بینی گوشتی بعد از جراحی چه میزان تغییر می‌کند؟

بینی گوشتی بعد از جراحی چه میزان تغییر می‌کند؟
چکیده این مطلب : انتشار :سپتامبر 25, 2019بدون دیدگاه

 

  بینی افراد مختلف از یکدیگر متفاوت است و هیچ دو بینی‌ای حتی بعد از جراحی شبیه یکدیگر نمی‌شود. بینی از اجزای مختلفی تشکیل شده که شامل پوست، استخوان و غضروف می‌باشد. بر اساس تفاوت‌هایی که در این بافت‌ها وجود دارند، اصطلاحا به بعضی بینی‌ها استخوانی و به بعضی دیگر گوشتی اطلاق می‌شود. بسیاری از افرادی که بینی گوشتی دارند از این ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

 

بینی افراد مختلف از یکدیگر متفاوت است و هیچ دو بینی‌ای حتی بعد از جراحی شبیه یکدیگر نمی‌شود. بینی از اجزای مختلفی تشکیل شده که شامل پوست، استخوان و غضروف می‌باشد. بر اساس تفاوت‌هایی که در این بافت‌ها وجود دارند، اصطلاحا به بعضی بینی‌ها استخوانی و به بعضی دیگر گوشتی اطلاق می‌شود.

بسیاری از افرادی که بینی گوشتی دارند از این موضوع می‌ترسند که با وجود متحمل شدن هزینه و سختی جراحی، بینی آن‌ها تغییر زیادی نکند یا بعد از گذشت زمان تغییرات بینی آن‌ها به حالت اولیه بازگردد. به همین منظور در این مقاله در خصوص تفاوت بینی گوشتی و استخوانی، نحوه عمل بینی گوشتی و میزان تغییرات آن صحبت شده است.

 

بینی استخوانی و بینی گوشتی چه تفاوت‌هایی دارند؟

بینی استخوانی دارای بافت پوست نازک و چربی کم است، اما بافت غضروفی در این نوع بینی قوی است و اغلب غضروف و استخوان تجمع یافته به شکل قوز در پل بینی خود را نشان می‌دهد. بلعکس در بینی گوشتی بافت پوست ضخیم بوده که یا خود پوست ضخیم است و یا بافت چربی پوست زیاد می‌باشد. همچنین در این نوع بینی بافت غضروفی ضعیف است و اغلب به این دلیل نوک بینی به علت عدم توانایی در تحمل وزن بینی دچار افتادگی می‌شود.

در تعریفی دیگر می‌توان گفت که بینی استخوانی به بینی گفته می‌شود که برای جراحی آن بیشتر بر قسمت بالای بینی کار شده و بینی گوشتی به بینی گفته می‌شود که بیشتر تغییرات بر قسمت پایینی آن باید اعمال شود.

امروزه جراحی بینی غالبا به روش باز انجام می‌شود که در آن پوست بینی بالا رفته تا ساختار زیر آن دست کاری شود. بعد از اتمام جراحی پوست دوباره پایین کشیده شده و بخیه می‌شود. در صورتی که بافت پوست ضخیم باشد به سختی بر ساختار جدید می‌نشیند؛ به همین دلیل بر بینی‌های گوشتی تغییرات کمتری می‌توان اعمال کرد.

بعضی از پزشکان با توجه به این که تغییرات زیادی بر بینی گوشتی نمی‌توان اعمال کرد، از روش بسته برای عمل بینی گوشتی استفاده می‌کنند. در این روش پوست بینی بالا برده نمی‌شود و جراحی از درون سوراخ‌های بینی صورت می‌پذیرد؛ در نتیجه جراح به ساختارهای بینی اشراف کامل نخواهد داشت. در این روش زخم، کبودی و تورم ناشی از جراحی کمتر خواهد بود. انتخاب روش جراحی بینی کاملا بستگی به نوع بینی و صلاح دید پزشک دارد و دقیقا نمی‌توان گفت که کدام روش برای جراحی بهتر است.

عمل بینی گوشتی

همان طور که گفته شد برای بینی گوشتی لازم است که بیشتر تغییرات بر ناحیه نوک بینی انجام شود. به این منظور بافت غضروفی نوک بینی اصلاح می‌شود تا افتادگی آن برطرف شود. زاویه مناسب نوک بینی و بالای لب در عمل بینی طبیعی بهتر است بین 90 تا 100 درجه باشد. زاویه‌های بالاتر معمولا برای بینی‌های عروسکی کاربرد دارد.

در صورتی که ضخامت بافت پوست ناشی از ازدیاد چربی باشد، در بعضی موارد قبل از جراحی لازم است که متقاضی قرص‌های کاهش دهنده چربی استفاده کند و یا تزریق کورتون بنا به صلاح دید پزشک انجام شود.

بیشتر بخوانید
خطر سینوزیت در افراد دارای انحراف بینی! علائم و درمان سینوزیت؟!

 

آیا بینی گوشتی بعد از مدتی به فرم اولیه خود باز می‌گردد؟

در گذشته به منظور بالا بردن نوک بینی معمولا ساختارهای بینی حذف می‌شد و بعد از مدتی به علت ضعیف بودن بافت غضروفی، بینی دوباره دچار افتادگی می‌شد. به همین دلیل بسیاری از کسانی که بینی گوشتی داشتند برای جراحی دچار تردید می‌شدند. امروزه با استفاده از تکنیک‌های جدید سعی بر این است که کمتر از بافت‌های بینی حذف شود و به جای آن ساختارهای بینی جابه‌جا و تقویت شود. بنابراین دیگر جای نگرانی وجود ندارد و بینی بعد از گذشت زمان دچار افتادگی نمی‌شود.

 

بینی گوشتی بعد از جراحی ایده‌آل نمی‌شود!

همان طور که گفته شد به دلیل ضخامت بالای پوست در بینی گوشتی تغییرات زیادی بر این نوع بینی نمی‌توان اعمال کرد. غالبا کسانی که بینی گوشتی دارند و متقاضی جراحی بینی هستند این جمله را از جراح خود می‌شنوند که بینی شما ایده‌آل نمی‌شود و تنها تا چند درصد تغییر می‌کند. اما متقاضی نمی‌تواند متوجه شود که منظور پزشک دقیقا چیست و میزان تغییرات بینی او چقدر خواهد بود. در این شرایط استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی و قالب‌های کنترلی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

در جراحی بینی با استفاده از قالب‌های کنترلی، قبل از جلسه مشاوره چهره متقاضی اسکن سه بعدی می‌شود. دستگاه اسکنر سه بعدی هیچ اشعه‌ای تولید نمی‌کند و با استفاده از نور طبیعی عکس برداری را انجام می‌دهد. در مرحله بعد با استفاده از نرم افزارهای خاص مدل سه بعدی چهره متقاضی ساخته می‌شود و در جلسه مشاوره با پزشک مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. با این شرایط جراح می‌تواند با اعمال تغییرات بر مدل سه بعدی بینی به متقاضی نشان دهد که بینی او بعد از عمل به چه اندازه تغییر می‌کند. همچنین با استفاده از این روش متقاضی نیز راحت‌تر خواسته خود را به جراح می‌گوید. به منظور طراحی بینی نسبت‌های طلایی صورت نیز در نظر گرفته می‌شود تا بینی در تناسب با سایر اجزای چهره طراحی شود. در این شرایط متقاضی می‌تواند بر اساس میزان تغییرات تصمیم گیری بهتری داشته باشد و متوجه شود که آیا تغییرات بینی او ارزش صرف هزینه و تحمل سختی جراحی را دارد؟

در مرحله بعد بر اساس طراحی انجام شده قالب‌های کنترلی مختص متقاضی توسط پرینترهای سه بعدی ساخته می‌شود. این قالب‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها به منظور سنجش درستی تغییرات اعمال شده در ناحیه خاصی از بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در عمل بینی با استفاده از این روش جراح دیگر خواسته متقاضی و قول‌های جلسه مشاوره را فراموش نخواهد کرد و جراحی تنها زمانی تمام می‌شود که قالب‌های مورد نظر با بینی متقاضی تطبیق پیدا کند.

 

دکتر عمل بینی گوشتی

اگر بینی شما از نوع گوشتی است و به دنبال یک جراح خوب هستید این موضوع را در نظر داشته باشید که یک جراح ممکن است در عمل بینی استخوانی مهارت داشته باشد ولی در عمل بینی گوشتی تخصص کافی نداشته باشد. پس برای انتخاب یک دکتر خوب برای عمل بینی لازم است که نمونه کارهای بینی گوشتی آن پزشک را مورد ارزیابی قرار دهید.آل ل

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید