خراش قرنیه

خراش قرنیه
چکیده این مطلب : انتشار :می 29, 2018بدون دیدگاه

 

خراش قرنیه قرنیه به نحو بسیار خوبی با آسیب های جزیی یا خراشیدگی های خفیف تطابق می یابد. چنان چه قرنیه دچار خراشیدگی شود سلول های سالم آن به سرعت بر روی ناحیه ی خراشیدگی می لغزند و قبل از بروز عفونت و اختلال دید، خراشیدگی مزبور را ترمیم می کنند. اگر خراشیدگی به طور عمیق تر به قرنیه نفوذ کند، ترمیم آن ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

خراش قرنیه

قرنیه به نحو بسیار خوبی با آسیب های جزیی یا خراشیدگی های خفیف تطابق می یابد.

چنان چه قرنیه دچار خراشیدگی شود سلول های سالم آن به سرعت بر روی ناحیه ی خراشیدگی می لغزند و قبل از بروز عفونت و اختلال دید، خراشیدگی مزبور را ترمیم می کنند.

اگر خراشیدگی به طور عمیق تر به قرنیه نفوذ کند، ترمیم آن بیشتر طول می کشد و ممکن است با درد بیشتر، تاری دید، اشک ریزش، قرمزی چشم و حساسیت بیش از حد نسبت به نور همراه باشد.

خراشیدگی های باز هم عمیق تر می توانند موجب بروز بافت جوشگاهی (اسکار) و کدورت قرنیه شوند که در این صورت ممکن است اختلال دید شدید روی دهد.

خراش های قرنیه با ریختن قطره ی فلوئورسئین در چشم و مشاهده ی چشم با دستگاه مخصوص (اسلیت لامپ؛slit Iamp) ، از طریق استفاده از نور کبالت آبی دیده می شوند.

موارد متوسط و شدید بیماری به درمان به وسیله ی متخصص چشم نیاز دارند و در خراش های عمیق باید از پیوند قرنیه استفاده کرد. معمولاً از یک قطره ی چشمی سیکلوپلژیک متوسط الاثر مثل سیکلوپنتولات هیدروکلراید ۱% برای کاهش درد استفاده می شود. (قطره های سیکلوپلژیک به طور موقت جسم مژگانی را شل می کنند و روز بعد از مصرف آنها باید دوباره چشم را معاینه کرد).

ممکن است خراشیدگی های خفیف به بستن چشم و ریختن قطره ی سیکلوپلژیک نیاز نداشته باشند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید