علائم بارداری و تشخیص آن – ۱۲ علائم برای تشخیص سریع حاملگی

علائم بارداری و تشخیص آن - ۱۲ علائم برای تشخیص سریع حاملگی
چکیده این مطلب : انتشار :اکتبر 27, 2018بدون دیدگاه

 

علائم بارداری و تشخیص آن - ۱۲ علائم برای تشخیص سریع حاملگی بارداری و تشخیص آن خصوصا تشخیص به موقع آن علائم خاص خود را دارد که در مطالب ذیل به بررسی آنها می پردازیم:   حاملگی با نزدیکی زن و مرد میلیون ها سلول جنسی مرد پس از انزال در عمق واژن زیر دهانه رحم جمع می شود. در هر سانتیمتر مکعب منی ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

علائم بارداری و تشخیص آن – ۱۲ علائم برای تشخیص سریع حاملگی

بارداری و تشخیص آن خصوصا تشخیص به موقع آن علائم خاص خود را دارد که در مطالب ذیل به بررسی آنها می پردازیم:

 

حاملگی

با نزدیکی زن و مرد میلیون ها سلول جنسی مرد پس از انزال در عمق واژن زیر دهانه رحم جمع می شود. در هر سانتیمتر مکعب منی تقریبا ۱۲۰-۶۰ و گاهی تا ۴۰٫۰ میلیون اسپرماتوزوئید شناورند. پس از آنکه اسپرم ها وارد واژن شدند مقدار زیادی ازآن ها از بین می روند با این وجود مقدار زیادی نیز از دهانه رحم به داخل رحم و به لوله رحم می روند.

از میلیون ها اسپرماتوزوئیدی که خود را رد لوله رحم به تخمک رسانده اند تنها یکی قادر است به وسیله ترشح موادی خاص غشاء تخمک را پاره کرده و وارد هسته مرکزی شود.

پس از دخول غشاء ضخیمی دور تخمک بارور شده ایجاد میشود و از هجوم و ورود اسپرماتوزوئیدهای دیگر جلوگیری می کند. در این صورت اسپرم مرد و تخمک  زن در هم آمیخته و از این زمان حاملگی آغاز می شود.

 

علایم بارداری و تشخیص آن:

الف. علایم حتمی بارداری و تشخیص آن:

 1.  در سونوگرافی ساک حاملگی دیده می شود.
 2.  تعیین حرکت جنین توسط پزشک
 3.  شنیدن صدای قلب جنین توسط پزشک
 4.  با استفاده از رادیوگرافی که استخوانهای اسکلت بدن جنین از هفته ۱۶ دیده می شود.

 

ب. علایم احتمالی بارداری و تشخیص آن:

 1.  تست حاملگی مثل اندازه گیری گنادو تروپین جفتی انسان HCG در خون و ادرار .
 2.  نرم شدن رحم
 3.  آبی یا ارغوانی شدن مخاط واژن و سرویکس (گردن رحم)
 4. سیانوز و نرم شدن گردن رحم
 5.  نرم شدن جلوی پیوستگاه رحم و سرویکس
 6. کروی شکل شدن رحم
 7.  بزرگ شدن رحم

 

۱۲ علائم بارداری و تشخیص آن

۱-حساس شدن و دردناک بودن سینه ها یکی از شایع ترین علائم بارداری است

علائم بارداری و تشخیص آن

از علائم بارداری دردناک بودن سینه ها است

 

یکی از نشانه های بارداری حساس شدن سینه ها و نوک سینه هاست که معمولاً در طی ۳ هفته اول بارداری خود را به وضوح نشان می دهد. متورم و دردناک شدن سینه ها در دوران بارداری شبیه قبل از پریود است. درد سینه در دوران بارداری پس از اتمام سه ماهه نخست به میزان زیادی کاهش پیدا می کند زیرا بدن خودش را با میزان هورمون ها تطبیق داده است.

بیشتر بخوانید
فواید و معایب بارداری در سنین مختلف

 

۲-گرفتگی عضلات را میتوان جزء مهمترین علائم بارداری به شمار آورد

علائم بارداری و تشخیص آن

درد زیر شکم از شایع ترین علائم بارداری است

 

در اوایل بارداری گرفتگی و درد عضلات زیر شکم و لکه بینی به صورت کم و به رنگ صورتی شایع است یکی از اصلی ترین علائم بارداری محسوب می شود.

 

۳٫ از علائم مهم بارداری و تشخیص آن در بعضی از خانم ها حالت تهوع و بیزاری از غذا است

علائم اولیه بارداری, نشانه های حاملگی,تهوع در دوران بارداری

شایع ترین علائم بارداری در روزهای اول حالت تهوع و استفراغ است

 

اگر تازه باردار شده باشید، بعید نیست از بوی قرمه سبزی یا قهوه حالتان بد شود و برخی از رایحه ها منجر به حالت تهوع شما بشوند که این نشانه یکی از شایع ترین علائم بارداری در روزهای اول است. با اینکه به طور صددرصد تایید نشده است، اما این مورد از علایم بارداری از عوارض افزایش هورمون استروژن در بدن است. ممکن است در دوران بارداری متوجه شوید دیگر به غذاهایی که تاکنون عاشق آنها بوده اید، علاقه ای ندارید.

 

تهوع برخی از زنان یک ماه پس از باردار شدن دچار حالت تهوع های صبحگاهی می شوند. برخی دیگر نیز این علائم بارداری برایشان یک یا دو هفته زودتر اتفاق رخ می دهد. البته حالت تهوع بارداری مختص صبح نیست. حالت تهوع به همراه و یابدون استفراع می تواند در هر ساعتی از روز اتفاق بیفتد. حدود نصف زنان باردار که دچار تهوع می شوند پس از قدم گذاشتن به سه ماهه دوم، کاملا خوب می شوند. البته گاهی ممکن است تا ماه چهارم نیز این علائم بارداری ادامه داشته باشد.

 

۴- از علائم دوران بارداری می توان تغییر حالات روحی نام برد

در دوران بارداری بسیار نرمال و طبیعی است که تعادل احساسی نداشته باشید و خیلی زود تغییر حالت دهید. دلیل آن تغییر هورمون های بدن و تاثیر آنها روی سیستم عصبی است. هر فردی واکنش متفاوتی به این علائم بارداری دارد. برخی از زنان باردار دچار افزیش احساسات – خوب یا بد – می شوند و برخی دیگر افسرده یا مضطرب می شوند.

 

۵- تکرر ادرار از علائم زودهنگام و اولیه بارداری است

علائم بارداری,نشانه بارداری,تکرر ادار در بارداری

تکرر ادرار و درد درناحیه پایین شکم در دوران بارداری

 

تغییرات هورمونی ایجاد شده در دوران بارداری باعث می شوند تا جریان خون در ناحیه کلیه افزایش پیدا کند. این مساله باعث می شود تا مثانه خیلی سریع پر شود و شما مجبور هستید خیلی زود به زود دستشویی بروید. این علائم بارداری از اوایل هفته ششم در سه ماهه نخست آغاز می شود.

 

تکرر ادرار در طول بارداری ادامه خواهد داشت و بعد از ۳ ماهگی بتدریج بهبود می یابد.

 

۶- علت خستگی در دوران بارداری چیست؟

اولین علائم بارداری،علایم بارداری,نشانه های حاملگی

یکی از مهمترین علائم بارداری خستگی و بی حالی است

 

احتمال دارد به دلیل افزایش پی در پی هورمون پروژسترون باشد که روی خواب زنان باردار تاثیر می گذارد. البته حالت تهوع های صبحگاهی و تکرر ادرار در طول شب نیز در خستگی و بی حالی بی تاثیر نیستند. پس از ورود به سه ماه دوم، کمتر احساس خستگی خواهید داشت. البته این علائم بارداری دوباره در انتهای بارداری به سراغ شما خواهد آمد زیرا مدام در حال حمل وزن بیشتر از خود هستید و شب ها نیز راحت نمی خوابید .

بیشتر بخوانید
۴ راه مهم پیشگیری از بارداری - نحوه کنترل بارداری

 

۷- یکی از رایج ترین علائم بارداری یبوست است

علائم بارداری و تشخیص آن

علائم بارداری همراه با کمردرد و یبوست

 

به دلیل افزایش هورمون پروژسترون در بارداری که عملکرد سیستم گوارش را کند می‌کند، یبوست در بارداری امری رایج است. برای کاهش این عارضه، آب زیاد مصرف کنید، ورزش کنید و از مواد غذایی فیبردار استفاده نمایید.

 

۸- آیا حالت سرگیجه از علائم بارداری است؟

علائم بارداری,اولین علائم بارداری,سرگیجه در بارداری

حالت تهوع و سرگیجه از علایم بارداری است

 

حالت سرگیجه و ضعف کردن به دلیل باز شدن عروق، کاهش فشار خون و کاهش قند خون در بانوان باردار مشاهده می‌شود و میتوان جزء علائم اولیه بارداری به حساب آورد.

 

۹- یکی از بهترین علائم بارداری توقف عادت ماهانه است

برای آن دسته از خانم هایی که قاعدگی مرتب دارند توقف عادت ماهانه می تواند نشانه خوبی باشد. اما اگر قاعدگی منظمی ندارید با مشاهده نشانه های دیگر همچون تکرر ادرار، حالت تهوع، سفت و دردناک شدن سینه ها و… می توانید احتمال دهید که باردار هستید با دیدن این علائم بارداری سریعاً به پزشک مراجعه کرده و با انجام آزمایش های مختلف از صحت بارداری خود اطمینان حاصل کنید.

 

۱۰- تشخیص بارداری به وسیله تستهای آزمایشگاهی

نشانه بارداری,علائم بارداری,تست بارداری

علائم اولیه بارداری و مناسب ترین زمان برای تست بارداری

 

از طریق آزمایش خون و آزمایش ادرار، مثبت یا منفی بودن حاملگی مشخص می شود. هر دو قسمت از طریق اندازه گیری هورمون گنادوتروپین انجام می شود. میزان این هورمون در آزمایش خون از روز ۸ تا ۱۰ و در آزمایش ادرار از ۲۱ تا ۲۸ حاملگی قابل تشخیص است. گاهی اوقات ممکن است با وجود حامله بودن جواب آزمایش منفی باشد .

 

در این حالت چنانچه علائم بارداری ذکر شده بالا را داشتید بعد از یک هفته مجدداً آزمایش را تکرار کنید.

 

۱۱- افزایش دمای عمومی بدن از علائم اولیه بارداری محسوب می شود

هنگامی که دمای بدن شما هنگام صبح و پیش از بلند شدن از جا و خوردن غذا، خیلی بالاست و این مساله تا ۳ هفته همچنان ادامه داشت، احتمالا باردار هستید.

 

۱۲- نتیجه مثبت تست بارداری خانگی

علائم بارداری و تشخیص آن

بارداری و تشخیص آن با استفاده از تست های تجاری

همه تبلیغاتی که شرکت های تولید کننده این تست ها ارائه می کنند، اما هیچ کدام از آنها تا یک هفته پس از عقب افتادن پریود، دقیق و قابل اعتماد نیستند. بنابراین، اگر پیش از این تاریخ تست کردید و جواب منفی بود، حتما چند روز بعد نیز این تست را تکرار کنید.این را در نظر داشته باشید، جنین پیش از آنکه شما متوجه شوید باردار هستید رشد می کند و هنگامی که شک دارید و چندین علائم بارداری را دارا هستید، باید حتما مراقب سلامتی خود باشید.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید