لیفت بینی چیست ؟! خداحافظی با جراحی بینی گوشتی و استخوانی پرهزینه !!

0 7,614
لیفت بینی روشی جدید و غیر تهاجمی برای رفع عیوب بینی است. با این روش دیگر نیازی نیست به جراحی های پر هزینه و سخت تن دهید. عمل بینی با نخ می تواند نواقص بینی شما را با کمترین عوارض و خطرات رفع نماید.
در این مقاله قصد داریم در مورد مراقبت های بعد از لیفت بینی گوشتی ، عوارض احتمالی، فاکتورهای موثر در قیمت لیفت بینی در تهران و لیفت بینی با نخ در اهواز و شهرهای دیگر و مواردی از این دست اطلاعاتی مفید ارائه دهیم. لازم به ذکر است که فیلم لیفت بینی با نخ بصورت کامل و واقعی در پایان مقاله آورده شده است.

 

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 6005 090 0991
مشهد : 5759 508 0922
اصفهان : 4651 215 0913

 

امروزه روش های نوین و متفاوتی جایگزین جراحی زیبایی بینی شده اند که لیفت بینی تنها یکی از آنهاست.

 

لیفت بینی چیست ؟

اگر به فکر رفع نواقص بینی خود هستید، ما شما را با روش لیفت بینی گوشتی با نخ آشنا می کنیم. در این روش با کمک نخی با نام پلی دی اکسانون که توسط پزشک جراح در بافت زیرین پوست بینی قرار می دهد باعث رفع عیوب ظاهری بینی می شود و در خوش فرم شدن بینی شما بسیار تأثیر گذار است. جنس این نخ به گونه ای است که با گذشت زمان جذب خواهد شد؛ و جایگذاری آن پس از انجام بی حسی موضعی به راحتی انجام خواهد گرفت و دیگر نیازی به بیهوشی عمومی نخواهد بود. با قرار گرفتن نخ ها، کلاژن سازی در اطراف نخ ها افزایش یافته و همین امر موجب فرم دهی به بینی خواهد شد.

 

لیفت بینی - هزینه لیفت بینی

 

تفاوت های بین رینو پلاستی با لیفت بینی گوشتی با نخ

برخی افراد ممکن است بر سر این دو راهی قرار گرفته باشند که از کدام روش برای زیبایی بینی خود استفاده کنند؟ ما این دو روش را با یک دیگر مقایسه می کنیم تا تصمیم گیری برای شما آسان تر شود.

۱_ در جراحی بینی (رینوپلاستی)، این روش برای تقریباً تمامی افراد قابل انجام می باشد و محدودیت خاصی نخواهد داشت این در حالی است که لیفت بینی گوشتی ، همان طور که از نامش پیداست کاندید های خاص خود را خواهد داشت.

۲_ در عمل رینو پلاستی پزشک شما باید حتماً از بیهوشی عمومی برای شما استفاده کند که قطعاً استفاده از داروهای بیهوشی عارضه هایی را به همراه خواهد داشت، این در حالی است که در روش لیفت بینی گوشتی ، بی حسی موضعی کوتاه مدت کفایت خواهد کرد.

۳_ دوره ی نقاهت و بهبودی در عمل جراحی بینی چند هفته یا حتی چند ماه طول خواهد کشید که ممکن است بر روی برنامه زندگی فرد اثر منفی بگذارد اما در روش فرم دهی بینی با نخ نیازی به این بازه ی زمانی وجود ندارد و بهبودی بسیار سریع خواهد بود.

۴_ در عمل رینو پلاستی با شکستن استخوان، نواقص بینی را اطلاح می کنند که در روش کوچک کردن بینی با نخ دیگر خبری از شکستن استخوان یا خون ریزی نخواهد بود.

۵_ کوچک کردن بینی با نخ یک روش موقتی می باشد که پس از جذب نخ های به کار برده شده در اصلاح بینی، شکل بینی شما مجدداً به حالت قبل باز خواهد گشت، در حالی که رینو پلاستی در صورتی که بینی دچار دفورمتی های جزئی نشود، دائمی خواهد بود.

 

لیفت بینی - هزینه لیفت بینی

 

چه کسانی کاندید فرم دهی بینی با نخ خواهند بود؟

قطعاً هر روش درمانی یا اصلاحی در علم پزشکی، کاندید های خاص خود را می طلبد و برای همه ی افراد مناسب نخواهد بود. در زیر به افرادی که می توانند برای عمل بینی با نخ اقدام نمایند، اشاره شده است:

۱_ برخی افرادی که پره های بینی بزرگی دارند.

۲_ افرادی که بینی آن ها نواقص جزئی دارد.

۳_ افرادی که نوک بینی آن ها افتاده و سر پایین می باشد که به منظور اصلاح زاویه نوک بینی، از این روش استفاده می کنند.

۴_ مناسب برای افرادی که بینی آن ها پهن می باشد.

توجه داشته باشید که فرم دهی بینی با نخ برای افرادی که دچار انحراف بینی شدید یا پولیپ باشند مناسب نیست و توصیه می کنیم تا از روشی استفاده کنند تا بتوان از طریق آن، مشکلات تنفسی ناشی از انحراف شدید خود را نیز بر طرف نمایند.

 

بیشتر بخوانید
عوارض و موارد منع پلاسما جت بینی !همه چیز درباره پلاسماجت بینی

 

عوارض لیفت بینی با نخ چیست؟

بدون شک هر روش درمانی در پزشکی عوارض احتمالی خود را دارد که فرد قبل از انجام آن باید با پزشک معالج خود صحبت کرده و با آگاهی از عوارض های احتمالی تصمیم گیری نماید. از جمله عوارض لیفت بینی با نخ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱_ در صورتی که پزشک نکات لازم در زمینه استریل کار کردن را رعایت نکند ممکن است فرد دچار عفونت و مشکلات ناشی از آن شود.

۲_ در چند روز اول، بینی حساس به لمس، دردناک و اندکی متورم می باشد. این عارضه کوتاه مدت بوده و با گذشت ۲ الی ۳ روز رفع خواهد شد. در صورت عدم بهبود علائم گفته شده و طولانی شدن آن به پزشک خود اطلاع دهید.

۳_ کوچک کردن بینی با نخ باید توسط یک پزشک چیره دست انجام شود، چرا که در صورت خطا ممکن است محل ورود نخ ها بر روی بینی زخم باقی بماند که قطعاً جلوه ی زیبایی نخواهد داشت.

۴_ محل ورود و قرار گرفتن نخ ها در این روش بسیار مهم می باشد چرا که در صورت خطا ممکن است نخ ها در ظاهر بینی خود دیده شده و یا حتی جا به جا شده و بیرون بیایند.

تمامی موارد عوارض لیفت بینی با نخ گفته شده در صورت انتخاب کلینیک مناسب و پزشک متخصص ماهر، قابل پیشگیری بوده و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.

 

هزینه لیفت بینی - لیفت بینی گوشتی

 

مدت زمان بهبودی در روش عمل بینی با نخ ، چند روز است؟

در لیفت بینی گوشتی که تنها ۱۵ نهایت ۲۰ دقیقه به طول می انجامد، اندکی کبودی یا تورم و درد وجود دارد که ماندگار نبوده و پس از گذشت ۲-۳ روز رفع می شود و اما زخم ایجاد شده در ناحیه ی تزریق نیز ۷ الی ۱۴ روز باقی خواهد ماند که این مدت زمان در افراد مختلف به دلیل تفاوت در سوخت و ساز و کلاژن سازی متفاوت می باشد و جای نگرانی نیست.

مدت زمان ماندگاری نخ های به کار برده شده در لیفت بینی حدوداً ۱ سال و یا نهایتاً ۱ سال و نیم می باشد که این حداقل و حداکثر زمان ماندگاری نخ ها بستگی به ویژگی ها و فیزیولوژی بدن هر فرد، میزان سطح سوخت و ساز، سبک زندگی، تغذیه فرد و … دارد. البته جنس و تعداد نخ های به کار رفته نیز قطعاً تأثیر زیادی در کاهش یا افزایش این مدت زمان خواهد داشت.

 

 

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ

به طور کلی مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ جزئی بوده و مانند عمل جراحی بینی گسترده نیست. با این حال به منظور کمک به بهبودی هر چه سریع تر و پیش گیری از عارضه های احتمالی بهتر است موارد زیر را رعایت نمایید:

۱_ به منظور رفع کبودی های ایجاد شده تا ۲۴ ساعت بعد از لیفت از کمپرس سرد استفاده کنید.

۲_ برای جلوگیری از عفونت احتمالی، پزشک آنتی بیوتیک تجویز می کند که باید سر ساعت مصرف شود.

۳_ یکی دیگر از مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ این است که در صورت وجود درد پس از لیفت بینی می توان از استامینوفن استفاده نمود.

۴_ معمولاً پزشکان توصیه می کنند تا به مدت ۱۴ روز از چسب مخصوص بینی استفاده کنید.

۵_ به مدت دو شب هنگام خواب، سر خود را به وسیله بالشت بالا نگه داشته و با زاویه حداقل ۳۰ درجه بخوابید.

 

بیشتر بخوانید
بینی گوشتی بعد از جراحی چه میزان تغییر می‌کند؟

لیفت بینی گوشتی - قیمت لیفت بینی

 

نخ بینی چیست و کاربردهایی که در لیفت بینی دارد ؟

۱_ نخ پی دی او ( mono filament ) تک رشته می باشد و معمولاً کاندید مناسبی برای انجام لیفت نمی باشد.۲_ نخ کاگ ( PDO-COG ) نیز تک رشته می باشد با این تفاوت که در بافت آن خارهای بسیار ریزی قرار دارد که باعث تحریک هر بیشتر کلاژن سازی می شود. پزشکان اغلب سعی می کنند تا بیشتر از این نخ استفاده نمایند.

۳_ نخ polyglycolid اندکی متفاوت از دو نوع نخ بالا می باشد چرا که چند رشته ای بوده و به همین دلیل التهاب را افزایش داده و بیش از دو نخ دیگر باعث تحریک کلاژن سازی می شود.

۴_ نخ hurricane به صورت مارپیچ می باشد که باعث می شود تا بتوان طول بیشتری از نخ را در بینی به کار برد. از این نخ به منظور افزایش اثر گذاری در کنار نخ کاگ استفاده می کنند.

 

سایر روش های زیبایی بینی بدون عمل جراحی

روش های غیر تهاجمی دیگری نیز به منظور اصلاح عیوب بینی موجود می باشد که از این میان می توان به لیفت بینی با ژل، لیفت بینی با دستگاه های مخصوص، لیفت بینی از طریق لیزر، پلاسما جت و اصلاح قوز بینی با سوهان اشاره کرد.

هر یک از این روش ها در مقایسه با دیگری مزایا و معایب خاص خود را دارند که در  دیگر مقالات به طور کامل درباره آنها بحث شده است. 

 

قیمت لیفت بینی با نخ چقدر است ؟

برای مشخص کردن اینکه هزینه لیفت بینی با نخ چقدر است باید فاکتورهای مختلفی که در برآورد نهایی هزینه لیفت بینی بدون جراحی دخیل می باشند را در نظر گرفت. قیمت لیفت بینی در تهران و دیگر شهرها شامل هزینه های مرتبط با کلینیک، دستمزد پزشک، نوع و تعداد نخ هایی که در فرم دهی بینی با نخ استفاده می شود، مقدار تغییراتی که نیاز است ایجاد شود و … می باشد. در نتیجه بدیهی است که نمی توان به عدد و رقم خاصی تحت عنوان هزینه لیفت بینی بدون جراحی اشاره نمود.

نکته مهمی که قیمت لیفت بینی را بسیار متفاوت می کند شهری است که میخواهید این عمل را در آن انجام دهید. به طور مثال قیمت لیفت بینی در تهران ، اصفهان ، تبریز ، شیراز و مشهد نسبت به شهر های کوچکتر بیشتر است، البته در همین شهر ها نیز در قسمت های مختلف شهری اگر جویا شوید که هزینه لیفت بینی با نخ چقدر است متعجب خواهید شد چرا که قیمت لیفت بینی بدون جراحی در تک تک نقاط شهری با هم متفاوت می باشد.

 

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 6005 090 0991
مشهد : 5759 508 0922
اصفهان : 4651 215 0913

فیلم لیفت بینی با نخ

 

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر لیفت با نخ و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید : جراحی بینی

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 21 میانگین: 4.4]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 7 =