هزینه لیزر جای جوش بدن! چه افرادی مناسب از بین بردن جای جوش با لیزر هستند؟

0 1,941

 

لیزر جای جوش یکی از روش های نوین برای از بین بردن چاله های جای جوش و رفع آکنه می باشد که طرفداران زیادی در بین افرادی که به دلیل داشتن آکنه های زیاد در صورتشان حس می کنند از زیبایی آنها کاسته شده است، دارد. از بین بردن جای جوش با لیزر اگر توسط متخصص پوست انجام شود به خوبی می تواند به درمان فرو رفتگی جای جوش و تیرگی به وجود آمده در پس آن بپردازد. در این مقاله قصد داریم مطالبی مفید پیرامون درمان جای جوش با لیزر ، هزینه لیزر جای جوش بدن و مواردی از این دست ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

جای جوش ، آکنه و یا اسکار چیست؟

در سنین بلوغ جوش هایی به طور طبیعی در نواحی مختلف بدن بالاخص در صورت به وجود می آید. اگر به هر دلیلی مثل فشار، این جوش ها سر باز کنند احتمال دارد جای آنها بر روی پوست باقی مانده و باعث فرو رفتگی هایی در سطح پوست و یا تیرگی و لک در جای جوش شود. به این عارضه های پوستی، جای جوش، آکنه و یا اسکار گفته می شود. درمان جای جوش با طب سنتی و گیاهی قابل انجام است اما نکته مهم اینجاست که از بین بردن جای جوش با لیزر روشی پیشرفته می باشد که می تواند نتایجی سریعتر و مطلوب تر را در رفع اسکار و یا آکنه نصیب فرد کند و فرد پس از مدتی می تواند به طرز عجیبی شاهد صورتی صاف، درخشان و زیبا باشد.

 

انواع جای جوش و لیزر جای جوش

جای جوش هایی که به شکل فرو رفته در سطح پوست نمایان می شوند. درمان این مدل جای جوش ها اغلب از طریق داروهای خاص، لایه برداری، میکرودرم ، ساب سیژن و کربوکسی تراپی ، IPL و در مواردی با استفاده از لیزر برطرف کننده آثار جوش نظیر لیزر اربیوم و فراکشنال صورت می گیرد.

جای جوش هایی که به شکل برجستگی (اسکار هیپرتروفیک) در سطح پوست بروز می کنند. این مدل جوش ها و آکنه ها با استفاده از لیزر لیزر اولتراپالس   CO2، لیزر PDL و همینطور استفاده از کرم کانترکتیوبکس ، کربوکسی تراپی و تزریق آمپول کورتون در ناحیه اسکار انجام می شود. البته این نوع از اسکارها وآکنه به خوبی مدل قبل برطرف نمی شوند و درمان کامل آنها نیاز به پیگیری های متعدد و خستگی ناپذیر دارد.

 

بهترین و بدترین کاندیدای لیزر برای درمان جای جوش با لیزر

افرادی که سنشان از بلوغ گذشته است، بدنشان دیگر جوش نمی زند و تنها به دنبال رفع جای جوش های قدیمی خود هستند، مناسب ترین گزینه های برای برطرف کردن جای جوش با استفاده از لیزر می باشند. در عوض افرادی که هنوز در سنین جوش زدن هستند، جوش هایشان به طور کامل خوب نشده است و احتمال دارد دوباره جوش بزنند بهتر است تا زمان درمان جوش ها و از بین رفتن عفونت آنها به طور کامل، برای لیزر اقدام نکنند چرا که در اینصورت این احتمال وجود دارد که شرایط آنها بدتر شود.

لیزر جای جوش - از بین بردن جای جوش با لیزر

نحوه درمان جای جوش با لیزر

استفاده از لیزر برای رفع جای جوش یک روش غیر تهاجمی برای درمان فرورفتگی جای جوش در انواع مختلف می باشد که جایگزین مناسبی برای روش های نیازمند جراحی نیز به شمار می رود. عملکرد درمان جای جوش با لیزر بدین صورت است که نور و اشعه لیزر بسته به عمق عارضه تا حد مشخصی به پوست نفوذ می کند و با تحریک کلاژن سازی در آن ناحیه بدون آسیب رساندن به پوست اطراف، سبب ایجاد سلول های جدید و پر شدن فرورفتگی ها و جای جوش می شود.توجه به این نکته اهمیت دارد که نباید انتظار داشت بلافاصله پس از لیزر، اسکار جوش از بین برود و این پروسه نیازمند گذر زمان و صبوری فرد پس از لیزر می باشد.

بیشتر بخوانید
تفاوت دستگاههای لیزر موهای صورت چیست؟فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد!

 

اقدامات لازم قبل از لیزر پوست برای رفع جای جوش

حتما قبل از لیزر جلسه مشاوره ای با پزشک ترتیب داده و درباره توقعات خود از لیزر جای جوش، سوابق پزشکی تان و هر سوالی که در این زمینه برایتان مطرح است صحبت نمایید تا پزشک با بررسی آنها نتایج لیزر درمانی را برای شما پیش بینی کرده و به شما اعلام نماید و شما نیز تصورات واقع گرایانه تری نسبت به لیزر درمانی پیدا کنید چرا که بعضی از مشکلات پوستی هستند که تنها با جراحی قابل درمان اند و هزینه کردن برای لیزر در اینگونه موارد کاری بیهوده است.به علاوه اینکه لازم است 2 هفته قبل از لیزر مصرف کرم ها و داروهایی که منجر به التهاب می شود را قطع کرده و به هیچ وجه پوست خود را برنزه نکنید. آزمایش های هورمونی پیش از اقدام به لیزر نیز می تواند تعیین کند که شما به چند جلسه لیزر درمانی نیاز خواهید داشت.

 

اقدامات لازم پس از لیزر

 1. تا 1 هفته یا 10 روز پس از لیزر از کرم های آرایشی بر روی پوست صورت به خصوص در نواحی لیزر شده استفاده نکنید.
 2. 2 هفته پس از لیزر درمانی جهت معاینه مجدد نزد پزشک معالج خود بروید.
 3. تا زمانی که التهاب پوستتان ناشی از لیزر به طور کامل برطرف نشده است،از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.
 4. فواصل زمانی توصیه شده توسط پزشک را جهت جلسات درمانی بعدی رعایت نمایید و داروهایی که ما بین این جلسات توسط پزشک تجویز می شود را به صورت منظم استفاده نمایید تا نتایج نهایی لیزر به بهترین شکل ممکن اتفاق بیفتد.

 

تعداد جلسات و مدت زمان رفع جای جوش با لیزر

پس از لیزر نیازی به استراحت و طی کردن دوران نقاهت وجود ندارد و مدت زمان جلسه لیزر نیز چیزی بین 30 دقیقه تا 1 ساعت به طول می انجامد. با این وجود در صورتی که به دنبال بهترین نتیجه از لیزر برای رفع جوش می باشید توصیه می کنیم لیزر درمانی را بین 3 تا 5 جلسه و با فواصل زمانی 25 روز تا چند ماه بسته به نظر پزشک ادامه دهید تا کمترین اثر از آکنه و جای جوش نیز بر روی پوست شما باقی نماند.

 

آیا لیزر جای جوش روشی ایمن است؟

میزان عوارض لیزر به نوع پوست شما، میزان وخامت اسکار و آکنه و همینطور میزان تخصص پزشک معالج شما بستگی دارد.با این وجود برای از بین بردن جای جوش با لیزر ، تاکنون عوارض چندانی گزارش نشده است. اما به صورت کلی می توان گفت این عوارض محدود نیز شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی پوست
 • احتمال خارش پوشت در حین درمان و پس از آن
 • تورم و بروز کبودی در ناحیه درمان با لیزر
 • امکان سفید شدن و یا سیاه شدن غیر معمول بخشی از پوست که لیزر شده است
 • البته این عوارض اغلب موقتی هستند و در صورت رعایت منظم مراقبت های پوستی پس از لیزر درمانی به مرور برطرف خواهند شد.

 

از بین بردن چاله های جای جوش

 

نکات جالب و مهم در باره لیزر جای آکنه و جوش

بیشترین مراجعه کنندگان لیزر اسکار و آکنه خانم ها به خصوص در سنین 20 تا 35 سال می باشند.

بیشتر بخوانید
راهکارهایی برای مراقبت از پوست

لیزر در صورتی که در آرایشگاهها انجام شود جرم تلقی می گردد.

توصیه می کنیم جهت پیشگیری از ابتلا به عوارض لیزر درمانی، اینکار را تحت نظر متخصص پوست و مو انجام دهید.

 

چه کنیم تا کمتر دچار آکنه و به جا ماندن جای جوش شویم؟

 1. یک وقت مشاوره با پزشک رزرو کنید تا به عوامل زمینه ساز جوش صورتتان پی ببرید و بتوانید از طریق درمانهای تجویز شده از شیوع آن بکاهید.
 2. در رژیم غذایی خود میوه و سبزیجات را به مقدار فراوان بگنجانید.
 3. هرگز جوش ها را فشار ندهید چرا که با این کار عفونت به نواحی دیگر پوست نیز سرایت کرده و سبب افزایش گستردگی نواحی جوش زده می شود.
 4. اقدامات خودسرانه جهت درمان جای جوش بدون مشاوره با متخصص را از سر خود بیرون نمایید.
 5. مراقبت ها و بهداشت پوست خود را به خوبی رعایت نمایید و تنها به شستشوی دائم پوست با صابون اکتفا نکنید.

 

هزینه لیزر جای جوش بدن و صورت

عوامل بسیاری بر هزینه لیزر جای جوش بدن تاثیر گذارند از جمله این موارد می توان به عمق جای جوش و شدت آن ، بزرگی ناحیه درمان ، نوع لیزر و تعداد جلساتی که نیاز است تا درمان به صورت کامل انجام شود اشاره کرد. به علاوه اینکه هزینه لیزر در شیراز با هزینه لیزر در اصفهان، تهران، تبریز و مشهد متفاوت است. بدیهی است که این تفاوت هزینه در تمام نقاط کشور وجود دارد ، دلیل آن هم وجود تعرفه های مختلف هر پزشک در کلینیک اختصاصی خود نسبت به پزشک دیگر می باشد. به همین علت منطقی است که هزینه لیزر آثار جوش در صورت و هر نقطه بدن را از مراکز لیزر درمانی شهری که ساکن هستید جویا شوید. علاوه بر موارد ذکر شده ، در صورتی که لیزر را همزمان با درمان های دیگر نظیر میکرودرم و یا تزریق ژل انجام دهید بایستی در کنار هزینه لیزر جوش صورت ، مبلغ اضافه تری نیز پرداخت نمایید.

با تمام این ها،  اگر چه نمی توان رقمی قطعی برای قیمت لیزر در نظر گرفت اما می توان به طور تقریبی مبلغی را ارائه کرد. به خاطر داشته باشید که هزینه لیزر صورت برای جای جوش در مورد لیزرهای  فراکشنال و سلاس تفاوتی نداشته و اغلب یکسان است که برای هر کدام تقریبا جلسه ای 200 تا 280 هزار تومان در می آید.

با این وجود در اغلب مراکز لیزر درمانی در صورتی که فرد تمایل داشته باشد که از هر دوی این لیزرها به صورت همزمان استفاده نماید تخفیف ویژه ای به وی داده می شود و مرکز از بیمار می خواهد که  تقریبا 300 هزارتومان پرداخت نماید، در صورتی که در حالت عادی 400 هزار تومان برای هر دوی لیزرها دریافت می شود.

 لازم به ذکر است که مبالغ اعلام شده برای هزینه لیزر صورت برای جای جوش در اغلب مراکز لیزر صدق می کند با این وجود هستند مراکزی که جلسه ای 600 هزارتومان نیز از بیمار تحت عنوان قیمت لیزر دریافت می کنند !!!

 

جهت کسب اطلاع از مراکر معتبر لیزر برای جای جوش و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید : پوست و مو

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 8 میانگین: 4]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =