کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی و همه روش های آن !

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی و همه روش های آن !

 

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی موضوعی است که اخیرا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این روش که هم شامل کوچک کردن بینی غضروفی بدون عمل جراحی می باشد و هم عمل بینی گوشتی بدون جراحی را در بر می گیرد نسبت به عمل جراحی بینی عوارضی بسیار ناچیز و هزینه ای به مراتب کمتر داشته و در عین حال می تواند بینی شما را زیبا و خوش فرم نماید.

 

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی با روش های مختلف و در کوتاهترین زمان ممکن قابل انجام است.

با ما همراه باشید تا شما را با انواع روش های کوچک کردن بینی بدون جراحی مثل کوچک کردن بینی با پلاسما یا لیفت بینی با ژل و … آشنا کنیم.

 

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

 

کوچک کردن بینی غضروفی بدون عمل جراحی و همینطور عمل بینی گوشتی بدون جراحی روش های متفاوتی دارد که عبارتند از :

 

 • کوچک کردن بینی استخوانی و گوشتی با روش تزریق ژل و لیفت بینی با نخ
 • کوچک کردن بینی استخوانی و گوشتی با روش پلاسما جت بینی
 • کوچک کردن بینی استخوانی و گوشتی با روش دستگاه های ویبره حرارتی
 • کوچک کردن بینی استخوانی و گوشتی با روش لیزر
 • کوچک کردن بینی استخوانی و گوشتی با روش سوهان کشیدن 

 

عمل بینی گوشتی بدون جراحی و فرم دهی آن با دستگاه ویبره و حرارتی

بینی های گوشتی ایده آل ترین نوع بینی است که برای کوچک کردن با روش های غیر جراحی، بهترین نتیجه را می توان گرفت. استفاده از دستگاه های کوچک کننده بینی امروزه یکی از روش های بسیار پرطرفدار برای کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی است.

برای فرم دادن به بینی می توانید از دستگاه های ویبره و حرارتی که در بازار وجود دارند، استفاده نمایید و بینی خود را کوچک نمایید. پد این دستگاه بر روی بینی قرار می گیرد و سپس آن را به منبع انرژی که می تواند برق یا باتری باشد وصل می کنند و بینی فرم می گیرد. اما استفاده از این دستگاه حداقل به یک ماه زمان نیاز دارد، تا تاثیر لازم را بر روی بینی بگذارد.

 

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

 

نکاتی در مورد کوچک کردن بینی بدون جراحی

در کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید تا علاوه بر نتیجه گرفتن بهتر، ماندگاری روش های مورد استفاده نیز بیشتر شود. بهتر است افرادی که از این روش ها استفاده می کنند به سن بلوغ رسیده باشند تا نتیجه بهتری بگیرند.

همچنین بهتر است پس از عمل به مدت چند روز از ایجاد فشار بر روی بینی جلوگیری نمایند و از رفتن به سونا و جکوزی خودداری نمایند و بخور داغ یا حمام داغ نیز نداشته باشند. افراد بهتر است به مدت چند روز از خوابیدن به پهلو یا بر روی شکم خودداری نمایند.

بیشتر بخوانید
کوچک شدن بینی با عسل و زنجبیل با 4 ماسک معجزه آسا !!!

 

زیبایی بینی بدون عمل با روش لیفت بینی با ژل

لیفت بینی با ژل یکی از روش های مورد استفاده در کوچک کردن بینی بدون جراحی است. عمل بینی استخوانی قوزدار یکی از شایعترین جراحی های زیبایی بینی است که این کار را می توان با لیفت بینی با ژل انجام داد. در این روش ماده ای به نام فیلر در فرورفتگی ها و قسمت هایی مانند قوز که دارای نقص است، تزریق می شود و این قسمت ها با فیلر پر می شوند و بینی صاف می شود.

این روش برای افرادی که دارای افتادگی بینی هستند، نیز مناسب است. روش تزریق ژل علاوه بر مشکلاتی همچون قوز و افتادگی بینی برای افرادی که دارای نوک بینی نامناسبی هستند، نیز کاربرد دارد که باعث بالا رفتن نوک بینی آنها می شود. همچنین می توان با تزریق مقداری بوتاکس به پره های بزرگ بینی، آنها را کوچکتر نمود. این روش بدون درد است. برای انجام این عمل،  ۲۰ دقیقه قبل از عمل به قسمت های مورد نیاز کرم بی حسی موضعی زده می شود. نتیجه روش لیفت بینی بلافاصله قابل مشاهده است و تا یکسال ماندگاری دارد.

 

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی با روش لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ یکی از پرطرفدارترین روش ها در کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی است. لیفت بینی با نخ یکی از روش های کم هزینه، سریع  و بدون عارضه برای کسانی است که دوست دارند نقص بینی آنها اصلاح شود. در کوچک کردن بینی غضروفی بدون عمل جراحی از این روش به وفور استفاده می شود.

این روش برای افرادی که دارای افتادگی بینی هستند و یا دوست دارند بینی سر بالا داشته باشند کاربرد دارد. در این روش نخ را بدون برش دادن پوست از زیر آن عبور می دهند و فیکس می کنند. این نخ ها تغییراتی را در نوک  و پل بینی بوجود می آورند و باعث تحریک کلاژن سازی می شوند و سپس بینی فرم می گیرد. همچنین این روش باعث باریک تر شدن نوک بینی می شود و زاویه لب و دهن زیباتر می شود. این روش در ۱۵ الی ۳۰ دقیقه انجام می شود و فاقد هر گونه دردی است.

 

عمل بینی گوشتی بدون جراحی

 

کوچک کردن بینی با پلاسما

کوچک کردن بینی با پلاسما نیز یکی از روش های جدید درکوچک کردن بینی بدون عمل جراحی است. دستگاه پلاسما جت و پلکسر از دستگاه های مورد استفاده در لیفت بینی هستند. لیفت بینی با دستگاه پلاسما جت روشی است که پروب های مخصوص لیفتینگ با ایجاد فرکانس بالا باعث لیفت بینی و اپیدرم در نقاط مورد نظر می شوند. پلاسما ماده ای است که نه جامد و نه مایع است. بلکه حالتی شبیه گاز با حرارت بالا است که در برخورد با پوست سرد می شود.

لیفت بینی با دستگاه پلکسر نیز مانند کوچک کردن بینی با پلاسما جت است. هر دو این دستگاه ها از روش تولید پلاسما برای لیفت بینی استفاده می کنند تنها تفاوت این دو در قدرت دو دستگاه است که معمولا در بسیاری از مطب های زیبایی بیشتر از دستگاه پلاسما جت استفاده می شود.

 

عمل بینی با لیزر

امروزه استفاده از لیزر در انجام عمل های زیبایی متنوع بسیار رواج یافته است. برای کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی یکی دیگر از روش های مورد استفاده، لیزر است. استفاده از لیزر در کوچک کردن بینی شاید به اندازه روش های دیگر، قدرت و کارایی نداشته باشد اما برای افرادی که می خواهند تغییرات کمی بر روی بینی آنها انجام شود، کاربرد دارد. لیزر باعث کوچکتر شدن شاخک های بینی و جوانسازی پوست بینی می شود.

هشدار !!!

 

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند یا بینی استخوانی خیلی بزرگی دارند، نمی توانند از روش لیفت بینی با لیزر استفاده نمایند.

این روش همچنین برای افرادی که دچار شکستگی بینی شده اند و یا پوست را برنزه کرده اند، بیماران قندی، افرادی که دچار مشکل لخته شدن خون هستند و کسانی که به سن بلوغ نرسیده اند، روشی مناسب نیست.

 

بیشتر بخوانید
نکاتی که باید قبل از اقدام به جراحی بینی بدانید !

 

قبل از شروع عمل به بینی با اسپری به صورت موضعی بی حس انجام می شود و با لیزر دی اکسید کربن، پوست ضخیم بینی شروع به سایش می کند و نازک می شود. ممکن است در حین انجام این کار کمی احساس سوزش نمایید که پس از پایان کار این سوزش از بین می رود.

عمل بینی با لیزر ۴۵ دقیقه طول می کشد. بعد از عمل ، بینی متقارن تر و صاف تر بنظر می رسد و سوراخ های بینی زیباتر بنظر می آیند. این روش ممکن است به چندین هفته یا چندین ماه زمان نیاز داشته باشد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این روش مقاله جراحی بینی با لیزر را مطالعه نمایید.

 

کوچک کردن بینی بدون جراحی

 

کوچک کردن بینی غضروفی بدون عمل جراحی از طریق برداشتن قوز بینی با سوهان

روش برداشتن قوز بینی با سوهان یا روتوش بینی برای بیمارانی که دچار قوز بینی هستند یا افرادی که پس از جراحی بینی دچار ناهمواری هایی در قسمت هایی از بینی هستند، بکار برده می شود. برای این کار از سوهان هایی با دندانه های نرم و ضدزنگ که از جنس فولاد است استفاده می شود. با توجه به مشکلی که بیمار دارد، نوع سوهان ها نیز متفاوت است.

یکی از سوهان ها حالتی سوزنی دارد و برای صیقل دادن به قوزهای بزرگ از آن استفاده می شود. سوهان دیگر عاج های درشتی دارد و برای صیقل دادن به قوزهای متوسط استفاده می شود و سوهان سوم که جنسی نرم دارد، برای صیقل دادن نهایی استفاده می شود. روش سوهان کشیدن به دو صورت باز و بسته انجام می شود که در روش بسته، با بی حسی موضعی قوز بینی تراشیده می شود.

 

روش برداشتن قوز بینی با سوهان یکی از تاثیرگذارترین روش های کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی در بیماران با قوز بر روی بینی  است.

 

چه افرادی برای کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی مناسب هستند؟

این نکته را در نظر داشته باشید که همه افراد نمی توانند از روش های کوچک کردن بینی بدون جراحی استفاده کنند و این روش ها برای افرادی با ویژگی های ذیل قابل انجام است.

 • افرادی که دارای قوز بینی هستند
 • افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند
 • افرادی که دارای عدم تقارن در بینی خود هستند
 • افرادی که تورفتگی ها و ناصافی هایی در قسمت هایی از بینی دارند
 • افرادی که دارای انحراف بینی هستند
 • افرادی که دارای افتادگی بینی هستند
 • افرادی که پل بینی کوتاه دارند و بینی آنها کوتاه به نظر می آید
 • افرادی که مایل به انجام تغییرات کمی در بینی خود هستند

 

 

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

 

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : جراحی بینی

 • Helen

  Helen

  می 25, 2019

  سلام هزینه پلاسماژل بینی و برداشتن قوز بینی با سوهان چقدر هست؟

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

9 + 1 =