لیفت بازو بدون جراحی با 9 تکنیک موثر !! مزایای لیفت بازو بدون عمل !

0 291

 

لیفت بازو بدون جراحی ، روشی است که بدون تهاجم به حذف چربی ها و پوست اضافه بازوها می پردازد . این روش علاوه بر اینکه عوارض چندانی ندارد به مدت زمان کوتاهتری نیز برای بهبود نسبت به روش های جراحی لیفت بازو دارد به همین علت است که به سرعت به عنوان روشی پرطرفدار در برطرف کردن افتادگی بازو مورد توجه و استفاده قرار گرفت .

 

از آنجایی که افزایش سن می تواند انعطاف پوست بدن را کم کند مشاهده می شود در سنین بالاتر پوست بازو حالت افتادگی پیدا کرده و آویزان می شود. از طرفی ورزش کردن هم فقط عضلات زیر پوستی را تقویت می کند و به تنهایی نمی تواند مانع تشکیل شدن پوست اضافه و تحلیل رفتن بافت های نرم زیر پوست یا برطرف کردن آن از روی بازو ها گردد .

از جنبه ای دیگر امروزه به دلیل افزایش آگاهی و برخی اوقات به دلیل ترس از عمل جراحی و بیهوشی افراد به دنبال روشهایی غیر جراحی برای رفع مشکلات جسمی خود هستند .

از این رو مثلا در مورد بازو اقبال جامعه آگاه به روش های غیر جراحی لیفت بازو نسبت به روش هایی جراحی کشیدن پوست باوز بیشتر است .

 

چه عواملی بر روی لیفت بازو بدون جراحی و نتایج آن موثرند ؟

ممکن است این سوال برایتان پیش آید که آیا واقعا لیفت بازو بدون جراحی نتیجه دارد یا خیر . به این سوال نمی توان پاسخی قطعی داد چرا که عوامل مختلفی می توانند در این امر مداخله کرده و نتایج را به نحوی متفاوت از فردی به فرد دیگر تغییر دهند.

لیفت بازو بدون جراحی روشی است که می تواند از فاکتورهایی نظیر میزان پوست اضافه ،‌ میزان سلول های چربی زیر پوست بازو که نسبت به کشیدگی مقاومت نشان می دهند ،‌ میزان توانایی و قابلیت بدن فرد در برابر روش های غیر جراحی لیفت بازو و مواردی از این دست تاثیر بپذیرد.

به این دلیل که ممکن است هزینه روش های لیفت بازو با امواج التراسوند و لیفت بازو از طریق انجماد چربی بیشتر از لیپوساکشن بازو باشد به این دلیل برخی از افراد ترجیح می دهند روش لیپوساکشن را انجام دهند تا صرفه جویی مالی داشته باشند.

 

هزینه لیفت بازو بدون جراحی - جراحی بازو با لیزر -

 

مزیت های روش های غیر جراحی لیفت بازو

اکثر افراد به خاطر عوارض و خطرات ناشی از جراحی پوست و همچنین هزینه های بالای عمل های جراحی ترجیح می دهند تا حد امکان از روش های غیر جراحی برای سفت کردن پوست بازو  بهره ببرند . این  روش غیر جراحی برای لیفت بازو در اکثر درمانگاه های ارائه دهنده خدمات غیر جراحی  صورت می گیرد. این روش ها ،‌ به رغم غیر تهاجمی بودنشان اثر بخشی بالایی دارند. به همین علت معمولا متقاضیان زیادی را به خود جلب می نمایند.

از دیگر مزایای لیفت بازو بدون جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

در دسترس همگان بودن این روش جوان سازی پوست و انجام شدن آن در بیشتر کلینیک ها

حذف چربی های زائد بازوها بدون چربی همراه با کشش یافتن پوست بازو به خوبی

نداشتن عوارض چندان در کنار مدت زمان بهبودی کوتاهتر به دلیل غیر تهاجمی بودن این روش ها

لیفت بازو بدون جراحی در خانم هایی که به تازگی دوره زایمان خود را سپری کرده اند و یا در افرادی که وزن بدنشان به گونه ای است که باعث آزار آنها شده است و به همین دلایل هم هست که دچار افتادگی پوست بازو شده اند ،‌ بیشترین تاثیر و کارایی را دارد.

 

افراد مناسب لیفت بازو بدون جراحی  :

  • در صورتی که به صورت منظم ورزش می کنید و رژیم غذایی مناسبی نیز دارید اما همچنان افتادگی بازوهایتان رفع نشده است و یا چربی های زائد آن از بین نرفته است .
  • افرادی که از سلامت کامل جسمانی برخوردارند و انجام روش های لیفت بازو بدون جراحی برایشان ایجاد مشکل نمی کند.
  • افرادی که بیشتر از 10 کیلو نسبت به وزن نرمال ،‌ وزن داشته باشند. البته بهتر است این افراد لیفت بازو با لیزر را انجام دهند .
  • به طور کلی مناسب ترین افراد برای لیفت بازو بدون جراحی کسانی هستند که دارای چربی متوسط تا خفیف در بازوان خود می باشند.

 

هزینه لیفت بازو با لیزر - درمان شلی بازو با لیزر

 

افرادی که مناسب لیفت بازو بدون جراحی نمی باشند :

  1. افرادی که شرایط ذکر شده در بالا را نداشته باشند.
  2. افرادی که غیر بزرگسال به حساب نمی آیند.
  3. افرادی که بیش از اندازه وزن داشته و یا حتی کمتر از حد ممکن اضافه وزن داشته باشند.
  4. افرادی که انتظار نتایج عجیب و غریب از لیفت جراحی بدون لیفت داشته باشند.
  5. افرادی که به بیماری های خاصی مبتلا هستند که احتمالا در پروسه بهبودی شان اختلال ایجاد می کند.
  6. افرادی که به سیگار کشیدن عادت دارند و در واقع سیگاری هستند.

 

روش‌های غیر جراحی جایگزین عمل لیفت بازو

چند روش غیر جراحی  که می توانند جایگزین مناسبی برای عمل جراحی لیفت بازو باشند در زیر معرفی خواهند شد . نکته قابل ذکر در این خصوص این است که  تعدادی از این روش ها نسبت به سایر روش ها هزینه بالاتری دارند  ولی به طبع نتایج بهتری نیز نسبت به آنها در پی دارند. راهکارهای لیفت بازون بدون جراحی عبارتند از :

بیشتر بخوانید
عوارض لیپوماتیک شکم و 12 مورد آن ؟! مراقبتهای بعد از لیپوماتیک شکم !

 

1 . لیفت بازو بدون جراحی از طریق ماساژ درمانی

از دیگر روش های غیر جراحی و کم هزینه برای از بین بردن چربی های اضافه بازو و کشیده شدن پوست این ناحیه  ماساژ درمانی است . با ماساژ دادن ناحیه مورد نظر گردش خون افزایش می یابد این روش  باعث جابه جا شدن سلول های چربی و کاهش وزن و صاف شدن پوست می شود. تنها ایراد این روش این است کمی زمان بر است  و فرد باید به طور متوالی و منظم  در جلسات درمانی حضور یابد  تا بتواند به  نتایج دلخواه و قابل قبول دست یابد . ماساژ همچنین در از بین بردن سلولیت در ناحیه بازو نیز تاثیر گذار است . در این روش فرد باید صبور باشد چرا که طی مدت معینی به بهبودی دست می یابد .

 

2 . کشیدن پوست بازو با مزوتراپی

مزوتراپی محلولی است که متشکل از داروها و ترکیبات مقوی و اسید امینه برای پوست است تزریق این محلول  در لایه های میانی پوست باعث ذوب شدن چربی های انباشته شده و کشیده شدن پوست می شود. تنها زمانی این روش کارایی لازم را دارد و می توان با این روش به نتایج قابل قبولی دست یافت که میزان پوست اضافه و چربی انباشته زیادی وجود نداشته باشد.

 

قیمت لیفت بازو با لیزر - لیفت بازو با لیزر

به علاوه این روش فقط تا حدودی جزیی باعث سفت شدن پوست می شود . اگر شما دارای چربی و پوست اضافی نسبتا زیاد در بازوان خود هستید نمی توانید نسبت  به نتایج حاصل از این عمل خوش بین باشید .

معمولا نتایج نهایی حاصل از این عمل بین 4 تا 8 هفته قابل رویت است گاهی برخی از بیماران نیاز به تزریق در چند نوبت و به صورت متناوب دارند تا به نتایج دلخواه دست یابند . 

 

3 . لیفت بازو با ترماژ

ترماژ روش غیر جراحی برای لاغر کردن بازو و از بین بردن چربی های زائد این ناحیه است . در این عمل با استفاده از پرتو های لیزر لایه های مختلف پوست را گرم می کنند با گرم کردن پوست روند ذوب شدن چربی ها  با سرعت بالایی انجام می شود. گفتنی است لیزر علاوه بر تسریع در ذوب شدن چربی ها ، پوست را برای تولید کلاژن بیشتر  تحریک  می کند.  همین عامل باعث  تقویت بافت های همبند پوست و رفع افتادگی پوست می شود .

پس از عمل طول مدت بهبودی 3 تا 5 روز است که البته در این مدت پوست کمی قرمز و ملتهب می شود در عمل ترماژ برای دیدن نتایج باید 4 تا 6 هفته صبر کرد تا بتوان شاهد تغییرات چشمگیر و مطلوبی بود.

 

4 . لیپوساکشن واسر

یکی از روش های غیر تهاجمی لیفت بازو عمل لیپوساکشن  واسر نام دارد این روش یکی از زیر شاخه های لیپوساکشن محسوب می شود که برای برطرف کردن افتادگی های پوست و کشیده شدن پوست استفاده می شود . در روش لیپوساکشن واسر چربی های زائد را از طریق تزریق محلولی خاص تجزیه می کنند  و بعد بدن خود به خود این چربی های تجزیه شده را دفع می نماید.

شما تنها در شرایطی که دارای چربی های زاید فراوانی باشید نمی توانید به روش لیپوساکشن واسر به نتایج خوب و مطلوبی دست یابید و در این شرایط واسر جایگزین مناسبی برای لیفت بازو به حساب نمی اید.

 

5 . لیفت بازو با لیزر

یکی دیگر از روش های کشیدن پوست بازو بدون جراحی لیفت بازو با لیزر می باشد. این روش جدید و فوق الهاده نسبت به روش های قدیم پاسخ دهی بهتری دارد و می تواند نتایجی چشمگیرتر را در سفت کردن پوست بازو به دنبال داشته باشد. لیفت بازو با لیزر به خوبی می تواند از پس آب کردن چربی های زائد بازو و جمع کردن اضافه پوست بازو بر آید و حالتی خوش فرم را به بازو ها ببخشد.

از مزیت های این روش ،‌ ایمنی و بی خطر بودن آن نسبت به دیگر روش هاست .

این روش با حذف چربی های اضافه بازو ، بازویی متناسب تر به وجود می آورد که در تعادلی متناسب با دیگر اندام های بدن باشد. به علاوه اینکه در این روش ذره ای برش ایجاد نمی شود و حتی لازم نیست فرد بیهوش شود. به علاوه اینکه در این روش بهبودی با سرعت بیشتری اتفاق افتاده و فرد خیلی زود می تواند به فعالیت های اجتماعی خود بازگردد.

 

لیفت بازو با لیزر

یکی دیگر از مزیت های لیفت بازو بدون جراحی با استفاده از لیزر این است که از این روش می توان خیلی سریع و در کمترین زمان ممکن نتیجه گرفت . این در حالی است که در روش های سنتی ،‌حداقل لازم است 6 ماه منتظر ماند تا ابتدا تورم بازو از بین رفته بعد بتوان به مرور نتایج لیفت را مشاهده کرد.

 

6 . کم کردن چربی های زائد بازو از طریق انجماد

یکی دیگر از روش های درمانی حذف  چربیهای اضافی  بازو که نیازی به جراحی ندارد  روش انجماد و ذوب کردن چربی هاست . البته این روش یک  روش حساس و نسبتا پر خطر محسوب می شود و حتما  باید توسط یک متخصص حرفه ای انجام شود.

در این روش با استفاده از دستگاه مخصوص قسمت مورد نظر را منجمد و ذوب می کنند. همانطور که حدس می کنید ذوب کردن و انجماد همزمان یک قسمت از بدن کار خطرناکی است و باید با دقت زیاد انجام گیرد تا مشکل خاصی به وجود نیاید . این روش تنها برای نواحی ای که نیازمند انجام لیفت ، بالا کشیدن و کشیده شدن پوست است انجام می شود .

بیشتر بخوانید
کوچک کردن باسن بدون جراحی چطور ممکن است؟!!

 

7 . لیفت بازو با نخ

این روش تکنیکی سنتی است که از گذشته ها رواج داشته است . نحوه کار بدین صورت است که نخی مخصوص برای کشیدن پوست درون بافت پوست گذاشته می شود که با کشیدن آن نخ ،‌ پوست بازو تا حدی جمع شده و از افتادگی آن کاسته می شود. از مزیت های این روش این است که بدون ایجاد حتی یک برش انجام می شود به علاوه اینکه نخ ها نیز بعد از گذشت 2 ماه از روز در مان ، جذب تجزیه شده و به طور اتوماتیک از بین می روند.

 

لیفت بازو با نخ

 عملکرد این نخ ها بدین صورت است که سلول های فیبروبلاست پوست را به تولید کلاژن وادار می سازند و همین امر می تواند پوست بازو را به مرور طی 8 ماه سفت و محکم کند یا از شل شدگی آن کم کند.

البته این واقعیت را نیز باید در نظر داشت که احتمال دارد نخ های جذب شده ،‌ التهابی هر چند خفیف در پوست ایجاد کنند که البته این علامت می تواند نشانه تولید بیشتر کلاژن در بازو و یا افزایش جریان خون در این ناحیه باشد.

معمولا حدود 30 درصد از درمان های لیفت بازو با نخ در روزهای ابتدایی نمایان می شوند و مابقی برای نمایان شدن نیاز به گذشت حداقل 4 ماه دارند. معمولا تاثیر طولانی مدتی و ریسک کمتری دارد.

 

8 . لیفت بازو با حل کردن چربی های زائد در این ناحیه

لیپودیسالو یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی های اضافی و کشیده شدن پوست بازو است . روش کار در لیپودیسالو  به این صورت است که محلولی متشکل ازچندین  آنزیم طبیعی و مصنوعی به بازو تزریق می کنند  که  این محلول باعث حل شدن و از بین بردن چربی ها می شود .

در کل مزایای روش های غیر جراحی در این است که به علت برش نزدن پوست جای زخم بر روی پوست زخمی باقی نمی ماند  و این به بهبودی سریع تر و نبود جای اسکار بر روی پوست کمک می کند و همچنین این روش ها  به نسبت جراحی هاا عوارض و خطرات کمتری در پی  دارند

روش لیپودیسالو مانند سایر روش های مشابه غیر جراحی  برای  بین بردن چربی بازو است که  در این روش نیز  باید به این نکته توجه کرد که فرد دارای بازو های با حجم چربی فراوان نباشد در صورت داشتن چربی های زیاد در بازوان این روش کارایی چندانی  در پی نخواهد داشت .

 

9 . روش اولتراسوند

اولتراسوند از دیگر روش های لیفت بازو بدون جراحی به شمار می رود. این روش که با استفاده از دستگاهی به نام اولتراسوند و طی یک ساعت انجام می شود ،‌ انرژی خاصی از امواج اولتراسونیک را به عمق مشخصی از ناحیه تحت درمان نفوذ می دهد و از این طریق در آن ناحیه تولید گرما می کند  تا از این طریق افتادگی پوست را برطرف کند.

 

لیفت بازو بدون جراحی - هزینه لیفت بازو با لیزر

 

از نکات جالب این روش این است که نسبت به روش لیفت بازو با لیزر ،‌ نتایج و اثرات فوق العاده تری دارد. در روش اولتراسوند تمرکز درمان بر روی پوست می باشد و این امر را نگرانی افراد را از بابت آسیب رسیدن به بافت های کناری برطرف می کند. این روش بدون استفاده از تیغ جراحی انجام شده و با رفع سلولیت به زیبایی بازو ها می پردازد.

از مزایای این روش این است که بدون درد است و در زمان کوتاهی انجام می شود. البته این امر به میزان حساسیت افراد نیز بستگی دارد و ممکن است در برخی نیاز به استفاده از مسکن باشد. دیگر مزیت این روش این است که عارضه ای ندارد و ببودی آن کوتاه مدت می باشد.

نتایج حاصل از امواج اولتراسونیک که همان رفع افتادگی بازو ها می باشد معمولا پس از 6 ماه بعد خود را به طور کامل نشان می دهند.

 

هزینه لیفت بازو بدون جراحی

هزینه لیفت بازو بدون جراحی در درجه اول به روشی که برای لیفت استفاده می شود،‌بستگی دارد؛ از این رو مثلا هزینه لیفت بازو با نخ با هزینه لیفت بازو با لیزر یکسان نیست . علاوه بر این هزینه عمل جراحی بازو به میزان تجربه و مهارت پزشک ، همچنین گستردگی درمان و مدت زمانی که طول می کشد درمان انجام شود نیز بستگی دارد .

به علاوه اینکه هزینه لیفت بازو بدون جراحی در شیراز مطرح باشد یا در شهرهایی مثل مشهد ،‌ تبریز ، ‌اصفهان و یا تهران نیز می تواند تاثیر مستقیمی در هزینه لیفت بازو بدون جراحی داشته باشد. ابزار و تجهیزات مورد استفاده در زمان درمان نیز عاملی که می تواند بر هزینه لیفت بازو بدون جراحی اثراتی داشته باشد.

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر لیفت بازو بدون جراحی و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر :‌ جراحی زیبایی تنه و اندام

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 0 میانگین: 0]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − هجده =