لیفت بازو با ورزش با 11 حرکت فوق العاده! بهترین ورزش برای سفت کردن بازوها !

0 1,311

 

لیفت بازو با ورزش به شما کمک می کند تا بدون نیاز به عمل های جراحی لیفت بازو ،‌ و تنها از طریق انجام مداوم یک سری حرکات ورزشی بتوانید چربی های زائد بازو را برطرف کرده و به بازوهایی خوش فرم ، سفت و جذاب دست یابید.

 

مزیت های لیفت بازو با ورزش

لیفت بازو با ورزش نه تنها می تواند شما را به خواسته تان که لاغری بازو است برساند بلکه می تواند با افزایش آدرنالین در بدنتان به شما حس شادابی و طراوت نیز بدهد به همین دلیل پس از آن قطعا زندگی بهتری خواهید داشت.

از دیگر مزایای لیفت بازو با ورزش این است که افرادی که قبل از آن در انتخاب پوشاک مناسبشان دچار مشکل بودن با لاغرآنها نیز افزایش می یابد.

یکی دیگر از نکات خوشحال کننده این ماجرا این است که اصلا لازم نیست حرکات طاقت فرسایی را انجام دهید تا به بازوانی متناسب برسید ، بلکه بالعکس این حرکات ساده بوده ، ابزار چندانی نیاز ندارند و اثر بخشی بالایی نیز دارند که تنها با تکرار روزانه آنها و صرف مدت کوتاهی می توانند شما را به نتایج قابل توجهی در سفت شدن و لاغری بازوهایتان برسانند.

 

با این همه مزیت بهتر است که فرصت را از دست ندهیم و زودتر به سراغ دانستن حرکات مربوط به لیفت بازو با ورزش بپردازیم . با ما همراه باشید.

 

یادتان باشد که شروع ورزش برای بازوها هیچ وقت دیر نیست !!

 

البته این نکته را نیز از خاطر نبرید که بایستی چربی های اضافه موجود در بازو ها و همچنین شل شدگی پوست بازوها به دلیایلی مثل عدم فعالیت لازم اتفاق افتاده باشد و ناشی از عواملی نظیر عوامل ژنتیکی و … نباشد چرا که در این صورت با ورزش های سخت نیز نمی توانید کاری از پیش ببرید .

بلکه لازم است در این گونه موارد افتادگی پوست بازو و یا چربی های انباشته شده در آن را تنها از طریق راهکارهای پزشکی لیفت بازو با جراحی و در مواردی خفیف تر از طریق روش های لیفت بازو بدون جراحی مثل لیفت بازو با لیزر و … برطرف کرده و به نتیجه دلخواه رسید .

 

 

پس لازم است :

قبل از هر اقدامی برای لیفت بازو به دنبال علل بروز این مشگل باشید تا بتوانید با راهکارهایی عملی و بدون اتلاف وقت و هزینه اضافی ، آن را برطرف نمایید.

 

بهترین سبک ورزش برای سفت کردن بازو ها

سبک سوئدی بهترین نوع تمرینات و حرکات ورزشی را برای سفت کردن و رفع افتادگی بازوها را در خود دارد. با انجام تمرینات سوئدی علاوه بر کاهش چربی های ناحیه بازو ،‌ حالت آن را نیز می توانید سفت و خوش فرم نمایید. در پس این اتفاق اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و پر از انرژی خواهید شد .

 

جهت کاهش چربی اضافه بازوها ، بهترین ورزش کدام است ؟

از آنجایی که بخش‌ پشت بازو ، که به عضلات سه سر بازویی معروف است ، بیشتر مستعد شل شدن هستند ، چربی بیشتری جذب می کنند و می توانند در ظاهر نهایی بازو تاثیری منفی به جا بگذارند ، لازم است که در تمرینات لیفت بازو با ورزش بیشتر مد نظر قرار بگیرند تا نتایج سریعتر و موثرتر ظاهر گردند. علاوه بر این بهتر است ورزش ها را حداقل طی 3 تا 4 هفته به صورت مداوم انجام دهید و میان آنها وقفه ایجاد نکنید .

 

لیفت بازو با ورزش

برای شروع ورزش لاغری برای کاهش سریع چربی بازو‌ها ، تنها یک صندلی ، یک طناب ، ‌لباسی مناسب ( لزوما نباید لباس ورزشی باشد ! ) کافی است.

 

1 . طناب زدن

طناب زدن یکی از روش های لیفت بازو با ورزش محسوب می شود که همه افراد با آن آشنایی دارند. طناب زدن با درگیر کردن ماهیچه های بازو می تواند افتادگی بازو ناشی از شل شدگی ماهیچه ها را برطرف نماید و با سوزاند چربیی های بازو آن را خوش فرم نماید. برای تاثیر گذاشتن این حرکت بر بازوها نیاز نیست وزن زیادی را بلند کنید . بلکه بهتر است به جای آن که بر روی تعداد طناب‌زدن‌هایتان متمرکز باشید ، ثانیه‌ها را در نظر داشته باشید .

 

لیفت بازو با ورزش - بهترین ورزش برای رفع افتادگی بازو

برای طناب زدن باید 3 ست در نظر گرفته و در هر کدام از ست ها سعی کنید 60 ثانیه طناب بزنید . به خاطر داشته باشید که در هر ست اجازه ندارید متوقف شده و استراحت کنید بلکه باید این حرکت را یکسره و بدون تعلل انجام دهید ، بدین معنی که 60 ثانیه را به طور کامل و بدون وقفه طناب بزنید .

 

2 . شنای معمولی

شنای معمولی به شما می کند تا با تقویت عضلات بازو به سفت و خوش فرم شدن آن کمک نمایید . در روزهای اول انجام این حرکت ممکن است تعادل پیدا کردن کمی برایتان دشوار باشد اما اگر به طور روزانه و مداوم آن را انجام دهید به مرور عضلات شما تقویت شده ، انجام کار برایتان ساده تر می شود.

 

لیفت بازو با ورزش - کوچک کردن بازو با دمبل

 

 یک پیشنهاد برای به دست آوردن تعادل این است که سعی کنید تمرین شنا را از طریق تعادل بر زانو و دست انجام دهید و آن را با تلاش برای تعادل یافتن بر  دست و پا ، برای خود سخت نکنید .

 

3 . پوش آپ ( شنا با میز )

این حرکت یکی از حرکات فوق العاده لاغری و لیفت بازو با ورزش محسوب می شود. حرکت پوش آپ را می توان با میز و یا با استفاده از اپن آشپزخانه انجام داد . مهم این است که محور در نظر گرفته برای این ورزش ثابت باشد .

در ابتدا رو به میز بایستید و دست ها را بر لبه آن بگذارید ، لازم است که پاها پایه میز را حس کنند . حال میز به سمت عقب حرکت کرده و تا حدی که بدنتان نوک پاها را خم کند همچنان به عقب بروید .

 

لیفت بازو با ورزش - کوچک کردن بازو با دمبل

 

لازم است که پاهای شما در حالت تعادل باشد . دقت کنید در طول تمرین کمر شما صاف باشد . حال حالت بدن شما در ابتدای تمرین قرار دارد. بعد از آن باید آرنج تان را خم کرده و از طریق آن بدنتان را به سمت پایین بیاورید تا جایی که بدنتان میز را لمس نماید . پس از آن آرنج را صاف کرده و همزمان با آن بدن را نیز به سمت بالا می برید .

بیشتر بخوانید
عوارض عمل ژنیکوماستی در مردان ! امکان بازگشت ژنیکوماستی بعد از عمل وجود دارد؟

پس از این دوباره حرکت را تکرار کنید بدن را پایین برده و دوباره با صاف شدن آرنج آن را به بالا آورید همینطور تا 20 مرتبه این حرکت را تکرار کنید . برای نتیجه بهتر هر روز 3 ست 20 مرتبه ای را برای این کار در نظر بگیرید. اگر به لیفت بازو با ورزش از طریق این حرکت پایبند باشید قطعا ظرف 3 هفته نتایج شما را حیرت زده خواهند کرد!

 

4 . لیفت بازو با ورزش با حرکت قیچی دست ها

این حرکت با اینکه به نظر ساده می آید اما تاثیر فوق العاده ای بر اب کردن چربی های اضافه بازو و سفت شدن عضلات بازو دارد. علاوه بر این این حرکت قیچی یکی از بهترین ورزش های برای کاهش وزن نیز به حساب می آید .

در این حرکت دست ها شبیه به یک قیچی باز و بسته می شوند . برای انجام آن باید ابتدا در حالتی صاف بایستید و دست های خود را کاملا باز کرده و به دو طرف بکشید . حالا آن ها را به آرامی از جلو به هم نزدیک کرده و به اصطلاح قیچی کنید .

لیفت بازو با ورزش - فیلم ورزش برای لاغری بازو

 

دوباره دست ها را باز کرده و حرکت را از ابتدا تکرار نمایید . در مرحله اول باید دست راست بر روی دست چپ قرار بگیرد اما دقت کنید در مرتبه دوم دست چپ بر روی دست راست قرار گرفته باشد . مرتبا این حرکت را تکرار کنید . یادتان باشد نتیجه گرفتن از این تمرین نیاز به تکرار روزانه آن در 3 دور با تعداد 10 تکرار در هر کدام دارد .

 

5 . حرکت چرخش هلال ماه

برای انجام این حرکت باید ابتدا صاف بایستید سپس چاها را به اندازه عرض شانه از هم باز کنید و بازو ها را به دو طرف به صورت مستقیم کشیده و تا ارتفاع شانه ها بالا ببرید ، حال انگشتان را به هم بچسبانید.  در ابتدای حرکت کف دست ها را به سمت زمین قرار داده و سپس سعی کنید به آرامی انگشت شست را به طرف عقب بچرخانید تا جایی که کف دست ها رو به سقف قرار گیرد .

 

لیفت بازو با ورزش - کوچک کردن بازو با دمبل

 حال با ملایمت انگشت شست هر دو دست را به طرف بالا و پایین بچرخانید . بهتر است تعداد تکرار این تمرین در حالت کشش دست ها حدود 30 بار انجام شود .

 

6 . تمرین پشت بازو با یک دست ( حرکت دیپ پشت بازو )

در این حرکت از سری تمرین های لیفت بازو با ورزش نیاز به هیچ وسیله ای ندارید بلکه فقط کافی است بر روی زمین نشسته و پاها و ساق پاها را جفت نگه دارید . پس از آن زانوها را خم کنید و کف پاها را بر روی زمین قرار دهید . حال هر دو دست را بر روی زمین قرار داده و به اندازه 30 سانتی متر از پشت باسن فاصله دهید . دقت کنید کف دستان شما باید به اندازه عرض شانه از یکدیگر جدا باشند و انگشتها به سمت پشت تان قرار گرفته باشد .

 

لیفت بازو با ورزش - فیلم ورزش برای لاغری بازو

 

پس از انجام این مراحل ، در حالی که بازو ها را در حالت صاف قرار داده اید ، سعی کنید باسن خود را از سطح زمین بالا تر بیاورید و کم کم بلند کنید. حال آرنج راست دست را خم نمایید و تا جایی که برایتان امکان دارد باسن به زمین نزدیک شود بدون اینکه با زمین تماس مستقیمی برقرار کند .

حال بازوی راست تان را صاف کنید . در اینجا حرکت سمت راست بدن انجام شده است و باید دو مربته این حرکات را برای آرنچ چپ و بازوی چپ نیز انجام داد. پس از انجام حرکات در هر دو طرف این حرکت را چندین بار انجام دهید تا به مرور اندک کششی در بازوان خود حس نمایید .

 

7 . لیفت بازو با ورزش از طریق وزنه بلند کردن

بهتر است برای انجام این ورزش یک جفت دمبلف در منزل داشته باشید با این وجود اگر هم که چنین امکانی ندارید می توانید از وسایلی دیگری نظیر یک بطری نوشیدنی با 2 لیتر وزن و یا یک بطری آب به جای دمبل استفاده کنید. مهم این است چیزی با وزن تقریبا 1 کیلو گرم را یافته تا با آن بتوانید این حرکت ها را انجام دهید.

حال هر یک از دمبل ها و یا هر شی دیگری را که در نظر گرفته اید در دو دستان خود قرار دهید و دست ها را بالای سر خود ببرید. توجه کنید که درهنگام شروع این  حرکت ، بایستی بازو‌هایتان صاف باشد.

در این لحظه تا جایی که می توانید و حس می کنید مشکل یا آسیبی ایجاد نمی شود وزنه را از پشت سر خود پایین تر ببرید.

 

لیفت بازو با ورزش - کوچک کردن بازو با دمبل

دو مرتبه تمرین را تکرار کنید بدین صورت که بازوها را بالا برده و کم کم از پشت به سمت پایین ببرید. دقت کنید هر چقدر بتوانید این حرکت را آهسته تر انجام دهید بازو های شما سفت تر خواهد شد. به علاوه اینکه باید حواستان باشد تا بازو ها نزدیک به گوش و سرتان قرار داشته باشند . بهتر است جهت کنترل بیشتر این حرکت و انجام صحیح ،  آن را زمانی که روبروی یک آینه ایستاده اید امتحان کنید .

حتما باید این حرکت را به طور روزانه هر بار در 3 ست که در هر کدام 20 بار حرکت تکرار می شود انجام داد تا نتایج مورد نظر برای سفت شدن بازو حاصل شود . البته می توان بین هر دور به مدت 1 دقیقه استراحت نمایید .

این نکته قابل ذکر است که پس از مدتی ماهیچه های بازو با وزن کنونی وزنه ها عادت می کند و دیگر تغییر جدیدی در خود ایجاد نمی کنند از این رو لازم است هر هفته وزنه ها را سنگین تر کنید و یا اینکه مدت زمان ورزش را بیشتر نمایید تا همچنان بتوانید بازو ها را سفت نگه دارید و حتی به بهتر شدن فرم آنها کمک نمایید.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی باسن چرا پر طرفدار است؟ انواع عمل زیبایی باسن و هزینه آن !

 

8 . حرکت چرخش بازو ها

لیفت بازو با ورزش چرخش بازو ها می تواند به تنهایی و با استفاده از دو وزنه مناسب انجام گیرد . در صورتی که وزنه در منزل ندارید می توانید 2 بطری آب 600 میلی لیتری را بدین منظور در نظر بگیرید . حال بطری ها را در دو دست خود قرار دهید و حرکت را به صورت زیر انجام دهید.

لیفت بازو با ورزش - بهترین ورزش برای رفع افتادگی بازو

به صورت صاف بایستید ، پاهایتان را به اندازه عرض شانه از هم باز کنید و بزوها را از دو طرف باز کرده و سعی کنید آنها را تا حد ارتفاع شانه ها ، صاف بکشید . پس از آن دست ها را دوار مانند با چرخش هایی کوچک در جهت جلو حدود 50 دور بچرخانید. پس از آن حرکت را با 50 دور به سمت عقب تکرار  کنید . از مزایای این روش این است که همین حرکت های جلو و عقب ، تمامی عضلات بازو را از جمله عضلات دو سر بازو ، ماهیچه سه سر ، شانه ها و همینطور عضلات پشت را تقویت کرده و موجب سفت شدن آنها خواهد گردید.

 

9 . حرکت بالا بردن بازو یک طرفه

در این تمرین باید ابتدا به حالت شنا قرار گرفته طوری که وضعیت دست ها و زانو ها به صورتی مستقیم در زیر شانه ها قرار بگیرد . حال یک وزنه مناسب و یا یک بطری آب با وزنی معادل 600 میلی لیتر را در دست چپ قرار دهید.

 پس از آن سعی کند نیم تنه خود را چرخانده ، بالا ببرید تا جایی که دست راستتان به طور کامل صاف گردد و حال دست چپ خود را به صورتی که با زمین موازی باشد از روی زمین بلند نمایید. در این حالت باید عضلات شکم شما درگیر شده باشد اما لازم است ثبات نیم تنه تان را حفظ نمایید .

 

بهترین ورزش برای رفع افتادگی بازو - لیفت بازو با ورزش

پس از قرار گرفتن در این وضعیت آن را به مدت چند دقیقه نگه دارید بعد از آن کم کم و با ملایمت بدن خود را به فرم شروع تمرین بازگردانید.برای تکمیل هر دور از این تمرین لیفت بازو با ورزش باید جای وزنه را عوض کرده ؛ آن را در دست راست قرار داده و حرکات را برای این سمت بدن نیز تکرار نمائید.

 

10 . حرکت شنای پرنده سگ

این حرکت به تمرین بالا بردن بازو و پا در جهت مخالف هم نیز شناخته می شود . در این تمرین به دلیل وجود حرکات کشش و هل دادن ، هم می توانید عضلات پشت و هم عضلات جلوی بدن خود را تقویت نمایید . عضلات هدف در این حرکت ،‌ بازو ها ،‌پشت ، ‌باسن ، و شانه ها می باشند. این حرکت در واقع نوعی حرکت هل دادن کلاسیک است منتها با به چالش کشیدن تعادلتان کمی جذاب تر هم می شود .

در صورتی که انجام حرکت شنای پرنده سگ در ابتدا برای تان مشکل بود می توانید در حالت تعدیل شده این ورزش را انجام دهید به این معنی که حرکت را بر روی زانوها انجام دهید. از دیگر مزایای این روش ،‌ ایجاد تعادل و هماهنگی ما بین عضلات بدن است . همین امر اهمیت انجام این حرکت را در سن های بالاتر افزایش می دهد.

برای انجام تمرین باید در وضعیت شنای تعدیل قرار گرفته به گونه ای که زانو ها  خم شده و دست ها به مقداری بیش از عرض شانه از یکدیگر باز باشند . دقت کنید سر ف‌زانو ها و باسن همگی در یک خط تراز شده باشند . حال آرنج خود را خم کرده و سعی کنید تا قفسه سینه را به سمت زمین نزدیک نمایید . سعی کنید همزمان عضلات را منقبض کرده و ستون فقرات را در حالتی صاف نگه دارید . حال دست هایتان را صاف نموده و به وضعیت ابتدایی بازگردانید.

 

لیفت بازو با ورزش - ورزش با کش برای لاغری بازو

 

در این لحظه باید دست راست را بالا ببرید و همزمان پای چپ را هم تا ارتفاع باسن بالا بیاورید. تا 10 شمرده و دوباره دست و پا را پایین بیاورید . شنای بعدی را انجام دهید . پس از آن حرکت را با پای راست و دست چپ به شکلی که گفته شد ادامه دهید . سعی کنید این حرکات را به شکلی متناوب و بدون وقفه انجام دهید تا نتایج بهتری از آن کسب نمایید.

 

11 . بالا و پایین رفتن از صندلی

این حرکت از میان دیگر ورش های لیفت بازو با ورزش ، تمرینی موثر برای فرم دهی و لاغر کردن بازو و عضلات پشت بازو به شمار می رود . امکاناتی که شما برای انجام این حرکت نیاز دارید می تواند یک صندلی باشد و یا یک تخت . ارتفاع این وسایل باید به گونه ای باشد که به اندازه 60 سانتی متر از زمین بالاتر قرار گرفته باشد.  البته باید در عین داشتن ارتفاع مناسب ، بر روی زمین نیز ثابت باشد.

لیفت بازو با ورزش - دانلود ورزش برای لاغری بازو

برای انجام حرکت باید ابتدا پشت به صندلی بایستید ، حال دستهای خود را از پشت بر روی صندلی بگذارید. دقت کنید بازو هایتان به اندازه عرض شانه با یکدیگر فاصله داشته باشند . حال به اندازه 3 تا 4 قدم ( هر اندازه که بتوانید حرکت را بدون آسیب به بازو ها انجام دهید) ، حال بالا تنه خود را به حالت صاف نگه دارید سپس زانوها را در حد ارتفاع صندلی خم کرده و پس از آن آرنج تان را نیز متناسب با پایین رفتن زانوها خم کنید و سعی کنید تمامی بدنتان را به سمت زمین حرکت بدهید .

هدف پایین رفتن از صندلی این است تا حد امکان کف زمین لمس شود اما اگر حس کردید فشار زیادی به بازو ها وارد می شود لزومی ندارد این کار را بکنید و فقط در حدی که کمی کشش در بازو ها ایجاد شود کفایت می کند . پس از آن دوباره به حالت عادی خود بازگردید . توصیه می شود روزی 3 دور 20 مرتبه ای از این حرکت را انجام دهید تا بازوهایتان خیلی زود سفت و جذاب شوند .

 

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 0 میانگین: 0]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − 1 =