آرتروز پا و مچ پا

آرتروز پا و مچ پا
چکیده این مطلب : انتشار :جولای 4, 2018بدون دیدگاه

 

آرتروز پا و مچ پا علایم و نشانه های آرتریت پا بر حسب این که کدام مفصل گرفتار شده اند، متفاوت است. ولی نشانه های شایع عبارتند از: درد و حساسیت، سفتی یا کاهش تحرک،  تورم و دشوا شدن راه رفتن به دلیل درد و سفتی و توم مزبور . سابقه ی پزشکی ، نشانه ها، معاینه فیزیکی و بررسی پا و ساق ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

آرتروز پا و مچ پا

علایم و نشانه های آرتریت پا بر حسب این که کدام مفصل گرفتار شده اند، متفاوت است.

ولی نشانه های شایع عبارتند از:

  • درد و حساسیت،
  • سفتی یا کاهش تحرک،
  •  تورم و دشوا شدن راه رفتن به دلیل درد و سفتی و توم مزبور .

سابقه ی پزشکی ، نشانه ها، معاینه فیزیکی و بررسی پا و ساق پا در هنگام رفاه رفتن و آزمایش های مخصوص تعیین قدرت پا و مچ پا و نیز رادیوگرافی این ناحیه از بدن به تشخیص کمک می کنند.

می توان از اسکن استخوان، CT اسکن یا MRI هم کمک گرفت.

درمان بر حسب نوع، محل و شدت آرتریت متفاوت است. استفاده از داروهای ضد درد و التهاب ، بالشتک های مخصوص، کفش های سفارشی ارتوپدی، ارتوز مچ پا- پا (AFO)، بریس یا عصا ، فیزیوتراپی و انجام تمرین های ورزشی، کنترل وزن یا استفاده از مکمل های غذایی و تزریق به داخل مفصل مبتلا، از روش های درمان غیرجراحی به شمار می آیند.

در صورتی که آرتروز به درمان های قبلی پاسخ ندهد باید از روش های جراحی دبریدمان آرتروسکوپیک ، آرترودر (جوش دادن مفاصل با یکدیگر ) و آرتروپلاستی (جایگزین کردن مفصل مبتلا) استفاده کرد.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید