راهکارهای تقویت روحیه در بارداری – ۱۶ راه برای شاد بودن در دوران بارداری

راهکارهای تقویت روحیه در بارداری -  ۱۶ راه برای شاد بودن در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار :نوامبر 11, 2018بدون دیدگاه

 

راهکارهای تقویت روحیه در بارداری - ۱۶ راه برای شاد بودن در دوران بارداری شاد بودن در دوران بارداری اتفاقی شگفت انگیز بوده و همواره با شیرینی و سختی های زیادی همراه است. روحیه مادران یکی از نکاتی است که در این دوران اهمیت ویژه ای دارد، زیرا یک مادر خوشحال می تواند فرزندی سالم را به دنیا بیاورد. در طول ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

راهکارهای تقویت روحیه در بارداری – ۱۶ راه برای شاد بودن در دوران بارداری

شاد بودن در دوران بارداری اتفاقی شگفت انگیز بوده و همواره با شیرینی و سختی های زیادی همراه است. روحیه مادران یکی از نکاتی است که در این دوران اهمیت ویژه ای دارد، زیرا یک مادر خوشحال می تواند فرزندی سالم را به دنیا بیاورد. در طول بارداری سطح هورمون ها مدام در حال تغییر بوده و به همین دلیل افراد حساس تر خواهند شد.

۱ . از تغییرات بدن در بارداری  خوشحال باشید و همیشه به خودتان یادآوری کنید که بدن شما برای رشد موجودی از وجود شما در حال تغییر بوده و این امر موقتی است .
۲ . در دوره دوم بارداری موها به طرز عجیبی رشد کرده و خوش حالت می شوند .
۳ . این زمان فرصتی است تا به خودتان بیشتر برسید و استراحت کنید. برای مثال به خرید یا انجام کارهای مورد علاقه تان بپردازید .
۴ . می توانید از تغییرات و بزرگ شدن شکم در طول بارداری عکس بگیرید و در آخر آنها را باهم مقایسه کنید. مطمئن باشید احساس بهتری خواهید داشت .
۵ . هرروز با جملات مثبت به خودتان احساس خوبی بدهید. این امر نقش موثری را در افزایش روحیه شما ایفا خواهد کرد .
۶ . از کمک خواستن نترسید. در این دوران حمایت اطرافیان و نزدیکان به شدت موثر است .
۷ . برای یک مسافرت کوتاه برنامه ریزی کرده و همراه با همسرتان به یک سفر چند روزه قبل از به دنیا آمدن فرزندتان بروید .
۸ . ورزش های سبک را به صورت روزانه انجام بدهید .

 

شاد بودن در بارداری

۱۶ راه برای شاد بودن در دوران بارداری

غذا خوردن بدون احساس گناه

نمی گوییم که تمام روز به جای دو نفر غذا بخورید، اما این تنها زمان در زندگی شماست که می توانید میل خود به خوردن بیشتر بدون ترس از کالری اضافه را تجربه کنید شما در این دوران به کالری های بیشتری نیاز دارید در حدود ماه پنجم بارداری شما به حدود سیصد و پنجاه گرم کالری اضافه نیاز دارید ولی نباید آنها را از غذاهای و خوردنی های بی ارزش تامین کنید!

 

کفش نو

همان طور که شکمتان رشد می کند، شاید برای خرید لباس متنابس با شکل جدید بدنتان نیازی احساس نکنید، اما کفش های جدیدتان برای نه ماه و بیشتر باقی می مانند در واقع، بسیاری از بانوان پس از تولد فرزندشان به طور دائمی کفش شان یک سایز بزرگتر می شود. پس باید به فکر تعدادی از کفش های جدید باشید.

بیشتر بخوانید
ضرورت مصرف امگا ۳ در دوران بارداری

 

به طور ناگهانی مورد توجه دیگران قرار می گیرید.

این موضوع بسیار فوق العاده است. توجه داشته باشید که ممکن است با تولد فرزندتان دیگر به این اندازه مورد مهرو توجه اطرافیانتان قرار نگیرید و لحظه ای که فرزندتان متولد شد، این نگاه ها فورا ناپدید شوند و به سمت نوزادتان سرازیر گردد پس حالا که می توانید از این جلب توجه ها لذت ببرید.

 

شما جادوگر هستید

نزدیک به انتهای بارداری از هیچ، یک و نیم لیتر خون اضافه آفریده اید.

 

موی شگفت انگیز!

برخی از مادران باردار خوشبخت موهای درخشان و ضخیمی پیدا می کنند که در دوران بارداری رشد حیرت آوری دارد.

 

پوست درخشان و شاداب

شاید متوجه شوید که پوست شما به طرز شگفت انگیزی شاداب و درخشان شده است پس می توانید برای نه ماه از ظاهر پوست درخسان و بدون کک و مک خود لذت ببرید.

 

دیگران نیز می خواهند شکمتان را لمس کنند

بله، برای برخی از ما این موضوع غریب و ناخوشایند است اما از سوی دیگر شکم برآمده شما و احساس خوشایندی که دیگران از دیدن آن دارند را هرگز تجربه نخواهید کرد.

 

فرم جدید!

اگر پیش از بارداری سینه ی تختی داشتید، از این دوران لذت ببرید زیرا سینه ی شما هرگز چنین برآمده نخواهد بود. بزرگ شدن پستان تا زمانی که شیردهی پستانی می کنید ادامه می یابد.

 

معاشقه ی فوق العاده!

در سه ماهه ی دوم بارداری، هورمون هایتان می توانند بر میل جنسی شما تاثیر گذارند، بطوری که سه ماهه دوم بارداری را ماه عسل بارداری می نامند. پس از آن لذت ببرید.

 

عضو جدیدی در بدنتان خواهید داشت

اعضای حیاتی بدنتان از پنج (قلب، شش، کلیه، کبد و مغز) به شش عدد افزایش یافته است. جفت عضو جدیدی است که برای تغذیه و رشد و حیات فرزندتان در بدن شما تولید شده و مسئول کنترل و تامین نیازهای فرزندتان خواهد بود.

 

در نهایت نوزادتان را در آغوش می کشید

در مقاطعی از بارداری، حدود سی و شش هفتگی یا بیشتر، ممکن است از باردار بودن خود خسته شوید و ترس از درد زایمان و مشکلات احتمالی زایمان شما را نگران کند ولی مطمئن هستید که در نهایت، برای زایمان و در آغوش کشیدن فرزندتان حاضرید هر چیزی را تحمل کنید در نتیجه از شاد بودن در دوران بارداری لذت خواهید برد.

 

با والدین خود نزدیک تر خواهید شد

بسیاری از والدین برای اولین بار، در دوران بارداری احساس می کنند که می توانند تمام مسائل گذشته را ببخشند و مادر شدن و نگرانی های والدینشان را درک و به هم نزدیک تر شوند. اکنون که شخص کوچکی را در درون خود می پرورانید، والدین شما مقبول تر از گذشته به نظرتان می آیند.

 

هیچ کس نمی گذارد که شما چیزی سنگین تر از نیم کیلو را بلند کنید

دوستان و همسایه ها وسایل شما را حمل می کنند و در را برایتان باز خواهند کرد گاهی حتی در وسایل نقله ی عمومی جای نشستن به شما تعارف می شود.

 

احساسات جدید را تجربه می کنید

حدود دوازده، شانزده یا بیست هفتگی حرکات ظریفی را در شکم خود احساس خواهید کرد. حرکت هایی که تجربه جدید هستند و نشانه ای از سلامت فرزندتان است. بله این حرکات ریزی که احساس می کنید، اولین احساس شما از حرکت فرزندتان است. هیچ احساسی درج هان مثل این نیست.

بیشتر بخوانید
علل بروز سینه پهلو در دوران بارداری - ذات الریه در دوران بارداری

 

خوابیدن

در واقع این مهمترین کاری است که به عنوان شخصی بالغ می توانید انجام دهید (از والدینتان بپرسید) با ورود نوزاد به خانه احتمالا آنقدر درگیر مراقبت و نگهداری از او خواهید شد که فرصت چندانی برای خوابیدن نخواهید داشت. اما اکنون که می توانید، از خوابیدن لذت ببرید!

 

از مرتب بودن خانه خود لذت ببرید

همان طور که به زایمان نزدیک می شوید، متوجه خواهید شد که خانه ی شما هرگز به این تمیزی نبوده است! این حالت را غریزه آشیانه سازی مادر می خوانند و به این معناست که تمایل بسیاری برای مرتب سازی و پاکیزه کردن خانه دارید و با وسواس بیشتری اتاق بچه و وسایل آن را می چینید.

 

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید