روش هایی برای کوچک شدن لب ! عمل کوچک کردن لب چگونه انجام می شود؟

0 741

روش هایی برای کوچک شدن لب شامل عمل کوچک کردن لب و همینطور روش هایی برای کوچک شدن لب در منزل می باشد که برای افرادی مناسب است که از بزرگی و برجستگی بیش از اندازه لب های خود شاکی هستند. این افراد تمایل دارند با عمل غنچه کردن لب و یا کوچک کردن لب ها بدون عمل به لب هایی متعادل تر و هماهنگ با دیگر اجزای صورت خود دست یابند. این مقاله به ارائه مطالبی در رابطه با عمل کوچک کردن دهان و لب در کنار راه های کوچک کردن لب بدون جراحی می پردازد. با ما همراه باشید.

 

دلایلی که باعث می شود افراد به دنبال روش هایی برای کوچک شدن لب خود باشند

بزرگی و برجستگی بیش از حد لب ها ممکن است به دلیل عوامل ژنتیکی و ارثی باشد که در این مورد فرد می تواند جهت رفع مشکل از  عمل کوچک کردن لب و دهان استفاده کند.

نوجوانان به دلیل تکامل نیافتن دوران بلوغ شان ممکن است حس کنند که لب های خیلی بزرگی دارند و از این قضیه دلخور باشند اما لازم است این افراد تا سن 20 سالگی که دوران بلوغ به تکامل می رسد ، صبور باشند. بعد از آن اگر مشکل برطرف نشد به دنبال روش هایی برای کوچک شدن لب از طریق عمل غنچه کردن لب و یا راههای خانگی آن باشند.

گاهی اوقات بزرگی لب ها ناشی از عواملی غیر از بزرگ بودن خود لبها می باشد. بلکه در این افراد بزرگ بودن فک و یا وضعیت قرار گیری دندان ها باعث برجسته تر و بزرگ تر به نظر رسیدن لب ها شده است. در اینگونه افراد توصیه می شود که به جای به کار بردن روش هایی برای کوچک شدن لب از طریق عمل کوچک کردن لب به دنبال درمان و اصلاح وضعیت فک و یا نحوه قرار گیری دندان ها توسط پزشک متخصص باشند تا از این راه برجستگی زیاد لب هایشان به سادگی برطرف گردد و لب ها به حالت طبیعی خود بازگردند.

 

نحوه عمل کوچک کردن لب به عنوان یکی از روشهایی برای کوچک شدن لب

ابتدا پزشک متخصص با بی حسی موضعی ، نقاط در نظر گرفته شده لب را بی حس می کند. پس از آن برشی افقی بر روی لب زده می شود و از طریق آن میزان مشخصی از پوست در سرتاسر لب به علاوه مقدار معینی بافت و چربی اضافه برداشته شده و سپس محل شکاف بخیه زده می شود. این عمل برای هر لب (پاینی و بالایی) تقریبا 30 دقیقه به طول می انجامد. ممکن است پس از عمل تا چند روز لب دچار تورم شود که پس از گذشت مدتی این مشکل رفع خواهد شد. در حالت کلی بهبودی پس از عمل حدود 2 هفته یه طول می انجامد.

روش هایی برای کوچک شدن لب - عمل کوچک کردن دهان

 

روش هایی برای کوچک شدن لب بدون جراحی

راههای متفاوتی تحت عنوان راه های کوچک کردن لب بدون جراحی می تواند به افرادی که از بزرگی لب های خود ناراضی اند کمک کند تا بدون نیاز به پذیرفتن ریسک ها و خطرات عمل کوچک کردن دهان به لب های طبیعی تر و کوچک تری دست یابند. یکی از این روش ها ، عدم استفاده از رژ لب تیره رنگ می باشد به علاوه اینکه هرگز نباید از رژ لب های درخشان کننده لب استفاده کنید چرا که سبب برجسته تر نشان دادن لب هایتان می شود.در صورتی که از رنگ های ملایم رژلب استفاده کردید سعی کنید در آرایش بخش های دیگر صورتتان از رنگ های پررنگ تر و تیره استفاده نمایید تا چهره تان بی رنگ و کسل به نظر نیاید، سعی کنید بیشتر بر روی چشمانتان مانور دهید. یکی دیگر از روش هایی برای کوچک شدن لب ، استفاده از کرم پودر بر روی قسمت های بیرونی لب ها می باشد تا از این طریق بخشی از لب ها را به رنگ پوست صورت در آورده و از گستردگی آن بکاهید. به خاطر داشته باشید که علاوه بر رژ لب ملایم بایستی از برای مداد لب نیز از رنگ های سبک و کم رنگ استفاده نمایید.در این میان مدادهای قهوه ای روشن، هلویی و یا صورتی کم رنگ بیشترین تاثیر را در کوچک کردن لب ها خواهند داشت. پس به خاطر داشته باشید که هرگز از مداد لب هایی با رنگ هایی قهوه ای پر رنگ، صورتی پر رنگ، بنفش و یا قرمز استفاده نکنید که لب های شما را بیش از پیش بزرگ جلوه خواهند داد.

بیشتر بخوانید
قیمت پروتز لب! پروتز لب در خانه را چطور باید انجام دهید؟

 

معایب و عوارض استفاده از جراحی به عنوان روش هایی برای کوچک شدن لب

احتمال دارد پس از درمان کوچک کردن لب فرد دچار عارضه قرینه نبودن لب ها گردد . به علاوه اینکه ممکن است تا چند هفته بی حسی تزریق شده در لب همچنان باقی بماند و فرد را دچار مشکل در غذا خوردن و حرف زدن بکند البته این اتفاق پس از چند هفته معمولا به کلی برطرف می شود. احتمال بروز درد، تورم و کبودی پس از عمل غنچه کردن لب نیز وجود دارد که امری موقتی است و زود برطرف می گردد. در موارد خیلی نادر عفونت لب ها پس از عمل نیز مشاهده شده است. علاوه بر موارد ذکر شده هزینه جراحی کوچک کردن لب ها مثل تمام عمل های زیبایی، توسط بیمه پوشش داده نمی شود و به صورت آزاد حساب می گردد.

 

روش هایی برای کوچک شدن لب - عمل کوچک کردن لب

 

چه افرادی بهترین گزینه برای استفاده از روش هایی برای  کوچک شدن لب می باشند؟

افرادی که به صورت مادرزادی و ژنتیکی دارای لب های بزرگ و بسیار حجیم می باشند و یا اینکه در لب های آنها عدم تقارن و یا نا هماهنگی با دیگر اجزای صورت شان مشاهده می شود. علاوه بر این ، افرادی که در گذشته از طریق عمل های زیبایی لب های خود را بزرگ کرده اند و اکنون از نتایج عمل ناراضی اند و تمایل دارند دوباره لب هایشان را تا حدودی به حالت طبیعی خود بازگرداند. این نکته را باید در نظر داشت که افرادی که قصد عمل کوچک کردن لب خود را دارند باید از هر نظر دارای سلامتی باشند و از مواد نیکوتین دار مانند سیگار و قلیان تا یک ماه پیش از جراحی کوچک کردن لب پرهیز نمایند.

 

بهبودی و مراقبت های پس از کوچک کردن دهان و لب

در صورتی که درد دارید می توانید با مشورت پزشک از مسکن جهت کاهش درد استفاده نمایید.پیشنهاد می شود به منظور کاهش تورم و درد پس از جراحی کوچک کردن لب ها ، از کمپرس یخ بر روی لب استفاده نمایید. بیشتر اوقات در صورتی که مشکلی پیش نیایید نیاز به مراجعه مجدد به پزشک برای کشیدن بخیه ها وجود ندارد چرا که اغلب پزشکان بخیه را به وسیله نخ های جذب شونده انجام می دهند. برای مشاهده نتایج نهایی ف می توان پس از کذشت 2-3 ماه شاهد کوچک شدن لب های خود باشید.

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر عمل کوچک کردن لب و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی صورت

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 7 میانگین: 3.9]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 1 =