جراحی پلک با لیزر و 7 مزیت آن ؟! رفع افتادگی پلک با لیزر چگونه انجام می شود ؟

جراحی پلک با لیزر و 7 مزیت آن ؟! رفع افتادگی پلک با لیزر چگونه انجام می شود ؟
چکیده این مطلب : انتشار :سپتامبر 30, 2019بدون دیدگاه

 

جراحی پلک با لیزر به عنوان راهکاری برای رفع افتادگی پلک ،‌ رفع پف بالای چشم و در نهایت جوانسازی پلک و برداشتن کیسه های چربی زیر چشم ، امروزه طرفداران خوبی پیدا کرده است . برداشتن پلک چشم با لیزر هم برای پلک بالا و هم برای پلک پایین به تنهایی و یا به طور همزمان مورد استفاده قرار ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

جراحی پلک با لیزر به عنوان راهکاری برای رفع افتادگی پلک ،‌ رفع پف بالای چشم و در نهایت جوانسازی پلک و برداشتن کیسه های چربی زیر چشم ، امروزه طرفداران خوبی پیدا کرده است . برداشتن پلک چشم با لیزر هم برای پلک بالا و هم برای پلک پایین به تنهایی و یا به طور همزمان مورد استفاده قرار می گیرد .

در نتیجه ی لیزر پلک چشم و رفع افتادگی پلک با لیزر ،‌ چشم های فرد جوان تر به نظر می رسد و همینطور خستگی و پیری چشم ها برطرف می شود . علاوه بر این از طریق برداشتن پف بالای چشم با لیزر ، چشم ها بازتر شده و درشت تر به نظر می رسند .

 

با ما باشید تا در مورد جراحی پلک با لیزر ، رفع افتادگی پلک با لیزر و همینطور هزینه لیزر افتادگی پلک اطلاعاتی خوب به دست آورید .

جهت مطالعه بیشتر میتوانید این مقاله اختصاصی را بخوانید :  رفع افتادگی پلک

رعایت این نکته در عمل بلفاروپلاستی با لیزر بسیار حائز اهمیت است که قبل از اقدام طی یک جلسه مشاوره و بررسی های اولیه معین شود که آیا شما گزینه خوبی برای عمل پلک با لیزر هستید یا خیر !!!

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

جراحی پلک با لیزر چیست ؟

ممکن است خیلی از افراد به اشتباه تصور کنند که برداشتن پلک چشم با لیزر بدون ایجاد هر گونه برشی و تنها با استفاده از تابش لیزر ، انجام می شود ، در صورتی که این تصور اشتباه است !

رفع پف بالای چشم با لیزر - جراحی پلک بالا با لیزر

در حقیقت در لیزر پلک افتاده و رفع پف بالای چشم با لیزر ، به جای استفاده از تیغ برای برش ، لیزر به کار می رود . از این رو به این سبک از عمل ،‌ عمل بلفاروپلاستی با لیزر نیز گفته می شود . البته در برخی موارد از تاباندن لیزر به عنوان راهکاری برای جوانسازی اطراف چشم استفاده می شود.

 

چه افرادی گزینه های مناسبی برای برداشتن پلک با لیزر نمی باشند ؟

 • برخی از عارضه های چشمی نیز هستند که شرایط فرد را برای انجام لیفت پلک با لیزر نا مناسب می کنند .
 • کسانی که ابروهای آنها به شدت افتادگی دارد نمی توانند تنها به نتایج لیفت پلک با لیزر دل خوش کنند بلکه لازم است همزمان با آن لیفت ابرو نیز انجام دهند .
 • به افرادی که دچار اختلالات خونی می باشند به شدت توصیه می شود که از انجام این عمل چشم پوشی کنند

البته در همان جلسه اول معاینه ، پزشک با توجه به شرایط شما که با پرسش ، ازمایش و بررسی سوابق پزشکی شما به دست می آورد به شما خواهد گفت که کاندید خوبی برای انجام این عمل هستید یا خیر .

 

نحوه رفع افتادگی پلک با لیزر

 

در تکنیک برداشتن پلک بالا با لیزر ، در ابتدا فرد تحت بی حسی موضعی قرار گرفته و یا بیهوشی عمومی می شود . پس از آن از طریق لیزر ، برشی در پلک بالایی ایجاد می شود. بعد از آن جراح ، پوست و چربی اضافه را از طریق برش ایجاد شده بر می داردو محل برش را با چسب مخصوص و یا به وسیله بخیه می بندد .

برداشتن پلک بالا با لیزر - عمل پشت پلک با لیزر

 

در عمل پف بالای چشم با لیزر و یا جراحی پلک پایین با لیزر نیز ، کیسه های چربی را از طریق برش هایی که لیزر Co2  در پلک بالا یا پلک پایین به وجود آورده است ، بر می دارد . معمولا در این حالت بخیه لازم نیست و جای زخم حتی دیده نمی شود .

برداشتن پلک با لیزر - برداشتن پلک چشم با لیزر

پس از برداشتن چربی ها و کم شدن پف پلک از لیزر جهت لیفت و یف کردن بافت پلک نیز استفاده می شود .  ( در صورت درخواست فرد از پزشک)

 

 

رفع افتادگی پلک از طریق جراحی بهتر است و یا به روش لیزر پلک ؟

عمل بلفاروپلاستی با لیزر  CO2امروزه توسط بسیاری از جراحان در سراسر دنیا انجام می شود . البته این روش با روش جراحی بلفاروپلاستی بی شباهت هم نیست ، اگرچه نسبت به آن مزایای بهتری دارد .

اگر بخواهیم به اصلی ترین تفاوت روش جراحی پلک و رفع افتادگی پلک با لیزر اشاره کنیم باید گفت که طی پروسه برداشتن افتادگی پلک توسط لیزر CO2 ، کاری که پزشک انجام می دهد  بستن عروق خونی با استفاده از لیزر می باشد . همین امر سبب می شود که در طی فرایند لیفت پلک با لیزر CO2 ، جراح فرصت این را داشته باشد که تصمیات دقیق تری بگیرد .  علاوه بر این به کاهش احتمال کبودی و تورم در فرد کمک کرده و فرد با سرعت بالاتری بهبود می یابد . این در حالی است که در روش جراحی پلک به سبک جراحی و برش سنتی ، این امر امکان پذیر نمی باشد .

در نتیجه ، در عمل افتادگی پلک با لیزر و یا برداشتن پف بالای چشم با لیزر عوارض کمتر و بهبودی نسبت به جراحی سنتی در زمان کوتاهتری اتفاق می افتد .

هزینه لیزر افتادگی پلک - فیلم جراحی پلک با لیزر

 

بیشتر بخوانید
لیفت ابرو با نخ و مزیت آن نسبت به روش جراحی چیست؟! هزینه لیفت ابرو با نخ !!

جراحی پلک با لیزر چقدر طول می کشد ؟

معمولا برداشتن پف بالای چشم با لیزر و رفع افتادگی پلک با لیزر حدود 30 تا 90 دقیقه به طول می انجامد . در صورتی که برداشتن پلک بالا با لیزر همزمان با جراحی پلک پایین با لیزر انجام شود ، 45 دقیقه زمان نیاز است .

 

مزایای برداشتن پلک با لیزر CO2

 1. بهبودی سریع تر اتفاق می افتد .
 2. پس از برداشتن پلک چشم با لیزر ، فرد درد زیادی تجربه نخواهد کرد .
 3. اسکار و یا جای زخمی در محل برش با لیزر ، پدید نمی آید .
 4. نسبت به روش های جراحی سنتی ، تورم کمتری ایجاد می شود .
 5. کاهش قابل توجه خونریزی و در مواردی حتی عدم وجود خونریزی
 6. درمان بدون اینکه به ریزش مژه ها منجر شود ، انجام می شود .
 7. بینایی فرد بهتر شده چرا که پوست اضافه جلو چشم برداشته می شود .

هزینه جراحی پلک با لیزر - عمل پلک چشم با لیزر

 

نتایج جراحی پلک با لیزر چه محدودیت هایی دارد ؟

گودی های اطراف چشم را نمی توان به این وسیله پوشش داد .

در افرادی لازم می شود برای دستیابی به نتایج بهتر ،‌ عمل دوباره تکرار شود .

 

عمل پلک با لیزر دقیقا چه کاربردهای داشته و به چه منظور استفاده می شود ؟

 1. برطرف کردن نگاههای خسته چشم
 2. رفع حدودی چین و چروک اطراف چشم
 3. رفع ورم و پف زیر چشم و اطراف آن
 4. رفع افتادگی پلک بالا

 

اقداماتی که باید پیش از جراحی پلک با لیزر انجام شود :

قبل از اقدام برای لیزر پف بالای چشم و جراحی پلک پایین با لیزر ، باید حتما چشم و پلک ها توسط متخصص جراح تحت معاینه قرار گیرد تا از نبود مشکلی که به جراحی و نتایج آن خلل وارد کند ، اطمینان حاصل شود .

علاوه بر این در طی این جلسه تعیین می شود که افتادگی پلک ناشی از پوست اضافه در پلک بالا می باشد و یا مشکل از افتادگی ابروست . چرا که اگر مشکل از افتادگی ابرو باشد ، برداشتن پوست اضافه پلک ، افتادگی ابرو افزایش می یابد . پس در مورد این افراد به شدت توصیه می شود که عمل پلک چشم با لیزر را همزمان با لیفت ابرو انجام دهند تا پس از عمل ، ظاهر ابروها بیش از حد ، افتاده به نظر نرسند .

تا 10 روز قبل از جراحی پف چشم با لیزر از داروهای رقیق کننده خون مصرف ننمایید .

معمولا به منظور راحتی فرد قبل از شروع عمل افتادگی پلک با لیزر ، از یک بی حس کننده موضعی و در مواردی حتی بیهوش کننده در کنار بی حسی موضعی عمومی به کار می رود .

 

مراقبت های بعد از عمل پشت پلک با لیزر

 • فرد می تواند پس از گذشت 2 روز از عمل پلک با لیزر ، به فعالیت های روزمره و کاری خود بازگردد . البته بهتر این است که تا 10 استراحت داشته باشد .
 • بعد از جراحی تورم و یا کبودی در اطراف چشم چندان مشاهده نمی شود ، اما در صورت بروز کبودی و یا ورم اندک هم می توان از کمپرس یخ برای کاهش این حالت استفاده کرد .
 • از پماد آنتی بیوتیک تجویزی پزشک سر وقت استفاده نمایید .

برداشتن پف بالای چشم با لیزر - عمل افتادگی پلک با لیزر

 • بعد از یک هفته می توان از یک کرم مرطوب کننده در اطراف چشم استفاده کرد البته باید در نظر داشت که کرم نباید الکل داشته باشد و یا عطری باشد . بعد از آن می توان بدون نگرانی از کرم ضد آفتاب نیز استفاده کرد .
 • بهتر است پس از لیزر پلک ، سر را بالا گرفته و از کمپرس یخ استفاده نمایید .
 • پس از گذشت چند روز می تواند بدون مانع از مواد ارایشی استتفاده نمایید .
 • معمولا 4 تا 6 روز بعد از درمان ، فرد باید برای برداشتن بخیه ها به کلینیک مراجعه نماید .
 • لازم است باند استریل کوچکی که پس از اتمام عمل پلک چشم با لیزر ، بر روی محل برش قرار داده می شود را حتما خود جراح از روی زخم باز کند .
 • در طول روز باید از قطره چشم و در شب باید از پماد روان کننده استفاده کرد تا مانع بروز خشکی چشم شوند .
 • تا مدتی بعد پس از درمان ، به هیچ وجه نباید خم نشوید .
 • تا 10 روز پس از جراحی پف چشم با لیزر ، نباید ورزش کرد و یا اجسام سنگین بلند کرد .
 • توصیه می شود تا یک هفته از مصرف مواد و داروهای رقیق کننده خون اجتناب کنید .
 • بعد از لیزر پلک لازم است برای جلسات معاینه بعد از عمل بعد از 5 روز ، 12 هفته و پس از آن هر 3 ماه یکبار تا 18 ماه بعد به مطب پزشک مراجعه نمود .
 • برای پنهان کردن قرمزی پوست پس از هفته دوم ، می توان از یک آرایش لیزری پودری استفاده کرد .
 • بعد از عمل لیزر پلک ، حدود 30 دقیقه در اتاق ریکاوری نگه داشته می شوید و پس از آن به تخت خود منتقل می شوید .
 • 4 تا 6 ساعت پس از جراحی ، از کیسه های یخ بر روی ناحیه درمان و اطراف چشم استفاده می شود تا چشم ها خنک نگه داشته شوند .
 • پس از عمل لازم است که ساعتی یکبار از کرم مرطوب کننده مخصوص بر روی پوست جراحی شده بزنید تا پوست آن خشک نشود .
 • افرادی که تنها یکی از پلک هایشان ( پلک بالا یا پلک پایین) جراحی می شود نیازی به بستری شدن ندارند .
 • در مواردی جهت کاهش درد علاوه بر آنتی بیوتیک ، مسکن نیز برای فرد تجویز می شود .
 • گاهی ممکن است در روند بهبودی ، محل درمان دچار خارش شود که برای کاهش این حالت قرص و ژل های مخصوصی تجویز می شود یا یم توان از قرص های آنتی هیستامین مانند پریتون استفاده کرد ( توصیه می شود در صورت خارش پوست به هیچ وجه آن را نخارانید چرا که خارش می تواند خونریزی و زخم را به دنبال داشته باشد ) .
 • در مواردی که فرد پس از درمان دچار بی خوابی و اختلال خواب می شود ، بهتر است به پزشک اطلاع دهد تا بنا به شرایط ویژه ای که دارد برای درمان بی خوابی اش ، دارویی تجویز شود .
 • تا 4 هفته باید مراقب باشید که چشم و پلک ها در معرض نور خورشید قرار نگیرند ، علاوه بر این باید آنها را از مواجه شدن با آلودگی ها نیز دور کنید . بدین منظور می توان دور عینک آفتابی را با پوشش مخصوص پوشاند .
 • در صورت استفاده از بخیه ، ‌5  روز بعد بخیه ها توسط پزشک جراح برداشته می شوند و 1 هفته بعد معاینه ای از چشم و پلک ها صورت می گیرد .
 • بهتر است در طول دوره بهبود بر روی استفاده از عینک حساس بوده و به خصوص در مواقعی که قرار است زیر نور خورشید باشید در استفاده از آن سهل انگاری نکنید .
 • 2 هفته بعد از درمان می توانید از لنزهای تماسی استفاده کنید .
 • در صورتی که کرم بر روی پوست پلک پلک خشک شده بود به هیچ وجه به زور آن را جدا نسازید چرا که می تواند سبب خونریزی و در نهایت اسکار شود . به جای آن می توانید از کرم مرطوب کننده استفاده کرده یا آن را زیر دوش و اسپری آب بشویید و یا پس از زدن صابونی ملایم و چند دقیقه منظر ماندن به آرامی به کم پنبه پاک نمایید .

نتایج جراحی پلک با لیزر چقدر دوام می آورد ؟

دوام و ماندگاری این روش در بین افراد مختلف با هم یکسان نیست . عواملی از جمله سبک زندگی فرد ، عوامل وراثتی ، میزان رعایت مراقبت های بعد از عمل پلک چشم با لیزر بر این دوام اثر گذار خواهند بود . این نکته را نیز نباید از خاطر برد که با افزایش سن ، پوست به مرور شل شده و شروع به تولید چروک می کند .

جراحی پلک با لیزر - رفع افتادگی پلک با لیزر

 

بیشتر بخوانید
پلاسما تراپی چیست ؟! عوارض پلاسما تراپی و مزایای آن کدامند ؟!

چه عمل های زیبایی را می توان همزمان با رفع افتادگی پلک با لیزر انجام داد ؟

استفاده از بوتاکس به عنوان محو کننده چین و چروک های صورت

استفاده از لایه برداری شیمیایی و یا لیزر جهت بهبود کیفیت پوست صورت

بهبود دادن ناودان اشکی از طریق تزریق ژل

ترمیم عضلات جهت رفع پتوز یا همان افتادگی پلک

می توان جهت جلوگیری از ایجاد مجدد چربی اضافه که ناشی از پر کاری تیروئید می باشد ، تیروئید و سطح فعالیت آن را در مان کرد .

 

بعد از عمل افتادگی پلک با لیزر چه نتایجی حاصل می شود ؟

بعد از این عمل ،‌ پوست اضافی و یا پف پلک بالایی برطرف می شود و چشم ها درشت تر به نظر می رسند . از طرفی چربی ها یا به اصطلاح همان پد چربی واقع در پلک پایین برداشته شده و کاهش می یابد . این امر به جوانسازی چهره بسیار کمک می کند .

علاوه بر این کیفیت پوست پلک های بالا و پایین و بافت آنها پس از عمل بهبود می یابد . در واقع هدف از لیزر پشت پلک ، به وجود آوردن پلکی جوان با ظاهری طبیعی می باشد در نتیجه لازم است در طول دوره بهبود جهت پیشگیری از گود شدن چشم و غیر طبیعی شدن فرم آن، دستور العمل های مراقبتی  ارائه شده توسط پزشک جدی گرفته شده و به خوبی انجام شود .

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

هزینه جراحی پلک با لیزر

هزینه جراحی پلک با لیزر بسته به شرایط متفاوت و قرار داشتن در موقیت های مختلف با هم فرق دارد . به عبارتی هزینه جراحی پلک با لیزر در شیراز با هزینه لیزر افتادگی پلک در تهران و یا مشهد ، اصفهان ، تبریز متفاوت است . علاوه بر این میزان تجربه و مهارت پزشک و ‌دستمزدی که بابت عمل دریافت می کند نیز بی تاثیر بر هزینه بلفاروپلاستی با لیزر نیست . از دیگر مواردی که بر روی هزینه لیزر افتادگی پلک موثرند عبارتند از اینکه آیا جراحی پلک بالا با لیزر به تنهایی انجام می شود و یا همزمان با جراحی پلک پایین با لیزر ؟

 

برای کسب اطلاع از مراکز معتبر جراحی پلک با لیزر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید