میکروپیگمنتیشن لب و حجیم سازی لب ! مراقبت های بعد از میکرو پیگمنتیشن لب !

میکروپیگمنتیشن لب و حجیم سازی لب ! مراقبت های بعد از میکرو پیگمنتیشن لب !
چکیده این مطلب : انتشار :آگوست 7, 2019بدون دیدگاه

 

  میکروپیگمنتیشن لب ، تکنیکی مدرن است که به آرایش دائمی لب می پردازد و سبب حجیم سازی لب و قرینه شدن لب ها میگردد . رنگی که به لب داده می شود با استفاده از فرآیند جذب رنگدانه در لایه پوست انجام می گردد . انجام میکرو پیگمنتیشن لب ، می تواند به افرادی که به مشکل آلوپسی دچار هستند ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

 

میکروپیگمنتیشن لب ، تکنیکی مدرن است که به آرایش دائمی لب می پردازد و سبب حجیم سازی لب و قرینه شدن لب ها میگردد . رنگی که به لب داده می شود با استفاده از فرآیند جذب رنگدانه در لایه پوست انجام می گردد . انجام میکرو پیگمنتیشن لب ، می تواند به افرادی که به مشکل آلوپسی دچار هستند اعتماد به نفسی دوباره بازگرداند . این درمان دائمی تقریبا بدون عارضه است و ماندگاری آن طولانی مدت است .

در زمینه زیبایی لب ها ، خدمات متفاوتی ارائه می گردد که علاوه بر میکروپیگمنتیشن لب می توان به اسامی دیگری نظیر شیدینگ لب ، لب سازی ، خط لب ، هاشور لب و رژلب دائم اشاره کرد . تمامی این خدمات به قرینه کردن لب ها ،‌ و رفع عیوب چهره که ناشی از ناقرینگی و عیب های دیگر لب ناشی می شود می پردازه که درنتیجه آن چهره حالتی زیباتر به خود می گیرد و جذاب تر می شود .

 

ماندگاری میکرو پیگمنتیشن لب :

میکروپیگمنتیشن خط لب و رژ لب بین 6 ماه تا یکسال ماندگاری دارد و بعد از این دوره نیاز به ترمیم پیدا می کند. البته نوع پوست و رنگ انتخاب شده نیز بسیار اهمیت دارد هر چقدر رنگ انتخاب شده پر رنگ تر باشد کار میکروپیگمنتیشن ماندگارتر است. البته ماندگاری ت میکروپیگمنتیشن خط لب معمولا بیشتراز میکروپیگمنتیشن رژ لب است.

 

تبلیغات
شیراز :  2023 201 0917 

شیراز :  2023 201 0917 

میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

میکروپیگمنتیشن لب یک نوع رنگدانه معدنی هیپوآلرژیک را با استفاده از یک سوزن نازک و کوچک به لایه دوم پوست تزریق می کند . این روش علاوه بر اینکه به لب ها رنگ و درخشانی می دهد ،‌باعث برجسته تر به نظر رسیت آن نیز می شود . البته گاهی لازم است میکروپیگمنتشن لب را چند بار انجام داد تا بتوان به نتیجه دلخواه رسید .

 

عواملی که تاثیری مستقیم بر نتایج میکروپیگمنتیشن دارند :

 1. با چه دقتی کاشت و تزریق رنگ در لب انجام می شود .
 2. رنگی که برای میکروپیگمتیشن لب استفاده می شود چه کیفیتی دارد .
 3. میزان مهارتی که فرد پیگمنتر در طراحی لب دارد و اینکه از چه فن های به خصوصی دراین مورد استفاده می کند .
 4. زاویه دست پیگمنت کار در حین کار چه اندازه است .

 

میکرو پیگمنتیشن چگونه انجام می شود ؟

در ابتدا لازم است جهت جلوگیری از انتشار میکروب و آلودگی ،‌پزشک دستکش بهداشتی می پوشد . پس از آن معمولا پیگمنت کاران کار طراحی لب را از بخش میانی لب یعنی از جایی که لب فرمی هفتی به خود گرفته است آغاز می کنند . پس از آن به مرور به دو طرف لب هم می رود و به آرامی خطوط را طراحی کرده و رنگ را در درون این خطوط و زیر پوست لب  تزریق می کند . این کار تا جایی ادامه پیدا می کند که طراحی لب و پر رنگی لب به اندازه ای که خواسته فرد است در آید .

لازم به ذکر است که میزان سرعت انجام کار و اینکه تا چه حد در کاشت رنگ دقت شود می تواند در نتایج نهایی تاثیر بگذارد . بر این اساس هر چقدر که با سرعت کمتر اما دقت بالاتر تزریق رنگ انجام شود ،‌ نتیجه مطلوبتر خواهد وبد چرا که نیاز نیست چند بار این طراحی را تکرار کرد تا فرم دلخواه به دست آید .

 

حجیم سازی لب با میکروپیگمنتیشن - مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن لب

تمام پروسه میکروپیگمنتیشن لب حدود 20 دقیقه تا نیم ساعت به طول می انجامد . پیشنهاد می شود که این فرایند را تحت نظر یک پزشک ماهر و در یک مطب پزشکی معتبر انجام دهید .

از مزیت های میکروپیگمنتیشن این است که نیازی به طی  کردن دوره بهبودی نیست و فرد می تواند بلافاصله بعد از انجام آن به منزل و یا سر کار خود بازگردد . از طرفی می توان گفت که میکروپیگمنتیشن تقریبا دردی ندارد چرا که می توان قبل از انجام آن با استفاده از داروی بی حسی قیمت مورد نظر لب را بی حس کرد .

ممکن است بلافاصله پس از میکروپیگمنتیشن،‌ در ابتدا رنگ لب ها بسیار پر رنگ به نظر آید که البته طبیعی است و طی چند هفته به مرور این رنگ کمتر شده و طبیعی تر به نظر می رسد .

مراقب باشید :

در صورتی که بعد از میکروپیگمتیشن لب تب گرفتید و یا دچار سوزش و تورم بیش از اندازه شدید بلافاصله پزشک را در جریان قرار دهید تا در صورتی که مشکلی جدی برایتان پیش آمده باشد بلافاصله درمان شود .

 

بیشتر بخوانید
عوارض اسکالپ سر چیست؟! معایب میکرو اسکالپ !!

میکروپیگمنتیشن چه تفاوتی با تاتو دارد ؟

تفاوت این دو روش در این است که در روش میکروپیگمنتیشن از رنگدانه های به خصوصی برای تزریق در لب استفاده می کند در حالی که در تاتو از جوهر تاتو برای کاشت رنگ در لب استفاده می شد . به همین دلیل میکروپیگمنتیشن روشی کمتر تهاجمی به شمار می رود .

 

بهترین مارک میکرو پیگمنتیشن لب

در حال حاضر در ایران دستگاه میکروپیگمنتیشن آمیا و رنگ های آن که محصول کشور آلمان می باشند ،‌ تنها دستگاه و مجوز رنگ می باشد که دارای مجوز بهداشت می باشد . پس بهتر است در مراکزی این کار را انجام دهید که مجهز به این مدل از دستگاه باشد تا مشکلات خاصی برایتان به وجود نیاید .

از آنجایی که رنگ های لب آمیا تنوع بالایی دارد و به علاوه می توان رنگ ها را با هم ترکیب کرد تا به رنگ مورد نظر فرد رسید از این رو هیچ محدودیتی در رنگ دلخواه درخواست کننده برای میکروپیگمنتیشن و یا سایه لب وجود ندارد . در این صورت شما می توانید رنگ هایی با تون بسیار ملایم تا رنگ های تند و پر رنگ انتخاب نموده و انجام دهید .

یکی از مزیت های تنوع رنگ این است که می توان در صورت خسته شدن از مدل و رنگی که در حال حاضر در لب ها تزریق کرده ، آن را پس از گذشت مدت زمانی خاص تغییر داد .

نکته مهم اینجاست که هر اندازه رنگ به کار رفته در میکروپیگمنتیشن  رژ لب ،‌ پر رنگ تر باشد ، نتایج آن نیز آن نیز مدت طولانی تری باقی خواهد ماند .

 

میکروپیگمنتیشن لب دقیقا برای چه مواردی به کار می رود ؟

سفیدی بیش از اندازه لب ها را از بین برده و باعث می شود لب ها رنگ طبیعی و خوش رنگ داشته باشند .

 

عوارض میکروپیگمنتیشن لب - میکروپیگمنتیشن لب

لب ها را حجیم تر می کند و در ضمن آنها را قرینه سازی نیز می کند چرا که قرینه بودن لب ، فرم و حجم آنها می تواند بر زیبایی لب ها و در نتیجه زیبایی صورت تاثیر بگذارد .

میکروپیگمنتیشن می تواند لب بالا را با لب پایین متعادل سازد ؛ این مورد تاثیر انکار ناپذیری در زیبایی چهره دارد. تغییر اندازه لب ها می تواند تا نهایتا  2 سایز افزایش یابد .

در برخی از لب ها که تیره رنگ هستند و یا اطراف آن خطی تیره دارد می توان با استفاده از میکروپیگمنتیشن ، این سیاهی را برطرف کرد .

میکروپیگمنتیشن لب چیست - هزینه میکروپیگمنتیشن لب

به لب ،‌ آرایش دائمی به صورت رژ لب و یا خط لب می دهد .

 

کاندیدای مناسب میکروپیگمنتیشن چه کسانی هستند ؟

 1. افرادی که نسبت به لوازم آرایشی آلرژی دارند .
 2. افرادی که تمایل دارند لب هایشان فرم زیباتری داشته باشد .
 3. افرادی که لب های شکری دارند و به دنبال روشی برای طبیعی کردن فرم لب خود و به نوعی درمان آن هستند.
 4. افرادی که به دلایل مشکلات فیزیکی نظیر آرتروز شدید امکان آرایش کردن لب های خود را ندارند .

 

اقداماتی که لازم است قبل از میکروپیگمنتیشن لب انجام داد

چند ساعت پیش از انجام میکروپیگمنتیشن بایستی از مصرف مشتقات کافئینی مثل قهوه یا چای پرهیز نمایید .

سعی کنید از مدتی قبل ، از قرار گرفتن در معرض آفتاب و یا تابش اشعه  UV که برای برنزه کردن پوست از ان استفاده می شود ،‌خودداری کنید .

اگر در سوابق پزشکی خود سابقه حساسیت دارید ،‌ حتما پیش از شروع جلسه میکروپیگمنتیشن قرص ضد حساسیت ستیریزین (CETIRIZINE) را مصرف نمایید .

به هیچ وجه پیش از جلسه میکروپیگمنتیشن ،‌صورت خود را لایه برداری نکنید و یا میکرودرم پوست انجام ندهید.

از چند روز قبل ، استفاده از داروهای تحریک کننده پوست را قطع نمایید .

‌در صورتی که تبخال زده اید ،‌ از 5 روز قبل ، قرص ضد تبخال آسیکلوویر با رعایت دستور مصرف هر 8 ساعت یک عدد میل نمایید .

 

نکته بسیار مهم دیگر این است که :

باید قبل از  انجام هر کاری از انجام آن مطمئن باشید چرا که احتمال دارد از این آرایش دائمی پشیمان شوید . باید این را در نظر داشته باشید که برای پاک کردن رنگدانه های تزریق شده لازم است جلسات متعددی را از لیزر با طول موج های متفاوت استفاده کنید .

میکروپیگمنتیشن لب - مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن لب

در آخر هم شاید به آن اندازه ای که بخواهید اثرات میکروپیگمنتیشن پاک نشود و لب ها به حالت اولیه خود بازنگردند .

 

 

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن لب

 1. به هیچ وجه در معرض محصولاتی نظیر آب اکسیژنه قرار نگیرید چرا که امکان دارد تاثیراتی نامطلوب بر روی نتایج بگذارند .
 2. یکی از مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن لب این است که پوست هایی که ممکن است بر روی لب ها به مئت چند روز ایجاد شود ،‌نباید به هیچ وجه خارانده و کنده شود .
 3. فردی که میکروپیگمنتیشن انجام داده است تا یک هفته نباید  به استخر و یا سونا برود .
 4. تا مدتی که میکروپیگمنتیشن کاملا بهبود نیافته است ، در برابر نور خورشید قرار نگیرید .
 5. تا 3 روز اجازه ندارید قسمت میکروپیگمنتیشن شده را شستشو دهید چرا که می تواند رنگ آن را کم کند .
 6. از همان روز اول تا یک هفته باید از پماد ویتامین آ چشمی استفاده کرده و آن را روزی 3 مرتبه و با استفاده از گوش پاک کن بر روی لب ها بمالید .
 7. از روز اول بایستی پماد هیدروکورتیزون چشمی نیز به صورت روزی یک بار بر روی لب میکروپیگمنتیشن شده بمالید.
 8. از روز اول تا 1 هفته روزی یک بار ،‌ با استفاده از گوش پاک کن ،‌ پماد آسیکلوویر یا زوویراکس را بر روی لب ها بمالید .
 9. به علاوه اینکه لازم است همراه با رعایت دیگر مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن لب ، با استفاده از مواد ضد عفونی کننده ، ناحیه تحت درمان را نیز به طور مرتب تمیز کرد .  همینطور باید تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کرد .
 10. ممکن است فرد پس از درمان اندکی در ناحیه تحت درمان کمی احساس تورم داشته باشد . برای کاهش دادن این تورم پزشک به شما توصیه می کند که از کمپرس یخ استفاده کنید و یا نوعی پماد به خصوص بر روی ناحیه درمان مالش دهید .
بیشتر بخوانید
هاشور ابرو چیست؟ عوارض هاشور ابرو سه بعدی و انواع دیگر هاشور چقدر است؟!

 

عوارض میکروپیگمنتیشن لب

در صورتی که مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن لب را به درستی رعایت کنید و به توصیه های پزشک عمل می کنید معمولا کمتر دچار عوارض میکروپیگمنتیشن لب خواهید شد . با این وجود نمی توان گفت که عوارض میکروپیگمنتیشن لب به کلی صفر است . از جمله این عوارض و معایب عبارتند از :

با اینکه میکروپیگمنتیشن نسبت به تاتوی لب کمتر تهاجمی است اما به هر حال این روش یک روش تهاجمی به حساب می آید . به همین دلیل ممکن است تا چند روز بعد از میکروپیگمنتیشن احساس درد داشته باشید . البته میزان این درد به استانه تحمل فرد و نوع تسکین دهنده ای که به شما می دهند بستگی دارد .

در صورتی که بعد از میکروپیگمنتیشن ،‌حالت تورم و قرمزی شدید شد و خیلی سریع لب ها به حالت اولیه خود بازنگشت ، طبیعی نیست و باید خیلی سریع به پزشک مراجعه کرد .

ممکن است در موارد ی نادر بدن واکنش آلرژیک نسبت به رنگدانه ها بروز دهد . از این رو قبل از انجام میکروپیگمنتیشن حتما باید اآزمایش حساسیت را بر روی بخشی از پوست انجام دهید .

 

عوارض میکروپیگمنتیشن لب - میکروپیگمنتیشن لب

 

از آنجایی که سوزن های میکروپیگمنتیشن با شدت وارد لب می شوند می تواند سبب بروز خونریزی شود اما زخمی ایجاد نمی شود که بهبود نیابد.

با در نظر گرفتن عوارض احتمالی میکروپیگمنتیشن ، بهتر است حتما این روش را در کلینیگ های معتبر و با سابقه مطمئن انجام دهید .

استفاده از رنگ های نامرغوب می تواند می تواند سبب بروز عوارض ناشی از میکروپیگمنتیشن گردد .

ممکن است در صورتی که مدت زیادی روبروی آفتاب قرار بگیرید ،‌ رنگ دانه ها خیلی سریعتر از حالت معمول پاک شود .

مراقب باشید که :

میکروپیگمنتیشن را در مراکز زیبایی که در آن نظارت پزشکی وجود ندارد انجام ندهید جون در این صورت هیچ تضمینی در رعایت بهداشت و اصول انجام این کار نیست و می تواند به راحتی سبب انتقال بیماری هایی مانند ایدز، هپاتیت ‏B، هپاتیت ‏C‏ و بیماری های عفونی دیگر شود !!!‏

 

تبلیغات
شیراز :  2023 201 0917 

شیراز :  2023 201 0917 

هزینه میکروپیگمنتیشن لب

اینطور نیست که چون تمامی مراکز تخصصی زیبایی از یک صنف مشترک هستند پس لزوما هزینه میکروپیگمنتیشن لب در تمامی آنها به یک اندازه است . چرا که هر مرکز با در نظر گرفتن میزان مهارت و تجربه پیگمنترهایش ،‌ میزان مرغوب بودن رنگ و مواد استفاده شده برای طراحی و کاشت رنگ لب و همینطور کیفیت دستگاه میکروپیگمنتیشن  ،‌ هزینه میکروپیگمنتیشن مربوط به خود را دارد که متفاوت با دیگر مراکز است .

به علاوه میزان دقت و مدت زمانی که برای میکروپیگمنتیشن صرف می شود نیز تاثیری مستقیم در هزینه میکروپیگمنتیشن لب دارد .

این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که هزینه میکروپیگمنتیشن لب در تهران ، اصفهان ، تبریز مشهد و شیراز با یکدیگر فرق دارد .

با تمام اینها یادتان باشد به خاطر اینکه کمتر هزینه کنید زیبایی چهره خود را دست آویز هر کلینیک و یا فردی نکنید ودر این رابطه با اگاهی و چشم باز عمل کنید تا هم نتایج مورد انتظارتان برآورده شود و هم خطری متوجه سلامتی تان نباشد .

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر میکروپیگمنتیشن لب و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت

 

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

برچسب‌ها:
مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید