تاثیر دانه های روغنی در رژیم غذایی

تاثیر دانه های روغنی در رژیم غذایی
چکیده این مطلب : انتشار :اکتبر 7, 2018بدون دیدگاه

 

تاثیر دانه های روغنی در رژیم غذایی دانه‌های روغنی، به منظور استخراج روغن از دانه آن‌ها پرورش می‌یابند؛ ولی به‌عنوان منبع باارزش پروتئین نیز مطرح هستند و بقایای محصول بعد از روغن کشی بدین منظور بکار می‌رود. هم روغن و هم کنجاله به‌همان اندازه اهمیت داشته و احتیاج به‌تجزیه‌های ویژه دارند که دقت در خلوص دانه رقم (کولتیوار) اهمیت دارد. ناخالصی ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

تاثیر دانه های روغنی در رژیم غذایی

دانه‌های روغنی، به منظور استخراج روغن از دانه آن‌ها پرورش می‌یابند؛ ولی به‌عنوان منبع باارزش پروتئین نیز مطرح هستند و بقایای محصول بعد از روغن کشی بدین منظور بکار می‌رود. هم روغن و هم کنجاله به‌همان اندازه اهمیت داشته و احتیاج به‌تجزیه‌های ویژه دارند که دقت در خلوص دانه رقم (کولتیوار) اهمیت دارد. ناخالصی بسیار کمی با سایر مواد ژنتیکی ممکن است کیفیت روغن به‌دست آمده را بشدت پایین آورده یا کنجاله تولیدی از آن‌ها حاوی مواد سمی باشد؛ بنابراین پرورش‌دهندگان بذر می‌بایست دقت ویژه‌ای برای جلوگیری از آمیزش یا آلودگی منابع نامناسب گرده داشته‌باشند.

 

دانه های روغنی

گیاهان چرب، روغن ها و چربی ها سهم بزرگی از رژیم تغذی ای افراد تشکیل می دهند. این ترکیبات با داشتن حدود ۹ کیلو کالری انرژی به ازای هر گرم به عنوان یکی از منابع تامین انرژی در بدن مطرح هستند، همچنین روغن ها به دلیل خاصیت طعم دهندگی و نقش خود در تهیه انواع غذاها مورد توجه هستند.

طی سالهای اخیر و با رشد دانش عمومی، تقاضای مردم برای مصرف روغنهایی که علاوه بر رفع نیازهای اولیه ( طعم دهندگی وتامین انرژی) بتوانند بر سلامت آنها نیز تاثیر مثبت داشته باشند،افزایش یافته است.

امروزه با مشخص شدن اثرات سوء بسیاری از ترکیبات شیمیایی، توجه به تنوع تولید و بهره گیری از گیاهان موجود در طبیعت و اصلاح و کشت آن جزئی از مطالعات و نوآوری های مهم جوامع پیشرفته است.

بهره مندی از گونه های جدید و ایجاد تنوع در منابع علاوه بر افزایش کیفی تولیدات و کاهش ریسک پذیری ناشی ازعوامل ناخواسته محیطی، امکان بهره مندی صنایع مختلف را نیز فراهم می سازد. اماتحقیقات علوم صنایع غذایی نکات جالب توجهی را روشن ساخته است؛ از جمله اینکه از گیاهان که هیچ وقت فکر نمی کردیم روغن داشته باشند، بشود روغن گرفت! این گزارش نگاهی دارد به تحقیقات جدید پژوهشگران در زمینه معرفی و ارائه مطالعات پیرامون منابع جدید غذایی برای استخراج روغن.

 

اضافه کردن دانه های روغنی به رژیم غذایی

اضافه کردن دانه های روغنی که برای تولید روغن کانولا مورد استفاده قرار می گیرند به رژیم غذایی گاوهای شیرده باعث کاهش میزان اسیدهای چرب اشباع نشده در شیر حاصل از این گاوها می گردد. به عبارت دیگر باعث تولید شیری سالمتر و کمتر حاوی اسیدهای چرب مضر برای بدن می گردد.

محققان در ایرلند شمالی با این روش قادرند میزان چربی های اشباع شده موجود در شیر را از ۶۴ درصد به ۵۰ درصد کاهش داده و میزان چربی های اشباع نشده را از ۳۵ درصد به ۴۶ درصد افزایش دهند. این درحالی است که در میزان شیردهی هیچگونه کاهشی به وجود نمی آید.

دانه های روغنی

 

جوانه های دانه های گیاهی بهترین منبع غذایی

جوانه دانه های گیاهی منبع بسیار غنی از املاح معدنی، ویتامین ها و پروتئین هستند.

یک متخصص تغذیه با بیان این که بیان دو تا سه فنجان جوانه در رژیم غذایی روزانه برای همه گروه های سنی مفید است گفت جوانه غذایی کامل وسالم است و همانند میوه می تواند سلامت بدن راتضمین کند.

بیشتر بخوانید
رژیم غذایی سرشار از آهن احتمال سرطان را افزایش می دهد

جوانه ها سرشار از فیبر و فاقد چربی و سدیم می باشند.

جوانه ها باافزایش حجم در دستگاه گوارش خیلی سریع باعث احساس سیری می شوند. جوانه ها باید از فروشگاه های معتبر خریداری شود و بسته های آنها باید خشک و فاقد کپک باشد. به افرادی که از چربی، فشار یا قندخون رنج می برند توصیه می شود تا جوانه ها را در سبد غذایی خود قرار دهند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید