واکس داخل گوش (سرومن) و خارش گوش

واکس داخل گوش (سرومن) و خارش گوش
چکیده این مطلب : انتشار :ژوئن 5, 2018بدون دیدگاه

 

واکس داخل گوش (سرومن) و خارش گوش ؛ سوراخ کردن گوش واکسن (موم) داخل گوش (سرومن؛ waxy ears یا cerumen) به ماده مومی گفته می شود که در داخل سوراخ گوش به وجود می آید و یکی از شایع ترین شکایات افراد، را داخل شدن این ماده در اثر وارد آوردن فشار با گوش پاک کن های پنبه ای ، به ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

واکس داخل گوش (سرومن) و خارش گوش ؛ سوراخ کردن گوش

واکسن (موم) داخل گوش (سرومن؛ waxy ears یا cerumen) به ماده مومی گفته می شود که در داخل سوراخ گوش به وجود می آید و یکی از شایع ترین شکایات افراد، را داخل شدن این ماده در اثر وارد آوردن فشار با گوش پاک کن های پنبه ای ، به قسمت های داخلی مجزا تشکیل می دهد.

وجود این ماده مومی به مقدار زیاد،علاوه بر احساس مسدود بودن گوش،می تواند موجب کاهش شنوایی،وزوز و گاهی درد شود.

تمیز کردن گوش با گوش پاک کن پنبه ای ضروری نیست. گوش، مجهز به مکانیسم تمیز کننده داخلی است. چربی های موجود در مجرای گوش تمامی ذرات را به دام می اندازند و آن ها را به شکل موم (واکس) به خارج گوش هدایت می کنند. این کار بدون اینکه متوجه آن شویم صورت می گیرد.

هنگامی که فرد سعی می کند گوش خود را تمیز نماید، این ماده مومی به سمت داخل تر مجرای گوش رانده می شود و به صورت متراکم درمی آید. همچنین لازم نیست داخل مجرای گوش با حوله، گوش پاک کن یا دستمال کاغذی خشک شودو باید اجازه داد تا این کار به طور طبیعی صورت گیرد و یا می توان داخل مجرای گوش را با حرارت ملایم سشوار خشک کرد.

روغن زیتون می تواند به نرم شدن واکس گوش و خارج شدن آن کمک کند. این کار با ریختن دو قطره در گوش، دوبار در روز صورت می گیرد. همچنین می توان از قطره های نرم کننده واکس گوش که در داروخانه ها به فروش می رسند استفاده کرد.

گاهی خارج کردن واکس گوش به وسیله پزشک یا پرستار و با استفاده از سرنگ مخصوص ضرورت می یابد.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید