سرکه دارای چه خواصی است؟! – فواید درمانی سرکه

سرکه دارای چه خواصی است؟! - فواید درمانی سرکه
چکیده این مطلب : انتشار :اکتبر 9, 2018بدون دیدگاه

 

سرکه دارای چه خواصی است؟! - فواید درمانی سرکه سرکه دارای خواص و فواید درمانی گوناگونی می باشد که در این قسمت به شرح آنها می پردازیم:   سرکه امام صادق (ع) می فرمایند: سرکه خورشت پیامبران است. از زمانهای قدیم سرکه مورد توجه بوده است و همه اینها به خواص مفید و ارزش غذایی بالای سرکه مرتبط می شود. در تمام دنیا سالاد با ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

سرکه دارای چه خواصی است؟! – فواید درمانی سرکه

سرکه دارای خواص و فواید درمانی گوناگونی می باشد که در این قسمت به شرح آنها می پردازیم:

 

سرکه

امام صادق (ع) می فرمایند: سرکه خورشت پیامبران است.

از زمانهای قدیم سرکه مورد توجه بوده است و همه اینها به خواص مفید و ارزش غذایی بالای سرکه مرتبط می شود. در تمام دنیا سالاد با سرکه درست می شود و همین طور انواع ترشیها و شوریها، زیرا سرکه یک ماده غذایی سالم و نشاط آور است.

  • سرکه به هضم غذاهای سنگین کمک می کند و اگر ناشنتا سرکه مصف شود در برطرف شدن کرمهای معده فوق العاده موثر است.
  • مصرف سرکه به تنهایی یا به همراه روغن زیتون با روغن گل سرخ برای سردرد بسیار مفید است. بوییدن سرکه انگور باعث بهبود بیماری حصبه می شود.
  • سرکه باعث رفع تشنگی ، آب کردن بلغم و قطع صفرا می شود.

سرکه

این ماده غذایی مفید، اشتها را تحریک می کد. بنابراین باعث چاق شدن افراد لاغر می شود و اگر در هضم و جذب غذا مشکل دارید سرکه را فراموش نکنید زیرا باعث ازیاد ترشحات معده می شود و این ترشحات باعث هضم غذا و جذب آن می شود.

غرغره سرکه برای بیماریهای حلق، دیفتری و دندان درد مفید و موثر است. از سرکه حتما در بیماری های دهان و دندان کمک بگیرید زیرا باعث جلای دندان ها و ازبین رفتن لقی دندان ها می شود همچنین برای قطع خون ریشه  دندان کشیده شده مفید است.

از سرکه در بهبود بیماریهای کبد نیز بهره بگیرید زیرا اگر کبد تنبل شود باعث  بیماری های زیادی مثل خشکی و تلخی دهان و حتی استفراغ و یبوست می شود که برای همه این بیماریها درمان ساده و راحتی چون مصرف سرکه وجود دارد که باعث ترشح صفرا وز یاد شدن فعالیت های سلولهای کبد می شود.

بسیاری از متخصصان معتقدند که هر روز با غذا کمی سرکه میل شود تا نه تنها باعث هضم غذا شود بلکه موجب دفع اوره و سوختن چربی خون گردد.

سرکه

 

فواید درمانی سرکه را بهتر بشناسید

سرکه از فرآورده های طبیعی است که در اکثر خانه های ایرانی یافت می شود. بیشترین کاربرد آن به عنوان چاشنی غذاها و تهیه ترشی ها و سالادها می باشد و تاریخچه تولید آن حدوداً به ده هزار سال پیش برمی گردد.
طبیعت سرکه، سرد و خشک است و مصلح آن شیرینی های طبیعی و روغن بادام شیرین می باشد و خود مصلح بسیار از موادغذایی می باشد.

در روایتها و احادیث ائمه اطهار و در منابع طب جامع ایرانی بر استفاده از سرکه بسیار تاکید شده است و کاربرد درمانی زیادی دارد . تهیه سرکه آنقدر آسان است که هرکسی با آگاهی مختصری از روش تولید آن، با توجه به سرکه های تقلبی موجود در بازار اگر امکان خرید سرکه طبیعی را از مراکز معتبر ندارد، می تواند آن را به صورت خانگی تولید کند.سرکه

سرکه

بسیاری از نسخه ها ی طب سنتی ما از سرکه و عسل و ترکیب آن دو (سرکنگبین یا سکنجبین) استفاده شده است این در حالی است که بوعلی سینا در مورد خواص سکنجبین که همان مخلوط سرکه وعسل و نعناع می باشد کتابی با عنوان “الرساله فی السکنجبین” تالیف کرده است .

بیشتر بخوانید
تاثیر عادات غذایی والدین در رفتار فرزندان

 

سرکه؛ همیار لاغری
در سال ۲۰۰۵ مطالعاتی در سوئد انجام گرفت که نشان می د هد اضافه کردن سرکه به مواد غذایی باعث ایجاد احساس سیری بعد از غذا می شود و به این ترتیب در طولانی مد ت جذب کالری ها را کاهش می د هد . سرکه سیب همراه با رژیم غذایی مناسب و فعالیت بد نی باعث می شود که شما د ر ماه ۵۰۰ گرم وزن کم کنید . پس اگر قصد لاغر شد ن د ارید می توانید روی سرکه حساب کنید . البته مراقب میزان مصرف باشید ؛ مصرف زیاد سرکه به منظور کاهش وزن ممکن است موجب بروز مشکلاتی د ر شما شود .
میزان مصرف:یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب مخلوط کرد ه و روزانه ۳ مرتبه میل کنید . این کار را ۴ تا ۶ ماه اد امه د هید .

 

سرکه با کلسترول بالا مقابله می کند

سرکه سیب سرشار از پکتین است. این فیبر حلال، جذب مواد غذایی و مایعات را د ر رود ه کند کرد ه و با عبور آرام از د ستگاه گوارش کلسترول را د فع می کند .
میزان مصرف:یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک قاشق چای خوری عسل د ر یک لیوان آب حل کرده و به مد ت ۳ ماه روزانه (قبل از غذا) ۳ مرتبه میل کنید .

 

سرکه به هضم غذا کمک می کند

محققان ژاپنی ثابت کرده اند مصرف روزانه سرکه سیب می تواند از زخم معد ه پیشگیری کند زیرا باعث می شود معد ه ماد ه ای (شیره ای) ترشح کند که خاصیت حفاظتی د ارد . همچنین این ماد ه غذایی با باکتری هایی که منشأ مشکلات گوارشی هستند مقابله می کند و احتمالمسمومیت غذایی را کاهش می د هد .
میزان مصرف:نصف قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک قاشق چای خوری عسل در یک لیوان آب ولرم حل کرد ه و روزانه ۱ مرتبه میل کنید . این کار را تا زمان برطرف شد ن مشکلات گوارشی(۳ تا ۴ روز) اد امه د هید . اگر مشکل تان حل نشد به پزشک مراجعه کنید .

 

سرکه میزان قندخون را تنظیم می کند

د ر سال ۲۰۰۵ مطالعات محققان سوئد ی نشان داد که اضافه کردن سرکه (به میزان ۱۵ تا ۳۰ میلی گرم) به غذاهایی که د ارای گلوسید است باعث حفظ تعادل میزان قند خون یا همان گلیسمی می شود . این خاصیت سرکه مد یون خواص اسید استیک موجود د ر آن است. اگر د یابت نوع ۲ د ارید از مصرف سرکه غافل نشوید .
میزان مصرف:یک قاشق چای خوری سرکه سیب را د ر یک لیوان آب حل کرد ه و به مد ت سه ماه روزانه ۳ مرتبه (نیم ساعت قبل از غذا) میل کنید .

 

سرکه و عسل گلودرد را تسکین می د هد

همه سرکه ها ضد عفونی کننده اند و با باکتری ها مقابله می کنند . برای همین می توان از سرکه برای د رمان گلو د رد استفاد ه کرد .
میزان مصرف:یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک قاشق چای خوری عسل در یک لیوان آب گرم حل کرد ه و روزانه ۴ مرتبه میل کنید . این کار را تا از بین رفتن د رد و تب تکرار کنید . البته اگر مشکل تا ۴۸ ساعت از بین نرفت حتماً به پزشک مراجعه کنید .

بیشتر بخوانید
لاغری ، علل لاغری و درمان کاهش وزن

 

سرکه با گوش درد مقابله می کند

بر اساس مطالعاتی که محققان آفریقای جنوبی د ر سال ۱۹۹۸ انجام د اد ند ، سرکه قد رت آنتی باکتریایی د ارد . باکتری های استرپتوکوکوس و استافیلوکوکوس باعث ایجاد گوش د رد می شود . سرکه می تواند با عفونت و د رد گوش مقابله کند .
روش استفاد ه:د ر صورت بروز عفونت گوش، لاله گوش را با سرکه پُر کنید و به مد ت ۱ د قیقه سرتان را به گونه ای نگه د ارید تا سرکه بیرون نریزد ، سپس مایع را تخلیه و با د ستمال تمیز خشک کنید . این کار را د و تا ۴ بار د ر روز انجام د هید تا د رد و تب از بین برود . مورد منع مصرف:اگر پرد ه گوش تان پاره است هیچ مایعی د ر گوش تان نریزید .

 

سرکه با پوکی استخوان مقابله می کند

د ر سال ۱۹۹۹ محققان ژاپنی نشان د اد ند که افزود ن سرکه به مواد غذایی ( به مد ت ۳۲ روز) قد رت حلالی و جذب کلسیم را بالا می برد . اسید استیک سرکه همچنین تغییرات سلول های استخوانی که با رسیدن یائسگی و تغییرات هورمونی خاص این د وره رخ می د هد را کاهش می د هد و از پوکی استخوان پیشگیری می کند .
میزان مصرف:یک قاشق چای خوری سرکه سیب را د ر یک لیوان آب حل کرد ه و روزانه یک مرتبه میل کنید . این کار را ۴ تا ۶ ماه تکرار کنید .

 

سرکه خواص ضد پیری د ارد

راد یکال های آزاد مسئول اصلی پیری هستند . مصرف مواد غذایی سرشار از آنتی اکسید ان ها می تواند اثرات شوم راد یکال های آزاد را خنثی کند . باید بد انید که سرکه سیب نیز حاوی یکی از مؤثرترین آنتی اکسید ان هاست:بتا کاروتن طبیعی؛ این آنتی اکسید ان با پیری مقابله می کند .
میزان مصرف:یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب میوه یا آب سبزی مثل آب هویج یا آب گوجه فرنگی و … مخلوط کرد ه و روزانه یک یا دو مرتبه میل کنید . این کار را تا هر زمانی که دلتان خواست اد امه د هید.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید