عوارض لیفت و لمینت مژه ! مراقبت های قبل و بعد از این روش چیست؟!

عوارض لیفت و لمینت مژه ! مراقبت های قبل و بعد از این روش چیست؟!

 

عوارض لیفت و لمینت مژه را باید در کنار مزایایی که این روش دارد نیز جدی گرفت برای این که بتوان تا حد امکان از خطرهای احتمالی پیشگیری کرد .

اگر چه این روش می تواند می تواند نویدی باشد برای افرادی که از مژه های براق و مشکی محروم اند و یا مژه هایی نازک و کم پشت دارند اما تمایلشان مژه هایی است پرپشت ، مشکی ، زیبا و فریبنده ؛

با این وجود نباید بدون فکر برای انجام آن تصمیم گرفته شود .

پنابر این بهتر است با در نظر گرفتن عوارض لیفت و لمینت مژه و مقایسه آن با مزیت هایی که دارد و سبک سنگین کردن شرایط ، بهترین نتیجه را به دست آوزد .

 

تبلیغات
شیراز :  2023 201 0917 

شیراز :  2023 201 0917 

مواردی که باید قبل از لمینت مژه در نظر داشت

یکی از راههایی که باعث می شود از عوارض لیفت و لمینت مژه کاسته شود ، مقید بودن به رعایت مراقبت های قبل و بعد از لمینت مژه می باشد . پس سعی کنید به این موارد به خوبی دقت کرده و آنها را برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان ، مو به مو انجام دهید .

در صورتی که مژه هایتان خیلی کوتاه است بهتر است از لمینت مژه صرفنظر کنید چرا که فقط صرف هزینه است بدون اینکه نتیجه ای از آن به دست آورید .

اگر می دانید که پوستتان حساس است و یا اگزما دارید پیشنهاد می شود برای پیشگیری از بروز عوارضی نظیر التهاب و تحریک پوست پلک خود انجام التهاب پلک را بی خیال شوید .

در صورتی که حتی اندکی قبل از شروع فرآیند لمینت مژه ، چشم ها و نواحی اطراف آن دچار التهاب شد ، بهتر است تا رفع کامل این التهاب از انجام لمینت خودداری شود و جلسه را به روز دیگری موکول کرد .

 

 بعد از لمینت مژه چه مراقبت هایی لازم است ؟

تا 24 ساعت پس از انجام لیفت مژه طول می کشد که سرم استفاده شده در مژه ها ، خشک شود . بهتر است در طول این مدت از دست زدن به مژه ها خودداری نمایید به علاوه اینکه در این 24 ساعت نباید به هیچ وجه مژه ها را خیس کنید و به آن رطوبت برسانید . این کار باعث می شود قبل از فیکس شدن ، اثرات لمینت از بین برود .

در صورتی که پس از لمینت ، آرایش چشم و اطراف چشم انجام دادید حتما حتما قبل از خواب ، آرایش ها را پاک کرده تا آسیبی به نتایج لمینت وارد نشود .

عوارض لیفت و لمینت مژه

برای خرید و به کار بردن مواد آرایشی چشم و محافظ پوست بعد از لمینت ، دقت کنید که از مارک هایی معتبر با کیفیت بالا و با در نظر گرفتن تاریخ مصرف مجاز استفاده نمایید .

تا 2 روز پس از لمینت مژه نباید از مواد آرایشی چشم استفاده نمایید .

سعی کنید تا حد امکان از نور آفتاب دوری کنید تا بتوانید مانع کاهش ماندگاری لمینت مژه ها شوید .

 

علاوه بر این باید مراقب باشید تا یکی دو روز اول ، از فعالیت های زیر دوری نمایید :

 • عمل های زیبایی اطراف چشم و مژه
 • شنا ، سونا و جکوزی
 • بخار دادن صورت
بیشتر بخوانید
تفاوت دستگاههای لیزر موهای صورت چیست؟فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد!

 

چه افرادی می توانند لمینت مژه را به عنوان یک گزینه مناسب تجربه کنند ؟

 • افرادی که مژه هایشان صاف است اما دوست دارند حالت آنها پرپشت و کمی فر به نظر برسد.
 • افرادی که دوست دارند همیشه مژه هایی آراسته داشته باشند اما نمی توانند هر روز ریمیل استفاده کنند یا اینکه اصلا فرصت این کار را ندارند .
 • افرادی که از لیفت مژه و فرمژه های کوتاه مدت استفاده کرده اند اما کارایی لازم را نداشته اند.
 • افرادی که از داشتن چشم های پف دار و سنگین ناراضی اند . بلند شدن مژه ها و پرپشتی آن می تواند تا حدی این علائم ناخوشایند را کمتر نشان دهد .

 

مواردی که می تواند به مژه ها در هنگام لمینت مژه آسیب برساند و سبب بروز عوارض لیفت و لمینت مژه شود :

 1. با دقت و به خوبی تمیز نکردن مژه ها در مرحله اول
 2. به کار بردن مواد فیک ، نامرغوب و بی کیفیت
 3. استفاده از مواد lift و یا perm بر روی کل سطح مژه
 4. چسباندن نامرتب مژه ها بر روی بیگودی یا انجام اشتباه این کار
 5. گذاشتن مواد بر روی مژه ها بیش از مدت زمانی که مجاز است .

 

عوارض لیفت و لمینت مژه چیست ؟

لمینت مژه علاوه بر مزایایی که دارد ، خالی از معایب نیز نیست . از جمله عوارض لیفت و لمینت مژه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

بدن به مواد استفاده شده واکنش آلرژیک نشان دهد .

مژه ها به شکلی که انتظار می رود ، به لحاظ ساختاری از آب در نیایند .

ممکن است ناحیه غشاء چشم دچار خارش شود .

این احتمال وجود دارد که موی مژه وارونه شود .

افرادی که از قبل سابقه آلرژی دارند ، ممکن است  پس از لیفت پوست پلک هایشان واکنش آلرژیک به مواد به کار برده شده نشان دهد و در آن ناحیه تورم و یا قرمزی مشاهده شود . از این رو توصیه می شود حتما تست حساسیت را انجام داده بعد برای لمینت مژه اقدام نمایید .

اغلب عوارض لیفت و لمینت مژه شامل حال کسانی می شوند که یا توصیه ها قبل و بعد از لمینت مژه را جدی نگرفته اند و خود را به انجام آنها مقید نکرده اند و بدتر اینکه لمینت مژه ها یشان را به کسی سپرده اند که نه متخصص است و نه به حد کافی در این زمینه تجربه دارد .

در صورتی که لمینت کار ، مهارت کافی نداشته باشد و یا اصول بهداشتی را رعایت نکند می تواند هم به سادگی شما را با خطراتی نظیر التهاب و تورم روبرو سازد و  هم اینکه شما را با مشکلاتی مثل کنده شدن و ریزش مژه ها ، شکستگی مژه ها و آسیب رسیدن به ساختار آن مواجه سازند .

عوارض لیفت و لمینت مژه

کراتین  مژه که در کنار رنگ مژه به عنوان ماده ای مکمل در لمینت مژه ایفای نقش می کند ، مخصوص ناحیه اطراف چشم و پلک ساخته شده است . اگر که کراتین مژه از سر نا آگاهی و یا زیاده خواهی لمینت کار با کراتین مو که ارزانتر است جایگزین شود به شدت برای ناحیه چشم خطر ساز است .  علاوه بر ناسازگاری کراتین مو با ناحیه پلک ، به دلیل دارا بودن مواد خطرناک و سرطانزای فرمالدئید در بهترن حالت حساسیت های شدید ایجاد می کند .

بیشتر بخوانید
میکروپیگمنتیشن چیست ؟! انواع کاربردهای میکروپیگمنتیشن !

 

برخی از معایب لمینت مژه

به دلیل استفاده از مواد گران قیمت ، هزینه بالایی دارد .

برای خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی اند ، انجام لمینت مژه ممنوع است .

بایستی چندین بار در سال برای تمدید نتایج به کلینیک مراجعه کرد .

در صورتی که در 24 ساعت اول پس از لمینت ، به هر دلیلی کمترین آب و یا حتی یک قطره اشک از مژه ها رد شده و به چشم وارد شود به این دلیل که در خود مواد کراتین استفاده شده در مژه ها را دارد ، می تواند صدماتی جبران ناپذیر به چشم بزند .

 

یکی از مهم ترین معایب لمینت مژه این است که :

با ناحیه حساس چشم و پلک سر و کار دارد و در صورتی که توسط یک آرایشگری که هیچ تسلطی بر علم پزشکی و تخصص پوست و مو انجام می شود به راحتی اتفاقات ناخوشایند و دردسر آفرین به بار می آورد .

از آنجایی که ممکن است در کلینیک از رنگ های فاقد کیفیت برای مژه ها استفاده شود ، از طرفی نباید تا 24 ساعت نباید آب به مژه ها برسد چرا که می تواند رنگ های کار شده را به سادگی شسته و با خود ببرد . از این رو به عقیده بسیاری از متخصصین پوست و مو این مدل لمینت های بی کیفیت می تواند عوارض خطرناکی را برای چشم داشته باشد .

 

تبلیغات
شیراز :  2023 201 0917 

شیراز :  2023 201 0917 

مطالعه بیشتر : پوست و مو

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 5 میانگین: 4]
برچسب‌ها:
نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

پانزده − هشت =