کاشت ابرو به چه افرادی توصیه می شود؟ هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟!

0 153

کاشت ابرو به لحاظ درمانی برای افرادی به کار می رود که در اثر حوادث بخشی از ابروی خود را از دست داده اند و از نظر زیبایی نیز مورد تقاضای کسانی است که ابروی کم پشت و یا نا منظم دارند و به دنبال مدلی از ابرو هستند که ضخیم تر و در عین حال مرتب تر باشد. در اغلب موارد برای کاشت ابرو از موهای سر استفاده می شود که در صورت پیوند ناصحیح، تصویری نا مناسب و البته دائمی در چهره فرد ایجاد خواهد کرد. به همین علت سعی کنید در انتخاب پزشک نهایت دقت را به خرج دهید چرا که عوارض بعد از کاشت ابرو به حداقل می رسد اگر که توسط یک متخصص با تجربه انجام شود.

 

چه افرادی می توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

بخش از موهای ابرو ریخته باشد و تا یکسال بعد نیز رشد نکرده باشد. این مورد بیشتر در افرادی که مبتلا به بیماریهای خاص پوستی هستند و یا در ناحیه ابرو خالکوبی داشته اند مشاهده می شود.

بر اثر شکستگی و یا زخم، خط شکستگی در ابرو به وجود آمده باشد.

به صورت ژنتیکی فرد ابروهای کم پشت دارد و تمایل دارد ابروهای پرپشت داشته باشد.

به دلایلی همچون بیماری تیروئید و یا اصلاح بیش از حد، ابروهای شان کم پشت شده است.

 

جراح کاشت مو باید چه تخصصی داشته باشد؟

کاشت مو به صورت استاندارد و موثر بایستی توسط جراح متخصص پیوند موی تأیید شده انجام گردد. چرا که کاشت ابرو یک جراحی ظریف و بسیار تاثیر گذار در چهره فرد و در نتیجه موثر در باقی طول عمر بیمار محسوب می شود و اگر توسط فردی غیر متخصص و ناشی انجام شود صدمات مالی و معنوی جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

 

اقدامات قبل از پیوند ابرو

 1. از 3 روز پیش از جراحی داروهایی که نقش ضد التهابی دارند نظیر ایبوپروفن به هیچ وجه مصرف نکنید.
 2. لازم است بلندی موهای ناحیه ای که قرار است از آنجا برداشت گرافت انجام شود به اندازه 2 سانتیمتر باشد. معمولا این برداشت از ناحیه پشت سر و در پهنای 2 تا 3 سانتیمترانجام می شود.
 3. یک هفته پیش از جراحی کاشت ابرو از استعمال دخانیات و همینطور نوشیدن الکل پرهیز نمایید تا به روند بهبودی پس از درمان لطمه ای وارد نشود.
 4. جهت تسریع بهبودی زخم ها و جای کاشت پیشنهاد می کنیم از یک هفته پیش از عمل به صورت روزانه یک قرص ویتامین C با نهایتا دوز 2000 mg مصرف نمایید. البته بهتر است قبل از مصرف از پزشک خود مشورت بگیرید.
 5. مصرف ویتامین K با دوز50 تا 80 mg به صورت روزانه و به مدت 5 روز قبل از عمل می تواند به کاشتن میزان خونریزی طی جراحی و پس از آن کمک کند. در این مورد نیز لازم است با جراح خود مشورت کنید.
 6. از چند روز قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری نمایید.
 7. در صورتی که بنا به شرایطتان پزشک به شما اعلام کرد که در روز جراحی به شما بیهوشی وریدی تزریق خواهد شد بحتما یک نفر را به عنوان همراه با خود ببرید تا شما را در فاصله کلینیک تا منزل همراهی کند. بهتر است به همراه خود اطلاع دهید که حداقل 4 ساعت زمان خود را برای مراقبت از شما در حین جراحی و پس از آن خالی کند.
 8. به مدت ده روز پیش از کاشت ابرو نباید از قرص هایی نظیر آسپرین، مولتی ویتامین از هر نوعی، ویتامین E استفاده نمایید. در صورتی که لازم شد که در این مدت از آسپرین استفاده کنید توصیه می شود به جای آن استامینوفن مصرف نمایید.

 

نحوه انجام عمل کاشت ابرو چگونه است؟

در ابتدا هر یک از ابروها با توجه به حالت چهره فرد و ویژگی های آن به شکلی جداگانه و بر اساس نتایج مورد انتظار بیمار و با در نظر گرفتن فاصله بین ابروها، ضخامت ابرو در حدی که به زیبایی آن لطمه نزند، مدل قوس و همینطور طول ابرو طراحی می شود. سپس بدون استفاده از داروی بیهوشی و تنها با استفاده از یک داروی آرام بخش شروع به برداشت واحد فولیکلار (FUE) و یا همان گرافت های مو می کند.این گرافت ها اغلب از پشت سر برداشت می شود یا از بخش هایی دیگری از بدن. با توجه به ویژگی های صورت فرد، جنسیت و نژاد قومیتی او، ممکن است برای هر ابرو بین 300 تا 1000 گرافت و پیوند فولیکولی مو نیاز باشد.

حال ناحیه کاشت ابرو آماده می شود و بدین منظور برش های ریزی در نواحی ای از ابرو که نیاز به دریافت موی پیوندی دارند ایجاد می شود سپس گرافت های برداشتی در آن برشها جایگزین می شوند.  توجه جراح به جهت و پراکندگی موها، برای دستیابی به نتیجه طبیعی بسیار ضرورت دارد. چرا که از این به بعد رشد موهای کاشته شده از الگوی موی سر پیروی می کند و تنها زمانی نتایجی مطلوب دارد که کاشت در جهت مناسب انجام شده باشد. لازم به ذکر است که موهای کاشته شده دائمی می باشند و مرتب رشد می کنند به همین دلیل بایستی مانند دیگر موهای ابرو و حتی بیشتر از آنها رسیگی و اصلاح شوند.

بیشتر بخوانید
معرفی جدیدترین دستگاه های لیزر ( لیزر الکساندرایت کندلا و لیزر فوتونا)

 

کاشت ابرو - هزینه کاشت ابرو در شیراز - عوارض بعد از کاشت ابرو

 

توصیه های بعد از کاشت ابرو

اغلب افراد 1 روز پس از کاشت ابرو هیچ گونه علامتی که مشکل ساز باشد را ندارند. با این وجود بهتر است از توصیه های بعد از کاشت ابرو آگاه باشیم تا با رعایت آنها سبب کم شدن عوارض و در عین حال افزایش اثر بخشی کاشت ابرو شویم. موارد زیر بخشی از توصیه های بعد از کاشت ابرو می باشد:

 1. هرگز پس از کاشت ابرو از کمپرس یخ برای رفع تورم و یا کاهش درد در ناحیه ابروها استفاده نکنید. به جای آن می توانید کمپرس را بر روی چشم هایتان قراردهید تا سبب کاهش ورم ناحیه اطراف ابروها شود.
 2. می توانید برای تسکین درد و تورم احتمالی پس از کاشت ابرو از مسکن استفاده نمایید. البته اصولا تورم چند روز پس از عمل به شکل کامل برطرف شده و بهبود می یابد.
 3. 5 روز تا 1 هفته پس از جراحی نباید اجازه دهید که ابروهایتان خیس شود. بهتر است جهت شستن صورت ئر این مدت ژارچه ای را نم دار کرده و صورت خود را با ان تمیز کنید تا آب به ابروها نرسد.
 4. پس از گذشت 5 روز از جراحی می توانید با آب و کمی صابون صورت و تبروهای خود را بشوئید اما به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید ناحیه ابروها را سائیده و بر روی آن فشار وارد نمائید.
 5. تا 1 هفته بعد از عمل از رفتن به حمام، سونا و جکوزی خودداری کنید. علاوه بر این نباید در طول این مدت دوش آب گرم یا دوش آب سرد انجام دهید و بهتر است از دمای ملایم و ولرم برای شستشوی صورت و بدن (به جز ناحیه ابروها) استفاده نمایید.
 6. در صورتی که همه چیز خوب پیش رود احتمالا می توانید از روز ششم طبیعی تر با ابروی خود برخورد کرده و آن را بشویید حتی می توانید کمی آن را دست بکشید تا پوست هایی که از اطراف موهای پیوند شده جدا شده اند را به آرامی جدا کنید. با این وجود در صورتی که در حین اینکار دچار خونریزی شدید و یا احساس درد کردید، به ابروها فشار وارد نکنید و تمیز کرذن آن را به چند روز بعد بسپارید.
 7. تا 3 هفته بعد از عمل در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 8. امکان دارد 2 هفته بعد از جراحی، تعدادی از موهای نصب شده شروع به ریزش کنند. اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید و آرامش خود را حفظ کنید چرا که این اتفاق پس از کاشت ابرو کاملا طبیعی است و موها طی پروسه ای 3 تا 4 ماهه به مرور نمایان شده و رشد می کنند.
 9. معمولا برای بخیه زدن جای کاشت گرافت ها پزشک از بخیه جذبی استفاده می کند که در اینصورت بخیه ها جذب شده و نیازی به کشیدن بخیه ها نیست اما اگر به دلایلی پزشک از بخیه های غیر جذبی استفاده کند لازم است که 10 تا 12 روز پس از جراحی، جهت کشیدنن بخیه های به پزشک جراح خود مراجعه نمائید. گفتنی است در صورتی بخیه ها جذبی می باشند که برداشت گرافت ها به روش برداشت واحد فولیکولی انجام شده باشد.
 10. پس از تکمیل فرآیند رشد مجدد موها این امکان وجود دارد که در صورت دلخواه در طول هفته 2 تا 3 بار به اصلاح ابروی خود بپردازید.
 11. برای رشد کردن موهای جدید در جهت مناسب و صاف شدن آنها احتمالا نیاز است تا با استفاده از ژل مو یا ابرو ، موهای ابرو را در جهت مد نظر خود ثابت نگه داشت. در این مورد از قبل با پزشک خود مشاوره کنید.

 

 

چه مدت طول می کشد تا جراحی پیوند ابرو تمام شود؟

در حالت کلی جراحی کاشت ابرو بین 4 تا 5 ساعت زمان لازم دارد البته این ساعت تقریبی است و ممکن است در برخی کلینیک ها این مدت به 6 ساعت نیز برسد. بدیهی است که مدت زمان کاشت ابرو شامل ساعتهایی برای برداشت گرافت و موهای پیوندی و زمانی نیز برای کاشت این گرافت ها بر روی برش های ایجاد شده در ابرو می باشد.

 

نقاهت بعد از کاشت ابرو

مدت زمان بهبودی و نقاهت بعد از کاشت ابرو بسیار کوتاه می باشد به گونه ای که برخی از افراد پس از گذشت تنها 2 روز از عمل کاشت ابرو به سر کار و فعالیت های اجتماعی خویش باز می گردند. البته باید به خاطر داشت که ممکن است در جای کاشت گرافت ها تا 5 روز پس از جراحی، حالت تورم ایجاد شود. به همین دلیل بهتر است سعی کنید دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو را در حدی که پزشک تجویز می کند بگذرانید و دراین مدت استراحت نمایید تا اذیت نشوید و نتایج کاشت نیز به نحو احسنت بروز کند. اما در صورتی که ضرورت دارد که به کارهای روزمره خود بازگردید هم جای هیچ گونه نگرانی نیست و حتی در صورت بروز علائمی نظیر سوزش و خارش نیز که معمولا موقتی هستند می توان با استفاده از لوسیون موضعی مشکل را تسکین داده و به کارهایتان برسید.

بیشتر بخوانید
15 راهکار درمان خانگی جوش صورت! برای درمان جوش زیر پوستی چه کنیم؟!

 

عوارض بعد از کاشت ابرو

می توان گفت که عوارض بعد از کاشت ابرو تقریبا ناچیز است و با کمترین میزان خطر مواجه است. با این وجود نمی توان مدعی بود که این عمل هیچ گونه عارضه ای ندارد. از این رو از جمله عوارض بعد از کاشت ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گاهی ممکن است تا 3 الی 4 روز پس از جراحی در ناحیه ابروها و یا اطراف چشم تورم و کبودی یا حتی درد ایجاد شود که این مشکل خفیف و موقتی است و کم کم برطرف می گردد.

ممکن است مدت زمانی طولانی اطراف ناحیه کاشت ابرو ، به رنگ صورتی در آید. البته این مشکل از طریق آرایش قابل پوشش می باشد.

موهای کاشته شده تقویت نشده و رشد ضعیفی داشته باشند و همین امر سبب ترغیب بیمار برای مراجعه مجدد جهت کاشت ابرو و افزودن به تراکم آن می شود.

موهای پیوند شده در جهتی مخالف جهت طبیعی رشد موهای ابرو ، رشد کنند که البته این مورد بسیار نادر است و اگر هم که اتفاق بیقتد می توان تارهای مو را در راستای رشد طبیعی دیگر موها هدایت کرد و یا اینکه در بدترین وضعیت آن را به وسیله موچین مرتب کرد.

در روزهای ابتدایی پس از کاشت ابرو ممکن است پوست اطراف موهای کاشته شده با حجم کم شروع به ریزش کند.

در صورتی که بخیه ها در ناحیه اهدا کننده انجام شود این احتمال وجود دارد که پس از گذشت چند هفته و بهبود یافتن، سبب ایجاد اسکار و جای زخمی ظریف شوند. قابل ذکر است در صورتی که کاشت ابرو به روش FIT صورت گیرد، عملا نیازی به بخیه زدن نیست و در نتیجه جای زخمی نیز باقی نخواهد ماند.

در صورتی که کاشت ابرو در مراکز نامعتبر و یا توسط تیم جراحی بدون تجربه و مهارت انجام شود و یا از طریق تکنیک های سنتی گذشته نظیر FIT وFUT صورت گیرد، این احتمال وجود دارد که رشد موهای کاشته شده ابرو کاملا متفاوت با خواب ابروهای طبیعی فرد انجام شود به علاوه اینکه ابروهای جدید حالتی ضخیم و کج و معوج دارند.

 

هزینه‌ کاشت ابرو چقدر است؟

قیمت این جراحی بسته به هر بیمار و اینکه کاشت در چه کلینیکی انجام می شود متفاوت است به علاوه مبلغ یکسانی برای هزینه کاشت ابرو در اصفهان و هزینه کاشت ابرو در شیراز وجود ندارد. در هر عمل بسته به میزان نیاز فرد، تعدادی گرافت استفاده می شود که لازم است به ازای هر گرافت مبلغی به خصوص پرداخت شود. البته قیمت گرافت ها در هر شهر و منطقه با هم فرق دارد و همین امر در کنار دستمزدهای غیر یکسان جراح ها سبب می شود تا ما شاهد تفاوت هزینه کاشت ابرو در تهران با هزینه کاشت ابرو در تبریز باشیم.

علاوه بر موارد ذکر شده می توان گفت قیمت کاشت ابرو به عوامل متعددی نظیر ناحیه ای که تحت جراحی قرار می گیرد، میزان مد نظر شما در مورد تراکم و ضخامت ابروها، مدت زمانی که برای جراحی صرف می شود، تعداد پیوندهایی که لازم است تا ابرو حالتی طبیعی به خود بگیرد، و همینطور روش کاشت ابرو، تکنیک به کار برده شده و میزان تخصص، مهارت و تجربه تیم جراحی ، بستگی دارد. پس دور از اندیشه نیست اگر جهت دانستن دقیق قیمت ها به کلینیک های شهری که در آن ساکن هستیم رجوع کنیم مثلا هزینه کاشت ابرو در مشهد را از مراکز کاشت واقع در همین شهر و نه از جایی دیگر جویا شویم چرا که پزشک هر کلینیک طی جلسه ای مشاوره و با در نظر گرفتن شرایط و نتایج مورد انتظار شما قیمت کاشت ابرو را به شما اعلام خواهد کرد.

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر کاشت ابرو و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: پوست و مو

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 1 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =