زاویه سازی صورت و زاویه سازی فک ، انواع تکنیک های جراحی و غیر جراحی آن !!!

زاویه سازی صورت و زاویه سازی فک ، انواع تکنیک های جراحی و غیر جراحی آن !!!

زاویه سازی صورت و زاویه سازی فک یکی دیگر از جراحی های زیبایی  است که برای افرادی که دغدغه صورتی زیبا و متفاوت تر دارند به عنوان راه حلی آسان و در عین حال موثر به کار می رود . جالب توجه است که بدانید زاویه سازی صورت و زاویه سازی فک ، بیشترین تقاضا را در بین جراحی های فرم دهی صورت دارد و نه تنها سبب جوانسازی صورت می گردد بلکه می تواند به عنوان عاملی موثر در زیبایی چهره فرد نقش ایفا نماید .

 

اگر به این فکرید که با این روش ، خاص تر از گذشته در قاب آینه به تصویر کشیده شوید با ما همراه باشید چرا که قرار است در این مقاله تمامی روش های زاویه سازی صورت را بررسی کنیم .

 

کاندیدای مناسب زاویه سازی صورت و زاویه سازی فک چه افرادی هستند ؟

 • افرادی که چانه عقب رفته دارند .
 • افرادی که چانه شان نوک تیز است .
 • افرادی که چانه شان دایره ای ، یو شکل و یا نامتناسب می باشد .
 • افرادی که دارای خط فک بیش از حد مردانه می باشند .
 • افرادی که به نظر می رسد گونه های لاغری دارند .
 • افرادی که دارای خط فک مربعی شکل می باشند .
 • افرادی که فک شان عریض است .
 • افرادی که خط فک آن ها بدون  زاویه می باشد .
 • افرادی که گونه هایشان تپل و گوشتی است .
 • افرادی که در پی دندان قروچه ای که دارند ، در جستجوی راهی برای کم کردن سایش غیرارادی دندان هایشان به یکدیگر می باشند .

 

فرم دهی صورت از طریق زاویه سازی فک و صورت چه مزیت هایی دارد ؟

 1. به فرد چهرهای زیبا با فرمی بی نقص می دهد .
 2. به جوانسازی صورت کمک می کند .
 3. صورت را به زیباترین شکل فرم دهی می کند .
 4. روند پیری را به تاخیر می اندازد .
 5. به سبب کشیده شدن پوست ، چین و چروک های اطراف چشم و همچنین خط لبخند کاهش می باشد .

 

انواع تکنیک های زاویه سازی صورت و فرم دهی آن

در واقع زاویه سازی صورت به دو روش کلی انجام می شود یکی روش های جراحی زاویه سازی صورت و دیگری روش های غیر جراحی فرم دهی و زاویه سازی فک .

 

1 . جراحی زاویه سازی صورت

قطعا عمل زاویه سازی صورت به صورت دائم در مقایسه با روش های غیر جراحی ، تهاجمی ‌تر می باشد . این جراحی ، روش ها و انواع متفاوتی  دارد . گفتنی است در مواردی این روش ها با هم ترکیب می شود تا نتایج بهتری حاصل شود . این روش ها عبارتند از :

 1. جراحی کوتاه ، بلند کردن چانه یا باریک کردن آن یا همان جنیوپلاستی یا ژنیوپلاستی
 2. عملی جهت باریک کردن استخوان بالایی چانه یا مالارپلاستی
 3. عمل جراحی کاهش حجم ماهیچه‌‌ها با جراحی یا میوتومی
 4. جراحی کاهش گوشه‌ های فک پایینی یا آنولوپلاستی
 5. عمل کاهش برامدگی فک پایینی یا کورتیکوتومی
 6. لیپوساکشن صورت
 7. لیپولیز لیزری
 8. لیفت از طریق لیزر
 9. جراحی جلو و یا عقب بودن فک ها از طریق پروتز چانه ،
 10. برطرف کردن غیر قرینگی های استخوانی صورت و فک و همینطور درمان لبخند لثه ای یا به اصطلاح ارتوگناتیک

 

در ادامه توضیحات کلی این روش ها آورده شده است :

 

جراحی زیبایی چانه (ژنیوپلاستی )

جراحی زاویه سازی فک و صورت ژنیوپلاستی با افزایش حجم مناطقی که چربی کمی دارند و یا از طریق کاهش دادن میزان چربی نواجی ای از چانه و فک که چربی بیش از حد دارند ، انجام می گیرد .  زاویه سازی فک و چانه از این طریق سبب ایجاد تغییرات مثبت بسیاری  در ظاهر چهره افراد می گردد .

معمولا به منظور کاهش حجم و یا باریک کردن چانه ، بخش استخوانی اضافه یا مقداری از بافت برجسته را کاهش می دهند . این در حالی است که جهت افزایش حجم چانه و یا بلند کردن آن از پروتز های مصنوعی ای که با بدن هم سازگار است ، استفاده می گردد .

 

زاویه سازی صورت - زاویه سازی صورت با چربی

فرم دهی صورت و فک با عمل زاویه سازی فک بدین صورت است که پس از ایجاد برشی درون دهان ، اگر هدف کاهش حجم چانه باشد ، بخشی از استخوان چانه از فک برداشته می شود اما در صورتی که جراحی زاویه سازی فک و چانه به منظور افزایش حجم چانه انجام شود ، استخوان برداشته شده در جایگاه مناسبی که از قبل مشخص شده است قرار گرفته و به وسیله پیچ مخصوصی محکم می شود .

یکی از مهم ترین مزیت های این روش این است که در محل جراحی عفونتی ایجاد نمی شود چرا که از استخوان خود چانه استفاده شده است .

 

فرم دهی صورت از طریق لیپوساکشن

جهت رفع مشکلاتی نظیر چربی ‌های اضافه زیر چانه ، لیپوساکشن صورت یا لیپوپلاستی یا همان لیپوساکشن صورت می تواند بهترین انتخاب باشد . در مواردی این روش را در کنار لیفت صورت به صورت یکجا انجام می دهند .

 

ماندگاری زاویه سازی صورت - دکتر خوب برای زاویه سازی صورت

روش های لیپوساکشن به منظور زاویه سازی صورت و فک و همینطور کاهش افتادگی پوست اطراف فک نیز به کار می رود . در حقیقت با لیپوساکشن می‌توان فرم صورتی با یک چانه ضعیف یا وجود مقدار زیادی چربی در اطراف گردن و فک ‌ها را به یک صورت دارای تعادل و همراه با تناسبی جذاب به وجود آورد .

 

زاویه سازی صورت گرد با لیپولیز لیزری

دستگاه فرم دهی صورت لیپولیز از طریق حرارت لیزری کنترل شده ، به ذوب کردن چربی‌ های اضافه زیر پوست صورت پرداخته و پس از آن سبب می شود تا پوست ، سفت و کشیده تر شود . به علاوه اینکه این متد ، یک روش کم‌ تهاجمی است که با هدف فرم دادن به گونه‌ها ، خط گردن ، کاهش افتادگی پوست صورت و رفع افتادگی پوست اطراف فک صورت می گیرد .

نحوه زاویه سازی صورت مردان و زنان با لیپولیز بدین صورت است که چربی‌ها با انرژی لیزری ذوب شده و پس از آن با روش دستی برداشته شده یا اینکه توسط صورت جذب می‌ گردند . حرارتی که طی این پروسه ، در زیر یا روی پوست ایجاد می‌شود می‌تواند تا حدودی باعث کشیده شدن پوست صورت و لیفت آن نیز بشود .

زاویه دار کردن صورت - فیلم زاویه سازی صورت

می توان این متد را به صورت تکی انجام داد و یا همزمان با سایر تکنیک‌های فرم دهی صورت و جوانسازی صورت ، جهت فرم‌دهی دقیق صورت استفاده کرد . به عنوان مثال ترکیب اولتراسوند و انرژی فرکانس‌های رادیویی می تواند چربی‌های بدن را شکسته و تخلیه نماید در نتیجه حرارتی که از انرژی فرکانس ‌های رادیویی همزمان با لیپولیز تولید می شود ، هم صورت را از چربی های اضافه خلاص می کند و هم اینکه فیبرهای کلاژن را تقویت کرده و پوست را سفت و کشیده می کند . در نتیجه به بهترین شکل زاویه سازی صورت اتفاق می افتد .

 

عمل زاویه سازی صورت با لیزر

این روش تنها در عرض 30 تا 40 دقیقه انجام می شود و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود . نحوه کار بدین صورت است که ابتدا در کنار گوش‌ها و چانه سه برش کوچک به اندازه یک میلیمتر ایجاد می شود . اندازه کوچک برش ها مانع ایجاد اسکار بعد از بهبودی می شود . پس از زدن بیحسی ، ناحیه مورد نظر جهت زاویه سازی مورد هدف لیزر ساطع شده از دستگاه فرم دهی صورت قرار می گیرد که در نتیجه آن چربی های زائد آن ناحیه ذوب شده و با مرور از بدن دفع می شود .

بیشتر بخوانید
معرفی خدمات کلینیک زیبایی رنسانس

 البته در مواردی پزشک با استفاده از یک کانولای مکش کوچک ، چربی‌های اضافی را تخلیه می کند . بروز ورم و کبودی چند روز پس از درمان طبیعی است . از ویژگی های مثبت این روش عدم نیاز به طی دوره بهبودی طولانی مدت می باشد . نتایج نهایی درمان در طول ۳ تا ۶ ماه به تدریج نمایان و تکمیل می گردد .

 

درمان عقب بودن فک ها از طریق پروتز چانه

گاهی چانه افراد عقب تر از اندازه معمول می باشد ، در این موارد ، پروتز چانه با جنس سیلیکون به کار می رود . در این تکنیک با ایجاد برشی کوچک در زیر چانه ، پروتز کار گذاشته می شود  .

فرم دهی صورت - زاویه دار کردن صورت

از مهم ترین مزایای این روش این است که پروتز به کار رفته غیر قابل لمس اشت و جابجا نمی شود . به علاوه اینکه نتایج درمان دائمی می باشد  اما این را نیز باید در نظر گرفت که به دلیل استفاده از شی خارجی امکان ابتلا به عفونت در محل جراحی وجود دارد.

 

جراحی زیبایی فک ( ارتوگناتیک )

عمل زاویه سازی فک هم از نظر زیبایی و هم به لحاظ عملکرد ( جویدن و تکلم ) به فرد کمک می کند . در واقع این تکنیک می تواند مشکلات فرمی فک را بهبود دهد و در کنار آن به برطرف کردن مشکلاتی نظیر بد جویدن غذا و یا تکلم نادرست بپردازد .

 

ماندگاری زاویه سازی صورت - دکتر خوب برای زاویه سازی صورت

به عبارتی عمل زاویه سازی فک به افرادی که دارای عقب رفتگی بیش از حد فک می باشند به گونه ای که بینی آنها بزرگتر از حد طبیعی به نظر می رسد ، کمک می کند ، به گونه ای که پس از بررسی دقیق وضعیت فک و تعیین موقعیت جدید آن ، جراحی آغاز شده و اصلاحات مورد نظر در فک پایین یا مواردی در فک بالا انجام می شود .

 

عوارض عمل زاویه سازی صورت

به رغم مزایایی که انواع جراحی زاویه سازی صورت برای زیبایی چهره به دنبال دارد ، نباید از معایب زاویه سازی صورت و عوارض آن غافل ماند . از جمله معایب زاویه سازی صورت که در واقع رایج ترین موارد هم می باشند ، عبارتند از عفونت ، نا متقارن شدن دو سمت فک ، کبودی و  ورم .

معایب زاویه سازی صورت در واقع به ما گوشزد می کنند که به طور جدی به این موضوع پایبند باشیم که حتما قبل از اقدام به جراحی زاویه دار کردن صورت ، کلینیک های تخصصی معتبر را یافته و پس از داشتن یک جلسه مشاوره و تشخیص توسط پزشک های حاذق این مراکز ، اقدام به جراحی کنید .

 

2 . روش های غیر جراحی زاویه سازی فک و صورت

از آنجایی که عمل زاویه سازی صورت ، پیامدها و خطرات بیشتری نسبت به روش های غیر جراحی دارد ، امروزه داوطلبان بیشتری پیدا کرده است . از جمله تکنیک ها غیر جراحی زاویه دار کردن صورت عبارتند از :

 1. زاویه دار کردن صورت با تزریق بوتاکس
 2. زاویه سازی صورت با تزریق ژل و فیلر
 3. زاویه سازی صورت با تزریق چربی
 4. زاویه سازیصورت با نخ
 5. زاویه دار کردن صورت با هایفوتراپی

 

زاویه سازی فک با ورزش - زاویه سازی فک و صورت

 

زاویه سازی صورت با نخ

فرم دهی صورت با نخ های قابل جذب ، نه تنها به کشیده شدن پوست و ایجاد ظاهری طبیعی منجر می ود بلکه می تواند با سفت کردن پوست صورت ، به صورت فرمی باریک و لاغر دهد و افتادگی پوست را نیز برطرف سازد . نخ های مورد استفاده در این روش ، نخ های پولیدیوکسانون (PDO) می باشند که از طریق کانول ها ، در لایه های چربی یا همان لایه های زیر پوستی یا در سیستم آپونورتیک عضلانی سطحی (SMAS) در زیر پوست مناطقی از صورت که در نظر گرفته شده است قرار می گیرند . زاویه سازی صورت با نخ ، سبب تاخیر در روند پیری شده و به عنوان عاملی موثر در زاویه دهی و فرم دهی صورت ایفای نقش می کند .

نخ های کاشته شده طی پروسه فرم دهی صورت با نخ  ، بین 6 ماه تا 8 ماه بعد از درمان ، جذب شده و اطراف خود کلاژن تولید می کنند . نتایج به دست آمده از فرم دهی صورت با نخ گاهی تا 2 سال هم پایدار می مانند .

 

زاویه سازی صورت با تزریق چربی

طی یک فرایند 45 دقیقه تا یک ساعتی ، چربی استفاده شده در زاویه سازی فک با تزریق چربی ، از شکم یا ران های خود فرد برداشته می شود . این چربی ها از طریق کانول های حفره ای که در واقع لوله های تو خالی یک میلیمتری می باشند به صورت فرد تزریق می شود . لازم به ذکر است که انتهای این کانول ها ضخیم بوده و دارای سوراخی کوچک می باشد و از طریق آن ، چربی های زائد برداشت و خارج می شود .

 

زاویه سازی صورت با نخ - هزینه عمل زاویه صورت

چربی های برداشت شده پس از خالص سازی ، در مناطقی از صورت که به منظور فرم دهی ، تعیین شده است تزریق می شود . لازم به ذکر است که چربی برداشت شده در این روش بسیار کم است و قابل قیاس با روش لیپوساکشن نمی باشد . نتایج زاویه سازی صورت با تزریق چربی پس از از 6 ماه از درمان قابل مشاهده می باشد .

از مزیت های این روش کم بودن دوره بهبود می باشد . به علاوه اینکه در حین برداشت چربی و زاویه سازی فک با تزریق چربی ، از حسی های موضعی استفاده می شود .  در حقیقت زاویه سازی فک با تزریق چربی ، به عنوان یکی از بی خطر ترین و موثرترین روش های زاویه سازی فک و صورت شناخته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد .

 

زاویه دار کردن صورت با ژل

تزریق ژل زاویه دار کردن صورت برای حجیم سازی نواحی مشخصی از چهره مانند گونه ها و چانه که به هر دلیل حجم خود را از دست داده اند ، به کار می رود تا از این طریق صورت را به سمت بالا کشیده ، زاویه سازی کرده ، خوش فرم کند و جوانتر سازد . به عبارتی بهتر از طریق تزریق ژل زاویه دار کردن صورت ، به چانه به مقداری مشخص حجم اضافه می گردد . همین امر سبب می شود تا صورت فرم  V شکلی بگیرد .

بیشترین نوع فیلری که در روش زاویه سازی صورت با ژل ، به کار می رود ، اسید هیالورونیک و کلسیم می باشد . چرا که به دلیل وجود داشتن به شکلی طبیعی در بدن کمتر مورد تهاجم و عوارض بعدی قرار می گیرند . زاویه دار کردن صورت با ژل و تزریق آن به چانه از طریق 2 روش صورت می گیرد . یکی تکنیک کانولا و دیگری روش سوزن  . ممکن است زاویه سازی صورت با ژل ، تنها با استفاده از یکی از این 2 روش صورت گیرد و یا از آنها به صورت ترکیبی استفاده شود .

بیشتر بخوانید
3 روش اصلی جراحی فک چیست؟ چه افرادی پروتز فک نیاز دارند!

در هر صورت فرایند زاویه سازی صورت با ژل حدود 10 دقیقه زمان می برد و نتایج درمان با تزریق ژل زاویه دار کردن صورت بسته به نوع ماده درون ژل و فیلر فرق می کند . به عنوان مثال ماندگاری زاویه سازی صورت با ژل های حاوی اسید هیالورونیک حدود 9 تا 12 می باشد .

 

زاویه سازی فک چیست - زاویه سازی فک و چانه

 

این نکته مهم را را باید به خار داشته باشید که تزریق ژل باید به مقدار مورد نیاز ، بر اساس تشخیص پزشک حاذق و به صورت کاملا دقیق و هوشمندانه انجام شود چرا که در غیر این صورت و با هر اشتباه جزئی ای نه تنها به زاویه دار کردن صورت و زیبایی منتهی نمی شود ، بلکه ظاهری نامناسب و بد فرم در چهره فرد به وجود می آورد .

 

زاویه سازی فک و صورت با استفاده از پروفایلو

یک روش لیفت پوست بدون نیاز به عمل جراحی است و فقط توسط لیفت پوست صورت و تحریک بافت آن ،کلاژن سازی، فرم دهی و زاویه سازی صورت در بخش مورد نظر انجام می شود ؛ از پروفایلو در فرم دهی و زاویه سازی صورت استفاده می شود.

نکته قابل ذکر در مورد پروفایلو نسبت به دیگر روش های مورد استفاده در فرم دهی و زاویه سازی صورت هزینه بالای آن می باشد. البته باید توجه داشت که این هزینه صرف رسیدن به دو هدف زاویه سازی صورت و جوان سازی پوست می شود.

 

زاویه سازی فک با بوتاکس

زاویه دهی به فرم صورت با بوتاکس از روش های رایج دیگر در انجام زاویه سازی صورت می باشد. نکته جالب اینجاست که تزریق بوتاکس به عضلات ماستر موجب قرار گرفتن عضلات در فاز آرامش می شود و این عامل موثری در زاویه دهی صورت است.پالس های عصبی عضلات در ناحیه مورد نظر توسط بوتاکس متوقف شده و این فرایند علاوه بر برطرف کردن خطوط ظریف و چروک ها، موجب بالا رفتن صورت و پرتر نشان دادن استخوان گونه ها شود.

جهت افرادی که دارای فک مربعی شکل هستند و ناحیه پایینی صورت شان پهن است ، انجام فرآیند زیبایی با تزریق بوتاکس راه کاری مناسب و تاثیرگذار است .

 

زاویه سازی صورت با هایفوتراپی

قسمت های بالایی صورت در جوانی پرتر و قسمت های پایین خالی تر است و حالت یک مثلث با قاعده رو به بالا را می توان برای صورت متصور شد. گونه، شقیقه و ناحیه دور چشم که شامل قسمت های بالای صورت است پرتر و ناحیه فک و قسمتهای پایینی خالی تر است.

افزایش سن موجب معکوس شدن این روند می شود، کوچک شدن اسکلت صورت و گونه ها، تحلیل رفتن چربی های زیرپوستی و حرکت آنها به سمت پایین صورت و جمع شدن آن ها در ناحیه فک و غبغب را شاهد خواهیم بود. بدلیل شل شدن پوست لبه استخوان فک شکل صاف و برجسته خود را ندارد و پوست ناحیه چانه و گردن آویزان می شود. سفت کردن مجدد پوست و لیفت آن باعث اصلاح زاویه فک و بازگرداندن حالت مثلث وارونه می شود.

 

عمل زاویه سازی صورت - زاویه سازی فک و صورت

روش هایفوتراپی موثرترین و سریع ترین راه برای اصلاح شکل صورت است. انجام هایفوتراپی در یک جلسه و ماندگاری آن 18 ماه تا دوسال می باشد. این متد لیفتینگ پوست را موجب می شود و علاوه بر سفت شدن پوست باعث کلاژن سازی در لایه های عمقی آن می شود. این درمان به تنهایی جهت زاویه دار شدن پوست کفایت نمی کند و روش های مکمل مانند میکرونیدلینگ ، تزریق فیلر و بوتاکس نیز ممکن است کمک کننده باشد.

 

فرم دهی صورت با استفاده از بیو فیلر

خدمتی دیگر از خدمات کلینیک ساعی تولید ژل از ترکیبات خون خود شخص می باشد و این فرآیند بدین صورت است که خون شخص گرفته می شود و مراحل لازم روی آن انجام می گیرد تا ژل مورد نظر جهت تزریق تولید شود؛ پس از آماده شدن، ژل قابل تزریق خواهد بود.

هر مرحله بیوفیلر به فاصله یک ماه از دریافت قبلی انجام می گیرد و مقدار ژل فرآوری شده پس از انجام یک الی دو بار بیوفیلر به اندازه‌ای خواهد بود که خاصیت جوانسازی و لیفت پوست صورت رو خواهد داشت.

 

هزینه زاویه دار کردن صورت چقدر است ؟

هزینه عمل زاویه دار کردن صورت ، مثل هر عمل دیگری که انجام می شود رقم ثابتی نیست و به معیارهای متفاوتی بستگی دارد از جمله این فاکتورها ، میزان مهارت پزشک ، مواد یا دستگاه فرم دهی صورت که به کار می رود و همینطور نوع و شیوه درمانی که برای فرد به کار می رود می باشد . بدیهی است که هزینه زاویه دار کردن صورت با ژل با هزینه زاویه سازی فک و صورت از طریق جراحی یا ژنیکو ماستی یکسان نمی باشد .

البته برای برآورد دقیق تر قیمت زاویه دار کردن صورت ، باید شهر و منطقه ای که در آن سکونت دارید و یا قرار است به کلینیک هایش بروید را نیز مد نظر داشته باشید چرا که مثلا هزینه زاویه دار کردن صورت در تهران قطعا با قیمت زاویه دار کردن صورت در شیراز یکی نمی باشد . به همین دلیل منطقی ترین روش دستیابی به هزینه عمل زاویه دار کردن صورت و یا هزینه زاویه سازی فک و صورت مراجعه به کلینیک تخصصی مد نظرتان می باشد .

با وجود مواردی که بیان شد ، به طور کلی می توان گفت که هزینه زاویه دار کردن صورت با ژل ، تقریبا بین  800  تا  5. 1  میلیون تومان می باشد این در حالی است که هزینه عمل زاویه دار کردن صورت از طریق تزریق چربی حدود 1 تا 2 میلیون تومان را در بر خواهد داشت  . علاوه بر این ، قیمت زاویه دار کردن صورت در مواردی مانند اصلاح چانه و برجسته سازی گونه هم ، تقریبا ما بین 1 تا 4 میلیون برای فرد هزینه به همراه خواهد داشت .

لازم به ذکر است که هزینه زاویه سازی فک و صورت در مواردی که جراحی به دلایل زیبایی صورت گرفته باشد و نه درمانی ، تحت پوشش شرکت های بیمه قرار نمی گیرد .

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر زاویه سازی فک و صورت و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 1 میانگین: 5]
نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

1 × سه =