نکاتی که باید قبل از اقدام به جراحی بینی بدانید !

نکاتی که باید قبل از اقدام به جراحی بینی بدانید !
چکیده این مطلب : انتشار :ژانویه 25, 2020بدون دیدگاه

 

   جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین و در عین حال دشوارترین جراحی‌های پلاستیک و زیبایی است. این موضوع دست کم مورد توافق هم جراحان پلاستیک و زیبایی و هم عموم مردم است. بینی عضو بسیار مهمی در زیبایی چهره است که در مورد ان یک عبارت کلیدی وجود دارد: یک بینی خوب موجب زیبا شدن شما می‌شود بدون اینکه به ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

 

 جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین و در عین حال دشوارترین جراحی‌های پلاستیک و زیبایی است. این موضوع دست کم مورد توافق هم جراحان پلاستیک و زیبایی و هم عموم مردم است. بینی عضو بسیار مهمی در زیبایی چهره است که در مورد ان یک عبارت کلیدی وجود دارد:

یک بینی خوب موجب زیبا شدن شما می‌شود بدون اینکه به چشم بیاید اما یک بینی نامناسب، همیشه توی چشم است!

برای همین پیدا کردن یک جراح خوب بینی کار بسیار دشواری است. به ویژه جراحی بینی‌های گوشتی که بسیاری از پزشکان از انجام آن خودداری می‌کنند. با این حال یک فوق تخصص جراخی پلاستیک و زیبایی بنا به دانش و مهارتی که در انجام انواع جراحی‌های پلاستیک دارد، می‌تواند از روش‌هایی برای انجام جراحی بینی گوشتی استفاده کند.

حال با ما همراه باشید تا ببینیم برای جراحی بینی ، باید به چه نکاتی توجه کرد؛ چه مراقبت‌هایی پیش و پس از جراحی باید انجام شود و در نهایت این که یک پزشک مناسب برای جراحی بینی را چگونه می‌توان پیدا کرد؟

 

انواع جراحی بینی

بسته به اینکه چه مشکلی در بینی شما وجود دارد، شیوه جراحی نیز متفاوت خواهد بود. به‌طور کلی دو دسته جراحی بینی وجود دارد: روش باز و روش بسته. در جراحی بینی به روش بسته، برش‌هایی درون سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود. سپس جراح از طریق آن، به غضروف‌های بینی و استخوان بینی دسترسی پیدا می‌کند. با ایجاد تغییر شکل و برش غضروف‌ها و استخوان بینی، می‌توان فرم بینی را تغییر داد. از آنجایی که در روش بسته، میزان دسترسی و دید جراح به درون بینی کم است، انجام این عمل دشوار است و تنها برای ایجاد تغییرات جزئی و کم، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما برای انجام جراحی بینی که نیاز به تغییرات بیشتری دارد، باید از روش باز استفاده کرد. در این روش هم درون سوراخ‌های بینی و هم روی تیغه میانی و اطراف سوراخ‌های بینی برش‌هایی زده می‌شود. به این شکل جراح می‌تواند پوست بینی را کنار بزند تا به طور مستقیم به غضروف بینی دسترسی داشته باشد.

در روش بسته، معمولا جای برش دیده نمی‌شود و زمان بهبود آن نیز سریع‌تر است. اما در جراحی بینی به روش باز، بهبود جای زخم به زمان بیشتری نیاز دارد و باید بیشتر مراقبت شود. به طور کلی هر دو روش جراحی بینی با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شوند. در نتیجه بیمار باید از ساعت 12 شب قبل از جراحی به بعد هیچ خوراکی و نوشیدنی نخورد تا صبح جراحی معده او خالی باشد.

این نوع جراحی بینی باید در بیمارستان و یا مرکز جراحی معتبر انجام شود. فراموش نکنید جراحی در یک اتاق عمل استریل و توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک، عوارض جراحی و خطرات پس از آن را از بین می‌برد. مثلا خطر عفونت در صورت جراحی در محیط غیر استریل وجود دارد.

از سوی دیگر برخی جراحی‌های بینی وجود دارد که نیاز به بی‌هوشی و اتاق عمل ندارند و می‌توان آن‌ها را در کلینیک‌های زیبایی نیز انجام داد. اما این جراحی‌ها نیز باید توسط جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی انجام شود تا نتیجه آن رضایت‌بخش شود و عوارضی به همراه نداشته باشد. برای مثال اصلاح قوز بینی و یا رفع افتادگی نوک بینی از این دست جراحی‌های بینی هستند. همچنین توجه به تناسب صورت و دانش زیبایی‌شناسی در انجام عمل بینی بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید
داروهای گیاهی برای کوچک شدن بینی و 7 روش طبیعی زیبایی بینی

 

جراحی بینی گوشتی  و استخوانی

بینی افراد مختلف به دو دسته بینی گوشتی و بینی استخوانی قابل دسته‌بندی کردن است. بینی استخوانی یعنی بینی که پوست به‌نسبت نازکی دارد و بیشتر حجم بینی را استخوان و غضروف تشکیل می‌دهد. برای جراحی بینی استخوانی می‌توان غضروف‌ها را تراشید و تغییر شکل داد تا فرم بینی تغییر کند. به همین دلیل این بینی‌ها را می‌توان بیشتر کوچک کرد و فرم فانتزی یا عروسکی را به وجود آورد.

از سوی دیگر بینی‌های گوشتی، مقدار کمتری غضروف دارند. با این که پایه استخوانی بینی گوشتی پهن‌تر است اما غضروف‌های بینی نازک‌تر می‌باشد. بینی گوشتی معمولا پوست کلفت و دارای بافت‌های فراوان چربی دارد که موجب پهن و بزرگ بودن بینی می‌شود. برای جراحی بینی گوشتی ، دیگر نمی‌توان تنها با تغییر فرم غضروف‌ها، شکل و اندازه بینی را تغییر داد. به همین دلیل باید تکنیک‌های دیگری از جراحی پلاستیک به کار گرفته شود تا بینی گوشتی را کوچک کرد.

در جراحی بینی گوشتی، نخست باید توجه داشت که اگر میزان کافی غضروف در بینی وجود نداشته باشد، پس از جراحی و برداشتن پوست و بافت چربی اضافی، ممکن است پس از مدتی باز هم بافت‌های چربی رشد کنند. در این حالت به اصطلاح می‌گویند بینی گوشت آورده و دوباره بزرگ شده است.

برای جلوگیری از این اتفاق، جراح فوق تخصص پلاستیک می‌تواند با کمک روش‌هایی، غضروف اضافی در ساختار و چارچوب بینی کار بگذارد. این کار کمک می‌کند تا پس از جراحی بینی گوشتی، دیگر فضای کافی برای رشد بافت‌های چربی نباشد. درواقع غضروف‌ها با فشار آوردن به پوست بینی، مانع رشد دوباره پوست و بافت چربی آن می‌شوند و نتیجه جراحی بینی گوشتی ماندگار خواهد شد.

این غضروف اضافی را می‌توان از بخش‌هایی از تیغه میانی بینی یا سپتوم برداشت و در دیگر بخش‌های بینی جای گذاری کرد. همچنین ممکن است پیش از جراحی بینی گوشتی، پزشک شما داروهایی تجویز کند تا میزان چربی و جوش‌های بینی را کاهش دهد. این کار به بهبود کیفیت نتایج جراحی بینی گوشتی کمک می‌کند. ممکن است حتی نیاز باشد این داروها را برای پس از جراحی بینی گوشتی نیز تا مدتی استفاده کنید.

 

مراقبت‌های پس از جراحی بینی

پس از جراحی بینی باید یک هفته استراحت کنید پس اگر شاغل هستید، حتما به فکر مرخصی باشید. پس از جراحی، وجود درد، ورم و کبودی در اطراف بینی و زیر چشم‌ها کاملا طبیعی است و به مرور رفع می‌شود. داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک خود را سر ساعت مصرف کنید.

تا دو هفته سر خود را مرتب بالا نگه دارید؛ حتی هنگام خواب نیز زیر سر خود چند بالش نرم بگذارید تا بالا باشد. به هیچ وجه به بینی خود فشار وارد نکنید. خوردن غذای سفت که به گاز زدن نیاز دارد و همچنین نوشیدن با نی، ممنوع است. تا چند هفته باید با دهان باز عطسه کنید و از فین کردن خودداری نمایید.

درون بینی شما پانسمان چرب قرار دارد که از خونریزی جلوگیری می‌کند و پوست و مخاط بینی را به غضروف فشار می‌دهد. این پانسمان پس از 2 یا 3 روز کشیده می‌شود. همچنین ممکن است روی بینی شما یک آتل وجود داشته باشد که پس از یک هفته برداشته خواهد شد. پس از آن جراح بینی شما را به دقت چسب می‌زند. سعی کنید چسب زدن را به خوبی از جراح خود یاد بگیرید چون در چند ماه بعد باید این کار را خودتان بکنید. چسب زدن درست و اصولی به کاهش ورم بینی و رسیدن به فرم دلخواه شما، کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید
آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟

 

 

 

 

بهترین متخصص جراحی بینی در تهران

شاید پاسخ به این سوال کمی دشوار باشد که بهترین متخصص جراحی بینی در تهران چه کسی است؟ اما چند ویژگی مهم وجود دارد که توجه به آن‌ها می‌تواند به شما در یافتن بهترین جراح بینی در تهران کمک کند. به طور کلی تخصص و مهارت، تجربه، محل طبابت و همچنین تعداد عمل بینی، از نکاتی است که باید به آن توجه کنید.

بهترین متخصص جراح بینی باید در زمینه جراحی‌های پلاستیک تحصیل کرده باشد. به همین دلیل باید به سراغ فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بروید. چنین جراحی علاوه بر 7 سال دوره پزشکی عمومی و 4 سال دوره تخصصی جراحی عمومی، 5 سال نیز در دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی تحصیل کرده است. به بیان بهتر فوق تخصص جراحی پلاستیک، به طور کامل برای انجام انواع جراحی‌های پلاستیک مانند جراحی بینی آموزش دیده و مهارت کسب کرده است. برای جراحی بینی گوشتی یا استخوانی و همچنین جراحی بینی به روش باز یا بسته، می‌توان به تخصص چنین جراحی اعتماد کرد.

همچنین بهتر است تعداد عمل‌ها و نمونه کارهای یک جراح را بررسی کنید تا متوجه شوید که چقدر در کار خود ماهر است. بهترین متخصص جراحی بینی در تهران، حتما تعداد زیادی عمل بینی انجام داده است و احتمالا بیمارانی نیز از دیگر کشورها دارد. امروزه به لطف فضای مجازی و اینستاگرام می‌توان این موارد را به خوبی بررسی کرد. حتما توجه کنید که آیا جراح مورد نظر شما از عمل‌های جراحی خود فیلم و عکس و حتی ویدیو لایو منتشر می‌کند یا نه؟

باید توجه کنید که داشتن تخصص و انجام عمل در دیگر جراحی‌های زیبایی نیز می‌تواند نشانه مهارت، چیره‌دستی و اعتماد به‌نفس جراح باشد. برای یافتن بهترین متخصص جراحی بینی، باید به محل طبابت وی نیز توجه کنید. داشتن کلینیک تخصصی زیبایی و حضور کادر درمانی مجرب، از دیگر نشانه‌های تخصص و توانمندی‌های جراح است. همچنین بهترین جراح بینی را می‌شود با کمک یک جلسه مشاوره حضوری نیز تشخیص داد.

پس حتما بررسی کنید که آیا جراح مورد نظر شما جلسه ویزیت و مشاوره رایگان دارد یا خیر؟ در مورد انتظارات خود از جراحی بینی و تغییرات پس از عمل با وی مشورت کنید تا بهترین پیشنهادها را متناسب با شرایط بدنی و رعایت تناسب و زیبایی صورت شما، دریافت کنید.

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

برچسب‌ها:
مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید