خانم ها درباره دستگاه تناسلی خارجی زنان بیشتر بدانند !

0 204

دستگاه تناسلی خارجی زنان در کنار دستگاه تناسلی داخلی آنها، تشکیل دهنده مجموعه مهمی برای بقاء بشریت به نام دستگاه تناسلی زنان می باشند. اجزاء دستگاه تناسلی خارجی زنان در واقع بخش مهمی در ارتباط جنسی به شمار می رود. در واقع آناتومی دستگاه خارجی زنان یکسان می باشد و تنها ظاهر آن با توجه به ژنتیک افراد می تواند متفاوت باشد. با این وجود داشتن اندام تناسلی زنانه زیبا از طریق عمل های زیبایی دستگاه تناسلی خارجی دور از ذهن نیست.

آناتومی دستگاه تناسلی خارجی زنان و کاردکرد هر کدام

در ابتدای مطلب و در جواب به این پرسش که تفاوت اندام تناسلی زن و دختر چیست باید گفت که دخترها به این دلیل که تا کنون رابطه جنسی نداشته اند ، بیشتر بخش های خروجی واژن با لایه ای به نام پرده بکارت  که به اندازه ۱ تا ۲ میلی متر ضخامت دارد، پوشانده شده است. این پرده در پس لب های کوچک فرج قرارداشته و باعث پوشاندن دهانه مهبل می شود. البته منافذی جهت خروج خون قاعدگی در بکارت وجود دارد. در واقع تشخیص باکره بودن یا نبودن ، دختر یا زن بودن از طریق پرده بکارت امکان پذیر است. چرا که اغلب با اولین ورود آلت مرد به داخل واژن بکارت برای همیشه پاره می شود. در ادامه بحث به صورت تخصصی تر به دستگاه تناسلی زنان، ساختار و نقش آن می پردازیم.

جبل عانه (شرمگاه ) اولین جزء دستگاه تناسلی خارجی زنان :

در قسمت بالای اندام تناسلی یک بخش مثلث شکل را می بینید که با مقداری مو پوشیده شده است . این لایه بافت چربی که توسط مو پوشیده شده جبل عانه نامیده می شود و قبل از رسیدن بن بلوغ فاقد مو می باشد. اگر با انگشت خود بر روی جبل عانه فشار وارد کنید؛ میتوانید در زیر آن استخوان شرمگاه را احساس نمایید. در بعضی زنان این موها نرم و صاف و در برخی دیگر پیچیده و مجعد می باشند. علاوه بر علل هورمونی؛ عوامل ارثی و نژادی نیز بر صافی و پر پشتی این موها موثرند ولی در هر حال این یک امر طبیعی به شمار میرود.

دستگاه تناسلی خارجی زنان

نقش موهای شرمگاه در دستگاه تناسلی خارجی زنان چیست؟

بله: هنگام هیجانات جنسی از غدد مولد بو در ناحیه شرمگاه ترشحاتی آزاد می شود. که بوی آن برای مرد از نظر جنسی لذت بخش و تحریک آمیز است. موهای شرمگاه از تبخیر سریع این ترشحات جلوگیری کرده تا شاید این بوی مطبوع برای مدت طولانی تری باقی بماند. بدیهی است این غدد در زیر بغل نیز وجود دارد.

 هورمونها بر روی موهای شرمگاه چه اثری دارند؟

ظاهر شدن موهای شرمگاه در سن بلوغ بستگی به ترشح در هورمون دارد: یکی استروژن که از تخمدانها ترشح می شود و دیگری آندروژن که از غده فوق کلوی آزاد می گردد. اثر این دو هورمون بر روی رشد موها آنچنان است که ظرف شبانه روز می توانند رشد سریع موها را موجب گردند. در سالهای یائسگی یک میزان ترشح کاهش یافته و بعد از ۶۰ سالگی موهای شرمگاه بتدریح ریخته و نرم ترمیشود.

آیا موهای شرمگاه سفید هم می شوند؟

بله: ولی بر خلاف موهای سر معمولا تا یائسگی رنگ اولیه خود را به خوبی حفظ می کند.

بیشتر بخوانید
تعداد دفعات رابطه جنسی - عشقبازی پس از رابطه زناشویی چقدر مهم است؟!

می دانید اندام تناسلی خارجی زنان لب دارد؟!

لبهای بزرگ: این تنها در چین خوردگی پوستی هستند که از جبل عانه بطرف عقب کشیده میشوند. لبهای بزرگ در یک برجستگی که توسط کلیتوریس ایجاد می شود یکدیگر مربوط میگردند و دوباره در عقب سوراخ مهبل با هم یکی می شوند. هر دو سطح هر یک از این چینها توسط پوست پوشیده می شوند. بشره پوستی که سطح خارجی را میپوشاند رنگیه با پیگمانته بوده و از مو پوشیده می شود و محتوی غدد عرق است. به همین علت است هر جای دیگر بدن، عفونت پیاز مو و سایر اختلالات پوستی می تواند در اینجا نیز ایجاد شود

نقش لبهای بزرگ در اندام تناسلی خارجی زنان چیست؟

حفاظت: لبهای بزرگ برای فمنهای داخلی مانند دو تکه گاه نرم و راحت هستند و محبه داخل را نیز همواره مرطوب نگهمیدارند. اگر تاکوو زایمان نداشته اید دو لب بزرگ معمولا در وسه به هم نزدیک بوده و در میان آنها فاصله بی وجود ندارد. برعکس، در عده ای از زنان فاصله دو لب آنهان است که تمام  قسمتهای داخلی بوضوح دیده می شوند. در هر حال، اگر دو لب را کنار بزنید متوجه خواهید شد که قسمتهای داخلی بدون مو میباشند. حتی حاشیه داخلی لبها نیز بدون مو است. چرا؟ برای اینکه بافتهای این قسمت اختصاصی هستند و پیاز مو ندارند.

نقش لبهای کوچک در اجزاء دستگاه تناسلی خارجی زنان چیست؟

در امتداد حاشیه داخلی لبهای بزرگ در چین خوردگی بافت وجود دارند که آنها را لبهای داخلی یا لبهای کوچک می نامند. بدیهی است این لبه آن چنان هم کوچک نیستند. و در دستگاه تناسلی خارجی بعضی از خانمها ممکن است این لبها بحدی برجسته باشند که حتی روی لبهای بزرگ را بپوشانند لبهای کوچک نه تنها از نظر اندازه متغیرند؛ بلکه از لحاظ بافت و رنگ نیز متغیر می باشند. از بافت نسبتا نرم تا بافت چروکیده و از رنگ صورتی روشن تا قهوه ای سیاه تغیر می کنند.

چه چیزی لبهای کوچک را از لبهای بزرگ را در دستگا تناسلی خارجی زنان متمایز می سازد؟

البهای کوچک علاوه بر اینکه بدون مو می باشد؛ بافت چرمی یا غدد عرق هم ندارند؛ ولی در عوض دارای غدد چربی؛ غدد ترشحی معطر؛ مویرگهای خونی و بافت قابل ارتجاع هستند. این بافت ارتجاعی بعلت ارتباطی که با کلیتوریس دارد؛ لبهای کوچک را احساس و تحریک آمیز می کند.

اگر خوب دقت کنید دو لب کوچک در بالا در زیر جبل عانه بهم نزدیک می شوند و بصورت پیش پوستی کلیتوریس را می پوشانند. یک شبکه گسترده حسی؛ کلیتوریس و لبهای کوچک را در برابر تحریکات بی نهایت حساس می کند. برای اینکه مطمئن باشید. لبهای کوچک را شناخته اید؛ آنها را تا محل کلیتوریس در زیر جبل عانه دنبال کنید.جواب این سوال که خروسک زن کجاست این می باشد که اگر چه بیشتر کلیتور یسها در زیر بافتهای ماهیچه یی از دید پنهان میباشند؛ ولی سر آنها بصورت یک برآمدگی گوشتی صورتی رنگ (مانند مداد پاک کن سر بعضی از مدادها) دیده می شود که به این برآمدگی خروسک یا کلیتوریس گفته می شود. لبهای کوچک بین مبهل و مخرج ناپدید می شوند. قسمتی که بنام دهلیز موسوم است با یک غشا مخاطی مفروش بوده و توسط لبهای کوچک احاطه شده است. مبهل و میزراه (محل خروج ادرار در زنان) بداخل دهلیز باز می شوند.

بیشتر بخوانید
۴۰ خوراکی که باعث تقویت قوای جنسی مردان می شود !!

علاوه بر دستگاه تناسلی خارجی زنان ، بخش داخلی دستگاه تناسلی آنها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و نقش دستگاه تناسلی زنان را در بقای نسل بشریت تکمیل می کند . به منظور تکمیل این پست در مقاله ای جذاب با عنوان ” خانم ها درباره دستگاه تناسلی داخلی زنان بیشتر بدانند ! ” به ارائه مطالب مفید و کاملی در رابطه با بخش داخلی دستگاه تناسلی زنان پرداخته ایم.

 

مطالب بیشتر  :  تناسلی و جنسی

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 1 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 3 =