رابطه جنسی در دوران بارداری چگونه باید باشد؟!- آیا انقباضات بعد از رابطه جنسی طبیعی هستند؟

رابطه جنسی در دوران بارداری چگونه باید باشد؟!- آیا انقباضات بعد از رابطه جنسی طبیعی هستند؟
چکیده این مطلب : انتشار :نوامبر 22, 2018بدون دیدگاه

 

رابطه جنسی در دوران بارداری چگونه باید باشد؟!- آیا انقباضات بعد از رابطه جنسی طبیعی هستند؟ رابطه جنسی در بارداری متفاوت از بقیه دوران می باشد که در این بخش مختصراً به تشریح آنها می پردازیم:   آیا انقباضات بعد از رابطه جنسی طبیعی هستند؟ آیا داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری بی خطر است! برای بسیاری از زوج ها برقراری رابطه جنسی در ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

رابطه جنسی در دوران بارداری چگونه باید باشد؟!- آیا انقباضات بعد از رابطه جنسی طبیعی هستند؟

رابطه جنسی در بارداری متفاوت از بقیه دوران می باشد که در این بخش مختصراً به تشریح آنها می پردازیم:

 

آیا انقباضات بعد از رابطه جنسی طبیعی هستند؟

آیا داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری بی خطر است! برای بسیاری از زوج ها برقراری رابطه جنسی در تمام دوران بارداری منعی ندارد. اما بدن مادران در این دوران نسبت به رابطه جنسی واکنش متفاوتی نشان می دهند. حتی ممکن است پس از ارگاسم، انقباضات براکستون هیکس خفیف را تجربه کنند.

انقباضات براکستون هیکس انقباض های رحمی دوران بارداری هستند که به آنها دردهای کاذب زایمانی و یا تمرینی برای انقباض های زایمانی نیز می گویند. این انقباض ها سبب باز شدن دهانه رحم نمی شوند و بی خطرند با مطالعه این مقاله در می یابید که چه مواردی را باید جدی گرفته و به پزشک مراجعه کنید.

 

رابطه جنسی در حین بارداری

همانطور که می دانید روند رابطه جنسی در دوران بارداری متفاوت است خون بیشتری در واژن جریان دارد، سینه ها متورم و حساس تر می شوند و ممکن است حال شما بعد از راطبه بهتر یا بدتر شود. هورمون ها نیز در این میان نقش دارند و می توانند شرایط جسمی و احساسی شما در رابطه با فعالیت جنسی را تغییر دهند.

 

رابطه جنسی در بارداری کاملا بی خطر است

براساس مقاله منتشر شده در یک مجله پزشکی محققین کانادایی جوانب مختلف رابطه جنسی و بارداری را مود بررسی قرار داده و دریافتند اگر بارداری سالم و کم خطر باشد رابطه جنسی مشکلی ایجاد نکرده و ایمن خواهد بود. در صورت وجود جفت سر راهی، احتمال زایمان زودرس یا سایر مشکلات بارداری، برای کسب اطمینان با پزشک مشورت کنید. اگر چه ممکن است خودداری از رابطه جنسی به حل مشکل کمک نکند اما معمولا برای احتیاط منع رابطه جنسی توصیه می شود.

رابطه جنسی برای افرادی که قبلا سابقه سقط جنین داشته اند، همیشه بی خطر نیست، لذا باید در این خصوص نظر پزشک را جویا شوید.

 

نگران جنین خود هستید؟

این نکته را به یاد داشته باشید که فرزند دلبند شما ایمن از هرخطری درون کیسه آمنیوتیک قرار گرفته و عضلات قوی رحم از او حفاظت می کنند دهانه رحم و پلاک مخاطی مانند یک سد عمل کرده و مانع از وقوع هر خطری خواهند شد.

 

آیا بی میل شده اید؟

اگر در دوران بارداری هیچ تمایلی برای رابطه جنسی ندارید، یا به تدریج پس از گذشت چند ماه احساس بیماری یا خستگی می کنید و میل کافی برای برقراری رابطه ندارید، نگران نشوید بهتر است در این شرایط از رابطه جنسی صرف نظر کنید و از بودن در کنار یکدیگر لذت ببرید به ندای بدن خود گوش کنید و هر کاری که میل دارید را انجام دهید برخی از مادران در دوران بارداری با افزایش میل جنسی روبرو می شوند، این افراد در صورت بارداری سالم می توانند براحتی و بدون هیچ نگرانی با همسر خود نزدیکی داشته باشند.

بیشتر بخوانید
علت دفع پروتئین در بارداری ! علائم دفع پروتئین در بارداری چیست ؟!

تماس جنسی دوران بارداری چگونه باید باشد ؟

آیا می توانیم در طول بارداری آمیزش داشته باشیم؟ معمولاً در یک بارداری عادی نزدیکی برای زن باردار سالم و همسرش ایرادی ندارد. برخی پزشکان آمیزش جنسی را در ۴ هفته آخر بارداری ممنوع می کنند، ولی همه پزشکان با این نظر موافق نیستند.
معمولاً زوجین می توانند فعالیت جنسی قبلی خود را ادامه دهند. البته اگر در معرض زایمان زودرس باشید یا به تشخیص پزشک خود دچار حاملگی پرخطر باشید بهتر است از نزدیکی خودداری نمایید.

رابطه جنسی در بارداری

آیا آمیزش جنسی در دوران بارداری به جنین آسیب می رساند ؟

معمولا زوج ها می خواهند بدانند که آیا فعالیت جنسی به جنین صدمه می رساند یا خیر. آمیزش جنسی و انزال، هیچ یک در بارداری عادی خطری برای مادر وجنین نخواهد داشت. جنین در محفظه عضلانی رحم و درون یک کیسه محافظ به نام کیسه آمنیوتیک قرار دارد. این کیسه حاوی مایعی به نام مایع آمنیوتیک است که جنین را در برابر ضربات و صدمات احتمالی محافظت می کند.به علاوه یک پوشش مخاطی ضخیم دهانه رحم را می پوشاند که مانع از انتقال عفونت نیز می شود.با این حال اگر هنوز نگرانید و پرسشی در این باره دارید، می توانید نظر پزشک خود را در این زمینه جویا شوید.

آیا میل جنسی در دوران بارداری تغییر می کند؟

عموماً تمایل جنسی زنان باردار از یکی از دو الگوی زیر پیروی می کند:

۱ –  کاهش میل جنسی در سه ماهه اول و سوم بارداری و افزایش آن در سه ماهه دوم : طی سه ماهه اول ممکن است دچار تهوع و ضعف باشید. طی سه ماهه سوم ممکن است افزایش وزن، بزرگ شدن شکم و حساسیت سینه ها و سایر مشکلات باعث شوند کمتر میل به تماس جنسی داشته باشید. این حالت طبیعی است. در مورد حس خود با همسرتان صحبت کنید و سعی کنید راهی بیابید که برای هر دوی شما رضایت بخش باشد.
۲ –  بارداری در بعضی زنان باعث افزایش میل جنسی می شود. فارغ شدن از نگرانی در مورد احتمال بارداری به برخی از زنان احساس رهایی می بخشد. در برخی موارد، یک زن در دوران بارداری است که برای اولین بار به اوج لذت جنسی می رسد و یا چند بار اوج لذت را تجربه می کند. این موضوع به دلیل افزایش فعالیت هومورنی و بیشتر شدن گردش خون لگن است.

 

در صورت وجود موارد زیر از فعالیت جنسی پرهیز کنید:

جفت سه راهی ( پایین واقع شدن جفت در رحم )؛ نارسایی دهانه رحم
-سابقه زایمانهای مکرر ؛ چندقلو بودن حاملگی
– آغاز پیش از موعد دردهای زایمانی؛ پاره شدن کیسه آب
– دیابت و حاملگی های پرخطر
-درد به هنگام آمیزش جنسی
-خونریزی و یا ترشح بدون علت از واژن
– وجود ضایعه بهبود نیافته هرپسی در همسر

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید