پلاسما جت پلک و 8 مزیت آن برای لیفت پلک!ماندگاری و هزینه پلاسما جت پلک؟!

پلاسما جت پلک و 8 مزیت آن برای لیفت پلک!ماندگاری و هزینه پلاسما جت پلک؟!

 

پلاسما جت پلک در حال حاضر به روز ترین ، کم عوارض ترین و ارزان ترین روش برای رفع افتادگی پلک و جوانسازی اطراف چشم می باشد که به وسیله دستگاه پلاسماجت و توسط پزشک انجام میگیرد. و در واقع می توان گفت که یکی از مهمترین کاربردهای پلاسما جت ، درمان افتادگی پلک میباشد. این روش افرادی که پلک بالایی آنها را پوست اضافه پوشانده است و یا به عبارتی به میزان خفیف تا متوسط به افتادگی پلک دچار شده اند را تحت درمان قرار دهد و نتایج شگفت انگیزی را به همراه دارد .

 

لازم به ذکر است که پلاسما جت پلک علاوه بر طرف شدن افتادگی پلک بالا ، در رفع پف پلک پایین نیز به کار می رود . با ما همراه باشید تا شما را با جزئیات از بین بردن افتادگی پلک از طریق این روش بی نظیر و بسیار موثر آشنا سازیم .

جهت مطالعه بیشتر میتوانید این مقاله اختصاصی را بخوانید :  رفع افتادگی پلک

 لیفت پلک با پلاسما جت به نامهای دیگری نظیر بلفاروپلاستی غیر جراحی و بلفاروپلاستی دینامیک نیز شناخته می شود .

 

پلاسما جت پلک چیست ؟

همانطور که گفته شد ؛ پلاسما جت پلک بالا تکنیکی مدرن برای کاهش و از بین بردن افتادگی پلک است که بدون نیاز به خون و خونریزی (روش های جراحی و برش دادن پوست) می تواند پوست اضافه پلک را جمع کرده و آن ناحیه را جوان سازد .

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

 

8 مزیت پلاسما جت پلک

 • لیفت پلک با پلاسما جت از طریق سیستمی بسیار دقیق انجام می شود که مانع منتقل شدن حرارت به بافت های اطراف پلک می شود ؛ بدیهی است که این مزیت برای ناحیه ای حساسی همانند پلک یک اصل به حساب می آید . این در حالی است که روش هایی مانند آر اف فرکوئنسی یا شماری از لیزرها نمی توانند تا این اندازه دقت داشته باشند و همین می تواند احتمال خطر را در این روش ها افزایش دهد .
 • از آنجایی که در این روش هیچ گونه برشی بر روی سطح پوست ایجاد نمی شود به همین دلیل نیازی به بخیه هم نیست و فرد می تواند در مدت زمان کوتاهی به سرکار خود بازگردد و لازم نیست دوره بهبودی طولانی مدتی را پشت سر بگذارد . از طرفی برش نخوردن پوست به معنای عدم ایجاد اسکار و جای زخم هم می باشد .
 • لیفت پلک با پلاسما جت علاوه بر رفع پوست اضافی پلک می تواند به درمان پوست های آکنه ای ، برطرف کردن چروکهای اطراف دهان و چشم نیز بپردازد و ابروها را نیز تا حدودی بالا ببرد .

 

پلاسما جت پلک بالا - هزینه پلاسما جت پلک

 • رفع افتادگی پلک با پلاسما نیازی به بیهوشی و جراحی ندارد از این رو عارضه خاصی ندارد نسبت به روش های جراحی که سرشار از عارضه اند !
 • این روش بهترین جایگزین برای روش های جراحی پلک به حساب می آید که علاوه بر درمان افتادگی پلک ، ‌می تواند خطوط عمیق صورت را نیز تا حدودی از بین ببرد .
 • از پلاسما جت پلک بالا می توان به عنوان راهکاری برای برطرف کردن پوست کمی که پس از جراحی بلفاروپلاستی باقی مانده است استفاده کرد .
 • در این روش با اینکه حدود ۷۰% پوست اضافه پلک برداشته می شود اما مشکلات روش های جراحی مثل خطر باز ماندن پلک را ندارد.
 • طی تحقیقی انجام شده پس از کاهش افتادگی پلک با پلاسما جت در میان طیف های متفاوتی از زنان و مردان نتیجه ای که حاصل شد این بود که 100 درصد افراد از نتیجه کار پلاسما جت شان راضی بوده اند .

 

متاسفانه برخی افراد سودجو در مراکز غیر پزشکی و با دستگاه های غیر استاندارد اقدام به تبلیغات برای انجام پلاسماجت با هزینه های بسیار پایین میکنند که توصیه میشود به هیچ وجه از این دستگاه ها جهت انجام پلاسماجت استفاده نکنید زیرا امکان بروز خطراتی وجود دارد که سلامت شما را تهدید میکند. علاوه بر آن تاثیری در زیبایی شما نخواهد گذاشت.

 

عملکرد پلاسماجت به چه صورت است ؟

در روش پلاسما جت پلک بالا ، نقاط ریزی از پوست پلک با فواصل کم و معین از هم توسط قلم پلاسما جت سوزانده می شود و بدین صورت  لایه سطحی پوست ( اپیدرم ) از جامد به گاز تبدیل می شود. عملکرد پلاسماپن یا همان قلم پلاسما به گونه ای است که هیچ اسکاری بر جای نمی گذارد .

سوزانده شدن پوست باعث می شود که بخش هایی از لایه های عمقی پوست تبخیر می شود . همین امر باعث می شود که پوست پلک جمع شده و درمان افتادگی پلک اتفاق بیفتد .

هزینه پلاسما جت پلک - فیلینگز پلک

 

سوختگی ایجاد شده باعث می شود که پوسته ریزی هایی روی پلک ایجاد شود که بعد از 1 هفته از بین می رود و باعث می شود پلک حالتی سفت تر  و براق تر به خود بگیرد .نقاط سوخته شده بر روی پوست قهوه ای شده و احتمالا باعث ایجاد دلمه خواهند شد . توصیه اکید در مورد این دلمه ها این است که به هیچ وجه وسوسه نشوید آنها ر ادست بزنید یا بکنید چرا که در غیر این صورت می تواند باعث شود جای آنها بماند.

از خوبی های پلاسما جت این است که در طول فرآیند رفع شلی پلک هیچ خونریزی ای اتفاق نمی افتد بلکه بدون ایجاد هر گونه برش می توان از پوست اضافه پلک کم کرد .

بیشتر بخوانید
بلفاروپلاستی چیست ؟ هزینه جراحی پلک بالا چقدر است؟

 

لیفت پلک با پلاسماجت چگونه انجام می شود ؟

قبل از هر چیز یک کرم موضعی را به مدت 20 دقیقه بر روی پلک مالیده ، و بعد برای پلاسمای پلک اقدام می کنند . معمولا لیفت پلک با 2 تکنیک انجام می شود یکی از این تکنیک ها نقطه به نقطه است و دیگری اسکن کردن .

نحوه کار در پلاسما جت پلک بالا بدین صورت است که نقاط زیادی را به صورت نقطه‌ای بر روی ناحیه پلک ایجاد کرده به گونه ای که این نقاط به فاصله کمتر از نیم میلی‌ متر از هم قرار داشته باشند .

تمامی پروسه پلاسما جت پلک بین 15 تا 30 دقیقه زمان می برد . معمولا پس از اتمام کار تا مدتی ناحیه درمان شده پوسته ریزی دارد که جای هیچ گونه نگرانی نیست چرا که پس از گذشت 1 هفته این پوسته های اضافی از بین می روند و پلک حالت طبیعی خود را باز می یابد .

پلاسما جت با روشی دینامیک به برطرف کردن افتادگی پلک می پردازد. از این جهت که کاملا کنترل شده این کار را انجام می دهد .

 

چرا به پلاسما جت پلک ، بلفاروپلاستی دینامیک می گویند ؟

پلاسما جت ، بلفاروپلاستی دینامیک نیز خوانده می شود چرا که این امکان را برای پزشک به وجود می آورد که از بیمار خود بخواهد که در طول عمل ، مرتبا ‌چشمانش را باز و بسته کند تا بدین وسیه پزشک بتواند دقیقا چروکهایی را تحت درمان قرار دهد که به آن نیاز دارند.

یکی از مزیت های این نوع عملکرد این است که بیمار می تواند در طول عمل ، وضعیت چشمان خود را ببیند و در مورد آن نظر دهد . در این صورت است که کار به بهترین نحو و همراه با رضایت بیمار پیش خواهد رفت .

 

پس از پلاسما جت پلک بالا چه نتیجه ای را انتظار داشته باشم  ؟

1 هفته پس از پلاسما جت زخم ها مانند هر سوختگی سطحی در بدن التیام می یابند . پس ازآن پوست پلک ها براق تر شده ، سفت می گردد . البته ممکن است در برخی افرادی به ویژه کسانی که پوست تیره رنگی دارند ،‌ سوختگی ایجاد شده سبب شود که در پوست پلک ها ،‌تغییرات رنگ پوست و یا واکنش های غیر قابل کنترلی به سوختگی به وجود آید که در این مورد خاص باید مراقب بود و یا از پلاسما جت صرف نظر کرد .

ورم چشم بعد از پلاسما جت - کرم بعد پلاسما جت

6 هفته طول می کشد تا پوست کشیده تر شده وحالت انقباض به خود بگیرد . پس از آن مطمئنا پوست حالتی جوانتر و شادابتر خواهد داشت .

پلاسما جت چه کاربردهای دیگری دارد ؟

از پلاسما جت علاوه بر درمان افتادگی پلک استفاده های درمانی دیگری هم می شود . از جمله پلاسماجت بینی یا رفع غبغب با پلاسماجت . اما با این همه بهترین نتیجه از پلاسما جت مربوط به لیفت و رفع افتادگی پلک می باشد .

 

کاندیدای انجام پلاسما جت چه افرادی هستند؟

 • کسانی که از بیهوشی و عمل های جراحی بیم دارند و ترجیح می دهند روش دیگری که نتایج مشابهی داشته باشد را امتحان کنند .
 • افرادی که دارای افتادگی پلک از میزان خفیف تا متوسط  بر روی پلک بالایی دارند .
 • افرادی که تنها یکی از پلک های آنها دچار افتادگی شده است . ( افتادگی پلک یکطرفه)
 • افرادی که به دلیل ابتلا بیماری های خونی در حال استفاده از داروی وارفارین می باشند .
 • کسانی که به دلیل مشغله زیاد امکان استراحت و مراقبت های پس از جراحی را ندارند و باید سریع به سرکار خود بازگردند .
 • کسانی که قبلا جراحی پلک انجام داده اند اما مشکل عدم تقارن پلک ها در ان ها به وجود آمده است و می خواهند با پلاسما جت پلک ،‌این تقارن را در هر دو چشم به وجود آورند .
 • افرادی که به رغم انجام عمل جراحی برای برطرف کردن افتادگی پلک همچنان مشکل شان برطرف نشده است و یا اینگه افتادگی پس از گذشت مدتی دوباره در پلک آنها رخ داده است .
 • افرادی که تمایل دارند پلک ها افتاد آنها حالت جوانتری به خود بگیرد و سبب شود مسن تر از سن واقعیشان به نظر نیایند .
 • افرادی که به دلیل شرایطشان و لزوم داشتن روابط اجتماعی بالا به طور مرتب ،‌ امکان انتظار کشیدن برای التیام یافتن جای زخم و بخیه را ندارند .
 • افرادی که افتادگی پلک در انها سبب شده است که دچار کم بینی شوند . این روش به این افراد حتما توصیه می شود و می تواند نتایج قابل توجهی برای آنها داشته باشد به این شرط که میزان افتادگی پلک آنچنان زیاد نباشد .
 • افرادی که ترجیح می دهند رفت افتادگی پلک شان را با روشی انجام دهند که پس از آن خبری از اسکار و جای زخم نباشد .
 • افرادی که تمایل دارند همزمان با درمان شلی پلک و سفت کردن پوست آن ،‌خطوط عمیق صورت را نیز در این ناحیه از بین ببرند .

 

موارد منع استفاده از پلاسما جت برای جوانسازی پلک

از آنجایی که هر چند با احتمال بسیار ضعیفی اما در هر حال ممکن است پلاسما جت بر روی مقداری از چشم که زیر ناحیه سوختگی پلک قرار دارد ،‌ بر روی غده اشکی در محل سوختگی و دیگر نواحی چشم آسیب بزند.

پس توصیه می شود که در صورتی که فرد هر یک از موارد زیر را داشت ،‌ انجام پلاسما جت بر روی پلک را فراموش کند چرا که یا اثری بر انها ندارد و یا اینکه ریسک بالایی به دنبال خواهد داشت. این موارد عبارتند از :

 •  بر روی پلک بالا پوست اضافی زیادی وجود داشته باشد .

پلاسما جت پلک - فیلینگز پلک

 • پلک بالا دارای پف باشد حال می خواهد این پف در بخش داخلی پلک باشد و یا بخش وسط پلک بالا
 • پوست رنگی تیره داشته باشد .
 • حالت زل زدگی چشم ها و یا باز بودن پلک بالا که به اصطلاح به آن رتراکشن همزمان پلک بالا می گویند .
 • فرد دچار پرولاپس غده اشکی آن هم در بخش خارجی پلک بالا باشد .
 • شکاف پلکی کوچک باشد  و یا افتادگی پلک بالا همزمان باشد .
 • ابروها با هم افتادگی داشته باشند .
بیشتر بخوانید
راه درمان قطعی گودی زیر چشم چه می باشد؟ 7 مدل ماسک برای رفع گودی کاسه چشم !

 

علاوه بر این افرادی که از نظر جسمانی شرایط خاصی دارند نیز باید از پلاسما جت صرف نظر کنند و یا در انجام محتاط بوده و قبل از انجام آن با پزشک خود مشاوره کنند . این افراد عبارتند از :

 1. خانم هایی که باردار هستند .
 2. افرادی که مبتلا به سرطان می باشند .
 3. افرادی که دچار اختلالات خود ایمنی هستند .
 4. افرادی که به بیماری های ویروسی ،‌عفونی و یا باکتریایی مبتلا هستند .
 5. افرادی که به بیماری‌هایی مانند دیابت کنترل نشده و یا فشار خون مبتلا می باشند .

 

 چند وقت بعد از لیفت با پلاسما جت پلک می توان نتایج را دید ؟

در اغلب موارد می توان نتایج را یک جلسه پس از درمان مشاهده کرد . با این وجود دستیابی به نتیجه ماندگارتر زمانی امکان پذیر است که یک تا سه جلسه درمان تکمیلی را البته با در نظر داشتن نیازهای خاص هر بیمار متفاوت از بیمار دیگر را دنبال کرد .

پلاسما جت پلک بالا - هزینه پلاسما جت پلک

 

مدت ماندگاری پلاسما جت پلک چقدر است ؟

پس از درمان افتادگی پلک با پلاسما جت و در صورت رعایت نکات لازم می توان انتظار داشت که مدت ماندگاری پلاسما جت تا دو سال هم ادامه داشته باشد . پس از این مدت می توان برای حفظ نتایج ، درمان را تکرار کرد .

 

آیا لیفت پلک با پلاسماجت درد دارد؟

از آنجا که در قبل از شروع فرایند اصلی پلاسما جت به پلک ها نواحی اطراف آن ، کرم بی حس کننده می زنند همین باعث می شود که تا حین پلاسما جت پلک فرد دردی را حس نکند . اما ممکن است در طول دوران بهبودی کمی اذیت شوید که آن هم نیز با مصرف داروهای مسکنی که پزشک برای شما تجویز می کند خیلی سریع حل می شود

 

 

عوارض پلاسماجت پلک

پلاسما جت عارضه چندانی ندارد و مانند روش های جراحی فرد پس از انجام پلاسما جت دچار عفونت و مشکلاتی امثال این نمی شود. با این وجود می توان گفت پس از برطرف کردن افتادگی پلک با پلاسما جت ممکن است علائم زیر دیده شود :

 • ممکن است طی 3 تا 7 روز پس از برطرف کردن افتادگی پلک ،‌ در اطراف ناحیه درمان حالت دلمه ایجاد شود که پس از این مدت از بین خواهد رفت.
 • پلک و اطراف آن به مدت 2 تا 5 روز پس از پلاسماجت متورم است و یا فرد به ورم چشم بعد از پلاسما جت دچار شود . در این صورت ممکن است فرد به دلیل متورم بودن صورت علاقه‌ای به حضور در اجتماع نداشته باشد .
 • ممکن است برخی افراد پس از درمان کردن افتادگی پلک با این روش کمی احساس ناراحتی داشته باشند که در این صورت باز هم میزان ناراحتی بسیار جزئی است ؛ اگرچه این مورد خیلی خیلی کم اتفاق می افتد .
 • بلافاصله پس از اتمام پلاسما جت پوست حالت سوختگی دارد و این امر ممکن است لکه های ریزی بر روی پوست به وجود آورد که معمولا پس از حدود 5 روز از بین می‌رود .

مدت ماندگاری پلاسما جت - مراقبت های بعد از پلاسما جت

 

 • علائمی نظیر التهاب و تورم روی پلک و قرمزی روی پوست پلک نیز از عوارض کوتاه مدت رفع افتادگی پلک با پلاغسما جت پلک می باشد که خیلی زود برطرف می شوند .

 

برای افزایش مدت ماندگاری پلاسماجت پلک ، چند جلسه درمان نیاز دارم ؟

در صورتی که فقط قرار است پلک بالا یا فقط پلک پایین را درمان کنید ، تنها یک جلسه برای طولانی تر کردن مدت ماندگاری پلاسماجت پلک کفایت می کند . البته این را نیز باید در نظر داشت که تعداد جلسات درمان به عوامل متفاوتی وابسته است . در صورتی که لازم باشد دو یا سه جلسه درمان را ادامه دهید پزشک در این مورد شما را مطلع کرده و در مورد آن با شما صحبت خواهد کرد.

اما در صورتی که قرار باشد افتادگی پلک برای هر دو پلک بالا و پایین به طور همزمان درمان شود ، به احتمال زیاد لازم است دو یا سه جلسه درمان افتادگی پلک را تکرار کنید .

مهم این است که در هر دو حالت پزشک معالج تان به شما خواهد گفت که چند جلسه برای تکمیل درمان نیاز دارید . لازم است در نظر داشته باشید که معمولا فواصل جلسات درمان بین 1 تا 2 ماه می باشد .‌

از آنجایی که پلاسما جت پلک بسیار کم خطر بوده و با ریسک پایینی دارد بهتر این است که برای رسیدن به بهترین نتیجه مطلوب درمان های تکمیلی را که حداکثر 4 جلسه می باشد انجام دهید . البته تعداد حقیقی جلسات درمانی به  جنس پوست و شرایط جسمانی فرد بستگی دارد.

 

هزینه پلاسما جت پلک

هزینه پلاسما جت پلک اگر چه به عوامل متعددی بستگی دارد ؛ نظیر مدت زمانی که برای درمان افتادگی پلک با استفاده از این روش در نظر گرفته می شود ، گستردگی ناحیه ای از پلک که قرار است تحت درمان قرار بگیرد و اینکه قرار است لیفت پلک در تهران انجام شود یا در شهرهای دیگری نظیر شیراز ،‌ تبریز ،‌ اصفهان و یا مشهد . به علاوه میزان تبحر پزشک معالج نیز بی تاثیر در هزینه پلاسما جت پلک نمی باشد .

با همه اینها می توان گفت به صورت متوسط هزینه پلاسما جت پلک را به صورت زیر برآورد کرد :

معمولا برای جلسه اول حدود 1 میلیون تومان از شما دریافت می شود اما برای جلسات بعدی هزینه پلاسما جت کمتر می شود . بدین گونه که برای جلسه دوم معمولا تنها 500 هزار تومان از فرد دریافت می شود .

این به این معنی است که اگر فردی بخواهد هر دو جلسه درمان افتادگی پلک را با هم پرداخت نماید باید 1 میلیون و 500 هزار تومان هزینه کند .

 

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

 

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر پلاسما جت پلک و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

پنج × 5 =