کرم و پماد مخصوص استفاده کنند و در مورد دیگری صلاح بداند که پوست ابرو را تا حد امکان خشک نگه دارد !

تا 10 روز مجاز نیستید ورزش های سنگین انجام دهید . چرا که فعالیت های سنگین می تواند عرق شما را در آورد و این برای ابروهای میکروبلیدینگ شده بسیار مضر است چرا که می تواند رنگ زیبا و جزئیات ظریف را از نتیجه میکروبلیدینگ ابروهایتان حذف کند .

از فعالیت هایی دیگر نظیر رفتن به سونا و جکوزی نیز که سبب عرق کردن بدن می شود باید به طور جدی دوری نمایید . حتی در این مورد تاکید جدی تر است و باید اجازه دهید ابروها به طور کامل بهبود یابند و حتی جلسه ترمیم را نیز انجام داده باشید بعد به این فکر بیفتید . به علاوه اینکه به هیچ وجه نباید در 10 روز اول پس از میکرو به استخر رفته و شنا کنید .

میکروبلیدینگ صورت - میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز

از آنجایی که پیگمنت ها بلافاصله پس از میکروپیگمنتیشن ، بسیار تیره‌تر به نظر می آیند و سبب می شوند که پوست زیری آنها حساس شده ، قرمز رنگ شود . از این جهت ممکن است پیگمت کار 2 ساعت پس از اتمام  کار، گوش پاک‌کن تمیزی را در آب استریل فرو برده و در حالی که گوش پاک کن مرطوب است ، هر نوع رنگ اضافه ای را از روی ابروها پاک نمایند تا تداخلی در طرح اصلی ابرو ایجاد نشود. به علاوه این کار باعث می شود که ناحیه تحت درمان استریل شده و از التهاب بیشتر پوست در ان ناحیه جلوگیری شود .

این در حالی است که در مورد میکروبلیدینگ این کار اشتباه محض است و اتفاقا یکی از مهم ترین مراقبت ها در مورد میکروبلیدنگ ابروها دور نگه داشتن ناحیه درمان شده به مدت 10 روز از رطوبت می باشد .  در این مورد باید تا حد امکان ابروها را خشک نگه دارید و اجازه ندهید به هیچ وجه رطوبت به ابروها برسد مگر برای پاک کردن پماد از روی ابروها . چرا که با خشک بودن هر چه بیشتر ابروها رنگدانه های تزریق شده فرصت بیشتری برای تثبیت رنگ خواهند داشت به همین دلیل رنگ ابرو زیباتر می شود، به علاوه اینکه خطوط ترسیم شده ظریف تر خواهند شد.

 

برای خشک نگه داشتن ابروها لازم است به موارد زیر دقت کنید و آنها را به درستی انجام دهید :

پس از 2 تا 3 ساعت پس از میکروبلیدینگ پمادی که بر روی ابروها ،‌ باید با آب کاملا تمیز و بهداشتی و به کمک گوش پاک کن پماد را از روی ابروها برداشت . توجه نمایید که این تنها رطوبتی است که طی 10 روز پس از میکروبلیدینگ ، اجازه دارد به ابروها برسد .

تا حد امکان از حمام‌های پر از بخار ، سونا و جکوزی دوری نمایید و هنگام شستشوی موها ، بایستی مراقب باشید که به هیچ وجه رطوبت به ابروها نرسد . برای اطمینان بهتر است همیشه حوله یا دستمال خشکی در نزدیکی خود داشته باشید تا اگر احیانا به ابروها رطوبت رسید خیلی زود آن را خشک نمایید .

حتی الامکان مدت زمان استحمام را کاهش دهید تا بخار حمام که سرشار از رطوبت است و تقریبا تفاوتی با آب ندارد به رنگ ابروها آسیب نزند .

هنگامی که می خواهید صورت خود را بشوئید مراقب باشید تا این کار را مثل همیشه انجام ندهید بلکه لازم است همیشه دستمال به دست این کار را انجام دهید تا به محض احساس رسیدن اندکی رطوبت به ابروها  آن را خشک کنید .

 

میکروبلیدینگ صورت - میکروبلیدینگ خط چشم

 

یکی دیگر از دستورالعمل های مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ این می باشد که لازم است که تا 7 روز پس از میکروبلیدینگ استفاده از هر گونه لوسیون و صابون بر روی پوست خودداری نمایید. این کار می تواند رنگدانه ها را کمرنگ کند و در نتیجه لازم شود ابروها سریعتر نیاز به ترمیم داشته باشند.

علاوه بر موارد ذکر شده راهکار دیگر مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ که مانع تغییر رنگ ابروها می شود این است که در روزهای ابتدایی پس از میکرو ،‌ روزانه 3 بار برای پوست های معمولی و 6 بار برای پوست های چرب با استفاده از از دستمال‌های جاذبی که در آنها مواد آرایشی به کار نرفته است آلودگی‌ها چربی ها و رنگ‌های ابرو و اطراف آن را  پاک نمایید.

تا 10 روز پس از میکروبلیدینگ ابرو نباید از هیچ نوع مواد آرایشی بر روی صورت به خصوص نواحی اطراف ابروها استفاده نمایید . چرا که این مواد می تواند در فرایند ترمیم پوست می‌شود خلل ایجاد کند . علاوه بر این نباید طی این 10 روز بهبودی از وازلین یا محصولات حاوی پترولیوم استفاده نمایید .

در روزهای ترمیم ابرو و انجام موارد مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ ، استفاده از کرم هایی که روشن کننده و یا ضد اکنه اند و تمامی کرم ها و محصولات آرایشی بهداشتی که حاوی ترکیبات سالیسیلیک اسید و بنزویل پراکسید هستند به کلی ممنوع می باشند. به علاوه محصولات ضد پیری حاوی آلفا هیدروکسیل نیز باید تا بهبودی کامل کنار گذاشته شوند .

در صورتی که طی 10 روز ابتدایی پوست اطراف ابرو ها دچار کشیدگی و خشکی گردید می توانید در روز هفتم  مقدار کمی مرطوب‌کننده‌ بدون عطر و اسانس یا روغن نارگیل بر روی این نواحی بمالید. البته دقت داشته باشید که تنها یک بار در روز آن هم به مقدار خیلی کم می توانید از این مرطوب‌کننده استفاده نمایید .

پس از 10 روز که به شما اجازه شستشوی پوستتان داده می شود باید این کار را با استفاده از شوینده های ملایم انجام دهید .

تنها می تواندی از پمادها و کرم هایی استفاده کنید که میکروکار به شما پیشنهاد کرده است .

در مدت بهبودی بر روی ابروها حالت پوسته پوسته ایجاد می شود که نشانه ترمیم زخم هاست اما یادتان باشد به هیچ وجه این پوسته ها را نکنید و اچازه دهید خودشان به طور طبیعی بیفتند ،‌ تا به رنگ تزریق شده در پوست ابروها آسیبی وارد نشود .

تا چند روز پس از میکروبلیدینگ اطراف ابروها را وکس نکرده و یا بند نیندازید. به علاوه نباید تا 1 ماه ابروهای میکروبلیدینگ شده را رنگ کرد .

یکی دیگر از موارد مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ این است که از انجام بوتاکس ،‌ لایه برداری شیمیایی و استفاده از ماسک های صورت تا 4 هفته پس از درمان اجتناب نمایید.

از آنجاییکه نور خورشید می تواند سبب کمرنگ شدن رنگدانه ها در ابرو شود ،‌ باید به مدت 4 هفته تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا برنزه کرده خودداری نمایید .

یکی از مهم ترین دستورالعمل های مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ این است که  :

مراقب باشید طی 10 روز اول پس از میکروبلیدینگ بر روی صورت نخوابید چون مراحل تثبیت رنگ با  تماس طولانی‌مدت ابرو با بالش به درستی انجام نخواهد شد .

تا بهبودی کامل نباید سیگار و دیگر مواد دخانیات استفاده نمایید .

بیشتر بخوانید
بوتاکس چیست ؟ معتبرترین انواع بوتوکس + قیمت بوتاکس !!!

سعی کنید غذاهای تند و پر ادویه را تا بهبودی کامل از غذاهای خود حذف نمایید .

لازم است که تا 10 روز پس از میکرو ،‌ تا حد امکان در معرض باد قرار نگیرید . به همین دلیل باید از دوچرخه سواری ،‌ موتور سواری و استفاده از وسایل نقلیه روباز خودداری نمایید تا در این صورت ابروها آسیبی نبینند .

در صورت که در مدتی که مراقبت‌ بعد از میکروبلیدینگ انجام می دهید حس کردید موردی غیر عادی در ناحیه ابروها در حال رخ دادن است و یا دچار علائمی نظیر ، تورم، حساسیت ، تب ، قرمز شدن و ایجاد رگه‌هایی قرمز بر روی پوست شدید ، ‌حتما حتما به پزشک متخصص مراجعه کرده و علت را جویا شوید.

لازم است به طور تقریبی بین ۷ تا ۱۴ روز صبر نمایید تا پوست ابروها ترمیم یافته و رنگدانه ها ، رنگ و فرمی طبیعی تر به خود بگیرند .

پس از گذشت 1 ماه ، رنگ نهایی ابروها مشخص می شود . البته در حالت کلی تثبیت نهایی رنگ با در نظر گرفتن سن و قدرت بدنی هر فرد ممکن است بین 4 تا 6 هفته زمان ببرد . به این ترتیب که در روزهای ابتدایی رنگدانه ها بسیار پر رنگ و غیر طبیعی هستند اما به مرور حالتی طبیعی و خوش رنگ به خود می گیرند و نباید کمرنگ تر شدن ابروها را در این بازه زمانی ، نشانه از بین رفتن رنگدانه ها بدانید بلکه این مرحله رنکدانه های تثبیت شده و طبیعی تر می شوند . اما لازم است پس از گذشت این مدت ،‌ به میکروکار خود مراجعه کرده تا مطمئن تر شوید .

بعد از اینکه رنگ ابروها تثبیت شد می توانید هنگامی که لازم شد به مدتی طولانی در زیر نور خورشید باشید از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید تا مانع کمرنگ شدن ابروها شوید .

میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو چیست - ترمیم میکروبلیدینگ ابرودر این مورد می توانید پس از مشورت با متخصص زیبایی خود از کرم‌های ضد آفتاب با SPF 30 تا SPF 50 استفاده نمایید .

 

حتما در جلسه انجام میکروبلیدینگ از میکروکار خود بخواهید که زمان جلسه ترمیم را به شما اطلاع دهد . پس از آن بایستی در زمان تعیین شده جهت ترمیم ابروها به مرکز زیبایی مراجعه نمایید . توجه به زمان دقیق و مراجعه به موقع در همان روز در نتیجه کار زیبایی ابروها ، بسیار تعیین کننده است. چرا که در صورت غقلت ممکن است رنگ‌دانه‌ها از بین رفته و نتیجه نهایی خراب شود.

لازم به ذکر است که معمولا افراد با پوست‌های چرب تا قبل از ۱۲ ماه به عمل‌ترمیم نیاز پیدا خواهند کرد ولی افرادی که پوست طبیعی دارند برای ترمیم ابروها تا ۱۸ ماه فرصت دارند .

 

 

میکروبلیدینگ صورت و میکروبلیدینگ پوست صورت چیست ؟

ممکن است افرادی به دنبال این باشند که بدانند میکروبلیدینگ پوست صورت چیست و چه کمکی می تواند به زیبایی آنها بکند . در پاسخ به این کنجکاوی باید گفت که در واقع چیزی به نام میکروبلیدینگ صورت وجود ندارد .

احتمالا این افراد دو واژه میکروبلیدینگ و میکرونیدلینگ را با یکدیگر اشتباه گرفته اند .

میکرو نیدیلینگ صورت تکنیکی جدید برای زیبا سازی و جوانسازی صورت است که در حال حاضر در سرتاسر جهان طرفداران بسیاری پیدا کرده است .

این در حالی است که میکروبلیدینگ صورت عملا مفهومی ندارد .

عملکرد میکرونیدلینگ صورت به این شکل است که پس از اتمام کار میکرونیدیلنگ ،‌ به روشی غیر تهاجمی کلاژن سازی پوست تحریک شده و با ایجاد یک التهاب کنترل شده باعث می شود که بدن به تولید کلاژن و الاستین طبیعی تحریک شود . در نتیجه پس از مدتی فرد می تواند شاهد جوانتر شدن و شاداب شدن پوست صورت خود باشد و از آن لذت ببرد .

بنابراین لازم است افراد به این دو روش توجه داشته باشند که میکروبلیدنگ اغلب برای ابرو به کار می رود و زیبایی ابروها را به عهده دارد اما میکرونیدیلینگ هدفش زیبایی و جوانسازی پوست صورت می باشد . نحوه کارکرد این دو روش در ادامه آورده شده است :

در میکرونیدلینگ با استفاده از یک قلم مخصوص که یک سر آن سوزن های متفاوتی دارد ، پوست صورت تحریک می شود. این روش کانال های میکروسکوپی بسیار زیادی بر روی پوست به وجود می آورد . گفتنی است که اگر میکرونیدیلینگ صورت را با درمان های مزوتراپی ترکیب کرد و همزمان انجام داد نتایج جوانسازی فوق العاده شگفت انگیز خواهند شد .

در میکروبلیدینگ ابرو با کمک قلمی به نام بلید که از ردیفی متشکل از سوزن هایی شبیه به تیغ و چیده شده در کنار هم ، تشکیل شده است . از طریق بلید و با زدن ضربه های کوچک روی پوست رنگدانه هایی مخصوص را به داخل پوست ناحیه ابرو انتقال می دهد .

از مزیت های این روش طبیعی بودن خطوطی است که به عنوان موهای ابرو در این ناحیه ترسیم می شود و از این جهت می تواند ابروهایی بپر با فرم طبیعی خلق کند . اما از معایب این روش این است که به دلیل سطحی کار شدن ماندگاری کمتری نسبت به روش میکروپیگمنتیشن دارد و از این لحاظ روشی موقتی برای زیبایی ابرو به کار می رود .

 

 

میکروبلیدینگ لب چیست ؟

شاید برای شما نیز این سوال مطرح شده باشد که میکروبلیدینگ لب چیست ؟ آیا اصلا چنین روشی وجود دارد ؟ پاسخ این سوال این است که : بله ؛‌ میکروبلیدینگ لب روشی برای آرایش دائمی لب ها و افزایش زیبایی مداوم آنهاست . در حقیقت می توان گفت که میکروبلیدینگ لب ، زیر مجموعه تاتو به حساب می آید با این حال روشی جدیدتر بوده و نسبت به تاتو نیمه دائمی به حساب می آید .

دلیل نیمه دائمی بودن میکروبلیدینگ لب این است که در این روش جوهر به غشا میانی پوست تزریق شده به همین ماندگاری طولانی مدتی ندارد .  لازم به ذکر است که انجام این روش بسیار تخصصی بوده از این رو نیاز به مجوز داشته و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد.

 

ترمیم میکروبلیدینگ ابرو - میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو چیست

میکروبلیدینگ لب در واقع ترکیبی از خط لب دائمی به همراه رنگ آمیزی کل لب به صورت تقریبا دائمی است . ازآنجایی که باید سالها با رنگ لبی که در میکروبلیدینگ لب ، تزریق کرده اید زندگی کرده و کنار بیایید پس بسیار مهم است که رنگی را انتخاب کنید که پس از چند سال از آن پشیمان نشده و ان را دوست داشته باشید . این مورد زمانی با اهمیت تر می شود که بدانید معمولا با افزایش سن ، رنگ پوست شما نیز به مرور تغییر خواهد کرد .

 

از مزیت های میکروبلیدینگ لب این می باشد که سبب می شود تا هر گونه عدم تقارن طبیعی لب پوشانده شده و از این منظر لب ها ظاهری مشخص تر با مرزهای معین نسبت به پوست صورت داشته باشند . به علاوه این امکان را دارد که لب ها را مانند روش های حجیم کننده لب ، پر ، گوشتی و برجسته تر نشان دهد.

 

میکروبلیدینگ خط چشم چیست ؟

میکروبلیدینگ خط چشم در واقع تحت عناوین هاشور مژه یا بن مژه نیز ممکن است شناخته شود . در میکروپیگمنتیشن این هاظور به صورت یکدست زده می شود . این در حالی است که در میکروبلیدینگ خط چشم سعی می شود که با طراحی موها شبیه به موهای مژه ، تا حد امکان فرمی طبیعی تر به چشم ها داده شود .

 

قیمت میکروبلیدینگ صورت - میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز

میکروبلیدنگ خط چشم از طریق هاشورهای مویی ظریف و ریز که مابین مژه ها زده می شود ایجاد می شود . معمولا برای دستیابی به نتایج طبیعی تر باید میکروکار تمام سعی خود را بکند که از رنگی بسیار شبیه به رنگ مژه فرد برای طراحی مژه های جدید استفاده کند ، در غیر اینصورت نتیجه کار نازیبا و مصنوعی خواهد شد .

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد را بر آن می دارد که میکروبلیدینگ خط چشم را تجربه کنند این است که :

میکروبلیدینگ خط چشم می تواند مژه ها را پرپشت تر نشان دهد . اگر مهارت میکروکار در حدی باشد که کار بسیار طبیعی ، درست و تمیز انجام شود ، زیبایی چشم ها پس از اتمام کار دو چندان خواهد شد .

یکی دیگر از مزیت های این روش این است که بدون درد و خونریزی انجام می شود و در صورت انجام ماهرانه آن آسیبی نیز وارد نخواهد کرد .

 

 

هزینه میکروبلیدینگ ابرو

بدیهی است که یکی از اصلی ترین سوالات هر فرد در رابطه با میکرو ابرو ، هزینه میکروبلیدینگ ابرو است. البته عوامل مختلفی بر روی هزینه میکروبلیدینگ ابرو تاثیرگذارند. از بین این عوامل می توان به ابزار، مواد و همینطور میزان اورجینال بودن رنگ به کار رفته در حین میکرو اشاره کرد که هر چه رنگ از مارک های معتبر تر باشد بالطبع  گران تر تمام خواهد شد اما باور کنید ارزشش را دارد چرا که نتایج جذاب تر و ماندگارتری به دنبال خواهد داشت.

 از طرفی میزان تجربه و حرفه ای بودن میکروبلیدینگ کار نیز مسئله دیگری است که حتما بر قیمت میکروبلیدینگ ابرو تاثیر گذار خواهد بود. بعد از این فاکتور می توان به نوع ابروها و مدلی که قراراست کار شود اشاره کرد این مدل ها شامل میکروبلیدینگ مینیاتوری، سه بعدی، مورب، تاچ، فلت، تینیچری، حصیری، کرکی، مویی و یا اسپورت می باشند که هر کدام قیمت مشخصی دارد. از بین همه مدل ها، میکروبلیدینگ مویی اگر چه ماندگاری کمتری دارد اما به دلیل ظرافت خاص آن هزینه بالاتری دارد.

 به تمام این هزینه ها باید فاکتورهای دیگری مانند قیمت قلم میکروبلیدینگ ، هزینه جلسات بعدی ترمیم و اینکه هزینه میکروبلیدینگ ابرو قرار است در شیراز، اصفهان، تهران، مشهد یا تبریز محاسبه شود نیز اضافه کرد. با این حال اگر بخواهیم رقمی را به صورت تقریبی در رابطه با هزینه میکروبلیدینگ ابرو در نظر بگیریم می توان گفت در حال حاضر مبلغی بین 200 هزار تومان تا 1 میلیون تومان بابت میکرو بلیدینگ دریافت می شود.شاید تمایل داشته که بدانید قیمت قلم میکروبلیدینگ ابرو نیز بین 20 تا 50 هزار تومان می باشد.

 

تبلیغات
شیراز :  2023 201 0917 

شیراز :  2023 201 0917 

جهت اطلاع از مراکز معتبر میکروبلیدینگ ابرو و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

تماس جهت مشاوره :

-هاشور ابرو
– میکروپیگمنتیشن(ابرو،لب،چشم)
– فیبروز یا میکروبلیدینگ
– میکروشیدینگ(ابرو،لب،چشم)
– کرم پودر دائم
– میکرواسکالپ
– لیفت و لمینت مژه

 

مطالعه بیشتر: جراحی زیبایی صورت

 

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

برچسب‌ها:
مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید