قیمت پروتز لب! پروتز لب در خانه را چطور باید انجام دهید؟

0 227

 

پروتز لب در جهت افزایش حجم و برجستگی لب به کار می رود که می تواند به منظور برجستگی دائمی لب انجام شود و یا به صورت موقتی به کار رود. اگر پروتز لب توسط پزشک متخصص انجام شود فرد پس از آن با چهره ای جذاب تر از خود مواجه خواهد شد در غیر اینصورت باید منتظر عوارض پروتز لب باشد. قیمت پروتز لب در کنار عوامل دیگر می تواند در انتخاب افراد درباره ترغیب شدن به پروتز لب و یا صرفنظر کردن از آن تاثیر گذار باشد.

 

انواع پروتز لب

انواع پروتز لب در حالت کلی در دو دسته پروتز موقتی لب و پروتز دائمی لب قرار می گیرند.

 

پروتز لب موقتی

در این روش، برجستگی لب و افزایش حجم آن به صورت موقتی انجام شده و پس از گذشت مدت زمان مشخصی مواد پروتز جذب شده و اثرات آت از بین می رود و لب های فرد به حالت اولیه خود باز می گردد. تزریق ژل لب و تزریق چربی به لب و تزریق کلاژن به لب جزء پروتزهای موقتی به شمار می آیند.

 

پروتز لب دائمی

در این روش، افزایش حجم لب و برجستگی آن به صورت دائمی باقی خواهد ماند. اغلب برای این نوع پروتز لب که از طریق عمل جراحی و با کار گذاشتن ورقه سیلیکونی در درون بافت لب انجام می شود ، 1 ساعت تا 1 ساعت و نیم زمان مورد نیاز است.

 

پروتز لب در خانه

گاهی افراد در منزل با استفاده از ابزارهای ساده سعی در برجسته کردن لب های خود به صورت موقتی و به اصطلاح پروتز لب در خانه دارند . یکی از این روش ها استفاده از لیوان و یا بطری است که فرد سعی می کند لب های خود را با مکش درون بطری جای دهد و با تورم لب بعد از گذشت زملن خاصی ، به لب هایی برجسته دست پیدا کند. البته به هیچ وجه روشهای اینچنینی توصیه نمی شود چرا که عوارض نامطلوبی در لب و بافت اطراف آن به جای خواهد گذاشت. به چای این روش می توان پروتز لب در خانه را بدین صورا انجام داد که ابتدا لب های خود را از طریق پاشیدن شکر بر روی لب ها و کشیدن مسواک نرم بر روی لب ، اسکراب کرد و پوست های قدیمی آن را جدا کرد، سپس لب های خود را خیس کرده و به مدت 10 دقیقه و نه بیشتر مقداری پودر دارچین را بر روی لب ها ماساژ دهید. با استفاده از این روش پروتز لب در خانه، لب ها کمی تحریک شده و حالت برجسته به خود می گیرند البته توصیه می شود که اینکار را بیش از اندازه انجام ندهید چرا که به زیبایی و سلامتی شما لطمه وارد خواهد شد. روش نهایی برای پروتز لب در خانه می توان روزانه یک قالب یخ را بر روی لب های خود ماساژ دهید تا لب هایی قرمز و در عین حال برجسته داشته باشید.

 

پروتز لب دائمی از طریق کاشت ورقه سیلیکونی به چه صورت انجام می شود؟

در این روش در فرآیندی تقریبا 90 دقیقه ای ابتدا در دو سمت لب ، برش هایی ایجاد شده و با استفاده از آنها تونلی کوچک جهت جا دادن پوتز ها ایجاد کرده ، سپس ورقه سیلیکونی را در زیر پوست لب و در بافت آن به شکلی درست جای می دهند. سپس شکاف های ایجاد شده با نخ بخیه دوخته می شوند.ذکر این نکته خالی از لطف نیست که عوارض پروتز لب دائمی برای بیشتر افرادی که از این روش استفاده کرده اند پیش آمده است و از این نظر غیر قابل انکار است. به همین دلیل اکثر پزشکان بیماران را از انجام عمل جراحی پروتز منع می کنند. از عوارض پروتز لب با جراحی می توان به جابه جایی ورقه سیلیکون، ایجاد اختلال در حرکات لب هنگام صحبت کردن و یا غذا خوردن به دلیل بی حس شدن آن، مصنوعی شدن حالت لب پس از پروتز و حتی گاهی بروز عفوت در لب ها و یا حساس بودن بدن به پروتز اشاره کرد. به همین دلیل پیشنهاد می شود از روش های موقتی پروتز بهره ببرید تا کمتر عوارض پروتز گریبان گیر شما نشود.

بیشتر بخوانید
مراقبت بعد از تزریق ژل به صورت چگونه است؟ بهترین مارک ژل برای تزریق صورت !

 

پروتز لب موقتی از طریق تزریق ژل به لب و یا تزریق چربی به لب چگونه انجام می شود؟

در ابتدا وضعیت ظاهری لب ها توسط پزشک معاینه شده و بررسی می گردد. پس از آن نقاط مورد نظر جهت تزریق علامت گذاری شده و به وسیله مواد آنتی باکتریال عاری از میکروب می شود . گاهی در این مرحله از بی حسی موضعی جهت کاهش درد هنگام تزریق چربی و یا ژل نیز استفاده می شود . حدود 30 دقیقه زمان می برد تا تزریق فیلرهای ژل و یا چربی به لب در نقاط تعیین شده انجام شود. در این مرحله پزشک با دقت فیلر تزریقی را ماساژ می دهد تا در بهترین و طبیعی ترین حالت خود قرار گیرد و پخش شدگی فیلر تزریق در لب های بالا و پایین به طور کامل متقارن شود. پس از آن پزشک از کمپرس یخ جهت کاهش درد استفاده می کند.

مزایای پروتز لب به روش تزریق فیلر نسبت به کاشت پروتز سیلیکونی

 • توانایی کنترل حجم دهی  و برجسته سازی لب به هر اندازه که فرد بخواهد.
 • نسبت به دیگر روش های پروتز لب کبودی کمتری دارد.
 • پس از مدتی در صورت ناراضی بودن با عوارض کمتری امکان بازگشت به حالت اولیه وجود دارد.
 • پروتز از طریق تزریق ژل و چربی به لب را می توان طی چند جلسه تزریق انجام داد و تا زمانی که فرد به ظاهر مطلوب مورد نظر خود دست یابد تزریق همچنان ادامه پیدا کند.
 • پروتز علاوه بر حجم دهی امکان از بین بردن چین و چروک های اطراف لب را نیز دارد.
 • در اغلب مواد در روش تزریق ژل و چربی واکنش های آلرژیک دیده نمی شود.

 

پروتز لب در خانه - عوارض پروتز لب

 

پروتز لب علاوه بر برجسته سازی لب ها چه کاربردهایی دارد؟

در برطرف کردن چین و چروک اطراف لب که در نتیجه سیگار کشیدن زیاد و یا افزایش سن ایجاد شده است به کار می رود.

به بهبود وضعیت لب هایی که خیلی باریکند و یا بیش از اندازه بزرگند تا حدودی کمک می کند و به آنها زیبایی می بخشد.

در صورتی که لب بالایی و پایینی در عدم تقارن باشند به آنها هماهنگی بخشیده  و آنها را متقارن می سازد.

 

عوارض پروتز لب

 1. احتمال بروز حساسیت های آلرژیک نسبت به پروتز وجود دارد به همین سبب بایستی قبل از اقدام برای پروتز این نکته توسط پزشک بررسی گردد.
 2. عدم تقارن و هماهنگی در لب های بالا و پایین یا سمت چپ و راست هر یک از لبها
 3. سفت شدن لب ها بعد از پروتز
 4. باقی ماندن جای زخم (اسکار)
 5. ورم شدید و یا تب بسیار بالا در برخی موارد. در اینصورت حتما پزشک خود را در جریان بگذارید
 6. تزریق فیلر اسید هیالورونیک جهت حجم دهی لب ممکن است عوارضی نظیر خونریزی در محل تزریق، تورم، تبخال و کبودی داشته باشد که عوارضی موقتی است و پس از مدتی برطرف می شود اما در برخی موارد عوارضی همانند درد، ورم و کبودی طولاتی مدت تا 10 روز ممکن است مدت زملن طولانی تری به بهبودی ختم شود.
 7. ناهموار شدن یاو برجستگی و فرورفتگی همزمان در لب ها
 8. ایجاد عفونت در محل برش و بخیه زده شده
 9. از بین رفتن بافت لب به دلیل تزریق اشتباه در درون یکی از رگ های خونی
 10. احتمال بروز اختلالات عصبی در صورت در نتیجه پروتز نادرست
بیشتر بخوانید
عمل prk چشم چیست ؟ فواید و عوارض عمل پی آر کی چشم چه می باشد؟!

 

موارد منع پروتز لب

افراد مبتلا به احتلالات انعقاد خون

افراد مبتلا به زخم های پوستی و یا سل

افراد حساس نسبت به ماده لیدوکائین (بی حسی موضعی)

افراد مبتلا به دیابت

افرادی که در اطراف دهان خود دچار عفونت و یا تبخال فعال هستند

افرادی که در حال حاضر در حال مصرف داروهای خاص و یا مکمل های گیاهی هستند. جهت اطلاع کامل در این رابطه این موضوع را با پزشک خود مطرح کنید.

 

اقدامات لازم پس از پروتز لب

48 ساعت پس از درمان از کمپرس یخ استفاده نمایید.

به منظور پیشگیری از عفونت آنتی بیوتیک مصرف نمایید و لب های خود را تا زمان بهبودی کاملا تمیز نگه دارید.

داروهای تجویزی پزشک را به طور منظم و بر اساس دستورات تعیین شده مصرف نمایید.

تا 72 ساعت  بعد سعی کنید به طور کامل استراحت کنید تا لب هایتان شکل مناسبی پیدا کند و دچار عفونت نیز نگردد.

تا 1 هفته از مصرف غذاهای ادویه دار به خصوص نمک و فلفل بپرهیزید چون باعث تورم لب ها می گردد.

تا1 هفته از زیاد صحبت کردن بپرهیزید همینطور خندیدن و جویدن غذا را به حداقل برسانید.

تا 1 هفته اجازه ندارید با صورت و بر روی شکم دراز کشیده و یا بخوابید.

تا چند هفته بعد از پروتز از استعمال دخانیات اعم از سیگار، قلیان و … بپرهیزید و الکل نیز مصرف نکنید.

تا مدتی پس از پروتز از انجام فعالیت های سنگین ورزشی جدا خودداری کنید چرا که موجب پارگی و یا خونریزی و تورم در نقاط تحت درمان خواهد شد.

 

قیمت پروتز لب

برآورد قیمت پروتز لب به طور مشخص و ثابت کاری نشدنی است. بسته به اینکه پروتز در کدام شهر ایران انجام شود دارای تفاوتهایی در قیمت می باشد از این رو قیمت پروتز در تهران با قیمت پروتز در شیراز بدون شک یکسان نیست. حتی در مناطق مختلف شهری نیز قیمت ها کاملا فرق دارد مثلا قیمت پروتز لب در تبریز در یک منطقه ممکن است با منطقه دیگری در این شهر کاملا تفاوت داشته باشد.. به همین علت پیشنهاد می شود جهت دانستن قیمت ها به طور دقیق به کلینیک های همان شهر رجوع کنید مثلا قیمت پروتز لب در اصفهان را از پزشکان این شهر بخواهید و قیمت پروتز لب در مشهد را از پزشکلن مشهدی درخواست کنید. علاوه بر محل کلینیک مواردی نظیر اینکه پروتز لب دائمی و از طریق کار گذاشتن ورقه سیلیکونی انجام می شود یا تنها با تزریق چربی یا ژل، سایز ورقه سیلیکونی چقدر است و یا از چه نوع و میزان فیلر جهت تزریق استفاده شده است نیز بر قیمت پروتز لب بی تاثیر نخواهد بود. علاوه موارد ذکر شده این نکته را نیز در نظر داشته باشید که چون به کار گذاشتن سیلیکون یک عمل جراحی محسوب می شود نیاز به بستری شدن دارد و همین امر می تواند هزینه های بیمارستان را به دیگر هزینه های پروتز لب افزوده کند و از این نظر  پروتز با سیلیکون نسبت به تزریق فیلر به لب قیمت بالاتری دارد.

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر پروتز لب و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 2 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 10 =