انواع قوزبند طبی برای درمان قوزپشتی در کودکان و بزرگسالان

انواع قوزبند طبی برای درمان قوزپشتی در کودکان و بزرگسالان
چکیده این مطلب : انتشار :نوامبر 27, 2019بدون دیدگاه

 

  به نقل از کلینیک تخصصی اسکولیوز امید در تهران زمانی که شما متوجه می‌شوید که انحراف کمر خودتان یا یکی از نزدیکانتان بیش از حد طبیعی است احتمالاً به کیفوز یا قوز کمر مبتلا شده‌اید. در حالی که انحنای طبیعی کمر کاملاً عادی است اما زمانی که زاویه این انحنا از 40 درجه فراتر می‌رود تبدیل به انحرافی شدید می‌شود. ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

 

به نقل از کلینیک تخصصی اسکولیوز امید در تهران زمانی که شما متوجه می‌شوید که انحراف کمر خودتان یا یکی از نزدیکانتان بیش از حد طبیعی است احتمالاً به کیفوز یا قوز کمر مبتلا شده‌اید. در حالی که انحنای طبیعی کمر کاملاً عادی است اما زمانی که زاویه این انحنا از 40 درجه فراتر می‌رود تبدیل به انحرافی شدید می‌شود. قوز کمر، انواع مختلفی دارد و واقعیت این است که اگر شما از آن رنج ببرید احتمالاً علائمی دیگری نظیر درد، خشک‌شدگی و حساسیت در ناحیه کمر و همچنین احساس خستگی نیز خواهید داشت. زمانی که شما از این عارضه رنج می‌برید، بدن شما سعی می‌کند این انحنای غیرطبیعی را جبران کند که باعث ابتلا به کمر درد شدید می‌شود.

یکی از مشکلات ناشی از ابتلا به قوز کمر این است که این عارضه به مرور زمان تشدید می‌شود. ابتلا به این عارض ممکن است دلایل متفاوتی از وضعیت بدنی ضعیف تا افزایش سن داشته باشد. به هر حال، قوز کمر ممکن است به دلایل درونی نظیر ناهنجاری‌های مهره‌ای یا اختلالات رشد در ستون فقرات نیز ایجاد شود.

برای درمان قوز کمر، شما باید به پزشک یا کایروپرکتیکور مراجعه کنید تا بتواند ابتلای شما به این عارضه را تشخیص دهد. سپس وی احتمالاً استفاده از قوزبند طبی زیر را به شما توصیه خواهد کرد:

انواع قوزبند طبی برای رفع و درمان قوزپشتی

اصلاح‌کننده وضعیت بدنی قاب تنظیم بسیار راحت

زمانی که شما به دنبال یک قوزبند طبی هستید، این نوع قوزبند یکی از اولین انواع قوزیندهایی است که باید مورد ملاحظه قرار دهید. طراحی سبک این نوع اصلاح‌کننده وضعیت بدنی قابل تنظیم بسیار راحت باعث شده که پوشیدن و درآوردن آن بسیار آسان باشد. شما برای این کار نیاز به کمک کسی ندارید.

اصلاح‌کننده وضعیت بدنی قابل تنظیم بسیار راحت توسط متخصصان طراحی شده است و علاوه بر حمایت از کمر به تسکین درد آن نیز کمک می‌کند. با استفاده از این نوع قوزبند طبی، شانه‌های شما کمی به سمت عقب کشیده می‌شود تا کاملاً در تراز با ستون فقرات قرار گیرد.

این نوع قوزبند طبی برای کمک به افراد مبتلا به قوز کمر یا کیفوز، اسکولیوز، لوردیز و سیاتیک طراحی شده است.

قوزبند طبی حمایتی گردنی اصلاح‌کننده وضعیت بدن

قوزبندهای طبی گردنی اصلاح‌کننده وضعیت بدنی با طراحی ترکیبی جدید یکی دیگر از عالی‌ترین گزینه‌های مورد نظر در هنگام انتخاب قوزبند طبی برای اصلاح قوز کمر می‌باشد. این نوع قوزبند طبی کاملاً راحت است و یکی از بهترین نوع قوزبندهای طبی است که برای شما در هنگام انجام فعالیت‌های روزمره، محدودیتی ایجاد نمی‌کند. شما همچنان قادر خواهید بود همه کارهای روزمره خود را انجام دهید با این تفاوت که این کارها را با وضعیت بدنی صحیح‌تر، حمایت بیشتر و درد کمتر انجام می‌دهید.

قوزبندهای طبی گردنی اصلاح‌کننده وضعیت بدنی هم برای مردان و هم برای زنان قابل استفاده است و پوشیدن و در آوردن آنها نیز بسیار راحت است و شما با آنها مشکلی نخواهید داشت. به علاوه، حتی اگر این قوزبندهای طبی دارای طراحی باشند، همچنان به اندازه یک قوزبند طبی کامل سنتی راحت هستند و کمر شما را نگه می‌دارند.

بیشتر بخوانید
انواع بیماری های دیستروفی ماهیچه ای یا MD

شما می‌توانید آنها را به راحی تنظیم کنید تا سطح دقیق فشار مورد نظر خود برسید. این قوزبند ها از مواد نرم و مرغوب ساخته شده‌اند و باعث ایجاد بریدگی بازوهای شما نشده و بسیار هم مستحکم و با دوام هستند.

 قوزبند طبی دورسولومبار

زمانی که شما به دنبال تهیه یک قوزبند طبی برای خود هستید باید از این که این بریس می‌تواند وضعیت بدنی شما را بهبود دهد و راحت هم باشد اطمینان حاصل کنید و این دقیقاً آن چیزی است که قوزبندهای طبی دورسولومبار برای شما تأمین می‌کند.

قوزبند طبی دورسولومبار هم نوع سخت دارد و هم نوع نرم و انعطاف‌پذیر. این نوع قوزبند طبی به اندازه‌ای نرم است که به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی حرکات خود را ادامه دهید و سختی آن هم به اندازه‌ای است که میزان حمایتی مورد نیاز برای ستون فقرات شما را تأمین می‌کند. قوزبند طبی دورسولومبار از موادی که هوا از آن به راحتی عبور می‌کند، ساخته شده است و بندهای آن کاملاً قابل تنظیم هستند. به علاوه، از آنجا که پدهای بازوی این نوع قوزبند طبی، راحت هستند، شما می‌توانید از آنها در تمام طول روز در زیر لباس خود استفاده کنید. قوزبندهای طبی دورسولومبار برای کاهش قوز صدری و همچنین برای استفاده در دوران توان‌بخشی قبل و پس از عمل جراحی مناسب و قابل استفاده هستند.

شانه‌های شما با استفاده از قوزبند طبی دورسولومبار کمی به سمت عقب کشیده می‌شوند تا با ستون فقراتتان هم‌تراز شوند.

قوزبند طبی کمری و اصلاح‌کننده وضعیت بدنی راحت توروس گروپ

این نوع قوزبند طبی هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان مبتلا به قوز کمر طراحی شده است و یکی از بهترین قوزبندهای طبی موجود در بازار است. قوزبند طبی کمر و اصلاح‌کننده وضعیت بدنی راحت توروس گروپ علاوه بر کمک به افراد مبتلا به کیفوز به جلوگیری از پیشروی انحراف ستون فقرات نیز کمک می‌کند.

این نوع قوزبند طبی نیمه سخت برای تثبیت ستون فقرات طراحی شده است و کاملاً قابل تنظیم است. شما می‌توانید بندهای شانه و همچنین کمربند آن را تنظیم کنید و این به شما امکان را می‌دهد که آن را متناسب با نیازهای بدن خود تنظیم کنید. قوزبند طبی کمر و اصلاح‌کننده وضعیت بدنی راحت توروس گروپ، کمر شما را نگه داشته تا وضعیت بدنی کمر شما دوباره بهبود یابد و در عین حال استفاده از آن هم بسیار راحت است.

از آنجا که این نوع قوزبند تقریباً مانند یک جلیقه پوشیده می‌شود، بسیار عالی عمل می‌کند. به هر حال، اگر شما می‌خواهید از قوزبند طبی خود در محل کار و شرکت نیز استفاده کنید باید این نکته را مورد توجه داشته باشید که باید این نوع قوزبند طبی نسبتاً حجیم را روی لباس خود بپوشید.

اصلاح‌کننده وضعیت بدنی کمر تیگوف

زمانی که شما به دنبال یک قوزبند طبی بسیار مرغوب هستید، یکی از بهترین گزینه‌ها، اصلاح‌کننده وضعیت بدنی تیگوف است. این نوع قوزبند طبی ضخیم‌تر و پهن‌تر از قوزبندهای دیگر است و حفاظت و راحتی بیشتری را برای شما فراهم می‌کند. اصلاح‌کننده وضعیت بدنی تیگوف، بندهای ضربه‌گیری دارد که به راحتی شانه‌های شما را به سمت وضعیت طبیعی آن‌ها می‌کشند.

بیشتر بخوانید
ماهیچه های بدن انسان، محل و نوع حرکت ماهیچه ها

این نوع قوزبند طبی بسیار سبک طراحی شده و شما می‌توانید در هنگام استفاده از آن به کارها و امور روزمره خود بپردازید و هیچ گونه محدودیتی برای شما ایجاد نمی‌کند. یکی از ویژگی‌های خوب این نوع قوزبند طبی این است که از پارچه جذب‌کننده رطوبت ساخته شده‌اند بنابراین، شما می‌توانید آنها را در همه اوقات سال (حتی در گرم‌ترین روزهای سال) بپوشید؛ بدون این که احساس ناراحتی کنید.

استفاده از این نوع قوزبند طبی علاوه بر این که از پیشروی انحراف ستون فقرات جلوگیری می‌کند بلکه به جلوگیری از عادات بد که باعث ایجاد قوز می‌شوند نیز کمک می‌کند، همچنین می‌توان از این نوع قوزبند طبی در دوران توان‌بخشی پس از انجام عمل‌های جراحی و آسیب‌دیدگی‌ها نیز استفاده کرد.

یکی از دغدغه‌های افراد مبتلا به قوز کمر این است که این افراد احتمالاً کار اداری دارند. کارمندان اداری تنها افراد مبتلا به این عارضه نیستند. زنان باردار یا افرادی که کارهای خانه‌داری انجام می‌دهند نیز ممکن است دچار قوز کمر شوند. این افراد نیز به شدت تحت تأثیر این عارضه قرار می‌گیرند. این قوزبندهای طبی باعث تسکین کمر درد شما می‌شوند.

سؤالات رایج

 آیا استفاده از اصلاح‌کننده‌های وضعیت بدنی، خوب است؟

اگر شما از گردن درد یا کمر درد رنج می‌برید و از اصلاح‌کننده‌های وضعیت بدنی استفاده می‌کنید احتمالاً باید از این بریس‌ها تا زمانی که عادات خوب وضعیتی ایجاد شوند استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بهترین نوع قوزبندهای طبی به اصلاح وضعیت بدنی و تقویت عضلات شما کمک می‌کنند.

آیا می‌توان با قوزبند طبی خوابید؟

از آنجا که پوشیدن اصلاح‌کننده‌های وضعیت بدنی در رختخواب واقعاً ناراحت‌کننده است، خوابیدن با آنها توصیه نمی‌شوند.

چند ساعت در روز باید از قوزبندهای طبی استفاده کرد؟

شما می‌توانید این قوزبندها را 2 تا 3 ساعت در روز بپوشید. این کار به شما کمک زیادی می‌کند. برخی اصلاح‌کننده‌های وضعیت بدنی را می‌توانید زیر لباس نیز بپوشید.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید