بوتاکس پیشانی چیست ؟! قیمت بوتاکس پیشانی نسبت به دیگر روش ها به صرفه تر است ؟!

بوتاکس پیشانی چیست ؟! قیمت بوتاکس پیشانی نسبت به دیگر روش ها به صرفه تر است ؟!
چکیده این مطلب : انتشار :دسامبر 4, 2019بدون دیدگاه

 

بوتاکس پیشانی یکی از هزاران شیوه جوانسازی صورت می باشد که البته نسبت به دیگر روشها بسیار ساده تر و در عین حال موثر تر می باشد . پس از تزریق بوتاکس به پیشانی ، عضلات پیشانی را ریلکس و آرام می کند . این آرامش در طولانی مدت سبب می شود تا فرد چهره ای جوانتر و شاداب تر ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

بوتاکس پیشانی یکی از هزاران شیوه جوانسازی صورت می باشد که البته نسبت به دیگر روشها بسیار ساده تر و در عین حال موثر تر می باشد . پس از تزریق بوتاکس به پیشانی ، عضلات پیشانی را ریلکس و آرام می کند . این آرامش در طولانی مدت سبب می شود تا فرد چهره ای جوانتر و شاداب تر داشته باشد . از این روش بیشتر برای از بین بردن و صاف کردن چین و چروک های پیشانی و خطوط اخم بین ابروها استفاده می شود اما در مواردی آن را به عنوان شیوه ای درمانی برای رفع سردرد و میگرن به کار می برند .

 

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه تزریق بوتاکس پیشانی ، مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی ، عوارض بوتاکس پیشانی ، قیمت بوتاکس پیشانی و دیگر اصلاعات تخصصی این حوزه آشنا سازیم . ما را همراهی کنید .

 

بوتاکس پیشانی چیست ؟

بوتاکس پیشانی محصولی است که حاوی آلبومین انسانی (پروتئین موجود در پلاسمای خون انسان) ، سم بوتولینوم نوع A (ماده مؤثر) و سدیم کلراید می باشد .

خطوط  اخم پیشانی نقش پررنگی در اخمو و عصبی  به نظر رسیدن چهره فرد دارد بیشتر افراد  به یک میزان  احساس ناخوشایندی نسبت به این خطوط دارند . البته بوتاکس  پیشانی برای رفع این خطوط به صورت موقت بسیار موثر است . از نظر سازمان غذا  و دارو ، بو تاکس  تنها برای رفع خطوط اخم پیشانی قابل استفاده است هر چند که برخی افراد گاهی  برای رفع خطوط گوشه دهان  و خطوط اطراف لب  نیز از بوتاکس بهره می برند  .

 

در حالت کلی بوتاکس به 3 منظور انجام می شود :

 1. بهبود زیبایی
 2. کنترل اسپاسم ماهیچه ها
 3. تعریق شدید زیر بغل
 4. بیشترین کاربرد بوتاکس مربوط به زیبایی می باشد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم .

 

بوتاکس پیشانی - قیمت بوتاکس پیشانی

 

بوتاکس پیشانی و ابرو

زمانی که چشم های فرد در معرض نور شدید قرار می گیرد فرد بدون اطلاع از این موضوع ماهیچه های ناحیه پیشانی خود را منقبض می کنند ، این عمل که رفته رفته به عادت فرد بد ل شده و با گذشت زمان منجر به ایجاد برامدگی پیشانی و پدیدار شدن خطوط اخم  پیشانی می شود .

 

بوتاکس پیشانی و دور چشم

با افزایش سن فرد پوست ناحیه چشم دچار یکسری تغییرات می شود . پوست صاف و یکدست اطراف چشم مربوط به ایام جوانی ، در روزهای کهولت سن دچار خطوط پنجه کلاغی می گردد. در این مواقع می توان از بوتاکس به عنوان راهکاری جهت رفع این خطوط به طور تاثیر گذار والبته موقت بهره مند شد .

 

فواید بوتاکس پیشانی

از مهم ترین فواید بوتاکس پیشانی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. جلوگیری از عمیق شدن چین و چروک پیشانی و افزایش شادابی صورت
 2. از بین بردن خطوط پیشانی و جوانسازی صورت به حالت طبیعی
 3. عدم نیاز به جراحی و بی حسی و فرایند بسیار کوتاه مدت
 4. عدم نیاز به طی دوره ریکاوری و امکان بازگشت بلافاصله به سر کار

 

دیگر مزایای تزریق بوتاکس به پیشانی

بوتاکس در کنار رفع خطوط اخم مزایای جانبی دیگری نیز دارد که در ذیل به این مزایا اشاره خواهد شد  :

 • مشاهدات حاکی از این است کسانی که دچار سردرد و میگرن هستنند بعد از تزریق بوتاکس به میزان قابل توجه ی از  این سردرد های ی کاسته شده است .
 • تزریق بوتاکس در مردانی که غده پروستات بزرگی دارد باعث کوچک شدن اندازه این غده می شود .
 • رفع تعرق زیاد با تزریق بوتاکس برای تمام کسانی که مبتلا به این بیماری هستند .

 

بوتاکس چه تفاوتی با دیگر فیلرهای پوستی دارد ؟

تفاوت بسیاری بین بوتاکس و پر کننده های پوستی وجود دارد بدین صورت که پرکننده های پوستی با به هم ریختن بافت ها باعث کاهش خطوط و چین و چروک صوت می شود و در بعضی موارد این خطوط  را نیز محو می کنند .

یکی از تفاوت های قابل ذکر بین بوتاکس و پر کننده ها در این است که بوتاکس برای ناحیه فوقای صورت به کار می رود و از پرکننده در مناطق دیگر صورت بهره می برند . تنها دکتر فرد است که می تواند به وی کمک کند تا بهترین و موثرین  روش برای رفع چروک صورت خود را به کار ببرد .

 

چه کسانی شرایط استفاده از بوتاکس پیشانی را دارند و چه کسانی از انجام این کار منع می شوند ؟

در حالت کلی و بر اساس تأییدیه سازمان غذا و دارو ، تمامی افراد 18 تا 65 سال مجاز به استفاده از بوتاکس می باشند مگر اینکه یکی از شرایط زیر را داشته باشند ، که در این صورت این افراد از انجام بوتاکس منع می شوند :

 • افرادی که در ماهیچه محل تزریق بوتاکس در پیشانی دچار ضعف هستند .
 • افرادی که به ترکیبات موجود در بوتاکس حساسیت دارند .
 • افرادی که به زودی برنامه ای برای عمل جراحی دارند .
 • کسانی که سابقه عمل جراحی به خصوص در ناحیه پیشانی دارند .
 • افرادی که دچار افتادگی پلک می باشند .
 • افرادی که سابقه بیماری های عصبی عضلانی مانند مولتیپل اسکلروزیس ( ام اس ) و میاستنی گراویس دارند .
 • کسانی که مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی و یا بیماری های عفونی می باشند .
 • افرادی که به بیماری های انعقاد خون دچارند و داروهای آن را مصرف می نمایند .
 • افرادی که در 14 روز اخیر ، واکسیناسیون کرده اند .
 • کسانی که به لجاظ تنفسی دچار مشکل می باشند مانند افراد مبتلا به اسم
 • کسانی که در عمل بلع غذا دچار مشکل باشند .
 • افرادی که در سر خود زخمی با عمق زیاد دارند .
 • کسانی که دارای پوستی ضخیم در صورت خود می باشند .
 • افرادی که فرم صورتشان ، نامتقارن است .
 • افرادی که در ناحیه تزریق بوتاکس ، عارضه و یا عفونت پوستی داشته باشند .
بیشتر بخوانید
چگونه گونه دار شویم؟ انواع روش های کاشت گونه !!

 

آیا امکان بوتاکس پیشانی در دوران بارداری وجود دارد ؟

تاکنون هیچ مادر بارداری مورد آزمایش بالینی قرار نگرفته  است تا بتوان با استناد به آن در مورد عوارض و خطرات بوتاکس برای جنین اشاره کرد و مطالعات بالینی در این خصوص همچنان دچار ابهامات اساسی است .

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی - بوتاکس پیشانی چیست متخصصان بر این باور هستند که چنانچه خانمی قصد باردار شدن را دارد و یا زنان باردار و مادران دارای نوزاد شیرخوار از تزریق بوتاکس خوداری نمایید و و بوتاکس را به زمان دیگری بسپارند .

 

بوتاکس پیشانی فقط مخصوص خانم هاست ؟؟!

خیـــــر . بوتاکس را می توان برای تمامی افرادی که شرایط اولیه بوتاکس را داشته باشند ، به کار برد . از این رو در تمامی مراکز زیبایی بوتاکس ، هم بوتاکس پیشانی زنان و هم بوتاکس پیشانی آقایان انجام می شود .

 

بوتاکس پیشانی زنان

با افزایش سن ، زنان به خاطر پوست نازک و لطیف شان دچار چین چروک هایی  بر روی صورت شان می شوند به خصوص ناحیه پیشانی جزء یکی از مناطقی  است که بیشتر در معرض خطر چین چروک قرار می گیرد  و  نسبت به افزایش سن تاثیر پذیر تر است . ماهیچه های پیشانی  شکننده و انعطاف پذیر ترند به همین خاطر بیشتر چروک می شوند . می توان از ب بوتاکس پیشانی زنان برای فلج کردن ماهیچه های پیشانی کمک گرفت .

 

بوتاکس پیشانی آقایان

حفظ و مراقب از زیبایی تنها  مختص بانوان نیست در دنیای امروز حتی آقایان نیز نسبت به چین و چروک پوست صورت خود حساس هستند . بوتاکس پیشانی آقایان برای جلوگیری از اخم کردن و رفع  چین چروک های موجود بسیار مفید و موثر است .

 

دلایل ایجاد چین و چروک در پیشانی

معمولا قسمت خارجی پیشانی ایزوله مانند است افزایش سن در افراد  موجب  شل شدن و افتادگی ابرو ها می شود این عضلات با انقباض خود سعی در بالا نگه داشتن ابرو ها دارند  با گذشت زمان این انقباض ها باعث به وجو آمدن خطوط و چروک می شود .

 

عوارض بوتاکس پیشانی - تزریق بوتاکس به پیشانی

 

در توضیح خطوط افقی ابرو باید افزود که افراد به دلیل بالا انداختن پی در پی و بیش از حد ابروها موجب پیدایش اینگونه خطوط می شوند هر چقدر افراد این کار را بیشتر تکرار کنند و مدت زمان طولانی تری دچار این عادت شده باشند . تعداد این خطوط بیشتر و عمیق تر  خواهند شد .

 

عملکرد بوتاکس پیشانی چگونه است ؟

عضله های پیشانی به صورت عمودی است وقتی شما ابروهای خود را بالا می برید و یا اینکه اخم می کنید موجب انقباض ماهیچه های عمودی پیشانی خود می شوید و در این حالت خطوط در زیر این ماهیچه ها و در راستای عضلات ایجاد می شود . پس از تزریق بوتاکس به این عضله ها ، فعالیت آنها که منجر به ایجاد خطوط اخم می شود کمتر شده ، در نتیجه پوست صاف تر می شود .

 

اگر پیشانی شما در حالت عادی هم دارای خطوط اخم است انتخاب بوتاکس برای رفع این خطوط راه حل مناسبی به نظر نمی رسد .

 

بوتاکس در واقع  یک راه حل موقت است و این خطوط را فقط صاف می کند و به از بین رفتن این خطوط منجر نمی شود . بهتر آنست که فرد از پر کننده های پوستی نیز همزمان با بوتاکس پیشانی (البته به تشخیص پزشک )استفاده نماید .

 

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی

محل تزریق بوتاکس پیشانی ، عضلاتی است که باعث تحریک عصب های بافت پیشانی و بافت بین دو ابرو می شود ، تا با فلج کردن موقتی آنها ، مانع ایجاد اخم در این نواحی شود .

متخصص تزریق بوتاکس کل صورت را با مواد مخصوص ضد عفونی می کند  و برای تزریق بوتاکس  از بی حسی موضعی  بهره می برد  تا ماهیچه ها به صورت موقت فلج شوند و در ادامه ابتدا صورت به سه قسمت بالایی پیشانی ،برآمدگی میان دو ابرو ، خطوط پنجه کلاغی موجود در اطراف چشم  تقسیم می کند و سپس به وسیله سرنگ ظریفی بوتاکس را به قسمت های مشخص شده تزریق می کند .

 

ماندگاری بوتاکس پیشانی - بوتاکس پیشانی و ابرو

مدت زمان لازم برای تزریق بوتاکس فقط 10 دقیقه است در طی چند روز بعد از تزریق ما شاهد کاهش چین و چروک صورت خواهیم بود در مدت زمان2 تا 14 بوتاکس روز به انتهای عصب عضلات منقبض کننده متصل خواهد شد و سپس 10 یا 14 روز دیگر زمان کافی است تا بیشترین تاثیر بوتاکس بر روی پوست خود را شاهد باشیم .

 

بوتاکس پیشانی درد دارد ؟

به خاطر سوزن های بسیار نازکی که برای بوتاکس استفاده می کنند . فرد درد اندکی را حس خواهد کرد . شما می توانید برای حداقل کردن در 10 یا 20 دقیقه قبل از تزریق بوتاکس با استفاده از کرم بی حسی موضعی و یا با  تکه های یخ ناحیه مورد نظر را بی حس کنید . پس از تزریق و با از بین رفتن اثر کرم بی حسی موضعی ، فرد کمی  درد و ناراحتی را احساس خواهد کرد .

 

مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی

از جمله کارهایی که باید به عنوان مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی انجام داد عبارتند از :

بیشتر بخوانید
جراحی پلاستیک صورت چیست ؟ نظر جراح صورت درباره گزینه مناسب جراحی زیبایی

همچنین در 24 ساعت اول نباید موضع در معرض آب و یا گرمای آفتاب و بخاری و … قرار گیرد .

از مصرف الکل بعد از تزریق بپرهیزید .

از انجام فعالیت های سنگین فیزیکی بعد از تزریق جدا خوداری نمایید .

مانع از خم شدن سر به سمت پایین شوید .

در هنگام خواب سعی کنی از چند بالشت استفاده کنید تا سرتان را بالا نگه دارید و حتما به پشت بخوابید .

در صورت مشاهده کبودی در صورت خود بعد از تزریق از پماد آرنیکا و یا  ویتامین K استفاده کنید .

 

آیا بوتاکس پیشانی درد دارد؟ - مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی

 

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است ؟

موارد متعددی از جمله محل تزریق بوتاکس در پیشانی ، میزان عمق چین و چروک ها و همچنین میزان تزریق بوتاکس به پیشانی می تواند در مدت ماندگاری بوتاکس پیشانی موثر باشد . با این حال می توان گفت که در حالت کلی ، ماندگاری بوتاکس پیشانی بین 4 ماه تا 6 ماه می باشد . با این وجود عوامل زیر می تواند مدت دوام و ماندگاری بوتاکس پیشانی را طولانی و یا کوتاه تر نمایند :

 • حالات و ساختار صورت فرد
 • استعمال یا عدم استعمال سیگار
 • نوع رژیم غذایی
 • استفاده از روش های جوان کننده صورت یا میکرودرم ، مراقبت از پوست
 • میزان و شدت  تابش آفتاب بر روی پوست  و توجه به نکته   چه میزان ازآفتاب ممکن است برای پوست شما  آسیب رسان باشد .
 • در افراد جوان به دلیل داشتن عضلات محکم و جوانتر اثرات بوتاکس  ماندگاری بیشتری خواهد داشت اما افراد با سن بیشتر ماندگاری بوتاکس بخاطر کیفیت و نوع ماهیچه های صورت ماندگاری کمتری خواهد داشت .

البته باید در نظر داشت که برخی از افراد با استفاده مداوم بوتاکس در تلاش هستند تا اثر ماندگاری دارو را  بیشتر کنند . در حالی که برخی دیگر بدنشان  در برابر دارو مقاومت نشان می دهند این افراد نیازمندند برای حفظ ماندگاری بیشتر بوتاکس  تحت  درمان های مداوم  قرار گیرند .

 

فراموش نکنید که :

سیستم ایمنی بدن در برابر هرگونه تزریق دارو واکنش نشان  می دهد و برای مقابله با این ماده خارجی اقدام به تولید آنتی بادی بر روی دارو می کند که این سازو کار گاهی موجب تقویت اثر دارو می شود و گاهی نیز حساسیت دارویی به دنبال خواهد داشت .

میزان ترشح آنتی بادی در بدن با میزان مواد تزریق شده ارتباط مستقیم دارد هر چه داروی بیشتری تزریق شود به تبع آن بدن نیز  آنتی بادی بیشتری تولید می کنید

 

مراقبتهای بعد بوتاکس پیشانی - مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی

 

مضرات بوتاکس پیشانی

 1. احتمال این وجود دارد که بوتاکس  موجب عفونت و تورم در ناحیه ی تزریق  شود .
 2.  در برخی از افراد تزریق بوتاکس همراه با واکنش آلرژیک همراه بوده است .
 3. در صورت استفاده بیش از حد دوز دارو فرد دچار عوارض جبران پذیری خواهد شد .
 4. التهاب، قرمزی ،خارش و تهوع پی نیز در دارد .

 

بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران و دیگر شهرها

هم اکنون بیشتر شهرهای ایران دارای در صد قابل توجهی مراکز زیبایی می باشد . حال چرا انتخاب بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران و دیگر شهرها تا این حد اهمیت دارد؟ چون اگر اشتباهی رخ دهد نتیجه عکس خواهد شد و در بسیاری موارد جای هیچ جبرانی باقی نخواهد گذاشت .

برای همین قبل از هر کاری باید به طور درست و جامع تحقیق نمایید و حتی به صورت حضوری از مطب پزشکان مد نظرتان بازدید نمایید ، وضعیت آنجا را ببینید و با بیماران آن مرکز مشورت نمایید و در نهایت عالی ترین مراکز زیبایی و بهترین بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران و شهرهای دیگر را انتخاب نمایید که صبورند و همچنین دارای تجربه و سابقه کاری بالا و همینطور تخصص لازم می باشند . در این صورت است که بعد از انجام بوتاکس از نتیجه کار کاملا راضی خواهید بود .

 

قیمت بوتاکس پیشانی

قیمت هر واحد بوتاکس نورونوکس Neuronox  ساخت کره حدود ۶۵۰ هزار تومان و هزینه یک واحد دیسپورت Dysport ساخت انگلستان بین ۷۵۰ تا ۸۰۰ هزارتومان و قیمت هر واحد بوتاکس مصپورت Masport ساخت ایران حدود ۴۰۰ هزارتومان است البته باید افزود که  با توجه به نوع منطقه زندگی شما  ممکن است کمی قیمت ها متفاوت باشد .

لازم به ذکر است که قیمت دیسپورت به ازاء هر واحد حدود یک سوم بوتاکس شرکت  آلرگان  می باشد ولی از آنجا که مصرف دیسپورت سه برابر بیشتر از بوتاکس  می باشد قیمت بوتاکس و دیسپورت تقریبا برابر می باشد.

 

به طور معمول بیشتر افراد توانایی مالی برای تزریق بوتاکس به پیشانی خود را دارند.

 

قطعا مولفه های زیادی وجود دارند که در قیمت بوتاکس پیشانی موثر است . یکی از این مولفه ها عمق خطوط موجود در پوست شماست ؛ هر چه عمق این خطوط بیشتر باشد ، لازم است بابت قیمت تزریق بوتاکس به پیشانی پول بپردازید . مولفه دیگری که می توان به آن اشاره کرد تعداد واحد های مورد نیاز برای تزریق به پوست می باشد . بعضی از پزشکان بر اساس تعداد واحدهای تزریق که با توجه به میزان چین و چروک ها تعیین می شود ، هزینه دریافت می کنند .

قابل ذکر است که ویال های بوتاکس دو اندازه مختلف دارند ؛ یکی ویال 50 واحدی و دیگری ویال 100 واحدی . در حالت کلی قیمت تزریق بوتاکس به پیشانی بین 400 هزار تا 800 هزارتومان می باشد .

در نظر داشته باشید که کیفیت بوتاکس پیشانی به نوعی قیمت نهایی را تعیین می کند . در برخی از کلینیک ها نیز در صورتی که فرد تمایل به درمان های چند گانه داشته باشد و یا جزو مشتریان دائم آن مرکز باشد ، تخفیف ویژه ای در هزینه نهایی برای وی در نظر گرفته می شود.

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر بوتاکس پیشانی و ابرو و دور چشم و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

 

بیشتر بخوانید : جراحی زیبایی صورت

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید