میکروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟! انواع کاربردهای میکروپیگمنتیشن !

0 159

 

میکروپیگمنتیشن روشی نوآورانه برای زیبایی ابرو است که خانم ها را از اینکه بخواهند مدام در حال مرتب کردن فرم و شکل ابروی خود باشند بی نیاز می سازد و به نوعی ابروها را آرایش دائمی می کند.

میکروپیگمنتیشن با تتو سنتی کاملا متفاوت است به گونه ای که در این روش ، رنگدانه های زیست سازگار با کمترین آسیب و با استفاده از یک ابزار قلمی ، به شکل موهای نازک و طبیعی وارد پوست می شوند. با ما همراه باشید چرا که قرار است در مورد اینکه دقیقا میکروپیگمنتیشن ابرو چیست ، آشنایی با انواع میکروپیگمنتیشن که شامل میکروپیگمنتیشن لب ، چشم و ابرو می شود و مواردی از این دست اطلاعات بیشتری ارائه دهیم.

 

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟

نوعی متد مدرن از هاشور ابرو می باشد که  ریز دانه های رنگی را در فاصله ای بین لایه اپیدرم (سطحی) و لایه درم (زیرین) پوست تزریق کرده و از این طریق خطوطی بسیار شبیه به موهای طبیعی ابرو طراحی می کند. این روش بر اساس اصول پزشکی ، توسط پیگمنتر و با استفاده از دستگاههای پیشرفته و استاندارد که مواد مصرفی آن از انواع یکبار مصرف است، انجام می شود. بر خلاف رنگ های شیمیایی مورد استفاده در تاتو، رنگ های استفاده شده در میکروپیگمنتیشن با انواع پوست سازگارند، ماندگاری بهتری داشته و به ندرت تغییر رنگ می دهند.

 

نحوه عملکرد دستگاه میکروپیگمنتیشن

شیوه کار دستگاه بدین شکل است که ابتدا رنگ مورد نظر درون کارتریج های دستگاه ریخته می شود سپس کارتریج را بر روی هندپیس پیچ می کنند. هندپیس به مانیتور دیجیتال متصل است. از طریق این مانیتور میزان سرعت مناسب برای حرکت سوزن تعیین می شود. معمولا این سرعت در محدوده 50 تا 150 ضربه در ثانیه می باشد. علاوه بر ان میزان نفوذ سوزن در پوست نیز توسط پیگمنتر انتخاب و مشخص می شود. علاوه بر این می توان در طول کار هاشور با استفاده از یک پدال پایی که به صفحه دیجیتال متصل است هر برا کار را از سر گرفت یا متوقف کرد.

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن - میکروپیگمنتیشن موی سر

 

برندهای دستگاه میکروپیگمنتیشن

آمیا از بهترین برندهای دستگاه میکروپیگمنتیشن می باشد که به دلیل دارا بودن کمترین میزان لرزش می تواند با ظرافت ، منافذی منظم در پوست ایجاد نماید. این برند از لحاظ کیفیت، کاربری راحت و همینطور ایمنی بهترین دستگاه میکروپیگمنتیشن ابرو است و ویژگی منحصر به فرد انها این است که جین انجام هاشور، از بازگشت خون جلوگیری کرده و از این طریق مانع انتقال بیماری ها می شود.

علاوه بر این مدل دیگری به نام  دستگاه میکروپیگمنتیشن پی ام وجود دارد که با دقت بالایی مزوتراپی و میکروپیگمنتیشن را انجام می دهد و دارای تنظیماتی است که می تواند دستگاه را برای استفاده بر روی صورت یا جاهای دیگر بدن تنظیم کند. از طرفی هندپیس(ابزار خودکار مانند) آن سبک است و مانع خستگی دستان پیگمنتر شده و در نتیجه انجام کار متمرکز تر و با ظرافت بیشتر دنبال می شود. در این دستگاه به راحتی می توان میزان نفوذ سوزن در عمق پوست را تنظیم کرد.

 

پیگمنتر کیست؟

تکنسینی که کار میکرو پیگمنتیش را انجام می دهد، پیگمنتر خطاب می شود. این فرد ملزم به داشتن گواهینامه های آموزشی واکسیناسیون هپاتیت B ، کزاز و همینطور بیمه تخصصی مسئولیت می باشد. پیگمنترهای متبحر در ابتدا طرحی موقتی را بر روی ابروها ایجاد کرده و در صورت تایید توسط فرد متقاضی، به اجرای دائم آن می پردازند. به علاوه اینگه یک پیگمنتر حرفه ای بایستی قادر باشد تا با تسلط کامل و با بهره گیری از تخصص صورت شناسی خود، فرمی ایده آل برای لب، ابرو و چشم هر فرد به صورت مجزا طراحی کند.

 

انواع میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن تنها برای اصلاح فرم ابروها به کار نمی رود بلکه جهت اصلاح و افزایش زیبایی چشم ها و لب ها نیز کاربرد دارد.

 

 میکروپیگمنتیشن ابرو

در این روش هدف اصلاح تقارن، فرم و شکل ابروها می باشد. بدین منظور با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن ابرو ، خطوطی نازک و ظریف در جهت رویش موهای ابرو و یه شکلی کاملا طبیعی طراحی می شود.

 

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست - دستگاه میکروپیگمنتیشن

 

میکروپیگمنتیشن خط چشم یا مژه

در این روش رنگ دانه ها در امتداد خط مژه و بین ریشه مژه ها کشیده می شوند. این روش خط چشمی دائمی ایجاد کرده به علاوه اینکه سبب پرپشت تر به نظر رسیدن مژه ها نیز می گردد و از این نظر می تواند نیاز روزانه فرد برای زیباسازی چشم ها را برطرف نماید. از آنجایی که خط چشم در جای حساسی انجام می شود لازم است که با ظرافت خاصی میکروپیگمنتیشن خط چشم را انجام داد.

بیشتر بخوانید
همه چیز درباره پانچ صورت ! تفاوت پانچ صورت و میکرونیدلینگ !!

 

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن - تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

 

میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن لب به تغییر حالت لب ها به طرز فریبنده ای می پردازد. به علاوه اینکه که با استفاده از تکنیک های سایه روشن لبهایی خوش رنگ و حجیم را برای شما به ارمغان می آورد. البته به خاطر داشته باشید که میکروپیگمنتیشن لب سبب نمی شود که دیگر هیچ نیازی به استفاده از رژ لب نداشته باشید بلکه ته رنگی زیبا و با مرزهای مشخص به لب می دهد. اگر چه آراستگی همیشگی لب ها را به دنبال دارد اما بهتر است درون حدودی که تعیین شده است را با رنگ های زیبا و دلخواه پر کنید تا به جذابیت مورد نظر خود برسید.

 

میکروپیگمنتیشن لب - عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو

 

کاربردهای دیگر این روش چیست؟

این روش علاوه بر ترمیم ابرو و افزودن به زیبایی آن، می تواند برای اصلاح جای زخم یا بازسازی هاله پستان در بیماران سرطانی یا ماستکتومی که  مجبور به برداشتن پستان خود بوده اند و همینطور هم اندازه کردن اندازه هاله و نزدیک گردن رنگ هاله سینه ها به یکدیگر به کار رود.

 

میکروپیگمنتیشن ابرو چگونه انجام می شود؟

در مراکز معتبر و بهداشتی قبل از هر اقدامی پیگمنتر دستکش یکبار مصرف خود را می پوشد. سپس فرم ابرو را به شکلی موقت طراحی کرده و در صورت تمایل فرد برای دائمی کردن آن طرح اقدام می کند. برای این کار از یک دستگاه با قابلیت تنظیم دور موتور که در نوک آن سوزن های ظریفی وجود دارد استفاده می کند. علاوه بر آن رنگ ها درون کارتریج های یکبار مصرف ریخته می شوند که به منظور افزایش ایمنی و کاستن خطر انتقال بیماری ها هر بار تعویض می شود. پیگمنتر از طریق این سوزن ها سطح پوست را خراش می دهد.این خراش باعث می شود تا لابه لای موهای ابرو رنگ به درون پوست و به شکل خطوط مویی نفوذ کند. تمامی این مراحل معمولا ظرف 20 دقیقه به اتمام می رسد و در نهایت فرد با ابروهایی خوش فرم و زیبا روبرو خواهد شد.

اهمیت رنگ در هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن

 

برای مشاهده نتایج شگقت انگیز، بایستی در انتخاب رنگ نیز دقت شود. چرا که اگر از رنگ های نامعتبر و بی کیفیت استفاده شود نه تنها به نتایج دلخواه دست نخواهیم یافت بلکه ممکن است سلامتی فرد نیز به خطر بیفتد.

علاوه بر این لازم است پیش از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو حتما حتما تست حساسیت انجام شود. بدین منظور 7 روز پیش از انجام میکروپیگمنتیشن ، مقدار کمی رنگدانه به پوست القا می شود تا در صورت واکنش ناخواسته پوست به رنگ، از انجام این روش به کلی صرفنظر شود.

 

استفاده از روش میکروپیگمنتیشن چه مزایایی دارد؟

 • بدون درد و خونریزی انجام می شود.
 • التهاب چندانی ایجاد نمی کند.
 • فرم ابروها بر اساس شکل صورت طراحی و اجرا می شود.
 • مشکل ریزش ابرو را برطرف می نماید.
 • امکان رفع لک هاف اسکارهای پوست و جای زخم و بخیه را فراهم می کند.
 • دیگر نیازی نیست زمان زیادی برای آرایش صرف کنید.
 • آلرژی هایی که در اثر استفاده از لوازم آرایشی وجود دارد را از فرد دور می سازد.

 

عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو

 • معمولا هر مدل عمل زیبایی در کنار مزایا، عوارضی نیز دارد. از جمله عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • در صورت عدم رعایت بهداشت احتمال ابتلا به بیماری های خطرناک نظیر ایدز ، هپاتیت و یا بیماری های عفونی . این مورد از وحشتناک ترین عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو به شمار می رود !!!
 • بروز آلرژی، خارش، تورم  و قرمزی پوست در صورت عدم استفاده از رنگ های غیر اورجینال و بی کیفیت
 • احتمال ابتلا به سرطان در صورت استفاده از رنگ های  غیر استاندارد و محتوی  سرب  به جای رنگ های معدنی
 • آسیب به فولیکول مو در اثر فرو رفتن سوزن در عمق زیاد پوست
 • احتمال ایجاد گوشت اضافی به ویژه در ناحیه تاج ابروها در صورت ترمیم چند باره هاشور و به دلیل تزریق های متوالی به خصوص در افرادی که بدنی کلوئید ساز دارند.
 • احتمال بروز حساسیت دراز مدت و بیماری های نظیر سارکولوئیدوز و گرانولوماتوز در افرادی که به رنگ حساس بوده اند و قبل از هاشور ، تست حساسیت رنگ را انجام نداده اند.
 • احتمال پشیمانی فرد از انجام هاشور و تمایل به پاک کردن آن . که همین امر فرد را با مشکلات عدیده ای نظیر باقی ماندن جای زخم در اثر پاکسازی و پاک نشدن کامل رنگ به ویژه در مورد رنگ های قهوه ای و تیره روبرو خواهد کرد.

 

میکروپیگمنتیشن به افراد زیر توصیه می شود :

 1. ابروهایی نا متقارن یا بد فرم دارند
 2. فرصت کافی برای آرایش ندارند
 3. دچار افتادگی پلک شده اند
 4. لب هایشان مرز مشخصی ندارد
 5. لب هایی نازک و یا با حجم کم دارند
 6. جای زخم بر روی ابروها یا لب دارند.
 7. مهارت چندانی در آرایش ابروها و لب ها ندارند
 8. به دلیل شیمی درمانی و یا ابتلا به بیماری آلوپسی دچار ریزش مو شده اند.
 9. به مواد آرایشی حساسیت و آلرژی دارند اما به رنگ هاشور حساس نیستند
بیشتر بخوانید
روش هایی برای کوچک شدن لب ! عمل کوچک کردن لب چگونه انجام می شود؟

 

شباهت و تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

این 2 روش هاشور دارای تفاوتهایی بسیاری می باشند. از جمله موارد تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن می توان به موارد زیر لشاره کرد:

میکروبلیدینگ ابرو به صورت دستی انجام می شود، در صورت تبحر پیگمنتر فرصت مانور بیشتری داشته و به طبع می تواند نتیجه طبیعی تری را ارائه دهد، در عین حال هزینه ،دوره بهبودی و ماندگاری میکروبلیدینگ نیز کمتر است.  در صورتی که برای میکروپیگمنتیشن از دستگاه دیجیتال متشکل از هندپیس و یک پدال جهت stat‌ و stop کار بهره می برد . کارتریج های یکبار مصرف دارد

علاوه بر تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن این دو روش دارای شباهت هایی نیز هستند و آن هم اینکه هر دوی آنها از یک نوع رنگ استفاده می کنند. هر دو روش نیمه دائمی محسوب می شوند و نهایتا 5 سال باقی می مانند به همین سبب نیاز به ترمیم چند باره دارند.با این تفاوت که میکروپیگمنتیشن نسبتا دوام بیشتری دارد.

 

آیا میکروپیگمنتیشن ابرو درد دارد ؟

 

در این روش به این دلیل که سوزن ها خراش چندانی در پوست ایجاد نمی کنند ، فرد درد زیادی حس نمی کند.

در صورتی که فرد اصرار به بی حس شدن داشته باشد، پیگمنتر می تواند از قبل بی حس کننده های موضعی استفاده کند.

 

ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو چقدر است ؟

میزان ماندگاری این روش از 1 تا نهایت 5 سال می باشد. با این وجود عوامل مختلفی هستند که می توانند بر میزان این ماندگاری افزوده و یا از ان بکاهند. این عوامل عبارتند از :

 

میزان قرار گیری فرد در معرض نور آفتاب

بهتر است فرد پس از هاشور کمتر در معرض نور خورشید باشد در غیر اینصورت ماندگاری هاشور به شدت کم می شود.

جنس ، نوع و ضخامت پوست

افرادی که جنس پوست آنها به چربی متمایل تر اثرات هاشور خیلی زودتر از روی صورت انها محو می شود.

سیگار کشیدن و مصرف الکل یا عدم انجام آنها

افرادی که سیگاری هستند یا الکل مصرف می کنند نباید انتظار ماندگاری طولانی مدتی از هاشور داشته باشند.

جنس رنگ

بدیهی است رنگ های اصل، مرغوب و باکیفیت اثرات جذاب تر و ماندگارتری از خود به جای خواهند گذاشت.

مدل اجرای هاشور

اینکه پیگمنت آرتیست چقدر ماهرانه کار شما انجام داده باشد می تواند بر دوام یا عدم ماندگاری هاشور ابرو بسیار تاثیر گذار باشد

آب و هوا

معمولا افرادی که در محیط های دارای آب وهوای مرطوب و شرجی تر زندگی می کنند ماندگاری هاشور ابرو به دلیل عرق کردن زیاد در آنها دوامی ندارد.

 

قیمت میکروپیگمنتیشن ابرو

هزینه میکروپیگمنتیشن ابرو به عوامل مختلفی نظیر طرح انتخابی، ظرافت آن، نوع اجرای کار، میزان مهرت پیگمنتر، دستگاه و تجهیزاتی که به کار برده شده ، مارک و کیفیت رنگی که به کار رفته است  همچنین میزان گستردگی ناحیه درمان بستگی دارد. علاوه بر این قیمت میکروپیگمنتیشن ابرو به  محلی که کلینیک در آن قرار دارد نیز وابسته است. از این رو بدیهی است که هزینه میکروپیگمنتیشن ابرو در شیراز با شهرهای دیگری نظیر تهران، مشهد، تبریز و اصفهان کاملا متفاوت است. البته این تفاوت بین هر دو شهر در تمام کشور تا حدودی وجود دارد.

با این وجود می توان گفت که به صورت تقریبی قیمت میکروپیگمنتیشن ابرو رنجی بین 200 هزار تومان تا 1.200 هزار تومان می باشد. البته 1 میلیون و 200 هزار تومان بیشتر در محدوده تهران صدق می کند و در شهرستان ها معمولا حداکثر قیمت ها تا 800 هزار تومان می باشد.

لازم به ذکر است که معمولا قیمت هاشور خط چشم تقریبا 150 هزار تومان می باشد.

بسیار ضرورت دارد که افراد انتخاب یک مرکز بهداشتی و معتبر برای هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن را به مرکزی که صرفا ادعا می کند کمترین میزان قیمت را برای هاشور ابرو دریافت می کند ترجیح دهند چرا که این امر ارتباط مستقیمی با نتیجه کار، سلامتی و از دست نرفتن آینده آنها دارد چرا که در صورت بروز اشتباه، پشیمانی زندگی دوباره ای به شما نخواهد بخشید !!!

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر میکروپیگمنتیشن ابرو و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید : جراحی زیبایی صورت 

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 6 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =