رفع افتادگی پلک بدون جراحی چطور ممکن است؟! بهترین راه درمان افتادگی پلک !!

رفع افتادگی پلک بدون جراحی چطور ممکن است؟! بهترین راه درمان افتادگی پلک !!

رفع افتادگی پلک بدون عمل جراحی می تواند بهترین انتخاب برای افرادی باشد که به دلیل مشغله کاری زیاد ، فرصت استراحت و منتظر ماندن برای مثلا التیام زخم های پس از عمل را ندارند و یا افرادی که کلا از بیهوشی و عوارض احتمالی بعد از آن می ترسند.

 اگر می گوییم بهترین انتخاب برای درمان افتادگی پلک ، روشهایی است که نیاز به عمل جراحی ندارند ؛ از این جهت است که اصلا نیازی به استراحت طولانی مدت جهت التیام زخم ندارد از طرفی به این دلیل که فرد بیهوش نمی شود و اصلا در این روش زخمی ایجاد نمی شود ، ‌عارضه و خطر چندانی نیز در بر ندارد و ایمن است . (البته در مورد میزان ایمن بودن هر عملی ، مهارت و تجربه پزشک هم نقش خودش را دارد )

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

از دیگر مزیت های رفع افتادگی پلک بدون عمل جراحی این است که :

جراح این امکان را دارد که تصمیات دقیق تری در طول عمل بگیرد.  پس از پلاسما جت نیز بیمار دچار کبودی و تورم کمتری خواهد شد به علاوه اینکه سریع تر بهبود می یابد و فرد می تواند بدون نیاز به تحمل هیچ عارضه ای چهره خسته خود را لتیام دهد و به آن طراوت و شادابی مجدد ببخشد . این در صورتی است که در روش های جراحی پلک ، این نتیجه فرح بخش و بدون عارضه به این سادگی ها امکان پذیر نیست .

 

با ما همراه باشید تا درباره روشهای کاهش افتادگی پلک بدون جراحی نظیر رفع افتادگی پلک با بوتاکس و یا لیفت پلک با نخ اطلاعات مفیدی به دست آورید .

 

فرم نرمال ابروها در خانم ها به گونه ای است که ابتدا و انتهای آن در یک سطح است اما وسط ابرو بالاتر قرار گرفته است . اما هر چقدر سن بالاتر می رود ، عضلات ابرو کم کم شل شده و سبب افتادگی ابرو و پلک ها می شوند . اینجاست که روش های بهبود افتادگی پلک بدون عمل جراحی ، سعی می کنند بدون خونریزی و برش ، ابروهای افتاده را به فرم ایده آل و زیبا و جوان خود بازگردانند .

 

درمان افتادگی پلک در طب سنتی - رفع افتادگی پلک با بوتاکس

 

روش های درمان افتادگی پلک بدون عمل جراحی عبارتند از :

 1. رفع افتادگی پلک با پلاسما جت
 2. درمان افتادگی پلک با لیزر
 3. رفع افتادگی پلک با بوتاکس
 4. رفع افتادگی پلک با نخ

 

1 . رفع افتادگی پلک با پلاسماجت پلک

پلاسماجت پلک در واقع یک تکنیک درمانی جهت رفع افتادگی پلک به شمار می رود که بدون نیاز به جراحی و یا برداشتن پوست انجام می شود . این روش شبیه به لیزر سطحی پوست عمل می کند . گفتنی است که پلاسما به حالت چهارم ماده ، که حالتی به غیر سه حالت جامد ، مایع و گاز می باشد گفته می شود . در حقیقت زمانی که گاز را گرم می کنیم به حالت پلاسما دست می یابیم .

عمکرد پلاسما جت پلک بالا بدین شکل است که از طریق دستگاه پلاسماجت درون پوست ، یونیزاسیون سلولی رخ می دهد و در نتیجه آن لایه اپیدرم و یا سطحی پوست از جامد به گاز بدل می گردد . این رخداد سبب می شود لایه هاب زیرین پوست جمع شده و سفت تر شوند . به دلیل واکنشی که پوست پلک به ین واکنش نشان می دهد ، پس از عمل شاهد پوسته ریزی هایی بر روی پلک خواهید بود که البته بدون هیچ نگرانی پس از گذشت 1 هفته به کلی برطرف می شود و در نهایت هم پوست به حالت عادی بر می گردد و هم بافت آن سفت تر و جوان تر می شود .

 

معمولا پلاسما جت پلک بالا رایج ترین کاربرد پلاسما جت می باشد . و البته بهترین جایگزین عمل بلفاروپلاستی نیز همین لیفت پلک با پلاسماجت می باشد .

 

نحوه پلاسما جت پلک بالا

فرآیند پلاسما جت پلک ، با استعمال یک کرم موضعی زایلوپی بر روی پلک و به مدت ۲۰ دقیقه شروع می شود . برای لیفت با پلاسما از 2 تکنیک استفاده می شود یکی تکنیک نقطه به نقطه و دیگری روش اسکن کردن . در روش نقطه به نقطه ، نقاط زیادی بر روی پلک به صورت نقطه‌ای ایجاد می شود که این نقاط با فاصله ای کمتر از نیم میلی ‌متر از هم قرار دارند .

درمان افتادگی پلک - پلاسماجت پلک

مدت زمان تکمیل درمان چیزی حدود 15 دقیقه تا نیم ساعت به طول می انجامد . لازم به ذکر است که در صورتی که مشکلات افتادگی پلک فرد شدت بیشتری داشته باشد باید حتما چند بار و معمولا حدود 4 جلسه ، درمان را تکرار کند تا به نتایج فوق العاده ای دست یابد . بهترین فاصله پیشنهادی بین هر دو جلسه ، حدود 1 ماه و نیم می باشد . گفتنی است تعداد دقیق جلسات تکمیلی درمان پلاسماجت پلک را پزشک و با توجه به جنس پوست و شرایط فرد تعیین می کند .

اگر چه پلاسما جت را می توان برای جوانسازی بسیاری از نواحی صورت و حتی بدن به کار برد با این وجود پلاسما جت پلک بالا بهترین کاربرد این تکینک می باشد که بدون نیاز به حتی یک برش به خوبی از پس درمان افتادگی پلک بر می آید .

 

در چه مواردی نمی توان از پلاسماجت پلک استفاده کرد ؟

با اینکه لیفت پلک با پلاسماجت اغلب منع استفاده ندارد با این وجود در موارد اندکی نمی توان آن را انجام داد . این شرایط عبارتند از :

بیشتر بخوانید
پلاسما تراپی چیست ؟! عوارض پلاسما تراپی و مزایای آن کدامند ؟!

زمانی که فرد باردار می باشد توصیه می شود پلاسماجت انجام ندهد .

افرادی که دچار سرطان می باشند مگر اینکه پزشک با بررسی دقیق وضعیت بیمار ، منعی در این مورد نبیند .

افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی نیز باید در مورد این روش محتاطانه عمل نمایند .

کسانی که به دیابت کنترل نشده و فشار خون مبتلا می باشند .

افرادی که از بیماری‌های عفونی ، ویروسی و باکتریایی رنج می برند . لازم به ذکر است که پس از رفع مشکل در این افراد انجام پلاسماجت پلک مانعی ندارد .

 

مزیت های لیفت پلک با پلاسماجت

 • این روش ، به عنوان روشی دینامیک شناخته شده است که سبب می شود با دقت بالا و به صورتی کاملا کنترل شده انجام شود . به علاوه اینکه ریسک و خطر درمان با این روش ، بسیار بسیار پایین است در صورتی که نتایج درمان عالی است .

لیفت پلک با پلاسماجت -

 • پس از درمان افتادگی پلک با پلاسما ، در عملکرد پلک تغییری ایجاد نمی شود .
 • بدون نیاز به برش و ایجاد ذرده ای خونریزی انجام می شود .
 • این روش در مطب یا کلینیک و به صورت سرپایی و تنها با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود .

 

پلاسماجت پلک به چه کسانی توصیه می شود ؟

اگر چه این روش را می توان در اکثر افرادی که نیاز به درمان چروکهای زیر چشمشان دارند و یا به هر علتی نمی توانند جراحی نمایند ، می توان به کار برد . از جمله این افراد عبارتند از :

 1. افراد هراسان از بیهوشی
 2. افرادی با افتادگی یکطرفه در ناحیه پلک ، با ترس از عدم تقارن در صورت جراحی
 3. افرادی با اختلالات انعقاد خون و مصرف کننده داروهایی نظیر وارفارین
 4. افرادی با افتادگی های خفیف تا متوسط در ناحیه پلک
 5. افرادی که از ایجاد حتی ذره ای اسکار و یا جای زخم بعد از عمل جراحی هراس دارند .
 6. افراد با سابقه جراحی پلک قبلی که پس از عمل با پلک ها و چشمانی نا متقارن مواجه شده اند
 7. افرادی با مشغله زیاد و نداشتن زمان برای استراحت تا زمان برطرف شدن تورم احتمالی و دلمه های ایجاد شده

 

پلاسما تراپی پلک عوارض هم دارد ؟

جالب است بدانید که این تکنیک تقریبا عارضه ای ندارد و تنها عارضه آن دلمه هایی است که بین 3 تا 1 هفته بر روی پوست ناحیه درمان ایجاد می شود و این هم که امری طبیعی است و اغلب بعد از 1 هفته رنگ دلمه ها به صورتی کمرنگ متمایل شده و کم کم وی ریزد و به جای آن پوستی شفاف و جوانتر نمایان می شود .

درمان افتادگی پلک در طب سنتی - لیفت پلک با نخ

البته باید این نکته نیز رعایت شود که معمولا افرادی که بین 23 تا 82 سال دارند می توانند از این درمان استفاده کنند .

 

2 . رفع افتادگی پلک با لیزر

همانطور که می دانید افتادگی پلک و کیسه های زیر چشم می تواند از فرد چهره ای خسته و مسن تر از سن واقعی اش نمایان سازد . برای رفع این مشکل می توان بر روی درمان افتادگی پلک با لیزر حساب باز کرد چرا که می تواند  افتادگی  پلک بالا ،  کیسه های چربی زیر چشم و چین و چروک اطراف چشم را به راحتی برطرف نماید .

پس از لیزر پلک ، چشم های شما جوان تر به نظر می رسند به علاوه اینکه حالت خستگی و پیری چشم ها از بین می رود .

 

مزایای درمان افتادگی پلک با لیزر

 • بهبود افتادگی پلک با لیزر CO2در قیاس با روش های جراحی گذشته تورم کمتری دارد.
 • پس از جراحی مژه ها دچار ریزش نخواهند شد.
 • در این روش خونریزی یا اصلا اتفاق نمی افتد و یا به مقدار خیلی کمی ایجاد می شود .
 • معمولا پس از لیزردر دوره بهبود فرد دردی نخواهد داشت.
 • ناحیه تحت درمان لیزر ، جای زخم و یا اسکار نخواهد داشت .
 • این روش ایمن است و عوارض چندانی به همراه ندارد .
 • بهبودی پس از درمان افتادگی پلک با لیزر خیلی سریع تر از دیگر روش ها اتفاق می افتد .

 

نحوه رفع افتادگی پلک با لیزر

لیزر CO2با استفاده از اشعه‌های تنظیم ‌شده باریکی در پوست نفوذ می کند و به درمان نواحی نیازمند درمان پوست به صورت همزمان می پردازد . اشعه‌های لیزر ، خاصیت تحریک کلاژن سازی دارند و به تخریب و منقبض کردن  کلاژن‌های فرسوده در چروک‌ها پرداخته و از این طریق بهبودی طبیعی بدن را تحریک می‌کنند تا سعی کند کلاژن‌های جدیدی را در راستای جوانسازی پوست تولید نماید. درنهایت این روش منجر به صاف تر و کشیده تر چروک‌های اطراف چشم می شود .

 

نتایج بعد از درمان افتادگی پلک با لیزر دوام می آورد ؟

پس از بلفاروپلاستی پلک با لیزر ، پلک و ابروها فرم زیبا و جوانی خواهند داشت اما این امر موقتی است و به مرور زمان ، پوست شل شده و چروک های ظریفی در اطراف چشم و پلک ظاهر می شوند و حتی احتمال دارد  چربی برداشته شده ، دوباره احیا شده و بازگردد . به همین دلیل می توان از این روش به عنوان یک روش موقتی و کوتاه مدت برای بهبود افتادگی پلک بهره برد و نباید از آن انتظار نتایج جراحی پلک را داشت .

 

درمان افتادگی پلک در طب سنتی - لیفت پلک با نخ

 

هدف لیزر CO2 فرکشنال در درمان افتادگی پلک ، لایه‌های عمیق پوست اطراف چشم‌ها می باشد . با این کار لیزر سعی می کند به برجسته شدن چروک‌ها، سفت شدن پوست، بالا رفتن ابروها و پلک‌های افتاده کمک کرده و در کل ظاهری جوانتر به چهره فرد بدهد .

 

3 . درمان افتادگی پلک با بوتاکس

در روش رفع افتادگی پلک با بوتاکس ، پلک‌های بالای چشم بدون استفاده از روش‌های جراحی بالا کشیده می شود بدین شیوه که؛ بوتاکس را به عضلات پایین آورنده ابرو تزریق می شود . این عضلات متشکل از ماهیچه‌‌ی اخم یا چین دهنده ما بین ابروها و عضله‌ حلقوی شکل اطراف مدخل چشم می باشند . زمانی که بوتاکس به این عضلات تزریق می شود در واقع به ابرو اجازه‌ بالا رفتن داده می شود و همین منجر به بازتر شدن پلک‌های بالایی می شود .

بیشتر بخوانید
پلاسما جت و تاثیر آن در زیبایی پلک و بینی ! ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت

پزشک حاذق در این زمینه می تواند به بهترین نحو و به فرمی طبیعی اطراف چشم را شکل و حرکت دهد. در نتیجه‌ این کار ابروها بالاتر رفته و پلک ها باز تر می شوند . معمولا برای فرم دهی بهتر ابروها ، از ترکیب بوتاکس و ژل‌های تزریقی موقتی برای بهبود افتادگی پلک استفاده می شود.

درمان افتادگی پلک در طب سنتی - لیفت پلک با نخ

 

در حین رفع افتادگی پلک با بوتاکس بهتر است بر روی صورتتان مواد آرایشی نداشته باشید اما پس از گذشت 4 ساعت از تزریق بوتاکس دیگر در این مورد مشکلی وجود ندارد و  می توانید به راحتی آرایش کرده و به مراسم مورد نظرتان برسید .

 

مراقبت های مربوط به رفع افتادگی پلک با بوتاکس


با اینکه از ناحیه بوتاکس ، خطری فرد را تهدید نمی کند اما بسیار مهم است که تا 4 ساعت پس از بوتاکس ، از دراز کشیدن خودداری نمایید و یا ناحیه تزریق شده را مالش ندهید حتی اگر به منظور مالیدن لوازم آرایشی باشد که به هیچ وجه توصیه نمی شود . در هر حال بهتر است هر گونه لمس ناحیه تزریق بوتاکس را به 4 ساعت پس از انجام آن واگذار کنید .
ممکن است بعد از بوتاکس در ناحیه تزریق شده ، اندکی ورم یا کبودی دیده شود که خیلی زود برطرف می شود و می توان تا زمان بهبودی کامل آنها از کرم های پوشاننده آرایشی استفاده کرد . اما با این حال می توان گفت که درمان افتادگی پلک با بوتاکس روشی بسیار امن به شمار می رود .

 

نکاتی درباره تزریق بوتاکس به پلک

 • تمام فرآیند بوتاکس نهایتا 15 دقیقه زمان می برد .
 •  دوام اثر بخشی رفع افتادگی پلک با بوتاکس بین 3 تا 5 ماه می باشد .
 • پیش از تزریق بوتاکس ناحیه مورد نظر را با کمپرس یخ سرد کرده و یا از کرم های بیحسی موضعی برای بی حس کردن آن استفاده می شود تا فرد دردی حس نکند .
 • ورم و کبودی ایجاد شده احتمالی پس از تزریق بوتاکس نهایتا تا 3 هفته پس از درمان از بین می رود.
 • برای بالاتر بردن ابرو می توان همزمان با بوتاکس پلک ،‌ از پر کننده هایی مانند ژودرم و ژل رادیس نیز استفاده کرد تا باعث شوند دم ابرو به طرف بالا کشیده شود .
 • از معایب بوتاکس دوام کم آن است . این امر باعث می شود گاهی 3 تا 4 بار تزریق بوتاکس در طول سال ، ‌جهت حفظ نتایج لازم باشد . اما با این حال تزریق بوتاکس بهبودی سریعی دارد و نسبت به روش های جراحی پلک بسیار ارزان تر می باشد .

 

4 . رفع افتادگی پلک با نخ

رفع افتادگی پلک با نخ ، بدین صورت می باشد که بخیه‌های ضد افتادگی در زیر سطح پوست قرار داده می شود تا از این طریق لیفت پلک چشم و درمان افتادگی پلک اتفاق بیفتد . رفع افتادگی پلک با نخ پس از بی حس کردن ناحیه مورد نظر و با استفاده از نخ های سیلوئت و تزریق آنها درون پوست ناحیه مورد نظر انجام می شود که پس از آن پوست به تولید کلاژن تحریک می شود و همین باعث می شود افتادگی جمع شده و با طی کردن دوره بهبودی ، به طور کامل از بین برود . نخ های سیلوئت در واقع نخ های خارداری هستند که به دلی فرم مخروطی شکل خارهای روی نخ ، ماندگار تر خواهند بود و دوام بالاتری دارند . تمام فرایند رفع افتادگی پلک با نخ کمتر از یک ساعت زمان می برد .

درمان افتادگی پلک - رفع افتادگی پلک

پس از جلسه ابتدایی رفع افتادگی پلک با نخ، بسته به اینکه میزان افتادگی پلک جقدر بوده است ، جنس پوست و سن فرد پزشک تعداد جلسات لازم برای ترمیم را تعیین می کند .

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

مزایای درمان افتادگی پلک با نخ

در لیفت پلک با نخ با تحریک تولید کلاژن جدید سعی می شود پوست سفت تر شده و به سمت بالا کشیده شود .

تکنیک درمان افتادگی پلک با نخ ، علاوه بر بهبود پلک ها می تواند به عنوان راه‌حلی برای رفع چین ‌و چروک‌ها، حجم دهی صورت و بستن منافذ باز نیز مورد استفاده قرار گیرد .

در این روش فقط برشهایی کوچک ایجاد می شود و برای کاهش درد نیز قبل از شروع درمان از کرم های بی‌حسی موضعی استفاده می شود .

لیفت پلک با نخ علاوه بر درمان افتادگی پلک ها منجر به خوش فرم تر شدن و بالا رفتن ابروهای فرد نیز می گردد چرا که  ضمن بالا کشیدن ابرو به سمت بالا ، بخش بیرونی ابروها یا به اصطلاح دم ابرو بیشتر از تاج ابروها به طرف بالا کشیده می شود و همین امر می تواند زیبایی ابروها را دو چندان کند.

بالا رفتن ابروها از طریق لیفت پلک با نخ در حد متوسط و به شکلی طبیعی اتفاق می افتد .

 

نکاتی در رابطه با لیفت پلک با نخ

 • این روش تخصصی است و باید در مطب پزشک انجام گیرد .
 • استفاده از این تکنیک در فع افتادگی خفیف پلک بسیار کارآمد است .
 • نتایج  لیفت پلک با نخ موقتی و کوتاه مدت است چرا که نخ‌ لیفت حالت تجزیه‌پذیر دارد و پس از گذشت ۱۲ ماه تا ۱۸ ماه ، این نخ ها به طور طبیعی تجزیه خواهند شد.

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر درمان افتادگی پلک و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید . 

 

بیشتر بخوانید : جراحی زیبایی صورت

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

12 − دوازده =