توصیه های روانشناسی برای زندگی شیرین – ۱۰ قدم تا داشتن زندگی موفق

توصیه های روانشناسی برای زندگی شیرین - ۱۰ قدم تا داشتن زندگی موفق
چکیده این مطلب : انتشار :اکتبر 20, 2018بدون دیدگاه

 

توصیه های روانشناسی برای زندگی شیرین - ۱۰ قدم تا داشتن زندگی موفق زندگی موفق راهکارهای خاص خود را دارد که در این قسمت به برخی از آنها اشاره شده است: الف. بعضی عبارت ها را در صحبت با همسرتان نباید به کار ببرید:   ۱- توهیچوقت یا تو همیشه!!! نگویید: تو هیچ وقت در کارهای منزل کمکم نمی کنی یا تو همیشه دنبال کار ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

توصیه های روانشناسی برای زندگی شیرین – ۱۰ قدم تا داشتن زندگی موفق

زندگی موفق راهکارهای خاص خود را دارد که در این قسمت به برخی از آنها اشاره شده است:

الف. بعضی عبارت ها را در صحبت با همسرتان نباید به کار ببرید:

 

۱- توهیچوقت یا تو همیشه!!!

نگویید: تو هیچ وقت در کارهای منزل کمکم نمی کنی یا تو همیشه دنبال کار خودت هستی.

بگویید: اگر ممکن است در کارهای خانه به من کمک کن.

 

۲- همه اش تقصیر توست!!!

وقتی اتفاق ناگواری می افتد. تقصیر خود یا همسرتان نیاندازید و بگویید که این حوادث طبیعی است و رخ می دهد.

 

۳- چاق شده ای!!!

اگر همسرتان اضافه وزن دارد، هیچ گاه به روی او نیاورید و از اندام همسرتان ایراد نگیرید. بلکه رژیم غذایی را تغییر دهید یا پیشنهاد به پیاده روی کنید و …

 

۴- این وظیفه من نیست!!!

اگر همسرتان از شما کاری می خواهد انجام دهید مثلا کمک در امور منزل، نباید این عبارت را به کار ببرید. چرا که زندگی با تفاهم و همکاری طرفین می چرخد.

 

۵- چرا همانند فلانی نیستی!!!

هیچ گاه برای انتقاد از همسر خود او را با فردی از فامیل یا دوستان مقایسه نکنید چرا که شاید خییلی از صفات خوب همسرشما را آن فرد نداشته باشد.

 

۶- من می خواهم طلاق بگیرم!!!

بکار بردن این جمله در هنگام دعواهای زناشویی تمام بار عاطفی زندگی تان را تخلیه می کند و طرف مقابل را ناامید می کند.

 

توصیه های روانشناسی برای زندگی شیرین - ۱۰ قدم تا داشتن زندگی موفق ۱

 

۱۰ قدم تا داشتن زندگی موفق

داشتن زندگی موفق و شاد بسیار لذت بخش است اما برخلاف عقیده اشتباه بسیاری که تنها پول و ثروت را عامل آن می دانند افراد موفق دلایل دیگری برای این مسئله بیان می کنند.

زندگی خوب چیست؟ شادی چه معنایی دارد؟ موفقیت واقعی یعنی چه؟ این ها و سوالات دیگری که برای داشتن یک زندگی خوب در ذهن نقش می بندد را می توانید با ۱۰ راه کار طلایی برای داشتن زندگی خوب که نتیجه مطالعات بسیار است و در سایت فوربز منتشر شده است پاسخ دهید.

 

۱- نسبت به زندگی بی تفاوت نباشید

در زندگی خود به دنبال جستجو و هیجان باشید. حتما نباید شما وقت آزاد زیادی داشته باشید تا از زندگی لذت ببرید. زندگی شاد و موفق یعنی جستجو به دنبال دلیل و پاسخ. اینگونه متوجه می شوید که در زندگی خود هدف دارید البته در مسیر مثبت.

 

۲- در مورد کارهای تحت کنترل خود نگران باشید

توضیح این جمله درون خودش است. زمانی که چیزی تحت کنترل شما نیست نباید در مورد ان نگران بوده و زندگی را به خود سخت بگیرید چرا که بااین کار نه تنها به هیچ نتیجه ای نمی رسید بلکه زمانی از زندگی خود را که می توانستید به بهترین شکل از آن استفاده کنید را از دست داده اید.

بیشتر بخوانید
چه عواملی بر عدم نعوظ مردان موثرند؟ - درمان شلی نعوظ مردان توسط خانم ها!!

 

۳- رابطه های دوستی و صمیمی داشته باشید

یک واقعیت انکار ناپذیر در مورد انسان می گوید انسان فردی اجتماعی است و شادی که با حضور در جمع دوستانه به دست می آورد از راه دیگر نمی تواند کسب کند. یک دوستی ارزشمند داشته باشید نه اینکه با هر کسی دوست صمیمی باشید بلکه با افراد با ارزش از لحاظ اخلاقی ارتباط برقرار کنید افرادی که به شما آرامش می بخشند.

 

۴- لذت واقعی را تجربه کنید

بدانید که چه چیزی واقعا شما را خوشحال و راضی می کند به دنبال همان بروید. موفقیت و زندگی خوب با رسیدن به هدف واقعی و شادی تحقق می یابد.

 

۵- خودتان را در صدر قرار دهید

نه اینکه خود خواه و خود محور باشید اما زمانی که به خودتان ارزش واقعی بدهید به طبع این رفتار بسیاری از اشتباهات را مرتکب نخواهید شد و رضایت در زندگی شما موج خواهد زد.

 

۶-از زیاده روی دوری کنید

همه چیز را در حد تعادل داشته باشید و همه خواسته هایتان را متعادل کنید تا با زیاده خواهی و انتظارات غیر معمول خود را آزار ندهید.

 

۷-مسئولیت پذیر باشید

این ویژگی یکی از اصلی ترین ویژگی های افراد موفق است و در توصیف این جمله همین بس که معروف ترین و موفق ترین انسان های دنیا افرادی مسئولیت پذیر و مسمم هستند.

 

۸- برای دیگران بد نخواهید

جامعه پر است از پایم های منفی و مثبت که فرد را این طرف و آن طرف می کشاند اما اگر فرد هوشیاری باشید خود را در بین موج های مثبت قرار می دهید تا هم برای خود و هم برای دیگران مثبت بیاندیشید و مثبت آرزو کنید . زمانی که شما خوب باشید زندگی و هدفان هم خوب خواهد بود.

 

۹- کارهای احمقانه انجام ندهید

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که کاری بدون فکر و برنامه ریزی انجام داده اید و بعدها پشیمان شده اید.

 

۱۰- مهربان باشید

احساس خوب منتقل می شود و مهربانی این احساس خوب را در شما به تک تک سلول هایتان منتقل می سازد و شما را به سمت موفقیت و شادی و داشتن زندگی آرام و لذت بخش هدایت می سازد.

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید