رژیم غذایی سرشار از آهن احتمال سرطان را افزایش می دهد

رژیم غذایی سرشار از آهن احتمال سرطان را افزایش می دهد
چکیده این مطلب : انتشار :آگوست 29, 2018بدون دیدگاه

 

رژیم غذایی سرشار از آهن احتمال سرطان را افزایش می دهد ترکیب ذخایر زیاد آهن در بدن و دریافت زیاد آن از طریق مواد غذایی احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. به گزارش مدلاین پلاس، محققان تخمین می زنند ۱۰ درصد آمریکایی ها ذخیره بالایی از آهن دارند که وقتی با دریافت آن از موادغذایی همراه می شود احتمال پیشرفت ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

رژیم غذایی سرشار از آهن احتمال سرطان را افزایش می دهد

ترکیب ذخایر زیاد آهن در بدن و دریافت زیاد آن از طریق مواد غذایی احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

به گزارش مدلاین پلاس، محققان تخمین می زنند ۱۰ درصد آمریکایی ها ذخیره بالایی از آهن دارند که وقتی با دریافت آن از موادغذایی همراه می شود احتمال پیشرفت سرطان را افزایش می دهد.

در این مطالعه معیاری به نام اشباع ترنسفرین مورد بررسی قرار گرفت. ترنسفرین، پروتئینی است که آهن را به سراسر بدن حمل می کند و سطوح اشباع شده ترنسفرین در خون شاخص ذخیره آهن بدن است.

این تحقیق ارتباط اشباع زیاد ترنسفرین را با افزایش احتمال مرگ ناشی از هر عاملی و احتمالاً با افزایش ابتلا به سرطان نشان داده است. به طور کلی سطوح اشباع ترنسفرین تا ۶۰ درصد یا بیشتر که در حدود ۱ درصد جمعیت آمریکا یافت شده ممکن است احتمال سرطان ر نشان دهد. اما یافته های جدید دال بر سطوح کمتر اشباع ترنسفرین یعنی ۴۱ درصد یا بیشتر است.

مشکل زمانی رخ می دهد که افراد سطوح آهن بیش از حد مجاز را که در غذاهایی مانند گوشت قرمز، جگر و حبوبات غنی شده یافت می شود دریافت می کنند. این درحالی است که در زنان و مردانی که سطوح اشباع ترنسفرین آنها هم بالا بود اما مصرف آهنشان عادی بود احتمال ابتلا به سرطان مشاهده نشد.

اشباع بالای ترنسفرین در بیماری هموکروماتوز، یک اختلال ارثی که در آن بدن بیش از نیاز آهن جذی و ذخیره می سازد، دیده می شود. در صورت عدم درمان، این افزایش اهن در طول زمان به اندام ها صدمه وارد می کند و نهایتاً باعث تحلیل آنها میشود. این تحقیق درباره افراد بسیاری بحث می کند که سطوح اشباع ترنسفرین آنها ممکن است احتمال ابتلا به سرطان را در آن ها افزایش دهد. ار مقدار زیادی آهن مصرف کنند. اکثر افرادی که سطح اشباع ترنسفرین بالایی دارند از این مطلع نخواهند شد مگر آزمایش خون بدهند اما منظور این نیست که اشباع ترنسفرین باید (به طور روتین مانند کلسترول) مورد ازمایش قرار گیرد بلکه لازم است افراد در مورد دریافت آهنشان با اتخاذ رژیم های غذایی سخت مثلا سرشار از گوشت قرمز ، محتاط باشند. هرکس پیش از دریافت طبیعی آهن می تواند تست اشباع ترنسفرین را انجام دهد.

این که چطور افزایش بیش از حد اهن باعث سرطان میشود کاملاً مشخص نیست اما به نظر می رسد افزایش این ماده معدنی در استرس اکسیداتیو شرکت می کند، به طری که طی زمان به واسطه محصولات جانبی طبیعی متابولیسم به نام انواع اکسیژن واکنشگر به سلول ها صدمه وارد می شود. صدمه اکسیداتیو در وقوع برخی بیماری ها از جمله سرطان نقش دارد.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید