پلاسما جت پلک جدیدترین درمان رفع افتادگی پلک! ماندگاری پلاسماجت پلک چقدر است؟

0 368

 

پلاسما جت پلک در حال حاضر به روز ترین ، کم عوارض ترین و ارزان ترین روش برای رفع افتادگی پلک و جوانسازی اطراف چشم میباشد که به وسیله دستگاه پلاسماجت و توسط پزشک انجام میگیرد. و در واقع می توان گفت که یکی از مهمترین کاربردهای پلاسما جت ، درمان افتادگی پلک میباشد. این روش افرادی که پلک بالایی آنها را پوست اضافه پوشانده است و یا به عبارتی به میزان خفیف تا متوسط به افتادگی پلک دچار شده اند را تحت درمان قرار دهد و نتایج شگفت انگیزی را به همراه دارد .

لازم به ذکر است که پلاسما جت پلک علاوه بر رفع افتادگی پلک بالا ، در رفع پف پلک پایین نیز به کار می رود . با ما همراه باشید تا شما را با جزئیات درمان افتادگی پلک از طریق این روش بی نظیر و بسیار موثر آشنا سازیم .

 لیفت پلک با پلاسما جت به نامهای دیگری نظیر بلفاروپلاستی غیر جراحی و بلفاروپلاستی دینامیک نیز شناخته می شود .

پلاسما جت پلک چیست ؟

همانطور که گفته شد ؛ پلاسما جت پلک بالا تکنیکی مدرن برای رفع افتادگی پلک است که بدون نیاز به خون و خونریزی (روش های جراحی و برش دادن پوست) می تواند پوست اضافه پلک را جمع کرده و آن ناحیه را جوان سازد .

 

تبلیغات

 

جهت مشاوره تماس بگیرید یا پیامک دهید :

تهران :  7609 466 0901
شیراز : 6422 411 916

 

 

مزایای پلاسما جت پلک

 • لیفت پلک با پللاسما جت از طریق سیستمی بسیار دقیق انجام می شود که مانع منتقل شدن حرارت به بافت های اطراف پلک می شود ؛ بدیهی است که این مزیت برای ناحیه ای حساسی همانند پلک یک اصل به حساب می آید . این در حالی است که روش هایی مانند آر اف فرکوئنسی یا شماری از لیزرها نمی توانند تا این اندازه دقت داشته باشند و همین می تواند احتمال خطر را در این روش ها افزایش دهد .
 • از آنجایی که در این روش هیچ گونه برشی بر روی سطح پوست ایجاد نمی شود به همین دلیل نیازی به بخیه هم نیست و فرد می تواند در مدت زمان کوتاهی به سرکار خود بازگردد و لازم نیست دوره بهبودی طولانی مدتی را پشت سر بگذارد . از طرفی برش نخوردن پوست به معنای عدم ایجاد اسکار و جای زخم هم می باشد .
 • لیفت پلک با پلاسما جت علاوه بر رفع پوست اضافی پلک می تواند به درمان پوست های آکنه ای ، برطرف کردن چروکهای اطراف دهان و چشم نیز بپردازد و ابروها را نیز تا حدودی بالا ببرد .

 

پلاسما جت پلک بالا - هزینه پلاسما جت پلک

 • رفع افتادگی پلک با پلاسما نیازی به بیهوشی و جراحی ندارد از این رو عارضه خاصی ندارد نسبت به روش های جراحی که سرشار از عارضه اند !
 • این روش بهترین جایگزین برای روش های جراحی پلک به حساب می آید که علاوه بر درمان افتادگی پلک ، ‌می تواند خطوط عمیق صورت را نیز تا حدودی از بین ببرد .
 • از پلاسما جت پلک بالا می توان به عنوان راهکاری برای برطرف کردن پوست کمی که پس از جراحی بلفاروپلاستی باقی مانده است استفاده کرد .
 • در این روش با اینکه حدود ۷۰% پوست اضافه پلک برداشته می شود اما مشکلات روش های جراحی مثل خطر باز ماندن پلک را ندارد.
 • طی تحقیقی انجام شده پس از رفع افتادگی پلک با پلاسما جت در میان طیف های متفاوتی از زنان و مردان نتیجه ای که حاصل شد این بود که 100 درصد افراد از نتیجه کار پلاسما جت پلک شان راضی بوده اند .

متاسفانه برخی افراد سودجو در مراکز غیر پزشکی و با دستگاه های غیر استاندارد اقدام به تبلیغات برای انجام پلاسماجت با هزینه های بسیار پایین میکنند که توصیه میشود به هیچ وجه از این دستگاه ها جهت انجام پلاسماجت استفاده نکنید زیرا امکان بروز خطراتی وجود دارد که سلامت شما را تهدید میکند. علاوه بر آن تاثیری در زیبایی شما نخواهد گذاشت.

عملکرد پلاسماجت به چه صورت است ؟

در روش پلاسما جت پلک بالا ، نقاط ریزی از پوست پلک با فواصل کم و معین از هم توسط قلم پلاسما جت سوزانده می شود و بدین صورت  لایه سطحی پوست ( اپیدرم ) از جامد به گاز تبدیل می شود. عملکرد پلاسماپن یا همان قلم پلاسما به گونه ای است که هیچ اسکاری بر جای نمی گذارد .

سوزانده شدن پوست باعث می شود که بخش هایی از لایه های عمقی پوست تبخیر می شود . همین امر باعث می شود که پوست پلک جمع شده و درمان افتادگی پلک اتفاق بیفتد .

پلاسما جت پلک - رفع افتادگی پلک - درمان افتادگی پلک

سوختگی ایجاد شده باعث می شود که پوسته ریزی هایی روی پلک ایجاد شود که بعد از 1 هفته از بین می رود و باعث می شود پلک حالتی سفت تر  و براق تر به خود بگیرد .

از خوبی های پلاسما جت پلک بالا این است که در طول فرآیند رفع افتادگی پلک هیچ خونریزی ای اتفاق نمی افتد بلکه بدون ایجاد هر گونه برش می توان از پوست اضافه پلک کم کرد .

 

لیفت پلک با پلاسماجت انجام می شود ؟

قبل از هر چیز یک کرم موضعی را به مدت 20 دقیقه بر روی پلک مالیده ، و بعد برای پلاسمای پلک اقدام می کنند . معمولا لیفت پلک با 2 تکنیک انجام می شود یکی از این تکنیک ها نقطه به نقطه است و دیگری اسکن کردن .

نحوه کار در پلاسما جت پلک بالا بدین صورت است که نقاط زیادی را به صورت نقطه‌ای بر روی ناحیه پلک ایجاد کرده به گونه ای که این نقاط به فاصله کمتر از نیم میلی‌ متر از هم قرار داشته باشند .

تمامی پروسه پلاسما جت پلک بین 15 تا 30 دقیقه زمان می برد . معمولا پس از اتمام کار تا مدتی ناحیه درمان شده پوسته ریزی دارد که جای هیچ گونه نگرانی نیست چرا که پس از گذشت 1 هفته این پوسته های اضافی از بین می روند و پلک حالت طبیعی خود را باز می یابد .

پلاسما جت پلک با روشی دینامیک به رفع افتادگی پلک می پردازد. از این جهت که کاملا کنترل شده این کار را انجام می دهد .

 

چرا به پلاسما جت پلک ، بلفاروپلاستی دینامیک می گویند ؟

پلاسما جت ، بلفاروپلاستی دینامیک نیز خوانده می شود چرا که این امکان را برای پزشک به وجود می آورد که از بیمار خود بخواهد که در طول عمل ، مرتبا ‌چشمانش را باز و بسته کند تا بدین وسیه پزشک بتواند دقیقا چروکهایی را تحت درمان قرار دهد که به آن نیاز دارند.

یکی از مزیت های این نوع عملکرد این است که بیمار می تواند در طول عمل ، وضعیت چشمان خود را ببیند و در مورد آن نظر دهد . در این صورت است که کار به بهترین نحو و همراه با رضایت بیمار پیش خواهد رفت .

 

پس از پلاسما جت پلک بالا چه نتیجه ای را انتظار داشته باشم  ؟

1 هفته پس از پلاسما جت زخم ها مانند هر سوختگی سطحی در بدن التیام می یابند . پس ازآن پوست پلک ها براق تر شده ، سفت می گردد . البته ممکن است در برخی افرادی به ویژه کسانی که پوست تیره رنگی دارند ،‌ سوختگی ایجاد شده سبب شود که در پوست پلک ها ،‌تغییرات رنگ پوست و یا واکنش های غیر قابل کنترلی به سوختگی به وجود آید که در این مورد خاص باید مراقب بود و یا از پلاسما جت صرف نظر کرد .

ورم چشم بعد از پلاسما جت - کرم بعد پلاسما جت

6 هفته طول می کشد تا پوست کشیده تر شده وحالت انقباض به خود بگیرد . پس از آن مطمئنا پوست حالتی جوانتر و شادابتر خواهد داشت .

 

مراقبت های بعد از پلاسما جت پلک

 • بهتر است هر توصیه ای که پزشک به شما در رابطه با مراقبت های بعد از پلاسما جت می کند را مو به مو انجام دهید .
 • پس از درمان تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جدا خودداری کنید .
 • تا 1 هفته پس از پلاسما اجازه ندارید پوست خود را اسکراب کرده و یا از شوینده ها و لایه بردار های شیمیایی و تا زمانی که به طور کامل بهبود نیافته اید ،‌ استفاده نمایید .
 • احتمالا اندکی تورم و قرمزی در پوست پلک مشاهده خواهد شد که به زودی برطرف می گردد .
 • معمولا برای ترمیم هر چه سریعتر سوختگی ایجاد شده ، به شما کرم بعد پلاسما جت تجویز می شود . این کرم ترمیم کننده است . لازم است برای بهبودی سریعتر کرم بعد پلاسما جت را به مدت چند روز بر روی نقاط سوخته شده بمالید .
 • نقاط سوخته شده بر روی پوست قهوه ای شده و احتمالا باعث ایجاد دلمه خواهند شد . توصیه اکید در مورد این دلمه ها این است که به هیچ وجه وسوسه نشوید آنها ر ادست بزنید یا بکنید چرا که در غیر این صورت می تواند باعث شود جای آنها بماند. خبر خوب اینکه این دلمه ها معمولا 3 تا 7 روز پس از درمان خود به خود می افتند و از بین می روند .
 • به این دلیل که احتمالا پس از پلاسما جت نتوانید به خوبی ببینید و از بینایی خود به حد استفاده مناسبی داشته باشید لازم است که تا مدتی از رانندگی و فعالیت هایی که کم بینی و عدم تمرکز می تواند در آن خطرات جدی به دنبال داشته باشد جدا پرهیز نمایید .

پلاسما جت چه کاربردهای دیگری دارد ؟

از پلاسما جت علاوه بر درمان افتادگی پلک استفاده های درمانی دیگری هم می شود . از جمله پلاسماجت بینی یا رفع غبغب با پلاسماجت . اما با این همه بهترین نتیجه از پلاسما جت مربوط به لیفت ور رفع افتادگی پلک می باشد .

 

کاندیدای انجام پلاسما جت چه افرادی هستند؟

 • کسانی که از بیهوشی و عمل های جراحی بیم دارند و ترجیح می دهند روش دیگری که نتایج مشابهی داشته باشد را امتحان کنند .
 • افرادی که دارای افتادگی پلک از میزان خفیف تا متوسط  بر روی پلک بالایی دارند .
 • افرادی که تنها یکی از پلک های آنها دچار افتادگی شده است . ( افتادگی پلک یکطرفه)
 • افرادی که به دلیل ابتلا بیماری های خونی در حال استفاده از داروی وارفارین می باشند .
 • کسانی که به دلیل مشغله زیاد امکان استراحت و مراقبت های پس از جراحی را ندارند و باید سریع به سرکار خود بازگردند .
 • کسانی که قبلا جراحی پلک انجام داده اند اما مشکل عدم تقارن پلک ها در ان ها به وجود آمده است و می خواهند با پلاسما جت پلک ،‌این تقارن را در هر دو چشم به وجود آورند .
 • افرادی که به رغم انجام عمل جراحی برای رفع افتادگی پلک همچنان مشکل شان برطرف نشده است و یا اینگه افتادگی پس از گذشت مدتی دوباره در پلک آنها رخ داده است .
 • افرادی که تمایل دارند پلک ها افتاد آنها حالت جوانتری به خود بگیرد و سبب شود مسن تر از سن واقعیشان به نظر نیایند .
 • افرادی که به دلیل شرایطشان و لزوم داشتن روابط اجتماعی بالا به طور مرتب ،‌ امکان انتظار کشیدن برای التیام یافتن جای زخم و بخیه را ندارند .
 • افرادی که افتادگی پلک در انها سبب شده است که دچار کم بینی شوند . این روش به این افراد حتما توصیه می شود و می تواند نتایج قابل توجهی برای آنها داشته باشد به این شرط که میزان افتادگی پلک آنچنان زیاد نباشد .
 • افرادی که ترجیح می دهند رفت افتادگی پلک شان را با روشی انجام دهند که پس از آن خبری از اسکار و جای زخم نباشد .
 • افرادی که تمایل دارند همزمان با رفع افتادگی پلک ،‌خطوط عمیق صورت در این ناحیه را از بین ببرند .
بیشتر بخوانید
تزریق چربی به صورت - مزایا و عوارض تزریق چربی به صورت را بدانید!

 

موارد منع استفاده از پلاسما جت برای جوانسازی پلک

از آنجایی که هر چند با احتمال بسیار ضعیفی اما در هر حال ممکن است پلاسما جت بر روی مقداری از چشم که زیر ناحیه سوختگی پلک قرار دارد ،‌ بر روی غده اشکی در محل سوختگی و دیگر نواحی چشم آسیب بزند.

پس توصیه می شود که در صورتی که فرد هر یک از موارد زیر را داشت ،‌ انجام پلاسما جت بر روی پلک را فراموش کند چرا که یا اثری بر انها ندارد و یا اینکه ریسک بالایی به دنبال خواهد داشت. این موارد عبارتند از :

 بر روی پلک بالا پوست اضافی زیادی وجود داشته باشد .

پلاسما جت پلک - فیلینگز پلک

پلک بالا دارای پف باشد حال می خواهد این پف در بخش داخلی پلک باشد و یا بخش وسط پلک بالا

پوست رنگی تیره داشته باشد .

حالت زل زدگی چشم ها و یا باز بودن پلک بالا که به اصطلاح به آن رتراکشن همزمان پلک بالا می گویند .

فرد دچار پرولاپس غده اشکی آن هم در بخش خارجی پلک بالا باشد .

شکاف پلکی کوچک باشد  و یا افتادگی پلک بالا همزمان باشد .

ابروها با هم افتادگی داشته باشند .

 

علاوه بر این افرادی که از نظر جسمانی شرایط خاصی دارند نیز باید از پلاسما جت صرف نظر کنند و یا در انجام محتاط بوده و قبل از انجام آن با پزشک خود مشاوره کنند . این افراد عبارتند از :

 1. خانم هایی که باردار هستند .
 2. افرادی که مبتلا به سرطان می باشند .
 3. افرادی که دچار اختلالات خود ایمنی هستند .
 4. افرادی که به بیماری های ویروسی ،‌عفونی و یا باکتریایی مبتلا هستند .
 5. افرادی که به بیماری‌هایی مانند دیابت کنترل نشده و یا فشار خون مبتلا می باشند .

 

عوارض پلاسماجت

پلاسما جت پلک عارضه چندانی ندارد و مانند روش های جراحی فرد پس از انجام پلاسما جت پلک دچار عفونت و مشکلاتی امثال این نمی شود. با این وجود می توان گفت پس از درمان افتادگی پلک با پلاسما جت ممکن است علائم زیر دیده شود :

 1. ممکن است طی 3 تا 7 روز پس از درمان افتادگی پلک ،‌ در اطراف ناحیه درمان حالت دلمه ایجاد شود که پس از این مدت از بین خواهد رفت .
 2. پلک و اطراف آن به مدت 2 تا 5 روز پس از پلاسماجت متورم است و یا فرد به ورم چشم بعد از پلاسما جت دچار شود . در این صورت ممکن است فرد به دلیل متورم بودن صورت علاقه‌ای به حضور در اجتماع نداشته باشد .
 3. ممکن است برخی افراد پس از درمان افتادگی پلک با این روش کمی احساس ناراحتی داشته باشند که در این صورت باز هم میزان ناراحتی بسیار جزئی است ؛ اگرچه این مورد خیلی خیلی کم اتفاق می افتد .
 4. بلافاصله پس از اتمام پلاسما جت پوست حالت سوختگی دارد و این امر ممکن است لکه های ریزی بر روی پوست به وجود آورد که معمولا پس از حدود 5 روز از بین می‌رود .
 5. علائمی نظیر التهاب و تورم روی پلک و قرمزی روی پوست پلک نیز از عوارض کوتاه مدت رفع افتادگی پلک با پلاغسما جت پلک می باشد که خیلی زود برطرف می شوند .

 

برای تکمیل درمان افتادگی پلک با پلاسما جت پلک چند جلسه درمان نیاز دارم ؟

در صورتی که فقط قرار است پلک بالا یا فقط پلک پایین را درمان کنید ، تنها یک جلسه کفایت می کند . البته این را نیز باید در نظر داشت که تعداد جلسات درمان به عوامل متفاوتی وابسته است . در صورتی که لازم باشد دو یا سه جلسه درمان را ادامه دهید پزشک در این مورد شما را مطلع کرده و در مورد آن با شما صحبت خواهد کرد.

اما در صورتی که قرار باشد رفع افتادگی پلک برای هر دو پلک بالا و پایین به طور همزمان انجام شود ، به احتمال زیاد لازم است دو یا سه جلسه درمان افتادگی پلک را تکرار کنید .

مهم این است که در هر دو حالت پزشک معالج تان به شما خواهد گفت که چند جلسه برای تکمیل درمان نیاز دارید . لازم است در نظر داشته باشید که معمولا فواصل جلسات درمان بین 1 تا 2 ماه می باشد .‌

از آنجایی که پلاسما جت پلک بسیار کم خطر بوده و با ریسک پایینی دارد بهتر این است که برای رسیدن به بهترین نتیجه مطلوب درمان های تکمیلی را که حداکثر 4 جلسه می باشد انجام دهید . البته تعداد حقیقی جلسات درمانی به  جنس پوست و شرایط جسمانی فرد بستگی دارد.

 

 چند وقت بعد از رفع افتادگی پلک با پلاسما جت پلک می توان نتایج را دید ؟

در اغلب موارد می توان نتایج را یک جلسه پس از درمان مشاهده کرد . با این وجود دستیابی به نتیجه ماندگارتر زمانی امکان پذیر است که یک تا سه جلسه درمان تکمیلی را البته با در نظر داشتن نیازهای خاص هر بیمار متفاوت از بیمار دیگر را دنبال کرد .

پلاسما جت پلک بالا - هزینه پلاسما جت پلک

 

مدت ماندگاری پلاسما جت پلک چقدر است ؟

پس از درمان افتادگی پلک با پلاسما جت می توان انتظار داشت که مدت ماندگاری پلاسما جت تا دو سال هم ادامه داشته باشد . پس از این مدت می توان برای حفظ نتایج ، درمان را تکرار کرد .

 

آیا رفع افتادگی پلک با پلاسماجت درد دارد؟

از آنجا که در قبل از شروع فرایند اصلی پلاسما جت به پلک ها نواحی اطراف آن ، کرم بی حس کننده می زنند همین باعث می شود که تا حین پلاسما جت پلک فرد دردی را حس نکند . اما ممکن است در طول دوران بهبودی کمی اذیت شوید که آن هم نیز با مصرف داروهای مسکنی که پزشک برای شما تجویز می کند خیلی سریع حل می شود.

 

نکاتی درباره درمان افتادگی پلک با پلاسما جت

لازم است که این درمان با دقت بسیار بالایی انجام شود چرا که پلک در کنار ناحیه حساس چشم واقع شده است و کوچکترین اشتباه می تواند به چشم که عضو بسیار ظریفی است آسیب بزند .

این روش با اینکه بدون برش انجام می شود و ریسک بسیار پایینی دارد اما اثر بخشی بسیار بالایی در رفع افتادگی پلک دارد .

مهم ترین کاربردی که لیفت پلک از این طریق دارد درمان میزان دید ناشی از افتادگی پلک می باشد که می تواند بینایی کامل فرد را دوباره به او بازگرداند .

این روش در عین ظرافت ، ‌بسیار اسان و سریع انجام می شود .

تغییرات کاملا مشهود خواهد بود و پلک ها پس از پلاسما جت به حد کافی تنگ خواهند شد .

 

فیلینگز پلک - مراقبت های بعد از پلاسما جت

معمولا یک هفته برای بهبودی به میزان قابل توجهی کافی است .

ممکن است در 36 ساعت اول ورم شدیدی ایجاد شود اما پس از خیلی سریع این ورم از بین می رود.

 

 

هزینه پلاسما جت پلک

هزینه پلاسما جت پلک اگر چه به عوامل متعددی بستگی دارد ؛ نظیر مدت زمانی که برای درمان افتادگی پلک با استفاده از این روش در نظر گرفته می شود ، گستردگی ناحیه ای از پلک که قرار است تحت درمان قرار بگیرد و اینکه قرار است رفع افتادگی پلک در تهران انجام شود یا در شهرهای دیگری نظیر شیراز ،‌ تبریز ،‌ اصفهان و یا مشهد . به علاوه میزان تبحر پزشک معالج نیز بی تاثیر در هزینه پلاسما جت پلک نمی باشد .

با همه اینها می توان گفت به صورت متوسط هزینه پلاسما جت پلک را به صورت زیر برآورد کرد :

معمولا برای جلسه اول حدود 1 میلیون تومان از شما دریافت می شود اما برای جلسات بعدی هزینه پلاسما جت پلک کمتر می شود . بدین گونه که برای جلسه دوم معمولا تنها 500 هزار تومان از فرد دریافت می شود .

این به این معنی است که اگر فردی بخواهد هر دو جلسه درمان افتادگی پلک را با هم پرداخت نماید باید 1 میلیون و 500 هزار تومان هزینه کند .

 

رفع افتادگی پلک بدون عمل جراحی

رفع افتادگی پلک بدون عمل جراحی می تواند بهترین انتخاب برای افرادی باشد که به دلیل مشغله کاری زیاد ، فرصت استراحت و منتظر ماندن برای مثلا التیام زخم های پس از عمل را ندارند و یا افرادی که کلا از بیهوشی و عوارض احتمالی بعد از آن می ترسند .

 اگر می گوییم بهترین ؛ از این جهت است که اصلا نیازی به استراحت طولانی مدت جهت التیام زخم ندارد از طرفی به این دلیل که فرد بیهوش نمی شود و اصلا در این روش زخمی ایجاد نمی شود ، ‌عارضه و خطر چندانی نیز در بر ندارد و ایمن است . (البته در مورد میزان ایمن بودن هر عملی ، مهارت و تجربه پزشک هم نقش خودش را دارد)

مراقبت های بعد از پلاسما جت - مدت ماندگاری پلاسما جت

از دیگر مزیت های رفع افتادگی پلک بدون عمل جراحی این است که جراح این امکان را دارد که تصمیات دقیق تری در طول عمل بگیرد.  پس از پلاسما جت نیز بیمار دچار کبودی و تورم کمتری خواهد شد به علاوه اینکه سریع تر بهبود می یابد و فرد می تواند بدون نیاز به تحمل هیچ عارضه ای چهره خسته خود را لتیام دهد و به آن طراوت و شادابی مجدد ببخشد . این در صورتی است که در روش های جراحی پلک ، این نتیجه فرح بخش و بدون عارضه به این سادگی ها امکان پذیر نیست .

فرم نرمال ابروها در خانم ها به گونه ای است که ابتدا و انتهای آن در یک سطح است اما وسط ابرو بالاتر قرار گرفته است . اما هر چقدر سن بالاتر می رود ، عضلات ابرو کم کم شل شده و سبب افتادگی ابرو و پلک ها می شوند . اینجاست که روش های رفع افتادگی پلک بدون عمل جراحی ، سعی می کنند بدون خونریزی و برش ، ابروهای افتاده را به فرم ایده آل و زیبا و جوان خود بازگردانند .

 

روش های رفع افتادگی پلک بدون عمل جراحی عبارتند از :

 1. رفع افتادگی پلک با لیزر
 2. رفع افتادگی پلک با بوتاکس
 3. رفع افتادگی پلک با نخ

 

1 . رفع افتادگی پلک با لیزر

همانطور که می دانید افتادگی پلک و کیسه های زیر چشم می تواند از فرد چهره ای خسته و مسن تر از سن واقعی اش نمایان سازد . برای رفع این مشکل می توان بر روی رفع افتادگی پلک با لیزر حساب باز کرد چرا که می تواند  افتادگی  پلک بالا ،  کیسه های چربی زیر چشم و چین و چروک اطراف چشم را به راحتی برطرف نماید .

پس از لیزر پلک ، چشم های شما جوان تر به نظر می رسند به علاوه اینکه حالت خستگی و پیری چشم ها از بین می رود .

ورم چشم بعد از پلاسما جت - هزینه پلاسما جت پلک

 

مزایای رفع افتادگی پلک با لیزر

 1. رفع افتادگی پلک با لیزر CO2در قیاس با روش های جراحی گذشته تورم کمتری دارد.
 2. پس از جراحی مژه ها دچار ریزش نخواهند شد.
 3. در این روش خونریزی یا اصلا اتفاق نمی افتد و یا به مقدار خیلی کمی ایجاد می شود .
 4. معمولا پس از لیزردر دوره بهبود فرد دردی نخواهد داشت.
 5. ناحیه تحت درمان لیزر ، جای زخم و یا اسکار نخواهد داشت .
 6. این روش ایمن است و عوارض چندانی به همراه ندارد .
 7. بهبودی پس از رفع افتادگی پلک با لیزر خیلی سریع تر از دیگر روش ها اتفاق می افتد .

 

نحوه رفع افتادگی پلک با لیزر

لیزر CO2با استفاده از اشعه‌های تنظیم ‌شده باریکی در پوست نفوذ می کند و به درمان نواحی نیازمند درمان پوست به صورت همزمان می پردازد .

اشعه‌های لیزر ، خاصیت تحریک کلاژن سازی دارند و به تخریب و منقبض کردن  کلاژن‌های فرسوده در چروک‌ها پرداخته و از این طریق بهبودی طبیعی بدن را تحریک می‌کنند تا سعی کند کلاژن‌های جدیدی را در راستای جوانسازی پوست تولید نماید. درنهایت این روش منجر به صاف تر و کشیده تر چروک‌های اطراف چشم می شود .

 

نتایج بعد از رفع افتادگی پلک با لیزر دوام می آورد ؟

پس از بلفاروپلاستی پلک با لیزر ، پلک و ابروها فرم زیبا و جوانی خواهند داشت اما این امر موقتی است و به مرور زمان ، پوست شل شده و چروک های ظریفی در اطراف چشم و پلک ظاهر می شوند و حتی احتمال دارد  چربی برداشته شده ، دوباره احیا شده و بازگردد . به همین دلیل می توان از این روش به عنوان یک روش موقتی و کوتاه مدت برای درمان افتادگی پلک بهره برد و نباید از آن انتظار نتایج جراحی پلک را داشت .

هدف لیزر CO2 فرکشنال در رفع افتادگی پلک ، لایه‌های عمیق پوست اطراف چشم‌ها می باشد . با این کار لیزر سعی می کند به برجسته شدن چروک‌ها، سفت شدن پوست، بالا رفتن ابروها و پلک‌های افتاده کمک کرده و در کل ظاهری جوانتر به چهره فرد بدهد .

 

2 . رفع افتادگی پلک با بوتاکس

در روش رفع افتادگی پلک با بوتاکس ، پلک‌های بالای چشم بدون استفاده از روش‌های جراحی بالا کشیده می شود بدین شیوه که؛ بوتاکس را به عضلات پایین آورنده ابرو تزریق می شود . این عضلات متشکل از ماهیچه‌‌ی اخم یا چین دهنده ما بین ابروها و عضله‌ حلقوی شکل اطراف مدخل چشم می باشند .

 

رفع افتادگی پلک - درمان افتادگی پلک

زمانی که بوتاکس به این عضلات تزریق می شود در واقع به ابرو اجازه‌ بالا رفتن داده می شود و همین منجر به بازتر شدن پلک‌های بالایی می شود .

پزشک حاذق در این زمینه می تواند به بهترین نحو و به فرمی طبیعی اطراف چشم را شکل و حرکت دهد. در نتیجه‌ این کار ابروها بالاتر رفته و پلک ها باز تر می شوند . معمولا برای فرم دهی بهتر ابروها ، از ترکیب بوتاکس و ژل‌های تزریقی موقتی برای رفع افتادگی پلک استفاده می شود.

 

مراقبت های مربوط به رفع افتادگی پلک با بوتاکس

ممکن است بعد از بوتاکس در ناحیه تزریق شده ، اندکی ورم یا کبودی دیده شود که خیلی زود برطرف می شود و می توان تا زمان بهبودی کامل آنها از کرم های پوشاننده آرایشی استفاده کرد . اما با این حال می توان گفت که رفع افتادگی پلک با بوتاکس روشی بسیار امن به شمار می رود .

با اینکه از ناحیه بوتاکس ، خطری فرد را تهدید نمی کند اما بسیار مهم است که تا 4 ساعت پس از بوتاکس ، از دراز کشیدن خودداری نمایید و یا ناحیه تزریق شده را مالش ندهید حتی اگر به منظور مالیدن لوازم آرایشی باشد که به هیچ وجه توصیه نمی شود . در هر حال بهتر است هر گونه لمس ناحیه تزریق بوتاکس را به 4 ساعت پس از انجام آن واگذار کنید .

در حین رفع افتادگی پلک با بوتاکس بهتر است بر روی صورتتان مواد آرایشی نداشته باشید اما پس از گذشت 4 ساعت از تزریق بوتاکس دیگر در این مورد مشکلی وجود ندارد و  می توانید به راحتی آرایش کرده و به مراسم مورد نظرتان برسید .

 

نکاتی درباره تزریق بوتاکس به پلک

 • تمام فرآیند بوتاکس نهایتا 15 دقیقه زمان می برد .
 •  دوام اثر بخشی رفع افتادگی پلک با بوتاکس بین 3 تا 5 ماه می باشد .
 • پیش از تزریق بوتاکس ناحیه مورد نظر را با کمپرس یخ سرد کرده و یا از کرم های بیحسی موضعی برای بی حس کردن آن استفاده می شود تا فرد دردی حس نکند .
 • ورم و کبودی ایجاد شده احتمالی پس از تزریق بوتاکس نهایتا تا 3 هفته پس از درمان از بین می رود.
 • برای بالاتر بردن ابرو می توان همزمان با بوتاکس پلک ،‌ از پر کننده هایی مانند ژودرم و ژل رادیس نیز استفاده کرد تا باعث شوند دم ابرو به طرف بالا کشیده شود .
 • از معایب بوتاکس دوام کم آن است . این امر باعث می شود گاهی 3 تا 4 بار تزریق بوتاکس در طول سال ، ‌جهت حفظ نتایج لازم باشد . اما با این حال تزریق بوتاکس بهبودی سریعی دارد و نسبت به روش های جراحی پلک بسیار ارزان تر می باشد .

 

3 . رفع افتادگی پلک با نخ

رفع افتادگی پلک با نخ ، بدین صورت می باشد که بخیه‌های ضد افتادگی در زیر سطح پوست قرار داده می شود تا از این طریق لیفت پلک چشم و رفع افتادگی پلک اتفاق بیفتد . رفع افتادگی پلک با نخ پس از بی حس کردن ناحیه مورد نظر و با استفاده از نخ های سیلوئت و تزریق آنها درون پوست ناحیه مورد نظر انجام می شود که پس از آن پوست به تولید کلاژن تحریک می شود و همین باعث می شود افتادگی جمع شده و با طی کردن دوره بهبودی ، به طور کامل از بین برود .

نخ های سیلوئت در واقع نخ های خارداری هستند که به دلی فرم مخروطی شکل خارهای روی نخ ، ماندگار تر خواهند بود و دوام بالاتری دارند . تمام فرایند رفع افتادگی پلک با نخ کمتر از یک ساعت زمان می برد .

 

پلاسما جت پلک - رفع افتادگی پلک

پس از جلسه ابتدایی رفع افتادگی پلک با نخ، بسته به اینکه میزان افتادگی پلک جقدر بوده است ، جنس پوست و سن فرد پزشک تعداد جلسات لازم برای ترمیم را تعیین می کند .

 

مزایای رفع افتادگی پلک با نخ

 • در این تکنیک جدید با تحریک تولید کلاژن جدید سعی می شود پوست سفت تر شده و به سمت بالا کشیده شود .
 • تکنیک رفع افتادگی پلک با نخ ، علاوه بر بهبود پلک ها می تواند به عنوان راه‌حلی برای رفع چین ‌و چروک‌ها، حجم دهی صورت و بستن منافذ باز نیز مورد استفاده قرار گیرد .
 • در این روش فقط برشهایی کوچک ایجاد می شود و برای کاهش درد نیز قبل از شروع درمان از کرم های بی‌حسی موضعی استفاده می شود .
 • لیفت با نخ علاوه بر رفع افتادگی پلک ها منجر به خوش فرم تر شدن و بالا رفتن ابروهای فرد نیز می گردد چرا که  ضمن بالا کشیدن ابرو به سمت بالا ، بخش بیرونی ابروها یا به اصطلاح دم ابرو بیشتر از تاج ابروها به طرف بالا کشیده می شود و همین امر می تواند زیبایی ابروها را دو چندان کند.
 • بالا رفتن ابروها از طریق لیفت با نخ در حد متوسط و به شکلی طبیعی اتفاق می افتد .

 

نکاتی در رابطه با رفع افتادگی پلک با نخ

این روش تخصصی است و باید در مطب پزشک انجام گیرد .

استفاده از این تکنیک در فع افتادگی خفیف پلک بسیار کارآمد است .

نتایج  رفع افتادگی پلک با نخ موقتی و کوتاه مدت است چرا که نخ‌ لیفت حالت تجزیه‌پذیر دارد و پس از گذشت ۱۲ ماه تا ۱۸ ماه ، این نخ ها به طور طبیعی تجزیه خواهند شد.

 

تبلیغات

جهت مشاوره تماس بگیرید یا پیامک دهید :

تهران :  7609 466 0901
شیراز : 6422 411 916

 

 

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت

 

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 2 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 14 =