درمان جوش صورت با مدرن ترین روش ها ! انواع جوش صورت و راه های درمان گیاهی و سنتی!

درمان جوش صورت با مدرن ترین روش ها ! انواع جوش صورت و راه های درمان گیاهی و سنتی!

درمان جوش صورت از جمله مسائلی است که دسترسی به راه حل های مناسب آن می تواند چهره صاف و شفاف فرد را به او بازگرداند و از این طریق اعتماد به نفسش را ارتقاء بخشد. درمان جای جوش با در نظر گرفتن اینکه جوش پدید آمده از کدام یک از انواع جوش صورت می باشد و اینکه اصولا علت جوش صورت چیست و با به کار گیری روش های متفاوتی نظیر استفاده از کرم برای از بین بردن جای جوش و یا درمان جوش صورت با طب سنتی به سادگی اما در عین حال با صبوری اتفاق خواهد افتاد.

 

علت جوش‌ صورت چیست؟

علت جوش صورت که تنها مشکل پوستی است که در نتیجه اختلال کارکردی به وجود می آید این می باشد که عملکرد قسمت هایی که وظیفه تولید چربی در پوست را بر عهده دارند ، دچار اختلال و به نوعی بیش فعالی می گردد در نتیجه ی این اتفاق این بخش ها مقداری بیش از اندازه لازم چربی تولید می کنند و در واقع آن ناحیه از پوست را غرق در چربی می کنند. پس از آن ارگانیسم های میکروسکوپی که نوعی موجودات زنده بر روی پوست هستند در این چربی ها گرفتار می شوند و سبب بروز آلودگی ، عفونت و ترشحات زردرنگ زیر سطح پوست می شوند و همین باعث می شود تا نقاطی برآمده بر روی پوست ایجاد شوند که ما آنها را به اسم جوش می شناسیم. این جوش ها بیشتر در نواحی صورت، سینه، بخش بالایی کمر و شانه ظاهر می شوند.

 

انواع جوش صورت

درمان جوش صورت و از بین بردن جای جوش نیازمند آگاهی و شناخت دقیق ما از انواع جوش صورت می باشد چرا که  با استفاده از این اطلاعات به سادگی می توان بهترین راه برای درمان فرورفتگی جای جوش و درمان جوش صورت به کار گرفت ، به گونه ای که پس از آن، نتایج شگفت انگیز درمان جای جوش را به خوبی مشاهده نماییم. انواع جوش صورت عبارتند از :

 

جوش پاسچول (Pustules)

این نوع جوش ها، محتوی مواد چرکی هستند که به راحتی بر روی پوست قابل مشاهده می باشد. کف این جوش ها قرمز رنگ و سرشان محتوی ماده ای چرکین به رنگ های سفید و یا زرد می باشد. چرک های این نوع جوش ترکیبی از گلبول های سفید، باکتری ها و سلول های مرده پوست می باشند. توصیه می شود این نوع جوش ها را به هیچ عنوان دستکاری نکنید چون بعدا باید به دنبال راههایی برای از بین بردن جای جوش یا درمان جای جوش باشید چرا که احتمالا جای آن تیره خواهد شد و از آن لک به جای خواهد ماند.

 

جوش کمودو‌ (Comedo) معروف به جوش زیر پوستی

این نوع جوش در نتیجه مسدود شدن فولیکول مو به علت افزایش سلولهای مرده در سطح پوست و زیاد شدن چربی در آن، در زیر پوست پدید می آیدو کمودون در واقع شامل انواع جوش سر سفید و جوش سر سیاه می باشد.

 

جوش سرسیاه (Blackheads) معروف به کمودون های باز

به علت رنگ تیره شان به سادگی به چشم می آیند. البته گاهی افراد تصور می کنند این جوش ها نتیجه آلودگی می باشد به همین علات در صدد پاک کردن آنها با فشار دستمال بر می آیند در صورتی که این کار نه تنها فایده ای ندارد بلکه سبب آسیب رساندن به سطح پوست نیز می شود. علت تیره بودن رنگ جوش سر سیاه در واقع قرار گرفتن ملانین غدد چربی پوست در معرض هوا و در نتیجه اکسید شدن ملانین می باشد.

بیشتر بخوانید
انواع پوست و ویژگی آن ها

 

جوش سرسفید (Whiteheads) معروف به کمودون های بسته

این نوع جوش بسته می باشد چون چربی ها و سلول های مرده سطح پوست با انسداد مجرای جوش مانع تخلیه آن شده و التهاب در زیر پوست ایجاد می کنند. گاهی سر التهاب به شکل حبابی کوچک حاوی چرک بر روی سطح پوست نمایان می شود.

 

جوش کیست‌ (Cysts)

کیست یکی از انواع جوش صورت می باشد که به راحتی بر روی پوست به چشم می آید، زانده ی چرکین است که نسبت به جوش های پاسچول اندازه بزرگتری داشته و درناک می باشد. در صورتی که سعی کنید این جوش ها را تخلیه کنید به احتمال قوی جای جوش باقی می ماند و لازم می شود تا از طریق به کار بردن یکی از راههای از بین بردن جای جوش ، اسکار به وجود آمده را برطرف کرد.

 

پاپول (Papules) یا سفت دانه

این نوع جوش ها برآمدگی هایی سفت بر روی پوست هستند و برخلاف پاسچول ها محتوی مایع چرکی مشخصی نیستند. رنگ پاپول ها اغلب صورتی می باشد اما گاهی ممکن است به رنگ های بنفش، قرمز و قهوه ای نیز دیده شود. به خاطر داشته باشید فشار دادن پاپول ها مممکن است منجر به ایجاد اسکار و همین امر می تواند شما را  به دردسر یافتن راههایی برای از بین بردن جای جوش بیاندازد. پس جدا از فشار دادن آنها خودداری نمایید.

جوش ناب (Knobs)

شکلی شبیه به جوش های پاپول دارد که در زیر پوست قرار می گیرد و از انواع جوش های دردناک می باشد.

از بین بردن جای جوش - درمان جای جوش

درمان جوش صورت با طب سنتی

به منظور درمان جوش صورت و از بین بردن جای جوش، روشهای متنوعی وجود دارد. این روش ها می تواند شامل تکنولوژی های پیشرفته برای از بین بردن جای جوش و درمان فرورفتگی جای جوش نظیر لیزر باشد و یا اینکه به روش های موجود در زمینه درمان جوش صورت با طب سنتی انجام گیرد. راههای درمان جوش صورت با طب سنتی راههای فراوانی دارد که به طور مختصر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

 

از بین بردن جای جوش با جوش شیرین

جوش شیرین از طریق لایه برداری پوست باعث می شود تا مجرای جوش باز شده و سلول های مرده و چربی های زائد از آن تخلیه شود. نحوه از بین بردن جای جوش با جوش شیرین، بدین صورت است که ابتدا صورت خود را با آب کمی خیس کنید، سپس خمیری تشکیل شده از جوش شیرین و آب را بر روی پوست و جوش ها قرار داده و اجازه دهید چند دقیقه بر روی پوست باقی بماند، پس از آن جوش شیرین خشک شد ، صورت خود را با آب شستشو دهید. لازم بع ذکر است که نباید جوش شیرین را بیش از حد بر روی پوست نگه داشت.

 

درمان جوش صورت با عرق کاسنی

درمان جوش صورت با عرق کاسنی یکی از روش های درمان جوش با داروهای گیاهی به شمار می رود. طریقه مصرف عرق کاسنی برای جوش به دو شکل می باشد. در روش اول باید عرق کاسنی را با عرق شاه تره به اندازه مساوی مخلوط کرده و روزانه یک لیوان نزدیک به ظهر و یک لیوان در زمانی نزدیک به شب مصرف نمائید. درمان جوش صورت با عرق کاسنی ، سبب می شود دوره درمان جوش صورت و از بین بردن جای جوش را به طرز قابل توجهی کوتاه تر شود. طریقه مصرف عرق کاسنی برای جوش در روش دوم نوشیدن ترکیبی از عرق کاسنی و عرق بید به صورت روزانه می باشد. این شیوه را حتی می توان جایگزین نوشیدن آب کرد تا بتوان به روند بهبود جوش ها و درمان فرورفتگی جای جوش سرعت بخشید.

 

درمان جوش صورت و از بین بردن جای جوش با سرکه سیب

سرکه سیب به دلیل داشتن خواص اسیدی خود، می تواند با متعادل کردن PH‌ سطح پوست شما،ارگانیسم های به وجود آوردنده جوش صورت را از بین ببرد و مانع رشد مجدد آنها نیز شود. سرکه سیب می تواند به درمان جای جوش و از بین بردن سریع جای جوش نیز تا حدودی کمک کننده باشد.

 

انواع کرم برای از بین بردن جای جوش

استفاده از انواع کرم برای از بین بردن جای جوش، یکی از راههای پیشنهادی برای درمان فرورفتگی جای جوش و یا از بین بردن جای جوش می باشد. اما تاکید می کنیم که انواع کرم برای از بین بردن جای جوش را زمانی استفاده نمایید که با تجویز پزشک به شما توصیه شده باشد. بهترین کرم برای از بین بردن جای جوش شامل موارد زیر می باشد:

بیشتر بخوانید
لمینت مژه و 18 مزیت استفاده از آن !! قیمت لمینت مژه چقدر است؟

 

کرم رژودرم

رژودرم انتخاب بسیار خوبی برای درمان فرورفتگی جای جوش و از بین بردن جای جوش، سالک ، آکنه و … می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که رژودرم را باید به مقداری نازک بر روی پوست مالید و به مدت یک دقیقه اجازه داد بر روی پوست بماند.

 

کمپلکس رتینول اسکین مدیکا SKINMEDICA RETINOL COMPLEX

این محصول با جایگزینی سلول ها به از بین بردن جای جوش کمک شایانی می کنند.

 

ژل سیلیکون پیشرفته نیوژل NEWGEL+E Advance SILICONE GEL

سلیکون موجود در این ژل می تواند به از بین بردن سریع جای جوش منجر شود و ویتامین E موجود در آن سبب بالا رفتن رطوبت پوست و در نتیجه بهبودی سریعتر جوش ها می شود. در واقع می توان گفت ژل سلیکون بهترین کرم برای درمان جای جوش به شمار می رود.

 

نئو استراتاNEOSTRATA

این کرم در واقع سبب کنترل پیگمانت ها و روشن کردن لکه های پوست ناشی از جای جوش ها می باشد. این کرم برای از بین بردن جای جوش ، از ترکیب ویتامین C و رتینول بهره می برد.

 

سرم رپلنیکس آل ترانس رتینول REPLENIX ALL-TRANS-RETINOL SERUM

این سرم برای از بین بردن سریع جای جوش ، تاثیر شگفت انگیزی دارد. دلیل این امر وجود خاصیت ضد التهابی چای سبز در این محصول می باشد به علاوه اینکه رپلنیکس توان کلاژن سازی دارد و می تواند به درمان فرو رفتگی جای جوش منجر شود.

 

سرم پرواکتیو پیشرفته PROACTIV ADVANCED SERUM

این سرم، لکه های تیره رنگ پوست که در نتیجه جوش های قدیمی به وجود آمده است را به خوبی درمان می کند. به علاوه مانع تولید ملانین اضافی در پوست می شود. سرم پرواکتیو با دارا بودن 2% هیدروکینون به خوبی می تواند به از بین بردن جای جوش منجر شود.

 

سرم اسکیپ ESCAPES SERUM

این سرم ترکیبی طبیعی از آنتی اکسیدان ها ، ویتامین C ، کوجیک اسید و رتینول می باشد که ا ز طریق کلاژن سازی به از بین بردن جای جوش و درمان جوش صورت می انجامد.

 

بالم اسپکرتوم ام دی سولار ساینس BALM BROAD SPECTRUM

کرم از بین بردن جای جوش بالم اسپکرتوم ، نوعی کرم ضد آفتاب است که می توانید در هنگام جوش زدن استفاده کنید تا پوشش خوبی برای جوش ها ایجاد کرده و مانع لک شدن آنها پس از بهبودی شود. بالم در واقع بهترین کرم برای درمان جای جوش از طریق محاظت از جوش ها در برابر آفتاب می باشد.

 

پماد آلفا برای جای جوش

پماد آلفا برای جای جوش نوعی کرم لایه بردار قوی برای جای جوش می باشد که با بهره گیری از اسیدهای میوهو از طریق نابودی سلول های مرده، و کلاژن سازی سبب شفاف سازی رنگ پوست ، بهبود و نوسازی پوست و رفع جای جوش می شود. به دلیل به کار رفتن درصدی مناسب از AHA در پماد آلفا برای جای جوش ، این کرم لایه بردار قوی به هیچ وجه سبب تحریکات پوستی ایجاد نمی کند.

 

پن زوم فیس دوکس Face Doux

این محصول برای درمان رفع آکنه به خصوص رفع جوشهای کومودون کمک شایانی می کند. به علاوه اینکه می تواند با خاصیت پاک کنندگی قوی خود، منافذ باز پوست را ببندد.

 

صابون انار ان جی (NG)

 این صابون برای جای جوش می تواند با تاثیر بی نظیری که بر روی درمان جوش صورت و از بین بردن جای جوش به کار می رود شما را طرفدار خودش بکند. صابون برای جای جوش با نام ان جی می تواند علاوه بر شاداب ساختن پوست لک های قهوه ای ناشی از جوش های قدیمی را بر طرف کند.

 

علاوه بر محصولات ذکر شده، محصولات متنوع دیگری تحت عنوان کرم برای از بین بردن جای جوش در داروخانه های سراسر کشور وجود دارد که شما می توانید پس از مشاوره با پزشک، آنها را استفاده نمایید.

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر درمان و از بین بردن جای جوش و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : پوست و مو

 

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

سه − سه =